СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
viali69
Мнения: 2677
Регистриран на: 22 фев 2013 20:59

СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот viali69 » 07 фев 2014 08:58

[center]3 млрд. зрители гледат откриването на Сочи 2014 ![/center]

[center]Изображение[/center]
[center]Днес 7 февруари 18.14 часа (българско време) стадион "Фишт" Сочи - ОТКРИВАНЕТО !
(по Канал 1 на БНТ)
[/center]

Една от най-зорко и добре пазените тайни в Русия е каква ще бъде церемонията по откриването за зимната Олимпиада в Сочи 2014. При драконовски мерки за сигурност, вчера беше направена генерална репетиция, като на зрителите бяха отнети телефоните за да не може да изтекат кадри от церемонията в глобалната мрежа.
Въпреки всичко днес кадри от репетиция на церемонията по откриването на Олимпийските игри 2014 в Сочи вече са достъпни в интернет. Какъв спектакъл са ни приготвили домакините? Вижте сами:
[center]Изображение[/center]

3 млрд. зрители се очаква да гледат от малкия екран церемонията по откриването на Игрите тази вечер. Страните, участващи със спортисти в Сочи, са 88. Абсолютен рекорд по участие на държави ! Предишният беше от 82 държави във Ванкувър 2010.
Тук е моментът да отбележим, че в зимните игри за първи път ще вземат участие спортисти от Доминика, Малта, Парагвай, Източен Тимор, Того, Тонга и Зимбабве. Под знамето на МОК ще участват и трима спортисти от Индия.
Общо в Сочи ще се състезават над 3000 атлети. Те ще се борят за завоюването на 98 комплекта медали.

[center]Изображение[/center]

Игрите ще бъдат показани в 200 страни. Печалбата на Международния олимпийски комитет от продажбата на телевизионните права ще бъде 1,26 милиарда долара, съобщава БТА.

"На церемонията по откриването на зимната олимпиада в Сочи ще присъстват 44 лидери на различни държави, а игрите ще бъдат посетени общо от около 60 държавни лидери" заяви прессекретарят на президента на Русия Дмитрий Песков, цитиран от ИТАР-ТАСС.
На откриването довечера редом до руския президент Владимир Путин ще се наредят китайският президент Си Цзинпин, японският премиер Шиндзо Абе, турският премиер Реджеп Ердоган, както и главният секретар на ООН Бан Ки Мун.

Българският министър-председател Пламен Орешарски също ще присъства на откриването.

[center]Изображение[/center]

Премиерът на Молдова Юрий Лянке е планирал среща с руския си колега Дмитрий Медведев. Главата на естонското правителство Андрус Асип ще прекара в Сочи част от отпуската си. Президентът на Финландия Саули Ниинистьо със съпругата ще остане в Сочи почти една седмица за да гледа националния си отбор.
Президентът на Словения Борут Пахор ще пристигне в последния момент преди откриването.

На церемонията на откриването ще присъстват принцеса Ана от Великобритания, Великият херцог на Люксембург Анри, Князът на Монако Албер Втори, кралската двойка на Холандия, кралските семейства на Швеция и Норвегия.

Олимпиадата в Сочи може да се отличи с рекорд по брой високи гости, казва експертът Дмитрий Абзалов:

"Олимпийските игри винаги са били център за международна интеграция и често ти в тях са участвали държавни ръководители на страните, използвали Олимпиадата като форма за укрепване на световното си реноме. От значение са и външнополитическите връзки. Например, за Игрите в Лондон идваха представители на Европейския съюз. В Китай – на Югоизточна Азия. Руската Федерация, имаща влияние и в Близкия Изток, и в Латинска Америка, и в Европейския съюз, би могла да обедини това голямо количество гости."
[center]Изображение[/center]

[center]Изображение[/center]

[center]Изображение[/center]

С организирането на Игрите Сочи стана лицето на съвременна Русия. Много от пристигналите за Игрите гости вече казват: „Вие може да се гордеете с постигнатото !”.

Очаквам с нетърпение откриването довечера. Вече можем да възкликнем: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!!
Приятно гледане и успех на българските спортисти !!!
Последна промяна от viali69 на 07 фев 2014 18:10, променено общо 1 път.
[center]Изображение[/center][center]Изображение...Изображение...Изображение[/center]

Потребителски аватар
FLANKER
Мнения: 9085
Регистриран на: 14 апр 2013 09:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот FLANKER » 07 фев 2014 09:06

С интерес ще гледам откриването!
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили „Титаник“.
Изображение

urkoto
Мнения: 3894
Регистриран на: 25 апр 2010 11:54

Re: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот urkoto » 07 фев 2014 09:12

С интерес ще наблюдавам илюминатската символика по време на откриването.
Краен костовист за сведение на всички герберастки псета.

http://vbox7.com/play:9c1d258e8b - най-великия 3-секунден клип в историята на човечеството

Потребителски аватар
ros
Мнения: 10993
Регистриран на: 28 мар 2008 16:14
Контакти:

Re: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот ros » 07 фев 2014 09:14

"Не съм виждала България от Космоса"... Това анонсира Евгения Раданова, за да прикани зрителите да гледат церемонията на окриването. Вчера Камен Алипиев спомена да запомним тези думи като препратка към събитието. Очаквам нещо грандиозно
Последна промяна от ros на 07 фев 2014 10:00, променено общо 1 път.
Аз може да съм никой за ЦСКА, но ЦСКА е всичко за мен, аз може да съм един от хилядите фенове, НО ЦСКА Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ОТБОР ЗА МЕН

oibraza
Мнения: 2
Регистриран на: 07 фев 2014 09:17
Контакти:

Re: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот oibraza » 07 фев 2014 09:23

Олимпийските игри в Сочи ще бъдат първите олимпийски игри в Русия след Летните олимпийски игри в Москва през 1980 година. По това време Москва е столицата на СССР.
Освен в Сочи , някои от състезанията ще се проведат в Руская ски курорт Красная поляна (бг. - Червената поляна) .
В края на Олимпийските игри в същите обекти ще се проведат Параолимпийските зимни игри - 2014 г.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот boabbb » 07 фев 2014 09:44

Виали, ако 18.14 е по твое време, за мен е от 20.14 ч както ще е в България. Малко си се пренавил в руската пропаганда ;) Аз също симпатизирам на другаря Путин, ама няма да му лижа, с извинение, гъза ;)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот rhaegar » 07 фев 2014 09:46

boabbb написа:Виали, ако 18.14 е по твое време, за мен е от 20.14 ч както ще е в България. Малко си се пренавил в руската пропаганда ;) Аз също симпатизирам на другаря Путин, ама няма да му лижа, с извинение, гъза ;)


Нещо си се заблудил ми се струва. Точно 20:14 ще е в Сочи, а тук 18:14.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот boabbb » 07 фев 2014 09:47

rhaegar написа:
boabbb написа:Виали, ако 18.14 е по твое време, за мен е от 20.14 ч както ще е в България. Малко си се пренавил в руската пропаганда ;) Аз също симпатизирам на другаря Путин, ама няма да му лижа, с извинение, гъза ;)


Нещо си се заблудил ми се струва. Точно 20:14 ще е в Сочи, а тук 18:14.


Направо ;) Другите изречения обаче ... знаеш :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
viali69
Мнения: 2677
Регистриран на: 22 фев 2013 20:59

Re: СВЕТЪТ Е ОЛИМПИАДА !!! Довечера в 18.14 ч. е откриването !

Мнениеот viali69 » 07 фев 2014 09:48

urkoto написа:С интерес ще наблюдавам илюминатската символика по време на откриването.


Ще чакаме да ни я покажеш ! Защото на олимпиадата в Лондон не беше никак трудно да я открием ... ;)
[center]Изображение[/center][center]Изображение...Изображение...Изображение[/center]



Върни се в “Сочи 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта