Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

haha
Мнения: 5002
Регистриран на: 07 дек 2009 22:24

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот haha » 17 фев 2014 17:54

Шотгъна е капитан и има 4 години да научи правилата, ние само ще търкаме с ония метлички. :lol:
dunavfc написа:ББ е достатъчно богат за да си позволи да отпраши където си поиска,той обаче,не се е отказал и му се занимава с политика,защото му пука за народа.

Потребителски аватар
shotgun blues
Мнения: 13524
Регистриран на: 14 фев 2011 21:01
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот shotgun blues » 17 фев 2014 17:57

на норвежци,шведи и тн няма да им се вярва ,ще мачкаме,ако пък не поне ще се разходим до КОРЕЯ на държавни разноски 8-) 8-)
Трябва да купуваме чайници и да започваме тренинга,после бием Зимбабве и Гватемала на квалификациите и 2 седмици лайф в КОРЕЯ. 8-) на това хората му викат живот 8-)
[wrapimg=choose left or right to float]http://prikachi.com/images/169/6607169H.gif[/wrapimg]

petbezdeset
Мнения: 144
Регистриран на: 16 дек 2013 20:33
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот petbezdeset » 17 фев 2014 22:50

BG туристите в Сочи и Сани Жекова

Казват, че истинският живот започва там, където свършва комфортната ти зона.

По тези географски ширини често тя се простира точно до там да си сит и с достатъчно свободно време. А да, и възможност за някоя друга ваканцийка и разходка. Задължително е да направим и фотос, за да се похвалим къде сме били.

Точно като състезателят ни от световна величина Станислав Беньов, който изкачи връх в Сочи… за да се снима на него. Младият софиянец с неособено аполоново телосложение обаче бе на път да пробие дъното с предпоследното си място в пързалянето с шейни.

После излезе и треньорът му и обяви резултата за чутовен успех, предвид малкото пари за подготовка. Само дето от спортното министерство му напомниха, че само за олимпийския цикъл на шейните са отпуснати 350 000 лева. Не е зле, нали?

be-300x168

Общо взето в България се утвърждават двата варианта на спортиста – единият, който не спира да се конкурира със света, и другият, който намира оправданията. Огромна вина за това имат и медиите, които не възпитаха култура в зрителя да се интересува от спорта като цяло – а не само от футбол, простотии, сеири и прочие. Това е и причината по цял свят Олимпиадата в Сочи да поставя рекорди по гледане, а у нас да бележи отрицателни резултати.

Именно в тази информационна мъгла се скриват и олимпийските представители на България в по-екзотичните зимни дисциплини, та и в по-широко познатите. Колко от уважаемите зрители са гледали в миналото старт на Сани Жекова, а камо ли на Беньов и някои от другите опашкари? И там, в тази мъгла, в своята комфортна зона те се свиват и изчакват да премине бурята. Обикновено не е много тежко, особено, когато никой не знае колко пари струва да си олимпиец в Сочи и какви са възможностите ти.

Не ми пука за парите, както казваше един мургав субект, изживяващ се като рапър. Пука ми за хора като Сани Жекова, която оставихте като надежда на цяла България. Не можете да ме убедите, че страни като Тонга са по-добри от нас в зимен спорт, че място около 40-ото е нормално за българин, в която и да е дисциплина в Сочи. Не можеш да обещаваш да не си последен. Това не е България, това не е нашият дух!

Затова Сани Жекова не искаше да е знаменосец, затова не каза, че има фрактура на опашката, затова си личеше притеснението й на заминаване. Да, тя устоя на излишното напрежение като голям спортист, но аз не си спомням кога за последно имахме двама равностойни състезатели в индивидуален спорт. Не най-добрите, просто равностойни.

Не се чудете защо и Гришо, и Цвети така рухнаха в сълзи след първите титли в кариерата си. Сякаш огромни камъни паднаха от гърба им. Защото са сами срещу света, сами, но за България и тя на тях чака. Сигурен съм, че и Сани щеше да преживее много емоционално евентуален медал.

pironkova-6-300x202

Интересно ми е дали ако намалим наполовина парите на олимпийците ни и представянето им ще стане два пъти по-слабо, демек отрицателно число. А пък може и да си остане същото…

На туристите мога само да им пожелая да излязат извън комфортната зона, за да помогнат на тези българи, които се борят сами срещу бурята, за да прославят родината ни.

Ростислав Чанев, BGsport.bg Прочети повече на: sport360.bg


Източник: http://www.sport360.bg/sport/item/11642-bg-turistite-v-sochi-i-sani-zhekova.html

Потребителски аватар
shotgun blues
Мнения: 13524
Регистриран на: 14 фев 2011 21:01
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот shotgun blues » 17 фев 2014 23:12

350 000 за шейни ,че те на нас за кърлинга ще ни отпуснат 1 милион лева ,добре ще си хапнем и пийнем,тоест исках да кажа добре ще се подготвим и представим Родината 8-)
[wrapimg=choose left or right to float]http://prikachi.com/images/169/6607169H.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот защо » 18 фев 2014 11:51

petbezdeset написа:
После излезе и треньорът му и обяви резултата за чутовен успех, предвид малкото пари за подготовка. Само дето от спортното министерство му напомниха, че само за олимпийския цикъл на шейните са отпуснати 350 000 лева. Не е зле, нали?


Ми не знам колко хора са ги делили, ама това е колкото за няколко шейни, щото в тия зимни спортове, като гледам, мей има повече технологии, отколкото във формула едно, и сигурно онова, което хартисва, ще е колкото за едното ядене на Беньов и треньора му за четири години. А в България няма улей и за всяка тренировка трябват и пари за път, за хотел... Въпросът е, като могат да отделят само толкова, що изобщо ги хвърлят тука?
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

petbezdeset
Мнения: 144
Регистриран на: 16 дек 2013 20:33
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот petbezdeset » 18 фев 2014 17:55

защо написа:
petbezdeset написа:
После излезе и треньорът му и обяви резултата за чутовен успех, предвид малкото пари за подготовка. Само дето от спортното министерство му напомниха, че само за олимпийския цикъл на шейните са отпуснати 350 000 лева. Не е зле, нали?


Ми не знам колко хора са ги делили, ама това е колкото за няколко шейни, щото в тия зимни спортове, като гледам, мей има повече технологии, отколкото във формула едно, и сигурно онова, което хартисва, ще е колкото за едното ядене на Беньов и треньора му за четири години. А в България няма улей и за всяка тренировка трябват и пари за път, за хотел... Въпросът е, като могат да отделят само толкова, що изобщо ги хвърлят тука?

Eдин колега по-нагоре написа, че шейната струва 1200 лева. Не знам какви толкова разходи допълнително да има. Т.Е. държавата му е плащала 4 години "тренировки" по едни от най-хубавите курорти :mrgreen:

haha написа:Шотгъна е капитан и има 4 години да научи правилата, ние само ще търкаме с ония метлички. :lol:


Аз знам правилата! Може ли да ме включите и мен :roll:
Дори мога да снабдя бъдещата "федерация" с чайници :)
Ако им надуем 5-6 пъти цената ще остане и за вас... :mrgreen:

Потребителски аватар
george_89
Мнения: 26
Регистриран на: 29 юни 2010 23:49
Местоположение: Хасково/София
Контакти:

Re: Туристи ли са нашите олимпийци в СОЧИ?

Мнениеот george_89 » 19 фев 2014 15:41

Тази олимиада и по - скоро българското участие в нея запореден път показва безхаберието в българския спорт. Че да не би лятната олимпиада да беше по - успешна от тази? Да имахме 2 медала благодарение на индивидуалности и толкова. Повечето ни спортисти и там бяха туристи. Няма никаква идея как да се харчат парите в спорта. Някой ще каже, да ама то няма пари. Ами не е пък точно така. Пари има до някаква степен въпроса е как се харчат. Защо да даваш 350 бона за състезател по шейни, вместо с тези пари да възстановиш унищожните шанци в България ? Без улей и условия за тренировки тук, какви шейни да развиваме и защо? Инвестираш в нещо, в което би имало и желаещи да тренират и възможност за подготовка, тогава може и да има резултат. Защо като се наливат пари не се гледат и постиженията. Може би знаете, че за скиори и биатлонисти наляха много пари, включително и за подготовка през лятото. И после излиза някъв наш, даже незнам кой, и казва, ами такова ние на спускането, гледахме да не се претрепем!?!? Подобни простотии бол, а нямаше кой да се сети да даде пари за Сани Жекова, поне да има нормален екип, а не баща и да се чуди как да е на 100 места едновременно. Не че и така не се справи перфектно ама как да мотивираш млад състезател по Сноуборд примерно, да започне да се занимава с това, като види какво му предстои. Ами спортната министърка, която даде 20 ли 50 000 ли на Григор сега, ами то сега тия пари за него, немогат да покрият и за 2 седмици заплатата на треньора му. Човека сам някак си успя да изкласи да стигне до това ниво, сега може и сам. Ама тия пари ако му ги бяха дали преди 5 год, когато имаше убииствена нужда от тях щеше да е друго. Друго щеше да е, ако сега ги бяха дали на млади Григорчовци и Цветанки, защото без да се инвестира в малките, Гришо и Цвети рано или късно ще напуснат спорта а други няма да има. Това като цяло е състоянието на целия ни спорт. Не много пари, използвани по много безумен начин, резултат - спортисти туристи в голямата си част, и малко проблясъци от хора тръгнали напук на всичко и по неведоми пътища успели.


Върни се в “Сочи 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта