ФИФА обмисля въвеждане .....

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот iliev72 » 16 юни 2014 11:59

Captain Stottlemeyer написа:
iliev72 написа:
boabbb написа:Специално за начина на оспорване - нещо от рода на хокея ще да е :? И имаш, примерно, 3 пъти на мач, или по-малко даже. Остава проблема за играта при свирена засада :roll: Картони за разкарване на топката и т.н. Ще е доста скъпо, предполагам, а за споровете - опъването на линия с тъмно и светло поле почти винаги е меродавно ... А в Германия много малко отбори бяха "за" :roll: Да не говориме за Острова, където ако 1 е против - решението отпада

Като си член ФИФА и искаш да участваш в състезанията които те организират бързо ще намериш пари да се приведеш в ред !
Същото важи и за УЕФА ! Не мисля , че това проблем ! Решат ли всичко ще го направят и всичко ще си дойде на мястото !

Да то така стана и с едни акции неотдавна...Милионите "сърца червени" се оказаха малко над пет хиляди... 8-) Но това е друга тема.

Капитане двете неща нямат нищо общо ! Сега говорим глобално и не знам защо намесваш тук тези акции ! Вземи малко си разшири мирогледа !
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот CTAHKO » 16 юни 2014 12:41

Captain Stottlemeyer написа:
boabbb написа:...Аз пък мисля, че треньорите го искат в хокея :? Освен съдията, де ... Да в тениса е 3 пъти ( грешни искания ), във футбола може да е примерно 1 грешно искане

При всеки гол има повторение, освен това - по искане на съдията, ако има съмнения. Виж Правило 38 - Video Goal Judge. Аз за съжаление трябва да напусна културната дискусия... 8-)


http://www.nhl.com/nhl/en/v3/ext/pdfs/2 ... leBook.pdf

То за това и цял свят вижда че има гол, само съдията не е видял :lol: Решат ли да го въведат, ще го въведат, че и правилата ще променят и хич няма да им мигне окото. Пък ние тук да си се плюнчим колкото си искаме :) То и за голлинията спомням си че имаше не малко дискусии и полемики във форума, какво щяла да представлява, не можело да стане, играта щяла да се накъсва и т.н., ама ей къде въведоха я, че и работи :) И на това ще му намерят цаката.
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23241
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот W84me » 16 юни 2014 13:35

zlato1234 написа:Най-добрият вариант според мен е, да се използва тази технология само при вече отбелязан гол. Иначе за атаката няма какво да се направи, ако играта е спряна. Какво, ако е нямало засада ще го пуснат сам срещу вратаря ли? :mrgreen:
Или при обещаваща атака, която е спряна, да се дава пряк свободен удар от мястото на отсъдената засада за компенсация. :roll:
И най-вероятно ще може да се ползва по 3 пъти на полувреме, че иначе през 5 мин. ще спират играта! :roll: :)

3 пъти на мач е най-добре.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
Ботевъ Пловдивски
Мнения: 6156
Регистриран на: 10 юли 2013 21:10
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот Ботевъ Пловдивски » 16 юни 2014 14:02

boabbb написа:Специално за начина на оспорване - нещо от рода на хокея ще да е :? И имаш, примерно, 3 пъти на мач, или по-малко даже. Остава проблема за играта при свирена засада :roll: Картони за разкарване на топката и т.н. Ще е доста скъпо, предполагам, а за споровете - опъването на линия с тъмно и светло поле почти винаги е меродавно ... А в Германия много малко отбори бяха "за" :roll: Да не говориме за Острова, където ако 1 е против - решението отпада

В хокея има видео повторения по искане на съдията или при гол. Такава е системата в НХЛ. Правото на трикратно оспорване по време на мач може би е уместно в тениса на корт, но във футбола!?..... :roll:[/quote]

Аз пък мисля, че треньорите го искат в хокея :? Освен съдията, де ... Да в тениса е 3 пъти ( грешни искания ), във футбола може да е примерно 1 грешно искане[/quote]

Mисля, че 1 оспорване на полувреме ще е ок
Изображение Изображение

Потребителски аватар
hue
Мнения: 332
Регистриран на: 17 юни 2008 13:58
Контакти:

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот hue » 16 юни 2014 15:36

ще се преразгледа пасивната засада
НЕ ГЛЕДАМ НОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Потребителски аватар
Logical person
Мнения: 3103
Регистриран на: 12 юли 2013 23:20
Контакти:

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот Logical person » 16 юни 2014 15:57

CTAHKO написа:
football.total написа:
CTAHKO написа:Ами то си е написано "Ако бъде прието правило, има и техническа възмножност за отмяна на засади, водещи до голове".Колко такива положения има на мач :) И дали са на всеки мач 8-)


И как точно ще се определи коя засада води до гол и коя не, след като при засада атаката не се развива повече?
Системата с головете е успешна защото гола е финалната фаза на играта, след нея не се развива ситуация а се започва от начало с център. И прекъсване от 2-3 секунди за проверка на редовността на гола не е проблем. Но при засада това е невъзможно.

Kогато топката е във вратата обикновено се води че има гол. Топката е във вратата, има съмнение за засада, обаче съдията не е свирил - оспорва се и се вижда има или няма. Топката е във вратата, има съмнение за засада, съдията е свирил - пак се оспорва и се вижда. Какво толкова не разбрахте. Какво толкова не разбрахте :) Няма как всяка засада да се оспорва. Нали затова се говори и за промяна на правилата, защото при сегашните, ако футболистът продължи и вкара топката във вратата при спряна игра, получава картон :)


Трябва да се променят правилата, така че при отсъдена засада футболистите да си доиграват положението. Но тогава настава тотална каша, защото може да се играе и 5 мин след като е имало засада. И после като спре играта единия отбор оспорва и се вижда че е имало засада, следователно последните 5 мин игра са недействителни.

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот stefani » 16 юни 2014 16:00

Те от 20 г го обмислят тия идиоти :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 16 юни 2014 16:57

iliev72 написа:...Капитане двете неща нямат нищо общо ! Сега говорим глобално и не знам защо намесваш тук тези акции ! Вземи малко си разшири мирогледа !

Дедукция, колега, дедукция: от общото към частното! Иначе аз съм написал, че това за акциите е друга тема, ама кой да чете?!... ;)
А ако тръгнем от частното към общото (т.н. индукция)...а бе аланкоолу, ние тук в България нямаме ЕДИН читав стадион за пред хората, нямаме покрити трибуни, нямаме отопление на терените, в ХХІ век нямаме осветление на стадионите, децата ни ритат на сгурия, а ти искаш да въвеждаме технологии, за които и на германците не им се дават пари... :lol:
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот iliev72 » 17 юни 2014 00:11

Captain Stottlemeyer написа:
iliev72 написа:...Капитане двете неща нямат нищо общо ! Сега говорим глобално и не знам защо намесваш тук тези акции ! Вземи малко си разшири мирогледа !

Дедукция, колега, дедукция: от общото към частното! Иначе аз съм написал, че това за акциите е друга тема, ама кой да чете?!... ;)
А ако тръгнем от частното към общото (т.н. индукция)...а бе аланкоолу, ние тук в България нямаме ЕДИН читав стадион за пред хората, нямаме покрити трибуни, нямаме отопление на терените, в ХХІ век нямаме осветление на стадионите, децата ни ритат на сгурия, а ти искаш да въвеждаме технологии, за които и на германците не им се дават пари... :lol:

Капитане да си чул богаташ който обича да дава , а не да взима а ?! Съвсем нормална реакция от немските клубове !!!
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: ФИФА обмисля въвеждане .....

Мнениеот za nas e toj religiq » 17 юни 2014 10:10

Captain Stottlemeyer написа:
iliev72 написа:...Капитане двете неща нямат нищо общо ! Сега говорим глобално и не знам защо намесваш тук тези акции ! Вземи малко си разшири мирогледа !

Дедукция, колега, дедукция: от общото към частното! Иначе аз съм написал, че това за акциите е друга тема, ама кой да чете?!... ;)
А ако тръгнем от частното към общото (т.н. индукция)...а бе аланкоолу, ние тук в България нямаме ЕДИН читав стадион за пред хората, нямаме покрити трибуни, нямаме отопление на терените, в ХХІ век нямаме осветление на стадионите, децата ни ритат на сгурия, а ти искаш да въвеждаме технологии, за които и на германците не им се дават пари... :lol:


Tи си неспасяем мозъчен донор , дори сложните изречения и думички които използваш , не могат да го скрият :lol: Кой те кара теб да го въвеждаш това правило :lol: Говорим за ФИФА , а сега се замисли (ако можеш) на кои отбори е тази организация и какви първенства и турнири провежда ! Ако случайно си отговориш (или някой ти подскаже) , може и да се сетиш че на село в сгурията , никой няма да те кара да си слагаш такава технология :mrgreen:


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта