СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот RedeviL » 29 юни 2014 22:06

Долгопол написа:Не е нужно да правиш 200 атаки, за да контролираш мача. ;) Мач се доминира и от халфовата линия и защитата. Пример: Реал - Атлетико финала на ШЛ. Атлетико имаха само 1 положение, но в защита бяха супер организирани и нямаше как да ги пробият освен със статично положение. :)

Превъзходството не винаги е в атаката :!: Вие наистина ли не сте гледали Италия от преди 20-30 години ?

Само, че разликата между този мач и финала от ШЛ е, че Атлетико напълно обезличи Реал в атака, които като изключим гола на Рамов в продължението - нямаха други чисти положения..

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2800
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот matador1 » 29 юни 2014 22:07

Долгопол написа:Не е нужно да правиш 200 атаки, за да контролираш мача. ;) Мач се доминира и от халфовата линия и защитата. Пример: Реал - Атлетико финала на ШЛ. Атлетико имаха само 1 положение, но в защита бяха супер организирани и нямаше как да ги пробият освен със статично положение. :)

Превъзходството не винаги е в атаката :!: Вие наистина ли не сте гледали Италия от преди 20-30 години ?


Не мисля, че контролираха мача през цялото време. Като цяло първото полувреме го проспаха. Включиха се повече второто. Наистина го контролираха след гола, когато Мексико заложи на защита и сбърка.

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот RedeviL » 29 юни 2014 22:09

Udoji90 написа:
RedeviL написа:
Udoji90 написа:
Кашчей написа:За спъване не е нужно да те настъпят, а да ти попречат на правилното движение на водещият крак-този, който в момента е леко отделен от терена. Ако те спънат в опорния-може и доста сериозна контузия да се получи.

Напълно ясно ми е това, ама ни най-малко не съм убеден, че тук изобщо имаше контакт, нито че беше попречено на Робен. Колкото и повторения да гледам, ми се струва, че той безпроблемно си преминаваше покрай Маркес, докато изведнъж просто не се хвърли. Но не искам да наблягам на този момент, защото много по-безспорна беше ситуацията през първата част, когато Робен беше спънат.

Имаше контакт с крака на Маркес.

Ами, още по-добре значи - една съдийска грешка по-малко винаги е добра новина. ;)

Съвсем не казвам, че контактът беше сериозен, но Робен изигра ситуацията, както би го направил всеки друг интелигентен футболист на негово място и това също е част от играта

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16959
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот Udoji90 » 29 юни 2014 22:11

RedeviL написа:Съвсем не казвам, че контактът беше сериозен, но Робен изигра ситуацията, както би го направил всеки друг интелигентен футболист на негово място и това също е част от играта

Така е. Все едно, далеч не искам да изглежда, че за мен това е най-важният момент от мача. Както казах, единствената категорична грешка беше в другата посока, и то доста по-рано. ;)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
RedeviL
Мнения: 9021
Регистриран на: 08 сеп 2008 14:30
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот RedeviL » 29 юни 2014 22:12

matador1 написа:
Долгопол написа:Не е нужно да правиш 200 атаки, за да контролираш мача. ;) Мач се доминира и от халфовата линия и защитата. Пример: Реал - Атлетико финала на ШЛ. Атлетико имаха само 1 положение, но в защита бяха супер организирани и нямаше как да ги пробият освен със статично положение. :)

Превъзходството не винаги е в атаката :!: Вие наистина ли не сте гледали Италия от преди 20-30 години ?


Не мисля, че контролираха мача през цялото време. Като цяло първото полувреме го проспаха. Включиха се повече второто. Наистина го контролираха след гола, когато Мексико заложи на защита и сбърка.

Всъщност този футболен корифей имаше предвид отбора на Холандия, ама карай да върви.. Представяте ли си, Мексико били контролирали мача! Смях. :mrgreen:

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот Кашчей » 29 юни 2014 22:14

Долгопол написа:Не е нужно да правиш 200 атаки, за да контролираш мача. ;) Мач се доминира и от халфовата линия и защитата. Пример: Реал - Атлетико финала на ШЛ. Атлетико имаха само 1 положение, но в защита бяха супер организирани и нямаше как да ги пробият освен със статично положение. :)

Превъзходството не винаги е в атаката :!: Вие наистина ли не сте гледали Италия от преди 20-30 години ?


Определено съм ги гледал.. особено в групите в Испания.. как вратарят на Камерун се хвърля в едният ъгъл, предварително, за да изравнят и излязат от групите. Такива най-не ги обичам. Даже и германците тогава ми станаха антипатични, след мача с Австрия, но пък на това първенство играха честно. То оттук нататък няма как да играеш симулативно 8-)

Иначе, аз съм абсолютно убеден, че един отлично разиграващ в центъра и в защита отбор, може да победи и без да атакува-това не е необходимо, нали?!
Не говоря за хаотични атаки, защото точно това НЕ правеше Холандия днес.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот daniel875 » 29 юни 2014 22:15

Кашчей написа:
Долгопол написа:Не е нужно да правиш 200 атаки, за да контролираш мача. ;) Мач се доминира и от халфовата линия и защитата. Пример: Реал - Атлетико финала на ШЛ. Атлетико имаха само 1 положение, но в защита бяха супер организирани и нямаше как да ги пробият освен със статично положение. :)

Превъзходството не винаги е в атаката :!: Вие наистина ли не сте гледали Италия от преди 20-30 години ?


Определено съм ги гледал.. особено в групите в Испания.. как вратарят на Камерун се хвърля в едният ъгъл, предварително, за да изравнят и излязат от групите. Такива най-не ги обичам. Даже и германците тогава ми станаха антипатични, след мача с Австрия, но пък на това първенство играха честно. То оттук нататък няма как да играеш симулативно 8-)

Иначе, аз съм абсолютно убеден, че един отлично разиграващ в центъра и в защита отбор, може да победи и без да атакува-това не е необходимо, нали?!
Не говоря за хаотични атаки, защото точно това НЕ правеше Холандия днес.

Искам Алжир да победи ФРГ. Дано така да стане!
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот Sardukar » 29 юни 2014 22:19

Споко ;) Третият път е на късмет и утре Иво Ангелов ще класира третият Мексико :mrgreen:
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот daniel875 » 29 юни 2014 22:20

Sardukar написа:Споко ;) Третият път е на късмет и утре Иво Ангелов ще класира третият Мексико :mrgreen:

Да правят каквото щат :evil: Слабо ме интересуват.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
BadBoy
Мнения: 6133
Регистриран на: 10 авг 2011 21:27

Re: СП 2014 | 1/8 финал | Холандия - Мексико - 2:1 FT

Мнениеот BadBoy » 29 юни 2014 22:21

така се пада на всеки който тръгва да затваря мачове в 60-та минута, когато е по-добрият отбор...
Никога не пишете подобни мнения във форумите на гонг
Клик -->> [rimg]http://store.picbg.net/pubpic/D2/1E/bcd465b2c446d21e.jpg[/rimg]


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта