Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

vlong
Мнения: 4600
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот vlong » 27 апр 2024 09:32

metodito написа:
vlong написа:Ами огледай се наоколо,какви са ти колегите ,съседите ,познатите?
Каквато държавата такъв и футбола.
Прост народ,слаба държава.
Калпав материал.
Келепира,келепира!!!!!
Булгааар,булгаар

Да ти кажа ли една тайна? Каквито ги виждаш, такива и ти се струват. Въпрос на гледна точка.

Какви да ги виждам?
Ей го отсреща на 6 метра.от портала ми,работи незаконно автосервиз от поне 25 г.Спираше ми редовно пред гаража поне 10 пъти сме се карали,веднъж го хванах за гушата,изпя ме в полицията,ходих да давам показания,аз който си плащам данъците ,заради престъпника със сенчест бизнес
5ст.не е дал на държавата,заел е тротоарите с трошки,някои стоят с месеци,имаше един Фиат -година и половина стоя.Всеки ден разправии с клиенти и те спират където си искат.Вакханалия.
Следващата къща до него в мазето китайски магазин ,крият се като мишки и те от 30 г. Една касова бележка от тях не съм видял,минават през магазина купуват си китайските боклуци и после по улицата хвърлят опаковките,ходя след тях да мета.
Колко има още!
САМО ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21426
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 27 апр 2024 10:10

vlong написа:
metodito написа:
vlong написа:Ами огледай се наоколо,какви са ти колегите ,съседите ,познатите?
Каквато държавата такъв и футбола.
Прост народ,слаба държава.
Калпав материал.
Келепира,келепира!!!!!
Булгааар,булгаар

Да ти кажа ли една тайна? Каквито ги виждаш, такива и ти се струват. Въпрос на гледна точка.

Какви да ги виждам?
Ей го отсреща на 6 метра.от портала ми,работи незаконно автосервиз от поне 25 г.Спираше ми редовно пред гаража поне 10 пъти сме се карали,веднъж го хванах за гушата,изпя ме в полицията,ходих да давам показания,аз който си плащам данъците ,заради престъпника със сенчест бизнес
5ст.не е дал на държавата,заел е тротоарите с трошки,някои стоят с месеци,имаше един Фиат -година и половина стоя.Всеки ден разправии с клиенти и те спират където си искат.Вакханалия.
Следващата къща до него в мазето китайски магазин ,крият се като мишки и те от 30 г. Една касова бележка от тях не съм видял,минават през магазина купуват си китайските боклуци и после по улицата хвърлят опаковките,ходя след тях да мета.
Колко има още!

Разбирам те, vlong. И аз на село имам съсед, който е ало-ало измамник. С три лимузини и неизмазана къща. Не са това хората, в които трябва да се вглеждаме. В търновото ми съседа се зае с патриотична дейност. Помагат на талантливи деца в неравностойно положение, оррганизарат много благородни инициативи. Пренебрегвам ако-ало-то и се радвам на втория. Народът не е прост, а измъчен. Държавата е терорист и идиот. Генерал Гном, дето навремето подслушвал американското посолство, за да знае какво да им предложи преди да му го поискат. То щеше да е смешно... Същият генерал Гном, дето бил преди 90-та прокурор в Разград по време на възродителния процес. Не слушай мръсния сакскобург с чипа, нито тиквата с мат'риала.

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3990
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Странджата » 27 апр 2024 12:11

Пита се как онези от народната демократична република създадоха и си присвоиха днешната република, за която твърдят, че била демократична, за да компроментират всичко демократично. И как този измъчен народ, който беше "окрилен" след падането на "народните демократи", преизбра и прекръстената им партия, и поруганата им "демокрация". От мъка, от страх за насъщния и от бухалките - новите сърпове и чукове, или от глупост, която евфемистично се нарича незнание и наивност...

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2722
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Der Schmarotzer » 27 апр 2024 12:59

Странджата написа:Пита се как онези от народната демократична република създадоха и си присвоиха днешната република, за която твърдят, че била демократична, за да компроментират всичко демократично. И как този измъчен народ, който беше "окрилен" след падането на "народните демократи", преизбра и прекръстената им партия, и поруганата им "демокрация". От мъка, от страх за насъщния и от бухалките - новите сърпове и чукове, или от глупост, която евфемистично се нарича незнание и наивност...

За тези ли говориш: Костов, Михайлова, Божков, Йорданов, Бакърджиев, Кошлуков, Атанасов, Стоянов, Цонев, Софиянски и още хиляди знайни и незнайни борци за демокрация? Щото ако е за тези, именно те убиха демокрацията, разбира се със съдействието на "демократизиралата" се БКП/БСП. Едните направиха "касовата" приватизация, другите масовата приватизация, а народчето.... щрака клавиши, по-оправната част на запад от Будапеща, по-инертните в майката - родина. А едно посолство овива демокрацията в станиол.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21426
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Странджа

Мнениеот metodito » 27 апр 2024 13:01

Странджата написа:Пита се как онези от народната демократична република създадоха и си присвоиха днешната република, за която твърдят, че била демократична, за да компроментират всичко демократично. И как този измъчен народ, който беше "окрилен" след падането на "народните демократи", преизбра и прекръстената им партия, и поруганата им "демокрация". От мъка, от страх за насъщния и от бухалките - новите сърпове и чукове, или от глупост, която евфемистично се нарича незнание и наивност...


То, Странджа, онези не са тези, а тези, които са построили всичко са обикновените хора, нито "тези", нито "онези". "Демокрацията" като термин е с много значения, но в днешно време се използва с пропагандни цели и е дума, лишена от какъвто и да е ценностен смисъл*. Истина е че имаш живот и в края на дните ти поглеждаш назад и преценяваш - добре ли си живял или не. И до голяма степен зависи от твб. А патриотарщините, идеологизмите и подобни ги остави на популистите.

*Когато на времето, Странджа, някой не е играл по свирката на американците, той най-често се е наричал "комунист". След падането на Берлинската стена това вече е вехто. Сега тази дума е заменена с "терорист". Ето ти една от употребите на "демокрация" днес.

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3990
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Странджата » 27 апр 2024 17:04

Не може човек да стигне до истината, ако е предубеден и подбира фактите. Така се създават истории, а не се проследява процес ...
Въпросът ми беше - и той е подминат - не кой го причини, а защо този народ го допусна - поради страх, поради конформизъм (тогава би трябвало да е доволен и да не се бунтува), или поради - да го кажем по-евфемистично - поради незрялост ...
А човек си задава въроса дали живее добре, докато живее, непрекъснато. Ако започне да мисли как е живял преди, той вече днес не е жив по определение, животът му днес е минал ...
Както в момента се питаш за какво ми е този Левски, той не е онзи, от преди. Това значи, че днес Левски е мъртъв по определение - може само да бъде споменаван по панихиди ...

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21426
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 27 апр 2024 19:56

Странджата написа:Не може човек да стигне до истината, ако е предубеден и подбира фактите. Така се създават истории, а не се проследява процес ...
Въпросът ми беше - и той е подминат - не кой го причини, а защо този народ го допусна - поради страх, поради конформизъм (тогава би трябвало да е доволен и да не се бунтува), или поради - да го кажем по-евфемистично - поради незрялост ...
А човек си задава въроса дали живее добре, докато живее, непрекъснато. Ако започне да мисли как е живял преди, той вече днес не е жив по определение, животът му днес е минал ...
Както в момента се питаш за какво ми е този Левски, той не е онзи, от преди. Това значи, че днес Левски е мъртъв по определение - може само да бъде споменаван по панихиди ...

За Левски ли пишеш или за "Левски" (че тук никой не слага кавички)? Ако "народът" е решавал нещо някога, нямаше да има османско ...владичество, най-вероятно. Решили са го без да разбират, едни големци, дето всеки е дърпа чергата към себе си. И в егозима си са забравили заветите на древните. А от сегашните ни цивилизационни партньори, никой не е видял какво се задава. Само един унгарец. Ако за "Левски" пишеш, еми... сорри. Аз имам една непопулярна теория, че това, което играе днес на "Ивайло" не е онова, което на времето играе с "Интернационале" Милано и Кайзерслаутерн.

На линия
Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12359
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот TristaNNN » 27 апр 2024 20:49

След като вече тотално ева мамата на един добър и сработен в защита отбор, тази година Кольо беше набързо разкрит от всеки малко, та малко можещ негов колега в Евем ти лигата:
- Чичо Гошо: 5 парчета
- И. Илиев: 3 парчета
- Бай Стамен: 3 парчета
Някъде между тях се отчете и клетото Маесторовче - е, само с две парчета, но ще му се "прости" , понеже Левски май нямаше удар във вратата на оранжевата афро трупа.
Чичовото пък го би за купата с Хебър. С Хебър, бе! Добре, че Пенев не водеше някой като Ботев Пд. или Крумовграда, че и там не ни мърдаха 3 парцала.
А, да, за наш късмет и Белия не ни набара, да благодарим на Фортуна!
Сега остава всички да ни се надупят в оставащите 4 мача, та срамът да е пълен. Ма, то какво ли му пука на БГЛ...
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

vlong
Мнения: 4600
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот vlong » 27 апр 2024 20:54

Бай Тристан Разбирач .БТР.
Какви бяха алтернативите ,когато се избираше треньор,след избягалия?
САМО ЛЕВСКИ!

На линия
Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12359
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот TristaNNN » 27 апр 2024 22:02

vlong написа:Бай Тристан Разбирач .БТР.
Какви бяха алтернативите ,когато се избираше треньор,след избягалия?

Бай БГЛ илитерат-ракиджия.
БГЛ-ИР, чети сега:
Алтернативи имаше много и всякакви, въпросът е, колко от тях биха били съгласни да участват в разрухата на Левски за кефа, комисионните и кръвния данък към спонсора-собственик, да са послушковци на Пръв припок, да имат нервите да работят с най-глупавия директор на света на ПФК-то в лицето на Боримиров, да имат член на НС в лицето на явен гербераст и клатикурец като Йовов, да се отчитат пред друг явен глупак-парашутист на спонсора като Венци... Някойси, който смята дългове и приходи в единица "ню-ню". Някъде там се появява друг член на НС, чиято охранителна фирма млати левскари в компанията на нарко бабаити, а най-подир в УС цъфти арогантен копелдак с вид на гаражен алкохолик, който при всяка медийна изява не пропуска възможността да оплюе предишните, да изцвъка някоя тънка интрижка, като така да създаде допълнителни разединения между левскарите. Всичко това за кефа на БГЛ обаче.
Всъщност, като се замисля - кой ли добър, нормален и уважаващ себе си треньор би се навил да работи в подобна отровна, ръководна среда.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: TristaNNN и 39 госта