СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/ - 2:1 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8899
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/, 19.06-19.00

Мнениеот bilyaletdinov » 19 юни 2014 20:59

Сеньор Пекерман с поредна лекция. Колумбия без Фалкао като нищо ще стигнат едно 1/4-финалче. На това световно при равностойни отбори, печели този с по-добър треньор, а Пекерман е в топ на треньорите на първенството.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

dido1302
Мнения: 662
Регистриран на: 07 юни 2011 19:53
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/, 19.06-19.00

Мнениеот dido1302 » 19 юни 2014 21:05

Не искам да се заяждам с YANTRA FOREVER, който очевидно е любител на африканския футбол и е изключително запознат с него, което е похвално предвид това, че много малко български запалянковци се вълнуват от националните отбори в Африка. Почти всеки се избира да симпатизира на отбори като Испания, Италия, Бразилия, Германия и не брои държави, чиито първенства не може да гледа, за живи. Обаче ми се струва, че в желанието си да ни презентира познанията си YANTRA FOREVER доста надценява африканските отбори, които за пореден път не правят нищо предвид играчите, с които разполагат. Когато повечето африкански играчи играят в клубовете си играят супер силно и са водещи фигури, а като се съберат в националните отбори, имам чувството, че играят деца идиоти. Липса на абсолютно всякаква идея за тактическа мисъл и грамотност. Не мога да разбера как може класата натрупана във водещи първенства и грам да не се пренася в играта за националния отбор. Явно национализма за африканските играчи е мръсна дума и играят само където им се плаща. Поредно разочарование от африкански отбор със супер актуални играчи, а и съм определено също много харесвам футбола от черния континент.
Последна промяна от dido1302 на 19 юни 2014 21:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16849
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/, 19.06-19.00

Мнениеот Udoji90 » 19 юни 2014 21:06

Много ме е яд! Адски евтини голове допуснаха "слоновете". :evil: При първия изобщо не трябваше да се стига до този корнер - Бамба спокойно можеше да изчисти в тъч. След това Дрогба си изпусна човека и стана белята. Втория пък едва ли има смисъл да го коментирам. Не им гледах първата среща и не знам как е играл Калу тогава, ама едва ли е бил по-зле от Градел, който го замени днес. Хубав гол на Жервиньо иначе - като не изравниха, поне да оправят малко головата разлика, че може накрая да се окаже важна. Айде, дано поне японците по-късно да бият, че ще се гръмна, ако Гърция продължат, а пък и по принцип "самураите" си ги харесвам - или те, или "слоновете" трябва да продължат.
П.П. А пък от 4-те минути добавено време първата 1-1 и половина изобщо не се игра, а Уеб свири на секундата - не, че нещо щеше да се промени, ама много ме дразнят подобни съдийски прояви. :x
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Logical person
Мнения: 3103
Регистриран на: 12 юли 2013 23:20
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/, 19.06-19.00

Мнениеот Logical person » 19 юни 2014 21:16

dido1302 написа:Не искам да се заяждам с YANTRA FOREVER, който очевидно е любител на африканския футбол и е изключително запознат с него, което е похвално предвид това, че много малко български запалянковци се вълнуват от националните отбори в Африка. Почти всеки се избира да симпатизира на отбори като Испания, Италия, Бразилия, Германия и не брои държави, чиито първенства не може да гледа, за живи. Обаче ми се струва, че в желанието си да ни презентира познанията си YANTRA FOREVER доста надценява африканските отбори, които за пореден път не правят нищо предвид играчите, с които разполагат. Когато повечето африкански играчи играят в клубовете си играят супер силно и са водещи фигури, а като се съберат в националните отбори, имам чувството, че играят деца идиоти. Липса на абсолютно всякаква идея за тактическа мисъл и грамотност. Не мога да разбера как може класата натрупана във водещи първенства и грам да не се пренася в играта за националния отбор. Явно национализма за африканските играчи е мръсна дума и играят само където им се плаща. Поредно разочарование от африкански отбор със супер актуални играчи, а и съм определено също много харесвам футбола от черния континент.


Напълно си прав тук. Най-ярък пример са Камерун с техните бунтове за премии. А повечето им футболисти са мултимилионери.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/ - 2:1 FT

Мнениеот matador1 » 19 юни 2014 21:21

Еми, вижте. Африканските държави в голямата си част са ги създали колонизаторите при оттеглянето си. Някои от тях обхващат по стотина племена, които се ненавиждат помежду си. Те реално не са народи, а териотории населени с разни хора. Как да чувстват национално обединение и да играят заради него?

Друг е въпроса, че огромна част от талантите на Африка са натурализирани или родени или забегнали в други страни. Не, че няма останали, но просто може да има много повече. Африка може да е голям футболен континент.

Не, че нещо, ама май държавите със слабо национално чувство нямат силни представителни отбори.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8899
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/ - 2:1 FT

Мнениеот bilyaletdinov » 19 юни 2014 21:26

Треньори им трябват на маймуняците. Показателен за мен е мача на Гана. Черните звезди се скъсаха от бягане, биха над 20 удара към американската врата, стигнаха до равен и накрая им го набиха в следващата атака...
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/ - 2:1 FT

Мнениеот Corwin » 19 юни 2014 21:39

Аз гледах само интересният половин час от този мач и ми направи впечатление, че Кот д'Ивоар реално имат повече световни звезди от Бразилия (Дрогба, Жервиньо, Туретата, Калу и още поне 6-7 прилични футболисти), но тактическата им постройка беше на ниво дъното на В група... не знам дали е (както вие коментирате) заради липсата на нация или каквото и да е, но просто е много разочароващо да видиш футболисти от такава класа, които сякаш за първи път се виждат на терена.
Не, че колумбийците бяха някакви добри, просто от тях не се очаква нещо повече от това, което играха днес.

CSKA69
Мнения: 4544
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/ - 2:1 FT

Мнениеот CSKA69 » 19 юни 2014 21:41

Абсолютно съм съгласен с мнението, че при такова изравняване и бих го нарекъл уеднаквяване на силите във футбола все по-водеща е ролята на треньорите - отборите с най-опитни и смели треньори ще прогресират най-много на това световно :idea:

Що се касае до африканските футболисти - техният най-голям проблем е липсата на психика във важни мачове! Нямат манталитет на победители и лесно ''рухват''..
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3200
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/ - 2:1 FT

Мнениеот sirius123 » 19 юни 2014 21:50

При 1:0 за Колумбия , Хауард Уеб ми се струва , че ощети '' слоновете'' ,като не им отсъди дузпа в тяхна полза , за демонстративно избиване на топката с протегнат лакет на играч от стената , при изпънение на свободен удар. Дано не му дадът отново да свири финал.А, довечера му пожелавам да изживее една загуба на Англия от Уругвай.

Потребителски аватар
YANTRA_FOREVER
Мнения: 5038
Регистриран на: 17 май 2009 17:56
Контакти:

Re: СП 2014:Мач №21, Колумбия-Кот д'Ивоар /Група C/ - 2:1 FT

Мнениеот YANTRA_FOREVER » 19 юни 2014 22:31

Прави сте и всичко си е до манталитет. Аз не мисля, че ги надценявам. Камерун се изложи, но то беше ясно. Другите за сега не са лоши. Ето и днес Кот д'Ивоар си игра равностойно срещу 2рия в Южна Америка (или айде 3ти ако сложим Бразилия). Докато Кот д'Ивоар на африканска сцена се провали миналата година, но също е от топ отборите. Според мен Африка има по-силни отбори от Азия и Океания и никой не може да ме убеди, че не е така. А им е трудно и това, което казах за манталитета, но то не се дължи на това, че не им пука и т.н.. Не се интересувам само от футбола, знам доста за Африка и познавам не малко хора от там и мога да кажа със сигурност, че национализма там е какъвто навсякъде. Освен по изолираните селски райони, където не знаят какво се случва в света и важни са комшиите и съседното село. Но такива не са останали чак толкова много и оттам футболисти рядко излизат. Просто играчите първо имат много различно мислене. Голяма част са възпитани във Франция, Англия, Германия и т.н., а други в Африка. Второ манталитета на западноафриканците ги кара да са много притеснени и нервни. То ясно се вижда. За разлика от тези от Северна и Източна Африка, където пък даже самочувствието и спокойствието са в повече. И най-важното, че в крайна сметка нямат чак такава класа. Кот д'Ивоар според мен си играе много силно, но има проблеми в средата на защитата, където са Сол Бамба и Зокора, който е добър, но вече остаря, а и не е точно ЦЗ.
Извинявам се ако съм преувеличил и създал впечатление, че за мен са най-силните отбори и така съм създал някакви очаквания, ако минавам за разбирач по африканския футбол :) Според мен обаче Кот д'Ивоар и Нигерия ще минат групите. Гана също има шанс, макар и вече по-малък.
Изображение Изображение


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта