Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот CTAHKO » 06 фев 2014 15:03

Изображение

Олимпиадата в Сочи ще влезе в историята като най-иновативната. При проектирането и строителството на олимпийските обекти са били използвани уникални технологични решения, които позволяват да бъдат създадени на безопасни и комфортни условия за спортистите и зрителите.

За Игрите в Сочи бяха построени 380 олимпийски обекта. Сред тях са спортни съоръжения, разположени в планинските и крайбрежни комплекси, както и хотели с двадесет и пет хиляди стаи, съоръжения за енергийната и транспортната инфраструктура. Строителите казват, че подготовката за Олимпийските игри от нулата е позволила да се внедрят най-модерните технологии.

Така, всички олимпийските обекти са снабдени с автономни системи за управление. В случай на спиране на тока, те автоматично ще се превключат на резервните генератори. Налице са също резервни комуникационни възли, система за наблюдение, включително камери за видеонаблюдение и сензори, които контролират не само температурата на въздуха в спортните съоръжения, а също така и качеството на снега и леда.

Особено внимание е отделено на енергоспестяващо строителство. На олимпийските обекти няма електрически крушки. Навсякъде има светодиоди с почти нулева консумация на енергия. А на някои спортни съоръжения са инсталирани съвсем уникални системи за осветление, разказа директорът по развитие на информационните системи на държавната корпорация Михаил Порядин:

- На голямата ледена арена и на пистата за бобслей и шейни се използва система за осветление без трептене. Системата ще се използва за първи път в света. Тя ще позволи да бъдат направени уникални снимки на забавен кадър.

Иновативни технологии се използват в организацията на движението. Както отбеляза ръководителят на дирекцията за надзор на изпълнението на инфраструктурни проекти на корпорацията „Олимпстрой” Денис Буданов, за безопасността по пътищата в олимпийския Сочи ще следи интелигентна транспортна система:

- Всички участници в транспортния процес, като товарните и пътническите превозвачи, са снабдени с навигационно оборудване. Тя позволява не само да се следи тяхното местонахождение, но и да се управлява самия транспорт. Също така в тази система са включени всевъзможни сензори за пътното движение, които събират информация за трафика и коригират схемата на работа на светофарите, който ще намали задръстванията.

Организаторите на Игрите са обърнали специално внимание на сигурността на информацията. Всички системи на олимпийските обекти в Сочи са надежно защитени. Това ще позволи да се противодейства на възможни хакерски атаки.

Някой ако намери други иновации свързани с олимпиадата, да ги поства тук 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот stefani » 06 фев 2014 15:10

Какви иновации в това феноменално крадене ? Можете ли да си представите с 50 млр колко ще дръпне България , а не един град както е в случая :)
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот CTAHKO » 06 фев 2014 15:12

Ти осъзнаваш ли че всичко се строи от нулата 8-) Хиляди пъти съм ти казвал че си неадекватна, ти пак се напъваш да го доказваш 8-)Аз съм ти дал факти, ти освен спам с празни приказки, нищо друго не даваш ;)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот Балкански Орел » 06 фев 2014 15:20

Пари на вятъра, но те си знаят.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот CTAHKO » 06 фев 2014 15:25

Балкански Орел написа:Пари на вятъра, но те си знаят.

Защо да са на вятъра :roll:
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот Балкански Орел » 06 фев 2014 15:30

CTAHKO написа:
Балкански Орел написа:Пари на вятъра, но те си знаят.

Защо да са на вятъра :roll:


Защото е много пара, за толкова кратко събитие.Все ми е тая, за каквото искат да си дават партите.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот stefani » 06 фев 2014 15:36

CTAHKO написа:Ти осъзнаваш ли че всичко се строи от нулата 8-) Хиляди пъти съм ти казвал че си неадекватна, ти пак се напъваш да го доказваш 8-)Аз съм ти дал факти, ти освен спам с празни приказки, нищо друго не даваш ;)


Бона работа е твоята, защото с 50 млрд цяла България ще насечем от магистрали и тунели и разбери ... от зелено тиква семе никой не иска :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот Балкански Орел » 06 фев 2014 15:39

stefani написа:
CTAHKO написа:Ти осъзнаваш ли че всичко се строи от нулата 8-) Хиляди пъти съм ти казвал че си неадекватна, ти пак се напъваш да го доказваш 8-)Аз съм ти дал факти, ти освен спам с празни приказки, нищо друго не даваш ;)


Бона работа е твоята, защото с 50 млрд цяла България ще насечем от магистрали и тунели и разбери ... от зелено тиква семе никой не иска :lol:


И не само България, те Русия имат региони където пъища няма и Камазите ръгат из някакви блата и лозя.Ама иначе Оломпиада в Сочи правим за 50 млрд. :mrgreen:
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот CTAHKO » 06 фев 2014 15:41

Балкански Орел написа:
CTAHKO написа:
Балкански Орел написа:Пари на вятъра, но те си знаят.

Защо да са на вятъра :roll:


Защото е много пара, за толкова кратко събитие.Все ми е тая, за каквото искат да си дават партите.

Не съм много съгласен. Мисли за дългосрочния икономически ефект. Както писах и в другата тема, от един летен курорт, направиха целогодишен, като му повишиха и капацитета и го популяризират, чрез ОИ. И една голяма част от инвестираните пари ще се избият веднага, благодарение на олимпиадата. Нали се сещаш, че този курорт ще функционира и след края на игрите и то вече като известна туристическа дестинация 8-)
Последна промяна от CTAHKO на 06 фев 2014 15:43, променено общо 1 път.
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
1912plovdiv
Мнения: 1662
Регистриран на: 20 дек 2011 10:31
Местоположение: USA , CA
Контакти:

Re: Олимпиадата в Сочи: Иновации в действие

Мнениеот 1912plovdiv » 06 фев 2014 15:42

Тая история с 50-те милиарда доста ме съмнява :roll:

Да не се окаже че са 50 млрд рубли ( 1 RUB = 0.0211 EUR ) или на някой пиян руски чиновник нулите му се виждт двойно :)
▒▓█▄▀ БОТЕВ ▄▀█▓▒

[offtopic][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UP20C5agYoE&list=LLDu9hpyDTcjHX9bXKfC5wsA[/youtube][/offtopic]


Върни се в “Сочи 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост