СП 2014, Мач №28: Германия - Гана (Група G) - 2:2 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: СП 2014, Мач №28: Германия - Гана (Група G) - 2:2 FT

Мнениеот doktora25 » 22 юни 2014 12:58

Честно казано гледайки класирането в групите и потоците ми се иска Германия да завърши на второ място в своята, защото то най-вероятно ще донесе сблъсъци срещу Белгия и Аржентина, които показаха че са доста надценени, че нямат колектив и че имат много повече проблеми от Бундестима. Победите срещу тях ще са доста сладки. Докато първото място би донесло мачове срещу втория в 8-група, който няма да е никакъв проблем, но след това идва Франция, която с играта от вчера просто няма как да бъде победена.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014, Мач №28: Германия - Гана (Група G) - 2:2 FT

Мнениеот THE G.A.M.E » 22 юни 2014 13:17

doktora25 написа:Честно казано гледайки класирането в групите и потоците ми се иска Германия да завърши на второ място в своята, защото то най-вероятно ще донесе сблъсъци срещу Белгия и Аржентина, които показаха че са доста надценени, че нямат колектив и че имат много повече проблеми от Бундестима.

Белгия и Аржентина играха до тук, с много защитно подредени отбори.
При това бранещи се отлично.

Ама немците надали ще играят толкова затворено срещу белгийци и аржентинци, и от там мачовете стават коренно различни.
А и в елиминационната фаза, нагласата вече е съвсем друга ... ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

wazaw
Мнения: 4
Регистриран на: 11 юли 2013 18:33
Контакти:

Re: СП 2014, Мач №28: Германия - Гана (Група G) - 2:2 FT

Мнениеот wazaw » 22 юни 2014 13:29

Не бяха концентрирани в защита Германия...както и казах в началото. Каквото и да се прави, няма как централен защитник със силен десен крак, да играе на левия бек...говоря за Ховендес естествено. Вариантите пред Льов са или да слага Друм или Лам...Лам е играл там и не му е непознато. Друм не съм го наблюдавал. Според мен направи грешка, че не взе Шмелцер. Естествено не можем да знаем в каква форма е бил, но за мен е най-добрият ляв бек на Германия в момента. Като се замисля и Янсен щеше да свърши работа. Десният бек също е проблемен, Боатенг много отдавна беше такъв и по мое мнение не става. Тук доста по-добре ще се справи Ховендес, може и Лам да се върне, а защо не и Гроскройтц, който има афинитет към офанзивен футбол. Напред се вижда, че Кедира не е в добра форма, най-добре да пуска Свинчо, вчера с вклюването си се видя, че раздвижи играта. Напред Шюрле ляво крило, Мюлер дясно (много по-ефективен е там според мен) Напред Клозе/Гьотце...зависи от противника. Зад него Кроос. Това е. Озил трябва да седне малко на пейката и да види, че само с име не става. Мустафи беше трагичен снощи, не знам какво е видял Льов толкова в него, освен, че си е ценрален защитник, а пак беше пуснат на бека. Не мисля, че направи някакъв изключителен сезон в Самп, имах "щастието" да гледам 3-4 мача тази година.

На линия
Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7179
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: СП 2014, Мач №28: Германия - Гана (Група G) - 2:2 FT

Мнениеот vasilnv » 22 юни 2014 14:24

THE G.A.M.E написа:
doktora25 написа:Честно казано гледайки класирането в групите и потоците ми се иска Германия да завърши на второ място в своята, защото то най-вероятно ще донесе сблъсъци срещу Белгия и Аржентина, които показаха че са доста надценени, че нямат колектив и че имат много повече проблеми от Бундестима.

Белгия и Аржентина играха до тук, с много защитно подредени отбори.
При това бранещи се отлично.

Ама немците надали ще играят толкова затворено срещу белгийци и аржентинци, и от там мачовете стават коренно различни.
А и в елиминационната фаза, нагласата вече е съвсем друга ... ;)

+1 Същото, бих казал, важи и за Бразилия.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014, Мач №28: Германия - Гана (Група G) - 2:2 FT

Мнениеот smoothc » 22 юни 2014 15:02

Какво се се разтревожили за Германия,че някои хора вече правят и трагедии!?
Ако днес Португалия спечели,наистина интригата ще се завърже доста здраво,но опитът и класата на Германия със сигурност ще си кажат думата.
Да,ще е страшно интересно Клинсман и САЩ vs Германия,принципно всичко е възможно във футбола,но вярвам че немците ще си вземат поука и ще поправят своите грешки,така както винаги са го правили.

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: СП 2014, Мач №28: Германия - Гана (Група G) - 2:2 FT

Мнениеот daniel875 » 22 юни 2014 20:20

matador1 написа:
daniel875 написа:
doktora25 написа:Доста ме притеснява играта в дефанзивен план. Усети се липсата и на втори опорен халф в дълги моменти от второто полувреме. Не знам Швайнщайгер може ли да играе цял мач, Кедира не е това, което бе преди 2 години, а Лам само не стига. Гинтер не знам каква работа може да свърши, но според мен трябваше да бъде викнат и още един в състава (примерно Ларс Бендер). Като цяло класирането за елиминациите не ме притеснява, но не си ли решим проблемите в защита нищо добро не ни чака. Особено срещу французите (ако те са съперникът на 4-финалите) няма толкова лесно да стане обръщането, ако те поведат в резултата.

Жалко за Гана! Прекрасен мач на африканците и само майсторството на Клозе спаси германците от заслужена загуба.
Гуардиола добре работи за съперниците на бундестима, като разбалансира тима на "арийците", но Льов си разбира от работата повече и не прави същите глупости.
Льов e треньор, Гуардиола - не.
Мустафи и той ли е германец ;)


Както Гана заслужаваше, така и Германия заслужаваше. За мен отборите играха равностойно, в някои минути превесът се променяше. Мачът стана интересен след като голът падна. И двата отбора показаха големи грешки в защита. Гана я се класират, я не. Ако Германия не ги пооптави обаче ще има проблеми. Ясно е.

На второ място, не можем да ги отпишем. До тук всички фаворити с изключене на Уругвай, които се борят за оцеляване, направиха по-слаб втори мач. Франция също играха добре.

Италия пада от Коста Рика, Аржентина би Иран по случайност, Холандия имаха страшни проблеми с... Австралия, Испания и Англия просто ще си ходят, Бразилия игра с Мексико и не спечели... Не остана неоплют отбор.

Германия почти никога не печели втория мач на първенство. Аз очаквам нещата да се променят след като Бундестимът излезе от групите. Няма да има много по-добра игра на мачът със САЩ.


Виж колко националности играят за Германия и колко за Гана ;) Африканците смачкаха европейците. Чист късмет беше, че не паднаха последните. Излизането на братята Боатенг направи мача интересен.
Ганайците ги харесвам, защото играят впечатляващо. От нищо правят нещо. Дано се класират!
На това първенство гледам само Гана и Уругвай. Другите са ясни.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП 2014, Мач №28: Германия - Гана (Група G) - 2:2 FT

Мнениеот matador1 » 22 юни 2014 21:03

[offtopic]
smoothc написа:Какво се се разтревожили за Германия,че някои хора вече правят и трагедии!?
Ако днес Португалия спечели,наистина интригата ще се завърже доста здраво,но опитът и класата на Германия със сигурност ще си кажат думата.
Да,ще е страшно интересно Клинсман и САЩ vs Германия,принципно всичко е възможно във футбола,но вярвам че немците ще си вземат поука и ще поправят своите грешки,така както винаги са го правили.



Бългааарияяя, Амееериикаааа, Деветдееесееет иии четвъъъртааааа!!! :mrgreen: Само се майтапя, но си е така де.[/offtopic]


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта