Левски: Бивши играчи и треньори

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот rane » 16 юни 2018 17:40

1982 написа:Емил Велев е правил Левски шампион, за разлика от някои чуждестранни "величия". И то с тим, който не беше нищо особено. Знам, сега ще кажете - ама тогава нямаше Лудогорец ..... да, ама и сега да махнем Лудогорец, вие сте на цели 17 точки даже и от втория Литекс.

Тъй че Кокала има пълното право да критикува. Него го уволниха, след като ви направи шампиони, а разни чужденци ги търпят да се излагат като кифладжии. У нас наистина чуждопоклонничеството е достигнало неизмерими висоти ..... или по-точно низини ....
Кокала наследи готов и сработен отбор, с който почти успя да изпусне титлата! После какво направи след напускането на Левски?

А тази безумица "ако махнем Лудогорец сте на цели 17 точки от Литекс...", нали се сещаш колко е вярна :lol:

rambobg
Мнения: 35
Регистриран на: 15 авг 2016 02:52

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот rambobg » 16 юни 2018 23:08

Тия в трета лига много капризни , я им се скарай
15.06.2018
Към момента Оборище няма нито треньор, нито футболисти.
Байряков определи тиражираната в един столичен сайт информация за евентуално връщане на тандема Емил Велев – Румил Жотев като напълно несъстоятелна.

Тези имена въобще не са обсъждани с колегите от УС, потвърди Байряков.

Според други източници от ръководството на отбора, пожелали анонимност Емил Велев и Румил Жотев по-скоро са се самопредложили чрез свой „журналисти”.

Нали се сещате, че ако бяха много добре приети в клуба и сред футболната общественост двамата нямаше да бъдат освободени преди година, коментира язвително човек с висок пост в изпълнителното тяло на Оборище.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот Warped » 17 юни 2018 14:54

Никиту Димитров: Футболистът на руския Урал Николай Димитров гостува в предаването „Код Спорт“ по ТВ+. Юноша е на Левски, като игра при „сините“ по време на тяхната приказка – влизането в групите на Шампионска лига и четвъртфинала за Купата на УЕФА.

В 89 мача за Левски има 18 гола. Силните игри го приближиха до трансфер в истински европейски гранд – английския Арсенал. Сделка за съжаление не стана, а футболното битие го прати за пет години в Турция, където обиколи четири отбора.

В кариерата си е играл още за гръцкия Ксанти и Славия.

- Изигра 25 мача, отбеляза 2 гола – какво се крие зад тази статистика?
- В днешно време футболът е станал много повече статистика, отколкото удоволствие или емоция. Прилича на една игра „Мениджър“, не знам дали я има още. Вече съм горе-долу на 30 години и се старая да обръщам повече внимание на удоволствието и горе-долу барометърът дали съм се представил добре в мач или въобще по време на сезона. Не ми се получава всеки път да изпитвам удоволствие по време на играта, защото има моменти, когато наистина трябва да се бориш в името на това отборът да победи. Но като цяло през сезона имаше доста моменти, които ми доставиха удоволствие и радост на терена.
- Сега ще те върна малко назад в кариерата ти. Роден си в Русе, но как се озова в Левски?

- По принцип съм роден в София, но съм израснал в Русе, където отивам доста малък и нямам много спомени от столицата. Просто дойде момент, в който да реша дали ще уча или ще ставам футболист. Баща ми постави условието да реша. В крайна сметка сега не мога да си обясня как дете на 11 години се решава да отиде само в София, защото иска да става футболист, но го направих и не съжалявам за нищо.

- Като отиде на „Герена“ на 11 години какво беше първото ти впечатление?

- С детския си акъл чувствах, че съм част от големите. Знаех, че там са израснали и са играли доста големи футболисти. Вътрешно усещах, че може да имам шанса и аз един ден да го направя. Много приятно се чувствах.

- Трудно ли ти беше да се наложиш при „сините“?

- Сега връщайки се назад, не мога да кажа, че съм полагал някакви страшни усилия. Просто обичах да играя футбол, както все още обичам да го правя. Всеки ден правех едно и също – да играя футбол. Обстоятелствата се стекоха по такъв начин, че Мъри стана треньор и започна да налага доста от юношите. Не бях само аз, а много от младите футболисти. Така постепенно успях да се преборя за място.

- Всичко ти се получи добре.

- Да, без да му отдавам важност и кой знае колко да го мисля. Просто правех това, което обичам.

- Ти си един от последните шампиони със „сините“ от 2009 г. Какво е за клуб като Левски да изживее цяла декада без трофей?

- Това е наистина много болна тема предполагам за всички хора, както и за мен. В крайна сметка виждам, че хората искат и се опитват, но може би не могат да напипат точната система и вакса, за да го направят. Много често се сменят треньори. Според мен главният проблем е, че няма визия и наистина като се вземе треньор, трябва да се остави да работи три години и вече след това да се правят изводи за работата му.

- Разкажи ни за пробния период в Арсенал – какво остана скрито от феновете и защо не се получи трансферът през 2007 г.?

- Защо не се получи -може да се говори много, но щом нещата не са се получили, означава, че не съм бил готов. Когато заминах, тренирах изцяло само с първия отбор. Чувствах се отново както в първия ми ден на „Герена“. Е, няколко нива нагоре – все пак едното беше на „Герена“, а другото на „Емирейтс“. Пак сред големи футболисти, наистина усещаш лекота, когато играеш с тях. Минах доста добре медицинските тестове. Казаха ми, че само двама човека в отбора – Фламини и Фабрегас имат моята издръжливост. Накрая хората ми споделиха, че са много доволни, но поради липсата на „жълта карта“, ако ме вземат, трябвало да ме преотстъпят някъде в Белгия. Затова ми казаха – по-добре си остани в България, ние ще идваме да те наблюдаваме. Знам за два конкретни мача, за които ми се обадиха, че са дошли да ме гледат. Единият беше срещу Литекс на „Герена“. Но дали са имали намерение след това да ме привлекат, не знам. Между другото дойде техен пратеник и в Израел, така че може би са имали някакви сериозни намерения към мен, но е факт, че моето представяне тогава не беше такова, каквото трябваше да бъде, след като се прибрах оттам. Може би ми е дошло в повече цялото това внимание и шум. Нямам представа, но след като не се е получило, може би не съм бил готов.

Хахах интервюто е... бега мааани. Щях сълза да пусна докато четох, тия турски филми са му изпили мозъка. Тоя е верно във филма, че е голям футболист. :lol: :lol: Дали са му малко показност и е решил да не изпусне момента :lol:
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот Corwin » 17 юни 2018 15:51

Warped написа:Никиту Димитров: Футболистът на руския Урал Николай Димитров гостува в предаването „Код Спорт“ по ТВ+. Юноша е на Левски, като игра при „сините“ по време на тяхната приказка – влизането в групите на Шампионска лига и четвъртфинала за Купата на УЕФА.

В 89 мача за Левски има 18 гола. Силните игри го приближиха до трансфер в истински европейски гранд – английския Арсенал. Сделка за съжаление не стана, а футболното битие го прати за пет години в Турция, където обиколи четири отбора.

В кариерата си е играл още за гръцкия Ксанти и Славия.

- Изигра 25 мача, отбеляза 2 гола – какво се крие зад тази статистика?
- В днешно време футболът е станал много повече статистика, отколкото удоволствие или емоция. Прилича на една игра „Мениджър“, не знам дали я има още. Вече съм горе-долу на 30 години и се старая да обръщам повече внимание на удоволствието и горе-долу барометърът дали съм се представил добре в мач или въобще по време на сезона. Не ми се получава всеки път да изпитвам удоволствие по време на играта, защото има моменти, когато наистина трябва да се бориш в името на това отборът да победи. Но като цяло през сезона имаше доста моменти, които ми доставиха удоволствие и радост на терена.
- Сега ще те върна малко назад в кариерата ти. Роден си в Русе, но как се озова в Левски?

- По принцип съм роден в София, но съм израснал в Русе, където отивам доста малък и нямам много спомени от столицата. Просто дойде момент, в който да реша дали ще уча или ще ставам футболист. Баща ми постави условието да реша. В крайна сметка сега не мога да си обясня как дете на 11 години се решава да отиде само в София, защото иска да става футболист, но го направих и не съжалявам за нищо.

- Като отиде на „Герена“ на 11 години какво беше първото ти впечатление?

- С детския си акъл чувствах, че съм част от големите. Знаех, че там са израснали и са играли доста големи футболисти. Вътрешно усещах, че може да имам шанса и аз един ден да го направя. Много приятно се чувствах.

- Трудно ли ти беше да се наложиш при „сините“?

- Сега връщайки се назад, не мога да кажа, че съм полагал някакви страшни усилия. Просто обичах да играя футбол, както все още обичам да го правя. Всеки ден правех едно и също – да играя футбол. Обстоятелствата се стекоха по такъв начин, че Мъри стана треньор и започна да налага доста от юношите. Не бях само аз, а много от младите футболисти. Така постепенно успях да се преборя за място.

- Всичко ти се получи добре.

- Да, без да му отдавам важност и кой знае колко да го мисля. Просто правех това, което обичам.

- Ти си един от последните шампиони със „сините“ от 2009 г. Какво е за клуб като Левски да изживее цяла декада без трофей?

- Това е наистина много болна тема предполагам за всички хора, както и за мен. В крайна сметка виждам, че хората искат и се опитват, но може би не могат да напипат точната система и вакса, за да го направят. Много често се сменят треньори. Според мен главният проблем е, че няма визия и наистина като се вземе треньор, трябва да се остави да работи три години и вече след това да се правят изводи за работата му.

- Разкажи ни за пробния период в Арсенал – какво остана скрито от феновете и защо не се получи трансферът през 2007 г.?

- Защо не се получи -може да се говори много, но щом нещата не са се получили, означава, че не съм бил готов. Когато заминах, тренирах изцяло само с първия отбор. Чувствах се отново както в първия ми ден на „Герена“. Е, няколко нива нагоре – все пак едното беше на „Герена“, а другото на „Емирейтс“. Пак сред големи футболисти, наистина усещаш лекота, когато играеш с тях. Минах доста добре медицинските тестове. Казаха ми, че само двама човека в отбора – Фламини и Фабрегас имат моята издръжливост. Накрая хората ми споделиха, че са много доволни, но поради липсата на „жълта карта“, ако ме вземат, трябвало да ме преотстъпят някъде в Белгия. Затова ми казаха – по-добре си остани в България, ние ще идваме да те наблюдаваме. Знам за два конкретни мача, за които ми се обадиха, че са дошли да ме гледат. Единият беше срещу Литекс на „Герена“. Но дали са имали намерение след това да ме привлекат, не знам. Между другото дойде техен пратеник и в Израел, така че може би са имали някакви сериозни намерения към мен, но е факт, че моето представяне тогава не беше такова, каквото трябваше да бъде, след като се прибрах оттам. Може би ми е дошло в повече цялото това внимание и шум. Нямам представа, но след като не се е получило, може би не съм бил готов.

Хахах интервюто е... бега мааани. Щях сълза да пусна докато четох, тия турски филми са му изпили мозъка. Тоя е верно във филма, че е голям футболист. :lol: :lol: Дали са му малко показност и е решил да не изпусне момента :lol:


Ники Димитров наистина имаше голям потенциал, ама знаеше един финт, на 10-я мач го научиха и той отказа да научи друго. После напълно закономерен футболен път.

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот Serafim » 18 юни 2018 12:33

То и за това прякора му бе Хичо Финта. Появи се в едни такива особени времена на Герена и определено даде някакви надежди и показва качества. Или поне потенциал. Мисля, че отрано той си повярва, че ще върви нагоре по някаква стълба, но не е така във футбола.

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот koisa » 24 юни 2018 12:53

Роман Прохазка - капитан на Виктория Пилзен. :oops: 8-)

Изображение
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
Kotooshu
Мнения: 4392
Регистриран на: 11 май 2009 09:45
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот Kotooshu » 24 юни 2018 13:04

koisa написа:Роман Прохазка - капитан на Виктория Пилзен. :oops: 8-)

Изображение


Plzeň: 1. poločas: Kozáčik – Havel, Řezník, Pernica, Kovařík – Kopic, Hrošovský, Kolář, Navrátil (C) – Bakoš, Krmenčík.
2. poločas: Hruška – Petržela, Hubník, Procházka (C), Limberský – Štursa, Hořava, Čermák, Ekpai – Chorý, Řezníček.
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот tiamat » 24 юни 2018 21:14

koisa написа:Роман Прохазка - капитан на Виктория Пилзен. :oops: 8-)

Изображение


Цар! Който си го може, си го може!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот metodito » 25 юни 2018 08:31

Много ми падна Роси в очите като каза как щели да намерят "по-добри" от Васко и Роман. Та тоя не знаеше даже каква е позицията на Прохазка.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12286
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Бивши играчи и треньори

Мнениеот TristaNNN » 26 юни 2018 11:21

Много се надявам, че Марианин ще се окаже по-добър от напусналите, та белким форумната лелка най-накрая спре с тоя всекидневен детински рев. Васко та Васко, Роман та Роман ... :x
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mikata, Testa_di_Legno и 131 госта