СП: България - Германия 1:3

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
atanas7510
Мнения: 556
Регистриран на: 19 ное 2008 09:58
Местоположение: ВАРНА БЪЛГАРИЯ
Контакти:

Re: СП: България - Германия 1:3

Мнениеот atanas7510 » 12 сеп 2014 08:32

Както и по рано казах този мач го загубихме в съблекалнята, както и с Бразилия този отбор има качества но е в психолигическа дупка от която му трябва време и победи за да излезе. Шанса да си повярват беше мача с Русия но уви загубихме го. С Германия ами те просто чакаха наши грешки не тръгнаха да ни надиграват и ние сами се бихме. Това са реалностите успех на Пламен по нататък дано го оставят по дълго за да може да развие отбора.

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: СП: България - Германия 1:3

Мнениеот mistreated » 12 сеп 2014 09:57

Умишлено не коментирах Пламен през цялото първенство, включително и подготовката за него. Меко казано съм разочарован и не мога да намеря никакво обяснение за някои негови решения.
1. Най-важните ни точконосители са в изключително слаба форма - Соколов и Алексиев.
2. Взе Градинаров, а това момче помириса терен само за сервис, въпреки трагичната на моменти игра на всичките ни други посрещачи.
3. Сеганов?!?!?
4. При 23:20 срещу Канада в четвъртия гейм имаше право на прекъсване, а то беше взето при 24:23 за канадците :?
5. Защо Соколов игра цял двубой срещу Бразилия, след като имаше 29% в атака?
6. Защо подарихме първите 2 гейма на немците, като отново излязохме с Алексиев и Соколов? Защо Цветан беше сменен чак в третия гейм, след като мача беше почти абсурдно да го обърнем? Пламен видя ли, че за 2 гейма Милушев отигра 5 пъти повече топки, коя от коя по-трудни?
7. Как може да позволиш на противников играч да направи 95% в атака и да не може да го спреш по никакъв начин? Къде е разузнаването?
8. Защо тимът няма никаква постройка на блок и защита?
9. Защо Пенчев прехвърля топката в другото поле, след като има добър силов начален удар?

Наясно съм, че не може винаги да сме в топ форма. Знам, че на всяко голямо първенство има поне по 2-3 силни отбора, които не могат да покажат и 1/3 от качествата си. Явно сега беше ред на нас и Италия. Знам, че Виктор и Ники Николов липсват много, както на блок, така и особено на сервис. Но тези въпроси, които съм задал така или иначе остават без отговор.
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП: България - Германия 1:3

Мнениеот matador1 » 12 сеп 2014 10:03

Пич, Градинаров беше трагичен в посрещане. Мачът е Египет го показа. Тогава египтяните винаги търсиха него защото не можеше да спре топкава. Да не говорим, че и на сервиса нищо не правеше... а чакай... точки за другия отбор правеше. Все в мрежата. Да е направил има-няма 1-2 сервиса като хората. Жалко е, че го пускаше за това дори. В много важни моменти го пускаше на сервиси, сякаш само за да даде победа на другия отбор - тайбрека с Русия например, когато ги следвахме по петите, пуска това манекенче да удари една мрежа и край. Тоя трябва изобщо да не го викат за националния.

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: СП: България - Германия 1:3

Мнениеот mistreated » 12 сеп 2014 10:06

matador1 написа:Пич, Градинаров беше трагичен в посрещане. Мачът е Египет го показа. Тогава египтяните винаги търсиха него защото не можеше да спре топкава. Да не говорим, че и на сервиса нищо не правеше... а чакай... точки за другия отбор правеше. Все в мрежата. Да е направил има-няма 1-2 сервиса като хората. Жалко е, че го пускаше за това дори. В много важни моменти го пускаше на сервиси, сякаш само за да даде победа на другия отбор - тайбрека с Русия например, когато ги следвахме по петите, пуска това манекенче да удари една мрежа и край. Тоя трябва изобщо да не го викат за националния.


Не ме разбра. Точно това имах предвид. След като не става, защо беше викнат?
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Потребителски аватар
siniq_fen
Мнения: 11759
Регистриран на: 23 юли 2010 16:13
Контакти:

Re: СП: България - Германия 1:3

Мнениеот siniq_fen » 12 сеп 2014 10:16

mistreated написа:
matador1 написа:Пич, Градинаров беше трагичен в посрещане. Мачът е Египет го показа. Тогава египтяните винаги търсиха него защото не можеше да спре топкава. Да не говорим, че и на сервиса нищо не правеше... а чакай... точки за другия отбор правеше. Все в мрежата. Да е направил има-няма 1-2 сервиса като хората. Жалко е, че го пускаше за това дори. В много важни моменти го пускаше на сервиси, сякаш само за да даде победа на другия отбор - тайбрека с Русия например, когато ги следвахме по петите, пуска това манекенче да удари една мрежа и край. Тоя трябва изобщо да не го викат за националния.


Не ме разбра. Точно това имах предвид. След като не става, защо беше викнат?

Заради проблемите между федерацията и близнаците...
Само Левски!

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП: България - Германия 1:3

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 сеп 2014 10:41

Всички се надявахме пряко сили да направим нещо... Но реалноста ни удари челно.

Истината е, че цялата подготовка за целият сезон на Националният тим, бе осрана.
Когато не си се подготвял правилно, през по-голямата част от подготовката, няма как да станат чудеса по-време на самият сезон.

Не оправдавам Пламен... Той също направи един куп грешки.
Но ми се иска да го видя на чисто ...
Нека остане още година, да подготви лично отбора за С.Л. и Европейското догодина, да минат тия форуми, и тогава ще можем да дадем ясна оценка за това, дали може да се справи начело на отбора.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: СП: България - Германия 1:3

Мнениеот NOMER14 » 12 сеп 2014 12:02

Ако бием в оставащите два мача, влизаме в десетката. На това Световно ни отсрамиха резервите на на тези, донесли ни онези поредни четвърти места. Когато един от топ-реализаторите е в дупка(не му е ден), влиза резерва и криво-ляво запълваш дупката. Но, когато двамата ти ръстови играча (Алексиев и Соколов) ги няма изобщо цял турнир/сезон, и когато и най-стабилният(Йосифов) се контузи, тогава и средняците ще те бият. Казуса Казийски изобщо не го коментирам - там проблясъците на Скримов и задружността на момчетата понякога компенсират бойкота му. Парадокс е , че последният включен в групата(Милушев) ти е най-добрият.
За да се заяда, ще го напиша. Баскетболната мафия е завзела площадки, игрища по градове и градчета и училища. Няма как да се развиват младите волейболисти. Нищо читаво не се е появило последните години (Пенчев няма ръстта да е лидер и класа). Другите държави дръпнаха много в широчина и дълбочина. Имаш силен национален отбор, когато няколко години преди това младежката ти формация е стигнала до медалите. Историята го доказва, днешните реалности -също.
Пламен трябва да остане, както остана и Любо Пенев.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП: България - Германия 1:3

Мнениеот matador1 » 12 сеп 2014 14:50

Аз чух обаче и нещо полижително за нашия волейбол. В гр. Добрич, където някога имаха добър отбор двама от местните милионери са подхванали школата им, възстановили са отбора и са ремонтирали залата. Организират и турнир. Интересно е, че децата и младежите/девойките, които подготвят там вече почнаха да взимат медалиа на републиканско ниво. Още обаче са твърде малки. Надявам се след 5-6 години нещо да излезе от това яко рамо, което хвърля бизнеса в тази област.

Аз вярвам в бг волейбола. Бяхме добри. В последно време не сме били чак мега световна сила де, но бяхме добри и пак можем да станем, все още нищо не е изпуснато. Дано не стане като във футбола.

За съжаление аз мисля, че ще изгубим следващите мачове, защото наще няма да имат мотив да играят.

За мен най-добре се представиха Скримов, Милушев и Тодоров.

Соколов, Градинаров и Алексиев бяха пълна скръб.

Потребителски аватар
hd-fen
Мнения: 267
Регистриран на: 04 апр 2014 14:56
Контакти:

Re: СП: България - Германия

Мнениеот hd-fen » 13 сеп 2014 13:42

rere написа:
hd-fen написа:
hristo1306 написа:
dido1302 написа:
Какво очаквате, щом дъртия татко и дебелата свиня командват парада ??? Разбиха и волейбола !!! А Пламен "испра" пешкира !!! Ако има достойнство - ОСТАВКА !!!!


И кой да дойде вместо него бе, разбирачо ? Мартин Стоев или Найден Найденов - кой от кой по-слаби треньори.


Инженера и метановия "крал" да си ходят !!!! Идва Радо Стойчев с него и Матей и отбора е готов "разбирачо " !!!!!!!!!!


Само това че смяташ Радо Стойчев за треньор показва че си нямаш и грам понятие за волейбола.Стойчев е това за българския волейбол каквото е Гонзо за футболния отбор на Левски.На тези двамата незабавно трябва да им се забрани да се занимават със спорт.Нека оставим на спокойствие Стойчев и Казийски да консумират еднополовия си брак.Те нямат място в българския волейбол.

Сравняваш шампион в най-силното волейболно първенство с идиот ,който не е вкарвал гол в неуговорен мач(за треньорските му качества само Шкумбата може да измисли обяснение ) :!: :!: :!: :?:


Когато ти се доставят на тепсия най-силните волейболисти в света много лесно е да станеш шампион на Италия.За треньорските качества на Стойчев оценка дадоха почти всички волейболни легенди у нас от различните поколения и тя е кръгла нула.Той е най-добрият преводач от треньорите на руски език и най-добър треньор от преводачите на същия език.За човешките му качества все още няма създадена толкова силна негативна оценка която да го оприличи.Вратите на Стойчев и протежето му Казийски трябва завинаги да бъдат затворени за всичко свързано с българския волейбол.


Върни се в “Световно първенство по волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта