Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4918
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот barca4ever » 30 май 2014 22:27

matador написа:За мен лично най-вълнуващите мачове от световно са Италия - Германия 2006,Италия - Франция 2006 и Уругвай - Гана.Имало е доста хубави мачове на световните първенства но тези мачове ще ги помня много време.За жалост не съм гледал България на световно :(

и аз съм така дано доживеем да видим България на Световно, щото последния път когато сме играли е било през далечната 1998, когато съм бил само на 3.
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011

Потребителски аватар
matador
Мнения: 3822
Регистриран на: 30 дек 2011 18:18
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот matador » 30 май 2014 22:40

barca4ever написа:
matador написа:За мен лично най-вълнуващите мачове от световно са Италия - Германия 2006,Италия - Франция 2006 и Уругвай - Гана.Имало е доста хубави мачове на световните първенства но тези мачове ще ги помня много време.За жалост не съм гледал България на световно :(

и аз съм така дано доживеем да видим България на Световно, щото последния път когато сме играли е било през далечната 1998, когато съм бил само на 3.

Аз съм бил малко по-голям на 6 но нищо не помня от това първенство.

Потребителски аватар
russia
Мнения: 4309
Регистриран на: 21 фев 2011 08:50

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот russia » 30 май 2014 23:14

Аз ще спомена два не толкова вълнуващи мача, колкото резултатни!
На СП 1982 в Испания, мисля че беше в груповата фаза, Унгария преби Салвадор с 10:1/помня, че маджарите имаха някакъв Фазекаш/.
А на "Мексико 86" една вечер се прибирам от поредното училищно мачле, някъде около десетата минута след началото на мача СССР - Унгария и гледам...2:0 за руснаците! В крайна сметка двубоят завърши при резултат 6:0. Унгария тогава се бяха класирали първи от европейските отбори за СП, а сред титулярните 11 на СССР бяха може би 9 играчи на киевския Динамо, който на финала за КНК през 85-та година победи Атлетико Мадрид с 3:0! По това време начело на Динамо Киев и "Сборная" бе големият Валерий Лобановски.
http://www.youtube.com/watch?v=6zmmXq3DS2c
Последна промяна от russia на 30 май 2014 23:51, променено общо 1 път.
THE G.A.M.E написа:...не се изказвай по исторически въпроси, когато по-същите, си компетентен колкото чукча, по-квантова физика.

Потребителски аватар
russia
Мнения: 4309
Регистриран на: 21 фев 2011 08:50

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот russia » 30 май 2014 23:36

А ето това направи Дейвид Плат за 1:0 в 119-тата минута на мача Англия-Белгия на Мондиал 90:
http://fball.bg/videoPage.php?id=1614
THE G.A.M.E написа:...не се изказвай по исторически въпроси, когато по-същите, си компетентен колкото чукча, по-квантова физика.

Потребителски аватар
stoyankd
Мнения: 968
Регистриран на: 31 мар 2009 17:29

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот stoyankd » 30 май 2014 23:54

Аз гледам от 1978г. и мога да кажа, че най-вълнуващо беше представянето на Бразилия през 1982г. във всичките им мачове. Бяха невероятен сбор от вълшебници и направиха невероятно шоу във всеки си мач, дори с Нова Зеландия. Жалко, че не станаха шампиони. Да събереш в един отбор играчи като Тониньо Серезо, Жуниор, Сократес, Зико, Едер, Фалкао, Едевалдо, Жуниньо, Единьо, Ренато, Карека е просто невероятно. Единственият им слаб пост беше вратаря Перес и той ги провали. Спомням си, че малко след световното, Рома(където играеха Фалкао и Серезо) дойде в София за мач с ЦСКА и ст.Народна армия почти се напълни и за тренировката, а просто беше чудо да си намериш билет.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44064
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот rhaegar » 31 май 2014 00:09

По реда, в който ги помня:

България 2:1 Германия-уникалната радост. Бяхме на някакъв лагер с класа и валеше, та се навряхме да го гледаме в едно бунгало. Сигурно бяхме 50 човека на място за 5, обаче си заслужаваше.

Бразилия 1:2 Норвегия 1998-не ми е разбирала главата тогава от уредени мачове и много се радвах, когато норвежците биха. Имаха страхотен отбор по това време. [offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/1998_FIFA_World_Cup_Group_A#Brazil_vs_Norway[/offtopic]

Бразилия 1:1 Холандия 1998-помня, че не исках да гледам дузпите, бях за Холандия, но не успяха да спечелят [offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/1998_FIFA_World_Cup_knockout_stage#Brazil_vs_Netherlands[/offtopic]

Англия 1:2 Бразилия 2002-всички чакаха с нетърпение този мач, даже целия клас избягахме от час, за да го гледаме. [offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/2002_FIFA_World_Cup_knockout_stage#England_vs_Brazil[/offtopic]

Германия 0:2 Италия-един от малкото, на които съм избухвал сам в къщи :lol Винаги съм бил за Италия на големите пъвенства, а в този мач всички ги бяха отписали. [offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/2006_FIFA_World_Cup_knockout_stage#Germany_vs_Italy[/offtopic]

Италия 1:1 Франция-разбира се и финалът на същото световно. Драма, бой, дузпи и Италия шампион [offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/2006_FIFA_World_Cup_knockout_stage#Final[/offtopic]

Уругвай 2:3 Холандия-един от най-красивите мачове и то на толкова късен етап от първенството [offtopic]http://en.wikipedia.org/wiki/2010_FIFA_World_Cup_knockout_stage#Uruguay_vs_Netherlands[/offtopic]
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот Живко6461 » 31 май 2014 00:23

Добавям:
1. 1994 България - Мексико 4:2
2. 1970 Бълагария - Перу 2:3
3. 1974 България - Уругвай 1:1
4. 1986 България - Италия 1:1
5.1966 Англия - ФРГ 4:2
6. 1970 ФРГ - Англия 3:2
7. 1974 ФРГ - Полша 1:0
8. 1974 Нидерландия - Бразилия 2:0
9.1974 Полша - Бразилия 1:0
10. 1978 Аржентина - Италия 0:1
11. 1990 Бразилия - Аржентина 0:1

Потребителски аватар
gacobacov
Мнения: 726
Регистриран на: 25 мар 2008 17:39
Местоположение: София
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот gacobacov » 31 май 2014 01:42

