СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Мнениеот гражданин от село » 20 юни 2014 21:51

Надявам се Италия и Англия да отпаднат от тази група. :)

didayyord
Мнения: 631
Регистриран на: 09 авг 2010 19:33
Контакти:

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Мнениеот didayyord » 20 юни 2014 22:04

doktora25 написа:Друго искам да попитам във връзка с мача. През цялото време по терена се движеше още една сянка, горе-долу с височината на футболист, но до нея нямаше никого. Друг път съм виждал примерно на камери, ама те трябва с нещо да са свързани, не могат да висят във въздуха без нищо. Някой има ли идея какво може да е било?


Призрака на английския футбол :mrgreen:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Мнениеот smoothc » 20 юни 2014 22:06

Прандели определено не робува на имена.

Не,момент! В никакъв случай не става въпрос за робуване,както казах логично е играчите от големите отбори да преодбладават в Нац.отбор,навсякъде е така.
Искам да кажа,че в т.нар по-скромни отбори(по обективни причини),особено и местните играчи с повечко опит,могат да вдъхнат тази страст и първичност,която бе така характерна за футбола от 80-те и 90-те години.
Не сравнявам периодизацията,а отговорността и хъса,с които играеха примерно Гатузо,Малдини,Канаваро и др.
Парите и комерсът бавно,но сигурно "изстласкват" тези качества от футболната игра,но в интерес на истината то си е и до човека,характера и т.нт,но вероятността да се срещне при по-скромните отбори(на този етап) е в пъти по-висока! Което естествено и не означава,че непременно трябва да се напълни отбора с такива,но просто да се направи и т.нар структурно-психологичен профил на селекцията,с който да се постигне необходимия баланс.
Рой Ходжсън хубаво реши да залага на някои играчи от Ливърпул,но и в интерес на истината се усети едно прекалено доверие(клонящо към пристрастие),което не трябва да се случва никъде.При Дел Боске също имаше подобно нещо,но там ситуацията е малко по-деликатна.Но в крайна сметка и двамата си изпатиха от тези си решения.
Разбира се тук навлизаме вече и в една друга тема,която както и ти каза е свързана с т.нар степен на талантливост и рейтинг на текущите играчи,респективно и в клубните отбори.
Примерно една Германия може да се селектира изцяло върху играчите на Байерн и Борусия,просто защото прогресът там е номер едно за последните 2-3 години,напрактика няма никакъв риск.
Докато отбори с явни проблеми,свързани най-вече с възрастовата структура,мисля че е логично да потърсят някакви алтернативи,с които да се балансират текущите недостатъци.

На линия
drvasko98
Мнения: 6936
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| 20.06-19:00 ч

Мнениеот drvasko98 » 20 юни 2014 22:10

drvasko98 написа:Мисля че аутсайдерът Италия ще успее да озори максимално Коста Рика, но вероятно не чак дотам, че да спечели точка. Все пак най-вероятно в техния щаб ще бъдат много доволни на една минимална загуба, която ще им отвори вратите с Х в последния мач да продължат напред.


Нещо неясно има ли за многобройните люде, които се наричат "фенове" на някакви национални отборчета.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Мнениеот smoothc » 20 юни 2014 22:13

didayyord написа:
doktora25 написа:Друго искам да попитам във връзка с мача. През цялото време по терена се движеше още една сянка, горе-долу с височината на футболист, но до нея нямаше никого. Друг път съм виждал примерно на камери, ама те трябва с нещо да са свързани, не могат да висят във въздуха без нищо. Някой има ли идея какво може да е било?


Призрака на английския футбол :mrgreen:

Призрак и сянка отъждествени в едно...гениално :mrgreen:

Потребителски аватар
KingKenny
Мнения: 1568
Регистриран на: 16 окт 2010 13:23
Местоположение: на стадиона...
Контакти:

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Мнениеот KingKenny » 20 юни 2014 22:21

Много обичат да се самоубиват тия европейци... Коста Рика и Уругвай напред. Супер интересно първенство.
suareshampion написа:Аз съм играл в Б група а ти къде ? Аз съм учил 6 години за треньор а ти може би за дърводелец ? Школуван съм а ти ? Останалото ще си го спестя .

Нека се преклоним пред нашето божество! Всеки един ден доказваш какъв надменен лаик си. Поклон!
[wrapimg=]http://25.media.tumblr.com/da2f736dbcf209c0d73c5c921f0abaa5/tumblr_mfy0fk4eyQ1s0disuo1_500.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Мнениеот blue avalanche » 20 юни 2014 23:49

smoothc написа:Коментирах го и преди СП:Един от сериозните проблеми на Италия е липсата на достатъчно класа в нападението.
Моите уважения към Балотели,Касано,Имобиле,но едва ли някога ще се доближат до класата на нападателите от близкото минало-Инздаги,Виери,Тоти,Дел Пиеро,Виери,Монтела и пр.,но по-лошото е че дори и не се опитват да поемат отговорността,да покажат топки както се казва.
Касано е специфичен играч,но за мен лично е страшно надценен.Днес за цяло полувреме,освен че не застраши с абсолютно нищо вратата на Коста Рика,но и сгреши поне едно 20 паса,с които и косвено се създадоха предпоставки за опасни контри на костариканците.
А Балотели си е просто такъв,няма какво да се дискутира.Той е човекът на двете крайности-едни път може да е гениален,а друг път по-зле и от аматьор.

Ми те много отбори не се доближават до играчите си от близкото минало,ама някои бият,други-падат! ;)
Да не би Неймар,Хълк,Оскар и Рамирес да се равняват на Зико,Сократес,Фалкао и Жуниор?
Или Бензема,Погба,Жиру и Валбуена се равняват на Платини,Жирес,Кантона и Тигана?
Имената ги подбрах на случаен принцип,но мисля,че идеята е ясна...

Потребителски аватар
marchisio
Мнения: 5729
Регистриран на: 23 мар 2011 13:16
Местоположение: Home
Контакти:

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Мнениеот marchisio » 20 юни 2014 23:55

С тоя смешен треньор толкова. Стискам палци Уругвай да ги бие, и тоя да си стяга куфарите.
[center]"Nothing is too ugly for this world, I think it’s just that people pretend not to see.”[/center]

Потребителски аватар
ntodorov
Мнения: 6676
Регистриран на: 31 юли 2008 14:28
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: СП 2014 Мач №24 Италия – Коста Рика |Група D| - 0:1 FT

Мнениеот ntodorov » 21 юни 2014 00:07

doktora25 написа:Друго искам да попитам във връзка с мача. През цялото време по терена се движеше още една сянка, горе-долу с височината на футболист, но до нея нямаше никого. Друг път съм виждал примерно на камери, ама те трябва с нещо да са свързани, не могат да висят във въздуха без нищо. Някой има ли идея какво може да е било?

Камера е това. Управлява се с въжета опънати по диагонал на стадиона. Викат и ястребово око.
Освен, че е една от общо седемте, които следят гол-линията ( новата система) от нея пускат и някое и друго повторение.
Подобна камера беше експериментирана за първи път на стадион Велтинс Арена в Гелзенкирхен.
Никога не ще разберем какво губим като печелим, и какво печелим като губим.



Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта