Защо "Марек"

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Защо "Марек"

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 24 авг 2016 11:54

Yan_Bibiyan написа:
anihilator написа:Марек е прозвище на Станке Димитров масов убиец и родоотстъпник !Един от изродите направили атентата в църквата СВЕТА НЕДЕЛЯ 1925 година .Целият му живот е изпъстрен с подривна дейност срещу България и в услуга на СССР !Част от живота си прекарва в Москва :!:


Да си ги нямаме тия! Когато Левски София и Ботев Пловдив се прекръстят и феновете оставят на мира тези двама велики българина, тогава недоволствай от Марек и какъв е бил въпросният Ст. Димитров! ...

"Левски" - София и "Ботев" - Пловдив НЯМА да се преименуват (или прекръстят, както си го написал), ако ще да се по***еш!... :lol: А хората от Дупница (или Станке Димитров), ако искат да наричат отбора си и "Фелдфебел-школник Марек" - на мен ми е все тая и не ме бърка... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Защо "Марек"

Мнениеот boabbb » 24 авг 2016 11:58

Captain Stottlemeyer написа:
Yan_Bibiyan написа:
anihilator написа:Марек е прозвище на Станке Димитров масов убиец и родоотстъпник !Един от изродите направили атентата в църквата СВЕТА НЕДЕЛЯ 1925 година .Целият му живот е изпъстрен с подривна дейност срещу България и в услуга на СССР !Част от живота си прекарва в Москва :!:


Да си ги нямаме тия! Когато Левски София и Ботев Пловдив се прекръстят и феновете оставят на мира тези двама велики българина, тогава недоволствай от Марек и какъв е бил въпросният Ст. Димитров! ...

"Левски" - София и "Ботев" - Пловдив НЯМА да се преименуват (или прекръстят, както си го написал), ако ще да се по***еш!... :lol: А хората от Дупница (или Станке Димитров), ако искат да наричат отбора си и "Фелдфебел-школник Марек" - на мен ми е все тая и не ме бърка... 8-)


Динамо (София) звучи гордо 8-)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Защо "Марек"

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 24 авг 2016 12:00

GOLEADOR написа:...И как е приел името от съветския клуб?Да не откри "указа" за създаването на ЦДВ?

ЦДВ е създаден със заповед на началника на ГЩ съгласувана с министъра на отбраната, така както се създаваше всяко поделение в БНА. Такова поделение (с петцифрен номер) беше и ЦСКА (с всичките му имена през годините на "народната власт"). Що се отнася взаимната връзка и приемственост с името на съветския клуб, се уповавам на твоята интелигентност, за да я откриеш в рамките на ден-два... 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 24 авг 2016 12:12, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Защо "Марек"

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 24 авг 2016 12:02

boabbb написа:
Captain Stottlemeyer написа:
Yan_Bibiyan написа:
anihilator написа:Марек е прозвище на Станке Димитров масов убиец и родоотстъпник !Един от изродите направили атентата в църквата СВЕТА НЕДЕЛЯ 1925 година .Целият му живот е изпъстрен с подривна дейност срещу България и в услуга на СССР !Част от живота си прекарва в Москва :!:


Да си ги нямаме тия! Когато Левски София и Ботев Пловдив се прекръстят и феновете оставят на мира тези двама велики българина, тогава недоволствай от Марек и какъв е бил въпросният Ст. Димитров! ...

"Левски" - София и "Ботев" - Пловдив НЯМА да се преименуват (или прекръстят, както си го написал), ако ще да се по***еш!... :lol: А хората от Дупница (или Станке Димитров), ако искат да наричат отбора си и "Фелдфебел-школник Марек" - на мен ми е все тая и не ме бърка... 8-)


Динамо (София) звучи гордо 8-)

Армейско поделение звучи още по-добре... 8-)
"Офицери равни-и-с! Мир-рно!..." (Кокала строява стената от "армейци", преди да изпълни фаул).... :lol: :lol: :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Защо "Марек"

Мнениеот GOLEADOR » 24 авг 2016 12:04

Captain Stottlemeyer написа:
GOLEADOR написа:...И как е приел името от съветския клуб?Да не откри "указа" за създаването на ЦДВ?

ЦДВ е създаден със заповед на началника на ГЩ по нареждане на министъра на отбраната, така както се създаваше всяко поделение в БНА. Такова поделение (с петцифрен номер) беше и ЦСКА (с всичките му имена през годините на "народната власт"). Що се отнася взаимната връзка и приемственост с името на съветския клуб, се уповавам на твоята интелигентност, за да я откриеш в рамките на ден-два... 8-)

ЦДВ е създаден по подобие на Спартак,малко по-късно но по същия начин.Но не виждам някой да пробутва мантрата с указа за Спартак.Защо е така , сам може да се досетиш.

Потребителски аватар
Селянинотградскитип
Мнения: 41
Регистриран на: 15 авг 2014 22:08
Контакти:

Re: Защо "Марек"

Мнениеот Селянинотградскитип » 24 авг 2016 13:10

anihilator написа:Много пъти съм писал на хора от Дупница да сменят името на отбора , мълчат като женски полов орган.

Няма как Марек да си смени името... Никой в Дупница не би позволил това да се случи. Причината е прозаична: Под това име тимът постига най-големите си успехи и влиза в историята на българския, а дори и на европейския футбол. Това име се превърна в емблема на този град. За твоя информация, а и на останалите потребители, в Дупница огромна част от клубовете по различни видове спорт носят името Марек. Както казах, това е емблема на Дупница и където и да отидат по състезания - всички като чуят Марек знаят, че става въпрос за отбор от Дупница.

Потребителски аватар
Селянинотградскитип
Мнения: 41
Регистриран на: 15 авг 2014 22:08
Контакти:

Re: Защо "Марек"

Мнениеот Селянинотградскитип » 24 авг 2016 13:17

vg_vasilev написа:
anihilator написа:Марек е прозвище на Станке Димитров масов убиец и родоотстъпник !Един от изродите направили атентата в църквата СВЕТА НЕДЕЛЯ 1925 година .Целият му живот е изпъстрен с подривна дейност срещу България и в услуга на СССР !Част от живота си прекарва в Москва :!:


За което си прав си прав.

А за да се създаде отбора Марек са унищожени 4 !!! отбора в Дупница


„Марек“ е български футболен отбор от град Дупница. Създаден е през 1947 г. от обединението на четири местни клуба — Славия, Левски, ЖСК и Атлетик. Най-големия си успех постига през 1978 г. със спечелването на Националната купа на България. Играе срещите си на стадион "Бончук" (16,050 места). Цветове — червено, бяло и синьо.


Преди няколко години след поредното продаване на мачове и изпадане на Марек в долните групи се обединяват Марек Дупница и Химик Дупница, като реално тогава Химик беше по-силният отбор.

В общи линии Марек Дупница е като всички български отбори - не плащат, продават мачове , закриват и започват всичко наново ,за да не плащат. Справка - ЦСКА, Черноморец, Нафтата, Спартак Варна, Ботев Пловдив и още и още...

Затова и хората спряха да ходят на мачове. Преди на мачовете на Марек стадиона беше пълен . Идваха по 10-15 хиляди на мач, горе-долу колкото идват на Славия и Локо София за 2-3 години.

Доста неистини си написал. Не са унищожавани никакви отбори, за да се създаде Марек, а са обединени в един, както се процедирало в България по онова време. Освен това Марек никога не се е обединявал с Химик и Химик никога не е бил по-добър отбор от Марек. Химик реално беше по-малкото братче на Марек.

За останалото си прав.

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Защо "Марек"

Мнениеот anihilator » 24 авг 2016 13:29

Селянинотградскитип написа:
anihilator написа:Много пъти съм писал на хора от Дупница да сменят името на отбора , мълчат като женски полов орган.

Няма как Марек да си смени името... Никой в Дупница не би позволил това да се случи. Причината е прозаична: Под това име тимът постига най-големите си успехи и влиза в историята на българския, а дори и на европейския футбол. Това име се превърна в емблема на този град. За твоя информация, а и на останалите потребители, в Дупница огромна част от клубовете по различни видове спорт носят името Марек. Както казах, това е емблема на Дупница и където и да отидат по състезания - всички като чуят Марек знаят, че става въпрос за отбор от Дупница.

По добре късно отколкото никога :!:

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: Защо "Марек"

Мнениеот saract » 24 авг 2016 13:57

Марек си е сравнително популярно име в Централна Европа - Чехия,Словакия,Полша.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10759
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Защо "Марек"

Мнениеот ivan56 » 24 авг 2016 14:01

boabbb написа:Той и града известно време е бил Станке Димитров ;) Не е лошо да го върнат името - готино е 8-)


Супер идея, да върнем и Сталин на Варна ли :roll:
Едно време местните партийните велможи са се натискали кой по- голяма свирка да направи на Партията.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Марек”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост