Премии СП в Бразилия

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Премии СП в Бразилия

Мнениеот bobo_13 » 02 юни 2014 13:03

Подхващам тази тема, защото напоследък чета за премиите на всеки един участник на това първенство. Премии за класирането и премии за успехи. Та се чудя и мая. Винаги съм се питал следното...за един спортист не е ли най-голямото призвание да защитава цветовете на Родината си? Не иска ли всеки един футболист/спортист да отиде на ЕП или СП и да се представи максимално добре? Не е ли това най-върховото постижение в спорта? Тогава защо трябва да им се плащат пари за повиквателни, премии за класиране, за титла??? Какъв е смисъла? Те бранят честта на родината си и своята собствена.
Нали всеки един иска да отиде там и да покаже на целия свят какво може. Нали към това се стреми. Ако не му платят и той откаже да отиде на ЕП и СП как ще постигне тази своя цел? Нали си имат клубни отбори, където печелят пари, защо за да защитават честта на Родината си трябва да им се плаща?
Представете си в някоя война, армията, която защитава собствената си държава да каже... Искаме пари или ще оставим да ни заробят. Някак не ми се връзва нишката.
Всеки казва за мен е чест и призвание да играя за нащионалния отбор....ама ако не ми плащат няма как да стане. Така бяха и нашите преди да заминат в САЩ.
За мен лично да играеш за Родината си е привилегия, за която не трябва да се плаща. А трябва да е чест и дълг.
Интериорни врати - Врати хармоника

Неутрален
Мнения: 925
Регистриран на: 07 сеп 2009 17:16
Контакти:

Re: Премии СП в Бразилия

Мнениеот Неутрален » 02 юни 2014 14:10

Когато парите станат приоритет, не търси спорт ! Според мен, проблема идва от това че страните класирали се на мондиала, получават сериозни суми някога стигащи и до десетки милиони долари. Тези пари отиват в централите, оттам в джобовете на перуките, след това Преслава итн итн. Най малката част от пая е за тези дето са допринесли най много и от там идват проблемите. Защо едни трябва да се скъсват от пътуване и мачове, а други само се возят като куфари и броят им често надхвърля този на отбора, а за сметка на това прибират повече от спортистите ? Иначе със сигурност поне в 70 % от спортистите честта и достойнството са на първо място, силно се надявам да е така.

П.п. Ще дам пример със Сърбите, когато пътуваха на европейско първенство, федерацията беше опоскана от разни тамошни перуки и футболистите които играят в елитните отбори, покриха целия масраф, като си разделиха сметката само и само да не стават скандали и отбора да участва. Това е добър пример как трябва да се защитават националните стойности на една държава.

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Премии СП в Бразилия

Мнениеот stefani » 02 юни 2014 17:49

Авторе запитвал ли си се колко пропускат Световното заради контузии, някои от които в последният момент ?
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

gpole
Мнения: 15
Регистриран на: 21 май 2014 09:22

Re: Премии СП в Бразилия

Мнениеот gpole » 03 юни 2014 01:26

Не не е само участие всичко е $ бе кафук.

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4912
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Премии СП в Бразилия

Мнениеот barca4ever » 03 юни 2014 09:29

Трябва човек да е супер наивен или просто да е кръгъл идиот, ако си мисли че в днешно време някой спортист ще играе където и да е само за честта. Тия времена отдавна отминаха за съжаление. Днеска спорта е пари и то много много пари.
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011

Потребителски аватар
MainEventer
Мнения: 1390
Регистриран на: 19 апр 2011 17:52
Контакти:

Re: Премии СП в Бразилия

Мнениеот MainEventer » 03 юни 2014 23:06

Вече всичко е пари. А и малко ли натурализирани футболисти има ? Каква чест за тях ?


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта