Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6751
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот icko65 » 20 юни 2015 10:18

NOMER14 написа:
anihilator написа:Няма нафта няма газ Порточанов ******* :lol: Шегата настрана добър отбор имахте 90те !Кое всъщност доведе до срива на Нефтохимик ?

Левски и Цска бяха силни все още тогава.
По стечение на обстоятелствата имам много познати и приятели от Бургас и всичките до един са фенове и на Нефтохими, и на Черноморец. Същото НЕ важи за София, за Варна. Пловдив не ги знам. :lol:

Съжалявам ама няма как да бъда фен на Черно море и Спартак ВН!!!Все едно да съм фен на Левски и ЦСКА!Несериозно е.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10771
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот ivan56 » 20 юни 2015 10:55

pas написа:
КРАСОТА ВЯРА БОРБА написа:Любовта на хората прави един отбор голям.А не купи и титли.Успех на Нефтохимик.Не мислиш ли че ,,вечният съперник'' е малко пресилено.По -подходящо щеше да е градският съперник,защото постоянно се разминавате в групите,а заедно сте играли при майсторите няколко сезона и то само по времето на Порточанов.Ако извадиш статистиката в дербитата в двете групи може и да ме опровергаеш,защото аз ви следя от това време.


Прав си. За мен лично, Черноморец никога не са били някакво предизвикателство на терена, с изключение на няколко мача в последните години, където наистина те олицетворяваха всичко пошло, подло, мръсно, нечестно във футбола. И беше въпрос на много повече от спортен резултат, бедният, отритнат и почти убит Нефтохимик, с подкрепата на многократно по-голямата си публика, да победи омразният съперник.

В годините назад, обаче, почти винаги сме се разминавали. И причината е проста - партията-майка, която ръководеше всичко в държавата тогава, беше решила, че Бургас не може да има два отбора в "А" група, беше решено, че "Черноморец" ще е клуба, който може да се състезава там, а на Нефтохимик беше отредена роля да произвежда футболисти и да е отбор, на който "все нещо малко не му стига", за да е при най-добрите. Когато в началото на 90-те най-после отпаднаха тези ограничения (неписани, но наредени), тогава нашия отбор дръпна рязко нагоре.

Така че, вечен съперник... Няма нужда да ги издигаме толкова. Опитаха да ни унищожат по най-грозния и помиярски начин, с помощта на управници, олигарси, лъжи, подмяна, кражби и т.н. Десет години опитваха. Наистина опитаха всичко. Не успяха. Сега са жалки. Скоро пак ще ми станат безразлични. Не са ни никакъв вечен съперник. А и не е задължително да имаме такъв. Вечният ни съперник вече е всичко, което олицетворяваше творението Ч-ц 919. Това е истинският враг. На терена има само спортно състезание.


Имах си аз,да не споменеш Черноморец.Но за едно си прав няма как да сме вечни съперници,причини много.Но най-голямата е, че просто никой не ви броеше за живи в Бургас.А това за партията майка е най-голямата глупост.Нима във Варна,Пловдив,София нямаше два отбора, че и повече в Агрупа?Защото бяхме под нейно крило за това имаме "грандиозните успехи и участия в Европа.И да говориш че партията майка е помагала на Бургас,независимо за какво, звучи леко смешно за човек живеещ в Бургас.А затова че ви е било отредено да произвеждате футболисити :lol: :lol:
Или следиш футбола от 93 или просто лъжеш.Истината е, че който не ставаше разцъкваше из В група.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10771
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот ivan56 » 20 юни 2015 11:00

thisisthelife написа:Добър сте били преди 15-тина години, но всичко е пропаднало, за съжаление. Остана един наистина добър стадион за нашите стандарти. Впрочем, как така Черноморец си го присвоиха? Навсякъде по стадиона емблемата на Черноморец, смениха зелените седалки и поставиха сини, отделно те си имат стадион, но играят на вашия. Как стана тази работа? Успех и дано скоро се стабилизирате, че футболът в Бургас май съвсем замря...


Този стадион НИКОГА не е присвояван и не е бил на Черноморец.Черноморец е плащал наем(трупали са се задължения за наем) за да го ползва.А стадиона го придоби събев заедно с отбора на Нефтохимик,когато на порточанов му секнаха кранчето от НХК и реши, че вече не му се занимава с футбол.А защо играхме там,схема която целеше да заграбят ст.Черноморец ама им излязоха криви сметките и ще пият по една студена вода всички педер..си.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Bartolomej
Мнения: 3641
Регистриран на: 26 май 2009 22:26
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот Bartolomej » 20 юни 2015 11:35

pas написа:
КРАСОТА ВЯРА БОРБА написа:Любовта на хората прави един отбор голям.А не купи и титли.Успех на Нефтохимик.Не мислиш ли че ,,вечният съперник'' е малко пресилено.По -подходящо щеше да е градският съперник,защото постоянно се разминавате в групите,а заедно сте играли при майсторите няколко сезона и то само по времето на Порточанов.Ако извадиш статистиката в дербитата в двете групи може и да ме опровергаеш,защото аз ви следя от това време.


Прав си. За мен лично, Черноморец никога не са били някакво предизвикателство на терена, с изключение на няколко мача в последните години, където наистина те олицетворяваха всичко пошло, подло, мръсно, нечестно във футбола. И беше въпрос на много повече от спортен резултат, бедният, отритнат и почти убит Нефтохимик, с подкрепата на многократно по-голямата си публика, да победи омразният съперник.

В годините назад, обаче, почти винаги сме се разминавали. И причината е проста - партията-майка, която ръководеше всичко в държавата тогава, беше решила, че Бургас не може да има два отбора в "А" група, беше решено, че "Черноморец" ще е клуба, който може да се състезава там, а на Нефтохимик беше отредена роля да произвежда футболисти и да е отбор, на който "все нещо малко не му стига", за да е при най-добрите. Когато в началото на 90-те най-после отпаднаха тези ограничения (неписани, но наредени), тогава нашия отбор дръпна рязко нагоре.

Така че, вечен съперник... Няма нужда да ги издигаме толкова. Опитаха да ни унищожат по най-грозния и помиярски начин, с помощта на управници, олигарси, лъжи, подмяна, кражби и т.н. Десет години опитваха. Наистина опитаха всичко. Не успяха. Сега са жалки. Скоро пак ще ми станат безразлични. Не са ни никакъв вечен съперник. А и не е задължително да имаме такъв. Вечният ни съперник вече е всичко, което олицетворяваше творението Ч-ц 919. Това е истинският враг. На терена има само спортно състезание.

Kakви глупости плещиш бе ? Не сте ни били съперник никога , това си е вашата измислица , за да си напишете някаква история , хасъл македонци станахте . Даже хората в Бургас масово не знаехе ,че има друг отбор преди 93 година когато Порточана започна якото купуване на мачове и реализация на проекта по кражби и продажби .Футболист от великата школа на нефтохимик до пръкването Ви през 86 не се е появявал , а и след тва са броят на пръстите на двете ръце .
Другата глупост и измислица , която винаги премълчвате е ,че Порточана ва продаде кат кило домати на сергията барабар със стадион Нефтохимик на Събев , а иначе вече 15 години рефрен е ,че Черноморец Ви откраднал стадиона..смешници селски
▒▓█▀▄▀▄ Ч Е Р Н О М О Р Е Ц ▀▄▀▄█▓▒
Акулите нападат само от глад или при самозащита

toristo
Мнения: 288
Регистриран на: 30 мар 2015 12:41
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот toristo » 20 юни 2015 11:39

Нефтохимик винаги си е бил второразреден отбор. Единственият силен период беше при Порточанов, когато източваше пари от рафинерията. Това от една страна не беше толкова лошо, защото вместо да се окрадат тези пари, поне се построи стадион.
Щеше да е добре при приватизацията на Нефтохим да задължат Лукойл да остане спонсор на клуба, но тогава на Костов му дремеше за футбола. При едно спонсорство от 1-2млн годишно, щеше да има стабилен клуб, който да е винаги сред най-добрите в Б група и доста сезони в елита. При по-талантливо поколение и пробив в челото на А група.
Вместо това Лукойл и група подкупни политици се облажват за сметка на държавата, а руският агент Златев си направи за кеф баскетболен отбор в частното си градче, на който ходят по 15 човека публика на мач.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14083
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот damyanov1963 » 20 юни 2015 11:41

Нефтохимик беше една светулка, която благодарение на Порточанов светна за няколко години, докато и изгори горивото от няколко цистерни от нефтохима и край. Стана на пепел. И какъв вечен съперник е на Черноморец, като съществува от 1962 г., а както подчерта колегата от Черноморец, преди 1993 г. никой не беше чувал за този отбор?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот stefani » 20 юни 2015 11:49

Бъдещето на Нефтохимик е меко казано мъгливо, дори и само заради глупавото връщане на името! Като Бургас щяха да обединят много повече хора за фенове.
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
RedSkin
Мнения: 409
Регистриран на: 24 апр 2014 00:44

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот RedSkin » 20 юни 2015 12:51

Симпатичен отбор, хубав стадион, също така имат капацитета фенове да го пълнят. Единтвеният ми симпатичен отбор в България. А ЦСКА ми е живота. :P
ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ АРМИЯТА!!!

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6751
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот icko65 » 20 юни 2015 12:53

damyanov1963 написа:Нефтохимик беше една светулка, която благодарение на Порточанов светна за няколко години, докато и изгори горивото от няколко цистерни от нефтохима и край. Стана на пепел. И какъв вечен съперник е на Черноморец, като съществува от 1962 г., а както подчерта колегата от Черноморец, преди 1993 г. никой не беше чувал за този отбор?

А Черноморец не стана ли на пепел?Къде е в момента?Стария Черноморец за който претендираш че е преди да се създаде Нафтата т.е.Черноморец от 1919 също изгоре като факел-няма го.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

fen.m
Мнения: 19
Регистриран на: 20 апр 2013 21:10
Контакти:

Re: Миналото и бъдещето на Нефтохимик

Мнениеот fen.m » 20 юни 2015 13:17

Жалко заводско отборче


Върни се в “Нефтохимик”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта