Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот ivan56 » 23 мар 2018 13:29

rhaegar написа:
metodito написа:
rhaegar написа:Истината е, че бг футболистите в момента са слаби. Това е. И на мен не ми харесва, но е така. И не само тези в Левски, всичките.

Довечера ще гледаме Босна, чиито футбалери играят в Арсенал, Селтик, Рома, Хофенхайм. Те откъде са тръгнали? Добри, добри, колко добри да са били. Футболът не е заложен в националното ДНК (изключая бразилците). Просто тези от бивша Югославия си пускат малките, доверяват им се, изчакват ги.


Ами имат поколение хората. До преди десетина години и наши футболисти играеха тук-там. Ако не помниш, същата тази Босна игра като равен с равен срещу Аржентина на Меси на предното световно. Колкото до това кой ги е пускал и къде:

Колашинац (Арсенал)-роден и израснал в Германия. Никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Пянич (Ювентус)-роден е в Тузла, но като малък техните емигрират в Люксембург. Дори има мачове за юношеските им формации. Никога не е играл в босненски/сръбски отбор.
Джеко (Рома)-напуска Железничар Сараево на 18. Сензационен трансфер за 72к евро. Сам прецени къде се е развил.
Бешич (Евертън)-роден и израснал в Германия. Никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Бичакчич (Хофенхайм) -роден е в Зворник, но също като Пянич родителите му напускат страната докато е дете. Изгражда се като играч в Германия. Отново, никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Зуканович (Дженоа)-той като Джеко, трансфериран на 19 за внушителните 45к евро в Австрия.

Останалите им играят по нищо не отличаващи се отбори и ме домързя да ги проверявам. Но съм склонен да мисля, че случаите им са подобни.


Или иначе казано, за да имаме добри играчи за в бъдеше, колкото може по рано добрите деца в ДЮШ да напускат тази кочина, наречена български футбол, и да отиват в Европа.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21352
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 13:33

rhaegar написа:
metodito написа:
rhaegar написа:Истината е, че бг футболистите в момента са слаби. Това е. И на мен не ми харесва, но е така. И не само тези в Левски, всичките.

Довечера ще гледаме Босна, чиито футбалери играят в Арсенал, Селтик, Рома, Хофенхайм. Те откъде са тръгнали? Добри, добри, колко добри да са били. Футболът не е заложен в националното ДНК (изключая бразилците). Просто тези от бивша Югославия си пускат малките, доверяват им се, изчакват ги.


Ами имат поколение хората. До преди десетина години и наши футболисти играеха тук-там. Ако не помниш, същата тази Босна игра като равен с равен срещу Аржентина на Меси на предното световно. Колкото до това кой ги е пускал и къде:

Колашинац (Арсенал)-роден и израснал в Германия. Никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Пянич (Ювентус)-роден е в Тузла, но като малък техните емигрират в Люксембург. Дори има мачове за юношеските им формации. Никога не е играл в босненски/сръбски отбор.
Джеко (Рома)-напуска Железничар Сараево на 18. Сензационен трансфер за 72к евро. Сам прецени къде се е развил.
Бешич (Евертън)-роден и израснал в Германия. Никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Бичакчич (Хофенхайм) -роден е в Зворник, но също като Пянич родителите му напускат страната докато е дете. Изгражда се като играч в Германия. Отново, никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Зуканович (Дженоа)-той като Джеко, трансфериран на 19 за внушителните 45к евро в Австрия.

Останалите им играят по нищо не отличаващи се отбори и ме домързя да ги проверявам. Но съм склонен да мисля, че случаите им са подобни.

Е, не го знаех. Добре, де, нека са хървати или сърби.

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот rhaegar » 23 мар 2018 15:08

metodito написа:Е, не го знаех. Добре, де, нека са хървати или сърби.


Ако наистина държиш.

Сърбите:

Настасич (Шалке)-напуска Партизан на 19.
Велкович (Вердер)-емигрирали родители в Германия. Никога не е играл в сръбски отбор.
Матич (Юнайтед)-напуска Сърбия също на 19.
Максимович (Валенсия)-на 18.
Живкович (Бенфика)-на 19.
Костич (Хамбургер)-на 19.
Савич (Лацио)-на 19, въпреки че като дете започва в Австрия се връща във Войводина за кратко.
Коларов (Рома) и Баста (Лацио)-едни от малкото излезнали на или след 22 годишна възраст. Да речем че са в подкрепа на твоята теза. Тук влизат Тадич (Саутхямптън) и Рукавина (Виляреал).

Хървати:

Субашич (Монако)-приемам. Излиза чак на 28, което е фрапиращо изключение.
Ловрен (Ливърпул)-на 21.
Йедвай (Леверкузен)-на 18.
Врсалко (Атлетико)-на 21.
Бадел (Фиорентина)-на 23.
Ракитич (Барселона)-израснал в Швейцария, не е играл в местни отбори.
Модрич (Реал М)-на 23.
Ковачич (Реал М)-на 19.
Брозович (Интер)-на 22.
Рог (Наполи)-на 21.
Перишич (Интер)-на 17.
Пяца (Ювентус)-на 21.
Манджукич (Ювентус)-шок, на 24 чак.
Калинич (Милан)-на 21.
Крмарич (Хофенхайм)-и той престарял, на 23.

ivan56 написа:Или иначе казано, за да имаме добри играчи за в бъдеше, колкото може по рано добрите деца в ДЮШ да напускат тази кочина, наречена български футбол, и да отиват в Европа.


Да.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8894
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот bilyaletdinov » 23 мар 2018 15:35

Дайте сега да кажем добри думи и за нашите:
Неделев - 21 г. Майнц 05, не научи грам немски върнаха го след година, звезда в А група.
Славчев - 21г. Спортинг Л, не знам дали има мач за португалците, понастоящем се бори за оцеляване в Полша с Гданск.
Чочев - 21г. Палермо, един от малкото играещи редовно в силно европейско първенство. Записа над 60 мача за Палермо в Серия а, в моента се бори за промоция за Серия А, титуляр за клуба си.

Тонев - 21г. Лех Познан, обиколи доста отбори (Лех, Вила, Селтик, Фрозиноне). В момента търка пейката на Кротоне с 8 мача през сезона.
Г.Миланов - 21г. ЦСКА Москва. Водят го за един от най-добрите ни футболисти в момента. Има към 20 мача този сезон за отбора си.
Вутов - 17г. Удинезе. В момента играе в България за Левски и търпи наказание от 3 мача.
И.Попов 23г. Трабзонспор - Най-добрият ни български футболист, шампион на Русия за миналия сезон, в момента играе под наем в Казан.
Гълъбинов 17г. заминава за Италия, като преди това тренира в ЦСКА.
Р. Кирилов - заминава на 11 за Италия. Подписва договор с Киево, за който има 1 мач за Купата. След обикаляне на долните дивизии се завръща в България. В момента играе в Пирин.

Това са доста наши играчи излезнали на по 20-21, но въпреки това повечето от тях продължават да обиколят по слаби отбор. Мога да отлича Ивелин, Миланов, Гълъбинов и Чочев. Просто това ни поколение е отстъпва на повечето европейски отбори, което ясно трябва да покаже, че има някаква грешка в цялата методология на подготовка.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот rhaegar » 23 мар 2018 15:42

Естествено че има. Виж ги че малкото изпратени навън-прекарват една година във фитнеса, защото са кльощави и по същото време ги учат на елементарни позиционни неща във футбола, които се научават на 13-14. Пращаме уж млади треньори на обучения, те си веят гащите 2-3 дни и като се върнат прибират парите на родителите за да играе тяхното дете, без да ги учат на нищо.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21352
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 15:45

rhaegar написа:
metodito написа:Е, не го знаех. Добре, де, нека са хървати или сърби.


Ако наистина държиш.

Сърбите:

Настасич (Шалке)-напуска Партизан на 19.
Велкович (Вердер)-емигрирали родители в Германия. Никога не е играл в сръбски отбор.
Матич (Юнайтед)-напуска Сърбия също на 19.
Максимович (Валенсия)-на 18.
Живкович (Бенфика)-на 19.
Костич (Хамбургер)-на 19.
Савич (Лацио)-на 19, въпреки че като дете започва в Австрия се връща във Войводина за кратко.
Коларов (Рома) и Баста (Лацио)-едни от малкото излезнали на или след 22 годишна възраст. Да речем че са в подкрепа на твоята теза. Тук влизат Тадич (Саутхямптън) и Рукавина (Виляреал).

Хървати:

Субашич (Монако)-приемам. Излиза чак на 28, което е фрапиращо изключение.
Ловрен (Ливърпул)-на 21.
Йедвай (Леверкузен)-на 18.
Врсалко (Атлетико)-на 21.
Бадел (Фиорентина)-на 23.
Ракитич (Барселона)-израснал в Швейцария, не е играл в местни отбори.
Модрич (Реал М)-на 23.
Ковачич (Реал М)-на 19.
Брозович (Интер)-на 22.
Рог (Наполи)-на 21.
Перишич (Интер)-на 17.
Пяца (Ювентус)-на 21.
Манджукич (Ювентус)-шок, на 24 чак.
Калинич (Милан)-на 21.
Крмарич (Хофенхайм)-и той престарял, на 23.

ivan56 написа:Или иначе казано, за да имаме добри играчи за в бъдеше, колкото може по рано добрите деца в ДЮШ да напускат тази кочина, наречена български футбол, и да отиват в Европа.


Да.

Но вероятно са ги пускали, все пак в истински мачове? Иначе, нормално за възрастта - дртото магаре, вари, го, печи го...

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43887
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот rhaegar » 23 мар 2018 16:36

Различно. Модрич и Ковачич имат по над 60 мача за Динамо, Ловрен към 50. Матич няма нито един мач за сръбски отбор. Повечето от хърватите им дават шанс за около 2 сезона и ги продават на добра цена. Но за всеки успял, сигурно имат и 5-6 провалени, въпреки че са налагани юноши.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот Warped » 23 мар 2018 16:43

В момента дават мачове на младежки национални отбори по Евроспорт, пуснете и вижте ниво, играчи и тн.
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21352
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 16:44

Без грешки, не може. Важното е да пробваш. Нашите на 23 ги "интегрират" в мъжкия футбол.

sinitevataka
Мнения: 52
Регистриран на: 12 мар 2018 21:37

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот sinitevataka » 23 мар 2018 16:49

metodito написа:Без грешки, не може. Важното е да пробваш. Нашите на 23 ги "интегрират" в мъжкия футбол.


И се водят млади таланти :)


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 127 госта