Първото което гледах е 94-та, откъдето помна само мачовете на България и финала и няма смисъл да ги добавям, то е ясно че са топ 5.
Иначе след това:
1998 Бразилия - Дания 3-2 страхотни обрати и страшен датски отбор, братята Лаудруп погребваха и само гения на Ривалдо и неубедителния в този мач Шмайхел измъкнаха бразлиците. А преди тва Дания - Нигерия 4-1 уникален рецитал срещу африканците, които в групата размазаха нас и Испания и се чакаха големи неща, но в онзи мач бяха напълно пометени и безпомощни
1998 Холандия - Аржентина 2-1 - победния гол на Бергкамп в 90-тата минута, съвършен пас-спиране-овладяване-финт-завършек!
1998 Англия - Аржентина 2-2 и дузпи - драматичен мач, от който ще се запомнат изгряването на звездата на Оуен, симулацията на сегашния треньор на Атлетико и как Бекъм стана най-мразения човек в Англия (представяте ли си че е имало и такива времена :lol: )
1998 Хърватска - Германия - рядко можеше да видиш бундестима така разгромен и унижен и то пак от балкански отбор на същата фаза.
2002 Франция - Сенегал 0-1 пролича си купената титла 4 години по-рано, най-жалката защита на световна купа в историята - 0 гола и последно място в групата :roll:
Въобще всичките мачове на Сенегал бяха пълни с драма, изплува ми 3-3 с Уругвай, като уругвайците се върнаха от 0-3 и после изпуснаха 1000 положения за 4-ти гол, с който щяха да се класират напред, вместо сенегалците и разбира се Сенегал - Швеция 2-1 - страшен кеф беше да гледаш как омразните швеци, които се бяха надули до небето, защото само дни преди това бяха спечелили групата на смъртта с Англия, Аржентина и Нигерия изхвърчат след златен гол и се въргалят на терена от мъка, а секунди преди това Ларсон удари греда - оргазъм :twisted:
2002 Бразилия - Белгия 2:0 - това първенство се запомни как Бразилия смачка всичко по пътя си до финала, с изключение на мача с червените дяволи, където кариоките не знаеха къде се намират и след незнайно защо отменен гол на Вилмотс (който изигра мача на живота си) и такъв с рикушет на на Ривалдо нещата си "дойдоха на мястото" :roll:
2002 Бразилия - Англия 2-1 - когато света официално научи за Роналдиньо
2006 Португалия - Холандия 1-0 или наричан още "битката на Нюрнберг" - футбол отсъстваше, но с това което беше специален са 16-те жълти и 4-те червени картони - рекорд и до днес :lol:
2006 Аржентина - Сърбия 6-0 - освен че резултата не беше реален (трябваше да е двуцифрен) ще се запомни с първия зародиш на тики-таката - при един от головете на Меси или беше Камбиасо, топката се разиграваше в продължение на няколко минути, без никой от сърбите да я пипне с разменени над 30 паса - рекорд. :lol:
2010 Уругвай - Гана разбира се и до ден днешен не знам защо някои наричат Суарес измамник, получи си червения картон, Гана си имаше дузпата, но съдбата явно бе решила друго.
2010 Германия - Сърбия 0-1 поредното доказателство, че германците не могат да играят срещу отбори, чиито играчи имат фамилия завършваща на "ов" или "ич" :lol:
2010 Германия - Англия 4-1 се очертаваше като един от класическите мачове, който можеше да се запомни с много повече освен рутинната победа на немците, но онзи малоумен съдия развали всичко.
Последна промяна от gacobacov на 31 май 2014 01:51, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
sokkoban
Мнения: 650
Регистриран на: 27 ное 2009 21:56
Местоположение: East Stand
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот sokkoban » 31 май 2014 07:06

grasiani написа:Наближава магията на световното по футбол ,нека да споделим кои мачове най- много са ни развълнували през годините и от кои имаме най -ярки спомени.Моите датират от далечната вече 1982 ,като имам и някои откъслечни от 1978 в Аржентина.
2.Германия-Франция 3:3 1982 полуфинал.Както се казва всички играят футбол ,накрая германците печелят,един от най- драматичните мачове които съм гледал на световни финали ,моите симпатии бяха


Това беше някакво тотално безумие! Най-драматичния мач който съм гледал.

Потребителски аватар
trimontium
Мнения: 136
Регистриран на: 08 авг 2013 15:48
Контакти:

Re: Най-вълнуващите мачове от световни първенства .

Мнениеот trimontium » 31 май 2014 08:22

sokkoban написа:
grasiani написа:Наближава магията на световното по футбол ,нека да споделим кои мачове най- много са ни развълнували през годините и от кои имаме най -ярки спомени.Моите датират от далечната вече 1982 ,като имам и някои откъслечни от 1978 в Аржентина.
2.Германия-Франция 3:3 1982 полуфинал.Както се казва всички играят футбол ,накрая германците печелят,един от най- драматичните мачове които съм гледал на световни финали ,моите симпатии бяха


Това беше някакво тотално безумие! Най-драматичния мач който съм гледал.

+1. Франция имаха жесток отбор, но Румениге беше машина.
[rimg]http://wiki.openstreetmap.org/w/images/c/cf/12_black_yellow-round.svg[/rimg]


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта