СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14730
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот smoothc » 28 юни 2014 22:28

Синичко написа:
smoothc написа:Чили могат само да се гордеят с представянето си на това СП :) А този отбор на Бразилия ще си остане все така прехвален!

Защо да остане прехвален, ако успее да вземе титлата?

Защо ли? Помисли малко повече и ще достигнеш до отговора.Ключът се крие назад във времето :)
На теория може да спечели титлата,но на практика....Едно,че отбори като Холандия,Германия са в пъти по-добри от тях,но бразилците нямат и психиката да бъдат СШ.
Щом при едни дузпи срещу Чели(страшно стойностен отбор,но далеч от класата на Германия и Холандия) се размекнаха,представи си какво ще става срещу истинските топ отбори :) Много индивидуалности,ниско ниво на колективизъм...отделно,че някои от футболистите на ментално ниво са с IQ под 60,което във футбола може да не е чак толкова от значение,но все пак това поколение на Бразилия е лишено от всякакви ценности и природен интелект(сравнено с поколенията отпреди това),просто един комерсиализъм до краен предел/медиен балон,докато в Холандия и Германия дисциплината и колективът са просто на най-висше ниво,а и със сигурност нямат играч с IQ под 60(евентуално Де Йонг от Холандия,но все пак не се знае) :)

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3753
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот Jürgen » 28 юни 2014 22:30

Толкова късмет и толкова малшанс не съм гледал отдавна :x :x :x .
Чили се предсави много достойно и заслужаваше да продължи, но тия греди :oops: .....
Бразилия пък за мен не убеди с представянето си. Да, имаха повече положения, двойно повече удари от съперника, но беше ясно, че Бразилия,особено като домакин, ще има повече възможности.
Много ме е яд за Чили. Не заслужаваха да отпаднат така :( .

ПП. Трябва да се преповтарят дузпите когато има греда, защото е много нечестно спрямо пропускащия отбор. Това да уцелиш греда при дузпа е такъв малшанс, че няма накъде. Нито биеш в аут, нито вратарят спасява.
(лично мнение)

Потребителски аватар
white.stag
Мнения: 291
Регистриран на: 18 окт 2013 18:55
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот white.stag » 28 юни 2014 22:31

Неймар няма право са спира/забавя (в случая се забави) при изпълнение на дузпа, но въпреки това дузпата бе призната.
Последна промяна от white.stag на 28 юни 2014 22:33, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Raid
Мнения: 1001
Регистриран на: 16 юли 2012 14:36
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот Raid » 28 юни 2014 22:32

smoothc написа:
Синичко написа:
smoothc написа:Чили могат само да се гордеят с представянето си на това СП :) А този отбор на Бразилия ще си остане все така прехвален!

Защо да остане прехвален, ако успее да вземе титлата?

Защо ли? Помисли малко повече и ще достигнеш до отговора.Ключът се крие назад във времето :)
На теория може да спечели титлата,но на практика....Едно,че отбори като Холандия,Германия са в пъти по-добри от тях,но бразилците нямат и психиката да бъдат СШ.
Щом при едни дузпи срещу Чели(страшно стойностен отбор,но далеч от класата на Германия и Холандия) се размекнаха,представи си какво ще става срещу истинските топ отбори :) Много индивидуалности,ниско ниво на колективизъм...отделно,че някои от футболистите на ментално ниво са с IQ под 60,което във футбола може да не е чак толкова от значение,но все пак това поколение на Бразилия е лишено от всякакви ценности и природен интелект(сравнено с поколенията отпреди това),просто един комерсиализъм до краен предел/медиен балон,докато в Холандия и Германия дисциплината и колективът са просто на най-висше ниво,а и със сигурност нямат играч с IQ под 60(евентуално Де Йонг от Холандия,но все пак не се знае) :)

Бате,кво IQ, кви пет лева?!? Това да не е олимпиада по математика?!? На Стоичков IQ-то му сигурно е по-ниско от температурата му, ама пак беше гениален футболист. Иначе за другите неща в обши линии си прав.
lans22 написа:АКО НАВЕДНЪЖ 20 ОТБОРА С ИМЕТО ЦСКА ПОБЕДЪТ ЛЕВСКИ В ЕНА И СЪЩА ГРУПА В ЕДИН И СЪЩИ СЕЗОН - ШЕ ГИ ПРИПОЗНАЕМ СИЧКИТЕ!

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14730
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот smoothc » 28 юни 2014 22:34

Трябва да се преповтарят дузпите когато има греда, защото е много нечестно спрямо пропускащия отбор.

Е,още малко ще искаш и на празна врата да се бият :)


пп:Гредата на Пинила в 119-минута ....сякаш "загатна",че Господ не е чилиец(мексиканец) тази вечер :)

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот RedeviL » 28 юни 2014 22:38

Бразилците като нищо ще станат шампиони! Днес те преминаха през иглени уши и както казаха, това може да им отвори пътя към финалите. Аз също смятам, че дузпите и на двата отбора бяха много слаби, като изключим едната на чилийците, но такива изпълнения много често прелитат високо над вратата или срещат гредата..

На линия
Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16959
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот Udoji90 » 28 юни 2014 22:39

Само като видях как Пиния се затрудняваше да си заложи топката, ми стана ясно, че ще я изпусне тая дузпа... :| Преди това и щеше да счупи гредата в 120-тата минута. Хара и той днес нямаше късмет - изпусна последната дузпа, а и сбърка при гола за Бразилия. Жалко за Чили, но не може да се каже, че Бразилия не заслужаваха победата - като цяло имаха повече голови положения и търсеха успеха, докато Чили в продълженията откровено играха за дузпи. Съдиите се справиха много добре - Уеб не ми е от любимците, но не допусна сериозни грешки. Иначе честно казано очаквах Бразилия да бият по-лесно днес. Мислех, че ще станат някак си шампиони, но след този мач вече изобщо не съм убеден. Елиминираха силен съперник в лицето на Чили, но Колумбия например в момента с нищо не са по-слаби от този отбор и ако също продължат, домакините отново ще имат проблеми според мен. Ив. Ангелов просто се оля с Мексико днес. Аз доста време гледах без звук и сигурно даже съм изпуснал част от грешките му.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Синичко
Мнения: 843
Регистриран на: 28 юни 2014 01:35
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот Синичко » 28 юни 2014 22:43

smoothc написа:Защо ли? Помисли малко повече и ще достигнеш до отговора.Ключът се крие назад във времето :)
На теория може да спечели титлата,но на практика....Едно,че отбори като Холандия,Германия са в пъти по-добри от тях,но бразилците нямат и психиката да бъдат СШ.
Щом при едни дузпи срещу Чели(страшно стойностен отбор,но далеч от класата на Германия и Холандия) се размекнаха,представи си какво ще става срещу истинските топ отбори :) Много индивидуалности,ниско ниво на колективизъм...отделно,че някои от футболистите на ментално ниво са с IQ под 60,което във футбола може да не е чак толкова от значение,но все пак това поколение на Бразилия е лишено от всякакви ценности и природен интелект(сравнено с поколенията отпреди това),просто един комерсиализъм до краен предел/медиен балон,докато в Холандия и Германия дисциплината и колективът са просто на най-висше ниво,а и със сигурност нямат играч с IQ под 60(евентуално Де Йонг от Холандия,но все пак не се знае) :)


И защо да нямат психиката? Какво значи, че си се размекнал на дузпи, като си ги спечелил? Голяма глупост каза. Чак и АйКю-то им сметна, брей... Аз пък си мисля, че не индивидуалностите, а точно колективът изпъква в този отбор на Бразилия. Това си го мисля още от Конфедерациите, които спечелиха. Сколари залага общо взето на едни и същи 11:Сезар, Марсело, Луиз, Силва, Алвеш, Густаво, Паулиньо, Неймар, Оскар, Хълк, Фред... Точно това спомага за сплотяване на колектива и отбора. Каквото искаш кажи, ама Густаво не е Швайнщайгер, Паулиньо не е Кроос, Хълк не е Робен и Фред не е Ван Перси. Индивидуалните качества са по-скоро в защитата. Играта им куца досега, но те и италианците не почнаха добре 2006. Да не ти припомням Австралия на 1/8 финала. Сега след тези дузпи може да се вдигнат още повече и с тези 60 000 по стадионите нищо чудно да триумфират на финала. А това да кажеш, че Холандия/Германия ще ги бият с разлика не е много сериозно. Ще ги видим холандците утре срещу Мексико де, карай че са уморени :lol:
Изображение
Левскар да си, братко, е дума велика, левскар да си, братко, е чест!

Изображение
Wherever you may be, cause we are the famous CFC!

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14730
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот smoothc » 28 юни 2014 22:46

Бате,кво IQ, кви пет лева?!? На Стоичков IQ-то му сигурно е по-ниско от температурата му, ама пак беше гениален футболист.

Напротив! IQ е важно във всяка една област и колкото е по-високо,толкова е по-добре :)
В спорта преди всичко трябва да имаш талант и да бъдеш страшно упорит,пък ако имаш и добро ниво на IQ още по-добре.
Знаеш ли каква е разликата между силното испанско поколение от (2008-2014)и възхода на германският футбол в периода(2011-)!?
Първите имат повече талант и по-добри спортно-технически качества,докато вторите освен че притежават също доста солидни такива,но т.нар катализатор са високите нива на IQ и модернизация на спортния мениджмънт в Германия.
Най-интелигентните треньори са германските,а горе долу същото важи и за футболистите(особено тези от 60-70-80-те),но просто нямат този природен талант на южняците,който автоматично ги изстрелва на доста по-високи позиции,просто защото както и ти каза-"Футболът не е математика" :)

THE G.A.M.E
Мнения: 50053
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | 1/8 финал |Бразилия - Чили - 1:1 (3:2 д.) FT

Мнениеот THE G.A.M.E » 28 юни 2014 22:46

Днес Божиите греди помогнаха на Бразилия. ;)

Домакините бяха по-настоятелният, но Гостите по-сърцатият отбор.
Който и да беше продължил, нямаше да е незаслужено.
Не понасям Бразилия, но Световното щеше да изгуби от тяхното отсъствие на 1/4 финалите.

Дали не им е писано да загубят отново на домакински финал от Южен Съсед ?
Не, не иде реч за Уругвай ... :mrgreen:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост