ДЮШ-Левски!!!!!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот Serafim » 08 май 2019 00:33

Dust написа:
metodito написа:https://www.facebook.com/levskiofficial/videos/2320970278121242/

Едно не мога да разбера, защо мъчат децата на изкуствени терени.


Щото по-лесно да сложиш изкуствен терен, отколкото да поддържаш естествен.

Иначе Начев е голям талант и това си личи от самолет. Естествено само талант не стига, а и мачовете срещу връстници понякога може да оставят много лъжливи впечатления. Преди години едно мароканско момче сътвори истински фурор - Хашим Мастур. На 13 Милан платиха на Реджина 500 хил. евра за него. Имаше интерес и от други големи отбори. На 15 направи дебют за Милан, а в клипове от мачове с връстници изглеждаше направо като Кристиано Роналдо. Изумителен талант. От там отиде под наем в Малага, където изигра един мач, после в Цволе, а сега е в Гърция... И по всичко личи, че няма да изпълни потенциала си.
Разликата между детския и младежкия футбол, и мъжкия е огромна, дори и за нашите стандарти.
Дано Начев наистина развие таланта и потенциала си и се наложи в първия отбор!

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот THE G.A.M.E » 08 май 2019 13:36

Сещам се и за един Фреди Аду, американче-негърче, нашумя в началото на века.
Викаха му "Новият Пеле" и го гласяха за новата супер-световна звезда.
Винаги си го привличах в отборите на различните ФИФИ до към 2012-та г. :lol:
На 16 или 17 се озова мисля в ПСВ ( пиша по памет ) ... В крайна сметка май приключи кариерата си в Шотландия. :?
И по онова време вървяха клипчета с невероятни неща дето правеше с топката, дрибъл, демараж, просто уникален.
Но явно т'ва не стига.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот Serafim » 08 май 2019 13:47

Аду играеше със Стоичков в Чикаго, ако не се лъжа. Игра в Бенфика и тва му беше.
Преди много години се появи информация, че Ливърпуул следят един 15 годишен чех - Павел Малчарек, който ще е най-добрия футболист в световния футбол. Към днешна дата е около 30 годишен и се подвизава из ниските дивизии в Чехия..
Примери бол, дано нашите юноши не са към тях, а разгърнат потенциала си. :)

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот sinfen14 » 10 май 2019 03:19

Ако се замислите колко милиони деца играят футбол постоянно из школите на света.Вероятно процента от тях,които стават наистина добри играчи е 1%.Общо за целия свят.Много е трудно да се стане професионален играч.Още по-трудно е да държиш високо ниво 10+ години.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот metodito » 10 май 2019 07:38

Е, те заради това хората дават пари да ги гледат. Клубът и школата изпълнява и важна социална функция - да се опита да държи децата от дрогища, тютюн и алкохол, да имат физическа култура и дисциплина. Това е единственото, което признавам на батковци, русевци, тоневци и там тея - че дават кинти (независимо техни ли са и чии са) за школата. 100 деца, ако отбие от кръчмите и дрогата - супер е.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9281
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот mikata » 07 юли 2019 09:25

Бившият треньор на Септември - Христо Арангелов призна, че вече е започнал работа в ДЮШ на Левски. Ето какво сподели той пред колегите от "Тема Спорт":

"Да, имах разговори с Левски, даже вече съм започнал работа. Назначен съм за главен треньор. Ще контролирам формациите на Левски в Елитните групи - от 16 до 19 години. Аз ще съм главен треньор, а всеки набор ще си има свой наставник. Един вид аз ще контролирам трите формации в Елитните групи".

"Получих поканата от директора на школата. Не искам да коментирам какви цели си поставям. Нека времето и действията да говорят, сега не е редно да приказваме излишно", сподели Арангелов.
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
specter
Мнения: 1680
Регистриран на: 17 апр 2015 21:43
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот specter » 19 юли 2019 14:32

Малко пак да я съживя тази тема. Доста впечатляващи и обещаващи неща се казаха на пресконференцията. Искрено се надявам да се случи всичко, което казаха и школата най-накрая да се съживи истински.
И ЗАВИНАГИ С ТЕБ, И НАВСЯКЪДЕ С ТЕБ!

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот modor » 19 юли 2019 14:37

На думи всичко ми хареса. :arrow: Дела трябват!
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот sin4ec » 19 юли 2019 19:28

Терените бяха задължителни, че беше срамота... бебета на 7-8 години да тренират зимата от 20.00, че нямало място за тях. :( С тези два терена този проблем ще отпадне! Добре ще е и съблекални да се направят, не може все по колите да се преобличат тези деца! Работата гледам е почнала, това е похвално!
Колкото до структурата с главен треньор на няколко набора, тя е спорна, но все пак е някаква структура. Този главен треньор всъщност основно ще обикаля мачовете на другите отбори и ще набелязва деца. Скаут, един вид. Аякс трудно ще ги копираме, но може да се вземат добри и полезни неща от големите школи с опит и традиции. И от Аякс също.
Гледам, обръщат внимание на храненето на децата. Тук подкрепям с две ръце, това беше много належащо! Не може да тренираш футбол и след това да се намааш с мазен дюнер и чипс, това обезсмисля целия ти труд! Тук обаче нещата опират и до семейство, навици и възпитание. В семейство със спортисти е много по-лесно, баща ми навремето ме е съветвал как да се храня, аз пък напътствам С2. [offtopic]Преди мач от години се яде единствено кисело мляко с домашно сладко. Чипсове, пици, дюнери, баници и прочее-един път в месеца. Максимум.( таз пролет ми беше нарушил ветото и си купил пица на парче. Скъса се от драйфане и оттогава заобикаля будката с пици издалече, като дявол-църква) . Плодове-на корем. Зеленчуци, сирена, кашкавали-на корем. Хляб-само пълнозърнест. Пържено-йок. Месо-когато и колкото му се яде. Нищо сложно и свръхестествено, въпрос на навици. То това е отдавна измислено, няма да откриваме топлата вода![/offtopic]
Дотук добре. Нищо обаче не чух за най-наболелия проблем, а именно кондицията. Тук катастрофата е страшна. Споделял съм го много пъти, но имам съвсем пресен пример: С2 вече две лета ходи на ЛА, доста е напред с материала, изправиха му тичането, стойката. На футболните тренировки е редовен, отделно тренира 2 пъти седмично допълнително, отделно самостоятелната работа за техника и уличния футбол и игри. И въпреки всичко тръгва това лято на лека атлетика, прави две тренировки и е с жестока мускулна треска от главата до петите!
Това означава само едно: децата в школите ни са абсолютни аутсайдери откъм кондиционна подготовка! Това означава, че цели групи мускули не се натоварват и не се развиват. Ето защо в един момент стоим относително добре тактически и технически спрямо децата на същата възраст от Европа, а в следващия момент рухваме. И не се ли вземат жестоки мерки в това отношение, всичко ще е напразно.
Децата по дифолт тичат неправилно от атлетическа и футболна гледна точка. И колкото са по-малки, толкова по-лесно се оправя този проблем. А повярвайте, няма как да играеш съвременен футбол с футболисти, които не могат да тичат и скачат правилно! От 90 мин игра даден футболист играе с топката средно 3-4 минути. Някои специфични постове-малко повече. Останалото време е тичане и позициониране без топка.
Това е положението!
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Потребителски аватар
noo
Мнения: 1023
Регистриран на: 27 ное 2009 09:03
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот noo » 31 юли 2019 22:25

В момента гледам финала на Ауди къп между Байерн и Тотнъм. Тотнъм играят почти с титулярите, а Байерн с 6-7 от юношите си. Кое ми направи основно впечатление. Перфектното физическо състояние на младите от Байерн. Кога и нашите юноши ще достигнат такива физически възможности на тяхната възраст?


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ikar, sokoleto46 и 98 госта