ДЮШ-Левски!!!!!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

kubrat
Мнения: 248
Регистриран на: 27 яну 2014 11:24
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот kubrat » 10 юли 2018 16:08

Ами не- не ядат, не правят ОФП, а само СФП и цялостното им отношение е на ниво СИП в прогимназията :lol: Само че не децата са виновни за това..

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот sinfen14 » 10 юли 2018 16:59

metodito написа:
Serafim написа:Мен едно ми е супер чудно - да приемем, че нивото в школите ни е такова, че не излизат тактически подготвени кадри, но защо поне физически не са на нужното ниво? Ясно е, че футбола е атлетичен спорт и няма как да са батки, ама вижте такива, като Краев, Ст.Иванов, "Месито", Шейтанов... Момчетата нямат никаква физика. Станислав Иванов с Олександрия на няколко пъти го отъркаляха с контакт рамо в рамо...

А защо на Литекс (примерно последно при Стоичков) изглеждаха така хлапетиите ми е чудно? Нещо... не знам. Възможно ли е да попадат не според заслуги в първия тим. Защото наистина Стаси изглежда като 13-годишен. Не съм ги зяпал малките, но едва ли това е единствената и най-снажна надежда на "Левски" от неговия и съседните набори. Иначе Стаси има страхотен спринт и добра техника, но това с физиката, верно не е нормално. То да те е страх да го пуснеш това дете срещу някакви ботушари. Един ще му влезе по-твърдо и до там. Дидо примерно изглежда ок за годините си. Този Папазов, от това, което видях от мача със Септември, също не е зле като физика. Но Стаси, донякъде Найденов, Кабов. Не ядат ли тея деца?

Проблемите в БГ футбола не са от днес и от вчера,лошото обаче е,че никой не се трогва,съответно никой не иска да работи по въпроса.Делио Роси на няколко пъти спомена тактично,че "юношите не са готови",разбирай - ''юношите нямат нужната подготовка'',но никой не му обърна внимание.В България никой не иска да работи.По-добре да иронизираш някой,да кажеш,че е mente и толкова.
Проблемите в БГ футбола са толкова дълбоки,че не знам от къде да започна.На първо място е инфраструктурата.Но дори и да кажем,че имаш терени,то само по себе си терена,няма как да направи някой добър футболист.Имаме нужда от добри треньори в школите.Треньори с западен модел на работа,треньори с нужните познания по физика,тактика,режим,хранене и т.н. и т.н.Повечето треньори из школите са малоумни пияндурници,които са се обучавали на книги от 80-те години в НСА.По-лошото е,че директорите на школите не изискват абсолютно никакви резултати от тези треньори.Ден да мине,друг да дойде.Корупцията в школите е изключително голяма.В масовия случай,повечето деца са деца на нечии нереализиран талант,който има болната амбиция детето му да е новия Роналдо...Съответно,въпросното дете е бутано с всички сили в съответния набор.Нашите деца нямат елементарна тактическа подготовка,нямат физиката,която съответства на един футболист.Неща като режим,начин на хранене,час на лягане са тема табу....Аз съм виждал юноши на по 15 години да ядат баничка 30 минути преди тренировка...

Юношите на 18-19 години трябва да са вече изградени футболисти.Тоест,да имат необходимата физическа и тактическа подготовка.А не Делио Роси тепърва да учи Найденов,който е на 20 как да застава в защита или при статични положения.Само давам пример.Очевидно Роси наистина обича да работи с млади играчи,тъй като въпреки,че не е той човека,който трябва да развива юноши,се е наел с тая задача да го прави.Боримиров вместо да наглее,няма да е лошо да си подаде оставката,тъй като очевидно не става.Миналия сезон е пълен крах за цялата ДЮШ и общо взето тоя прословут набор 2003 е единствения,който постигна успешни резултати.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот metodito » 10 юли 2018 19:41

Това какво е казал един чужденец най-малко ме трогва. Ти не разбра ли защо го каза? Бай Дельо го каза със съвсем ясна цел, ам онея отгоре си направиха углушки. ;)

Проблемите не са със самите деца, а инфраструктура - бази, програми, методика и ...медикаменти. За съжаление това явно играе роля. Който ще да разправя друго, но Патрик Кутроне, само спагети не е ял. :lol:

Между другото испанчетата като ги гледам и те са малко като нашите, но не може се сравняваме с тях... Именно за това много се надявах на този Вили.

Но това, за което говорих е принципната основа. У нас масово нямат доверие на малките. И съм убеден, че ако един Найденов бъде налаган на мястото си - на поста дефанзивен полузащитник - ще порасне много. А, да. Другото са треньорите в мъжкия футбол. Тези, които са под 50 години са тотал щета. Със супер малки изключения. Лошото е, че и там не се вижда да се подобрят нещата. Такива като Илиан Илиев, Белия, Херо и Белчев се водят авангарда ни. Мани-мани... Но, "пак казвам", няма как да стават за мъжкия футбол, ако не ги пускат и то като титуляри! Пуска го за две минути в решен мач, момчето изпусне една топка и край: "Нищо не става"! Дай да вземем Нар, Слори, Матондо.

Между другото, ако ще вземеме методист-чужденец за школата бих предпочел сърбин или хърватин, а не западняк. Тея западняци - те просто... не мислим на еднакви честоти с тях.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот metodito » 10 юли 2018 19:48

sinfen14 написа:.Боримиров вместо да наглее,няма да е лошо да си подаде оставката,тъй като очевидно не става


:!:

Такъв страхотен футболист, а толкова.... излезе. Жалко.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот blue avalanche » 10 юли 2018 19:52

Проблемите са С "ДЕЦАТА"!!! Мноооого станахме модерни и използваме купешки думи! "Инфраструктура", "бази", "методика", "медикаменти"... Тц, тц, тц... Много взехме да ги "разбираме" нещата.
Едно време Гунди, Котков, Начко, Пеле и т.н. да не са израснали в "инфраструктурата"??? Да не са тренирали по "методики"???
Ама ако Гунди беше футболист СЕГА, щеше да ги сложи в джоба всички некадърни мамини синчета!!! Стасита, Масита, Кабовци, Мабовци, Найденовци, Юруковци и т.н.!!!
Щото Платини е оставал СЛЕД тренировки да бие фалове! А сега си гледат часовниците, кога ще свърши гадната тренировка и да хукнат по чалготеки. Някой от изброените да е останал след тренировка да тренира удари, финтове, фалове...НЕЩО???
Аааааа...ма що да остават? Ми те са чак на всичко! Башмайстори!!!
"Ти ги гледай гуспуджа тез картички! Аз съм ги гледал, гледал... Туй Гюргево, Плоещ, Турну Мъгурели..." :twisted: :twisted:

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот sinfen14 » 10 юли 2018 20:09

metodito написа:Между другото, ако ще вземеме методист-чужденец за школата бих предпочел сърбин или хърватин, а не западняк. Тея западняци - те просто... не мислим на еднакви честоти с тях.

Пропускаш нещо много важно!Много голяма част от днешните сърби и хървати са родени или са израснали на Запад.Говорим за хората свързани с футбола на най-високо ниво.Тоест,дори и треньора Х да е със сръбски паспорт,то е много голяма вероятността този човек да е израснал в западна школа,да се е учил на западна методика и т.н.Например Сергей-Милинкович Савич е роден и израснал в Испания.От треньорите бих посочил Нико Ковач,който на практика си е чист германец.Славиша....

Ние се нуждаем от вкарване на Западна методика и начин на работа.Това дали ще стане чрез българин живял и изучил на Запад или чрез чужденец,не е толкова важно.Първия вариант ми се струва много по-труден.Сещам се за един Илия Груев...Обобщено казано нас трябва да ни "научат" на модерен и съвременен футбол - кое как се прави от А до Я.И в това няма нищо срамно и смешно.Просто сме изостанали.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот blue avalanche » 10 юли 2018 20:22

Каквато и "методика" да се вкара, ако няма кадърни треньори и желаещи деца - всичко отива на боклука!
Треньорите, работещи с деца са особен сорт хора! Особен сорт треньори! Те никога не са тренирали големи отбори. Грандове... Но те знаят как и къде да открият диаманта, как да го шлифоват, ...
Някой помни ли кой е открил за футбола Гунди, Котков, Меси, Неймар и т.н.? Не нали? Защото тези хора са " в сянка". Те са апостоли. Те ходят по детски първенства, по училищни дворове, по градове и села, за да открият талантите. Ама истинските таланти, а не парашутистите!
Тези треньори не дремят в канцелариите, след като са хвърлили една топка на децата с думите:"Айде поиграйте малко".
Те не чакат "кастингите" за школата, а сами ходят и търсят футболистите.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21185
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот metodito » 11 юли 2018 09:58

sinfen14 написа:
metodito написа:Между другото, ако ще вземеме методист-чужденец за школата бих предпочел сърбин или хърватин, а не западняк. Тея западняци - те просто... не мислим на еднакви честоти с тях.

Пропускаш нещо много важно!Много голяма част от днешните сърби и хървати са родени или са израснали на Запад.Говорим за хората свързани с футбола на най-високо ниво.Тоест,дори и треньора Х да е със сръбски паспорт,то е много голяма вероятността този човек да е израснал в западна школа,да се е учил на западна методика и т.н.Например Сергей-Милинкович Савич е роден и израснал в Испания.От треньорите бих посочил Нико Ковач,който на практика си е чист германец.Славиша....

Ние се нуждаем от вкарване на Западна методика и начин на работа.Това дали ще стане чрез българин живял и изучил на Запад или чрез чужденец,не е толкова важно.Първия вариант ми се струва много по-труден.Сещам се за един Илия Груев...Обобщено казано нас трябва да ни "научат" на модерен и съвременен футбол - кое как се прави от А до Я.И в това няма нищо срамно и смешно.Просто сме изостанали.


Аз ти говоря за югославската треньорска школа. Само помисли, че на това световно имаше трима представители на тази школа. Отделно погледни в евротурнирите - Марибор, Риека, Динамо Загреб, Партизан и Звезда, Хайдук... Те винаги са имали сериозна треньорска школа.

Западняк не може да ни "разбере". И ние тях не разбираме.

Илия Груев е страшно надценяван специалист.

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот sinfen14 » 11 юли 2018 13:19

Традиции!Ние никога не сме имали успехите,едва ли и някога ще ги стигнем на бивша Югославия.То там малко по дефоулт си стават нещата.Само сравни интереса към футбола в Сърбия,Хърватия,Словения,Босна с този в България...

А за Илия Груев защо смяташ така?В смисъл,аз не казвам,че е новия Нико Ковач,но не бих го сложил и на едно нито с разни шушумиги в треньорската професия като Жадното,Мастиката,Балъка,Илиян Илиев,Томаш и т.н.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ДЮШ-Левски!!!!!

Мнениеот blue avalanche » 11 юли 2018 13:35

sinfen14 написа:Само сравни интереса към футбола в Сърбия,Хърватия,Словения,Босна с този в България...

Само сравни Джокович с Гришу...
Говорим за отношение към спорта въобще!!!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dimoto1, Киро Пора и 51 госта