СП: България - Бразилия 0:3

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот mistreated » 10 сеп 2014 23:13

daniel875 написа:Играли сме трагично. Нищо ново под слънцето. Цяло първенство един свестен мач нямахме. Срещу Русия беше нашият шанс да спечелим важен двубой.
С оглед на състоянието на другите отбори на първенството нашият е най - слаб. Вярно, че в другите спортове даже не играем на световни първенства, но като гледам, скоро може би това ще се случи и във волейбола.


Даниеле, ти гледа ли примерно какво показа Германия срещу Бразилия, та определяш нашия отбор за най-слаб?
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот daniel875 » 10 сеп 2014 23:19

mistreated написа:
daniel875 написа:Играли сме трагично. Нищо ново под слънцето. Цяло първенство един свестен мач нямахме. Срещу Русия беше нашият шанс да спечелим важен двубой.
С оглед на състоянието на другите отбори на първенството нашият е най - слаб. Вярно, че в другите спортове даже не играем на световни първенства, но като гледам, скоро може би това ще се случи и във волейбола.


Даниеле, ти гледа ли примерно какво показа Германия срещу Бразилия, та определяш нашия отбор за най-слаб?

Не искам да гледам нашите след първите групи. Видно е, че отборът страда от некадърната федерация, от действителността у нас. Не може винаги волейбола да е на върховите места. Просто не бяха логични успехите от последните години. Всичко беше напук на заобикалящата ни среда.
Сами си събаряме основата. Нищо чудно и Германия да ни победи. Имат безброй националности във въпросната държава, спортът им е развит, отделят се средства за много неща.
Жалко за момчетата!
Убеден съм, че Соколов може много повече, но в момента не се намира в необходимото състояние. Жеков вече е загубил кондицията отпреди. Алексиев е в много тежка ситуация. Хем е капитан, хем иска да поведе отбора, но почти нищо не му се получава.
Последна промяна от daniel875 на 10 сеп 2014 23:22, променено общо 1 път.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот mistreated » 10 сеп 2014 23:21

daniel875 написа:
mistreated написа:
daniel875 написа:Играли сме трагично. Нищо ново под слънцето. Цяло първенство един свестен мач нямахме. Срещу Русия беше нашият шанс да спечелим важен двубой.
С оглед на състоянието на другите отбори на първенството нашият е най - слаб. Вярно, че в другите спортове даже не играем на световни първенства, но като гледам, скоро може би това ще се случи и във волейбола.


Даниеле, ти гледа ли примерно какво показа Германия срещу Бразилия, та определяш нашия отбор за най-слаб?

Не искам да гледам нашите след първите групи. Видно е, че отборът страда от некадърната федерация, от действителността у нас. Не може винаги волейбола да е на върховите места. Просто не бяха логични успехите от последните години. Всичко беше напук на заобикалящата ни среда.


Ами тогава е странно да ги коментираш, след като не ги гледаш. Нито нашите, нито другите. Не мислиш ли?
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот daniel875 » 10 сеп 2014 23:24

mistreated написа:
daniel875 написа:
mistreated написа:
daniel875 написа:Играли сме трагично. Нищо ново под слънцето. Цяло първенство един свестен мач нямахме. Срещу Русия беше нашият шанс да спечелим важен двубой.
С оглед на състоянието на другите отбори на първенството нашият е най - слаб. Вярно, че в другите спортове даже не играем на световни първенства, но като гледам, скоро може би това ще се случи и във волейбола.


Даниеле, ти гледа ли примерно какво показа Германия срещу Бразилия, та определяш нашия отбор за най-слаб?

Не искам да гледам нашите след първите групи. Видно е, че отборът страда от некадърната федерация, от действителността у нас. Не може винаги волейбола да е на върховите места. Просто не бяха логични успехите от последните години. Всичко беше напук на заобикалящата ни среда.


Ами тогава е странно да ги коментираш, след като не ги гледаш. Нито нашите, нито другите. Не мислиш ли?

Аз коментирам само резултата от гледна точка на реалните факти. Не можем да искаме от тези момчета нещо повече. Влизане във финалната шестица е максимум. Повече не е възможно.
Не можеш да ме убедиш, че не сме слаби. Чудо е, че толкова много наши спортисти успяват. Правят го заради собственото его, а не защото България им помага с нещо. Точно затова казах, че по- скоро постигнатите резултати от 1989 година насам в много голяма степен са купени, в смисъл са благодарение на други страни, а не толкова на нашата.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот mistreated » 10 сеп 2014 23:27

daniel875 написа:Влизане във финалната шестица е максимум. Повече не е възможно.


Е тук вече съм на 100% съгласен. За мен също това е максимума, но то не е никак малко, ако го постигнем. За справка на предишното световно завършихме седми.
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Потребителски аватар
siniq_fen
Мнения: 11759
Регистриран на: 23 юли 2010 16:13
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот siniq_fen » 11 сеп 2014 00:11

mistreated написа:
daniel875 написа:Влизане във финалната шестица е максимум. Повече не е възможно.


Е тук вече съм на 100% съгласен. За мен също това е максимума, но то не е никак малко, ако го постигнем. За справка на предишното световно завършихме седми.

Аз не съм. В един мач всичко може да се случи, така че който попадне в топ 6 стига да не е в група с Бразилия и Русия, има всички шансове да стигне до полуфиналите.

Ако утре не победим с 3:0 или 3:1, шансовете ни стават повече от илюзорни.
Само Левски!

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19100
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот TodorT » 11 сеп 2014 00:52

siniq_fen написа:
mistreated написа:
daniel875 написа:Влизане във финалната шестица е максимум. Повече не е възможно.


Е тук вече съм на 100% съгласен. За мен също това е максимума, но то не е никак малко, ако го постигнем. За справка на предишното световно завършихме седми.

Аз не съм. В един мач всичко може да се случи, така че който попадне в топ 6 стига да не е в група с Бразилия и Русия, има всички шансове да стигне до полуфиналите.

Ако утре не победим с 3:0 или 3:1, шансовете ни стават повече от илюзорни.

Абе да ти кажа и в група с Франция да сме не виждам как ще ги победим, играят много силно.... към момента ако попаднем във финалната фаза ще сме аутсайдери. Ама пък знае ли човек, може да направим мачовете на живота си ...

Потребителски аватар
0007
Мнения: 5257
Регистриран на: 18 авг 2008 14:24
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот 0007 » 11 сеп 2014 05:30

Попаднем ли в топ 6,нищо не се знае.Способни сме да изненадаме(а защо и да изненадваме,та ние сме в топ 8 на света) доста отбори(може би всички без Русия и Бразилия),а там и една победа може да се окаже достатъчна.Утре е мачът на мачовете за нас,стискаме палци за чиста победа.По-вероятно обаче ми изглежда 5-сетов мач,а това ще означава край на надеждите.Дано момчетата ме опровергаят,имат възможностите ;)
Изображение
Groucho написа:Славиша требе а позиционира един нападател у кабинката на крана, който изгражда сектор А. Поне половината центрирания на колегите си в атака ще може да засече.

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот mistreated » 11 сеп 2014 08:51

0007 написа:Попаднем ли в топ 6,нищо не се знае.Способни сме да изненадаме(а защо и да изненадваме,та ние сме в топ 8 на света) доста отбори(може би всички без Русия и Бразилия),а там и една победа може да се окаже достатъчна.Утре е мачът на мачовете за нас,стискаме палци за чиста победа.По-вероятно обаче ми изглежда 5-сетов мач,а това ще означава край на надеждите.Дано момчетата ме опровергаят,имат възможностите ;)


Дори и 5 сетов мач може да не се окаже край на надеждите. В момента немците са 4 точки пред нас, ако бием с 3:2 ще сме на 3, а те имат мач и с Русия.
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП: България - Бразилия

Мнениеот matador1 » 11 сеп 2014 09:19

mistreated написа:
0007 написа:Попаднем ли в топ 6,нищо не се знае.Способни сме да изненадаме(а защо и да изненадваме,та ние сме в топ 8 на света) доста отбори(може би всички без Русия и Бразилия),а там и една победа може да се окаже достатъчна.Утре е мачът на мачовете за нас,стискаме палци за чиста победа.По-вероятно обаче ми изглежда 5-сетов мач,а това ще означава край на надеждите.Дано момчетата ме опровергаят,имат възможностите ;)


Дори и 5 сетов мач може да не се окаже край на надеждите. В момента немците са 4 точки пред нас, ако бием с 3:2 ще сме на 3, а те имат мач и с Русия.


3:2 ни дава 2 точки - ще станем с 7, германците вече имат 9 и са на 3то. Дори 3:0 да ги бием може и да не мръднем от мястото си. Зависи какво става с Финландия и Канада. Номера е да бием Германия колкото се може повече, а после да не загубим точка, докато те пък паднат от Русия, а по-възможност да загубят нещо и от Канада... или обратното в последния мач. Наще дори не си повярваха, че някаква съпротива срещу Бразилия ще е възможна, директно им се дадоха. Надяват се на другите мачове. Шансът това да се случи е много малък. Германия до сега има само 1 загуба от отборите в групата си.


Върни се в “Световно първенство по волейбол”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта