Причини за провала

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Причини за провала

Мнениеот ros » 14 сеп 2014 13:30

Днес българският национален отбор по волейбол ще изиграе последния си мач на Световното в Полша. Да - една седмица по-рано от очакваното, но е факт. Момчетата на Константинов ще се борят за влизане в десетката... срещу Финландия!!!

До тук с намигванията.

Представянето на отбора е пълен провал. И не защото не постигнахме целите си, не заради загубите... Падали сме от Бразилия, Русия, Германия, Куба много пъти преди това. И ще продължаваме да падаме - няма начин. Провал е настроението и липсата на мотивация в момчетата. Провал е безразличието и желанието им всеки мач и турнира като цяло да свършат колкото се може по бързо. Това не е нормално. Най-лошото е, че предстои Европейско в България и цялата тежест около представянето ще влияе още повече на момчетата. Но това в бъдеще. Въпросът е да се открият причините за цялостното ни представяне през годината, защото 16 загуби в официални мачове са много за отбор с претенции.

Сетих се за една дискусия преди около 3 седмици и ще Ви я припомня

volleyball2014/viewtopic.php?f=115&t=182167

Какви според Вас са факторите, които направиха така, че отборът ни не изглежда като отбор?
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

cska-632
Мнения: 2506
Регистриран на: 19 юни 2013 13:09
Контакти:

Re: Причини за провала

Мнениеот cska-632 » 14 сеп 2014 13:35

Някой в съблекалнята е почнал подмолна игра срещу Плачи, защото много ги е натоварвал и така.
Народ без настояще няма бъдеще!!!
Най-накрая пловдивските локомотиви си признаха:
Image

Потребителски аватар
visentii
Мнения: 455
Регистриран на: 26 апр 2011 19:43
Местоположение: София

Re: Причини за провала

Мнениеот visentii » 14 сеп 2014 13:36

Кратко и ясно: Пламен Константинов.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19100
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Причини за провала

Мнениеот TodorT » 14 сеп 2014 13:45

Роска, писах го снощи в темата за Мондиала. Направо поствам същото. Така стоят според мен нещата :|



TodorT написа:


TodorT написа:Дано момчетата ме опровергаят, но ми се струва, че има голямо вероятност отборът да тръгне надолу :oops: :oops: :oops:



Това го казах на 20 май и за съжаление бях прав.


Мислех да изчакам и последния мач на отбора ни и тогава да напиша този коментар, но голяма значение няма... затова по-добре сега. България записа едно от най-слабите си участия на Световно! Играта на отбора ни бе покъртително слаба! Не само на шампионата, ами цяло лято. Камило Плачи бе "виновникът", човекът си тръгна, дойде Константинов, но играта е същата... да не кажа по-зле. Играчите са в много лоша форма. Соколов е вкарал едва няколко сервиса, процентите му в атака са покъртително зле, в защита не се мърда, а разчита, че Теди ще обере всичко отзад. Тошко Алексиев същата работа. В интерес на истината той никога не е бил лидер на отбора, но на това първенство буквално дърпа отбора. Играта му се състои в един остър диагонал или ако топката е близо до мрежата да натисне за блок аут, разчитайки на физиката си. За съжаление останахме и без центрове за Мондиала-Ники Николов го мъчи контузия доста време, а за капак и Йосифов се контузи. Реално се наложи четвъртият избор за център-Гоцев да играе титуляр в най-важните мачове. Но не това ни бе проблемът. България винаги се е славела с блокадата си, но в последно време точно този елемент ни куца адски много. Не е нормално срещу Германия за два гейма да си направил две блокади! Не е нормално да имаш 40% в атака за целия отбор, а Цецо Соколов (основният ти диагонал) да има 20% в мач с Куба. Тази година грешките от сервис зачестиха в отбора ни и така не успяхме да ги изчистим. Отборът прави по 20 грешки за мач в три гейма. Това значи, че ти подаряваш почти един гейм на противника! Не знам кога отборът ще се научи да играе точка за точка успешно! Не сме способни да се надиграваме с отборите след 20-тата точка. Началото на мача ни е трудно, след второто техническо не сме много стабилни ... и то не остана време кога да покажем силата си в гейма. Стига с тези оправдания, че отборът ни е в психологическа дупка от представянето на Лигата. Мина доста време от мачовете от онзи турнир, Световното е друго, играчите имаха време за почивка, дойде нов треньор, състезатели демонстрираха увереност, били си върнали усмивките.... банално стана да се оправдаваме с психиката си. Говорим за професионални волейболисти, трупали опит в големи първенства и мачове, а не за 15 годишни момчета. Я вижте центърчето на Куба (Чапман) на 17 години колко е "притиснен" и как игра срещу нас. За мен и Пламен има вина за резултатите. При 23-20 срещу Канада в четвъртата част геймът беше в наши ръце. След първата или втората точка можеше да вземе прекъсване, а не да чака до 23-23. Грешка за мен бе и оставянето на братята Братоеви извън състава. За мен причините НЕ са спортно-технически. Гошко стана най-добър разпределител на Олимпиадата в Лондон, после най-добър в Лигата, колкото и да не е във форма тази година едва ли Добри е по-добрият избор. Градинаров на мястото на Вальо Братоев също си е загадка. Думите на Пламен, че Мирослав заслужавал шанс не ми се струват логични. Шанс точно на Световното ли се дава ? Градинаров влизаше като резерва за сервис, но така и не видях този силов ефективен сервис.... Вальо праскаше по-често асове, но си почиваше от 20 август. Както и да е, няма връщане. Сеганов пък си остана най-голямата изненада в състава. Абсолютен турист на това първенство. Играч, който не е провел подготовка със състава, за какво беше взет ? Този въпрос е добре да бъде зададен на Константинов.


Сега БФВ трябва да реши внимателно какво да прави. От години федерацията не прави нищо! Абсолютно нищо. Викайте по Стойчев, но той дойде и се опита да накара федерацията да въведе модел за развитие на волейбола сред подрастващите. Смени и екипировката, но това не се хареса на Любо и веднага си върна неговата фирма- Assics. Истината е, че само се краде и се въртят някакви схеми. Федерацията няма план за развитие на отбора! Омръзна ми да слушам Данчо и Любо как отборът играел добре и ще се борим за медали на Световното. Абе тия хора кьорави ли са? Не виждат ли какво се случва ? Не виждат ли до какво доведе управлнието им ? Смениха се треньори, щабове и т.н. Не е там проблемът. В отбора трябва спокойствие! Липсва и класа. Сега е важно да остават Пламен да работи на спокойствие. Трябва да се даде спокойствие на играчи и треньор! Догодина ни предстои ЕП, на което сме домакини! Нямаме оправдания, трябва да вземем медал! Трявба да подобрим играта си няколко пъти. Има и Световна Лига и сигурно и там ще домакинстваме на финалния турнир. Мисля, че това ще бъде една добра подготовка за шампионата, за обиграване и т.н.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Причини за провала

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 14 сеп 2014 14:02

Когато колата се обърне, пътища много... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

cska-632
Мнения: 2506
Регистриран на: 19 юни 2013 13:09
Контакти:

Re: Причини за провала

Мнениеот cska-632 » 14 сеп 2014 14:09

Captain Stottlemeyer написа:Когато колата се обърне, пътища много... 8-)

Пътят е един - сервиз.
Народ без настояще няма бъдеще!!!
Най-накрая пловдивските локомотиви си признаха:
Image

Потребителски аватар
Син до гроб_
Мнения: 2447
Регистриран на: 01 яну 2013 11:32
Контакти:

Re: Причини за провала

Мнениеот Син до гроб_ » 14 сеп 2014 14:14

cska-632 написа:
Captain Stottlemeyer написа:Когато колата се обърне, пътища много... 8-)

Пътят е един - сервиз.

Абсолютно. Ето как Грозер със своя сервис прави огромна разлика между нас и Германия. Ние нямаме такъв. Тоест, имахме, но Казийски не играе.
Нашата сила обединява победители !
Нашата воля създава герои !
Нашата любов не търпи окови !
Защото нашето име задължава ! То е легенда и слава !
ИМАТЕ ТОЧНО 1914 ПРИЧИНИ ДА ОБИЧАТЕ ВАШИЯ ЛЕВСКИ !

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Причини за провала

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 14 сеп 2014 15:12

Син до гроб_ написа:
cska-632 написа:
Captain Stottlemeyer написа:Когато колата се обърне, пътища много... 8-)

Пътят е един - сервиз.

Абсолютно. Ето как Грозер със своя сервис прави огромна разлика между нас и Германия. Ние нямаме такъв. Тоест, имахме, но Казийски не играе.

Казийски не играе от две години в националния отбор, той вече е забравил и как звучи химнът... ;)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12736
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Причини за провала

Мнениеот Eminem » 14 сеп 2014 15:53

Има нещо извън спортното. Някакви скандали, не знам. Не вярвам, че Братоеви са извън състава заради формата им.
С какво Градинаров е по-добър от Вальо ? С какво Добромир е по-добър от Георги ?
Плачи много съмнително напусна. Става нещо, но няма да разберем какво.
Ако не са във форма, какво тренираха досега ?
Какво прави Сеганов в отбора ?
И да не са във форма, чак пък толкова слаби да са. В СЛ играхме по-добре и то срещу по-силни съперници.
И излизат за мачовете с пораженческа нагласа.

Потребителски аватар
Перловски
Мнения: 257
Регистриран на: 27 авг 2014 07:27

Re: Причини за провала

Мнениеот Перловски » 14 сеп 2014 16:08

Причината е една и тя е , че са българи.
1957г.Унгарската революция е в кръв.Цска - Вашаш.В София - 2:1, В Унгария водят с 1:0 до 34-та мин. Вашаш вкарва 6 гола и се класира. На трибуната военното аташе на СССР си хвърля гневно фуражката на земята и крещи : Вот такие ЕВРОИДИОТЬI !!!


Върни се в “Световно първенство по волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта