Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21367
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 20 мар 2024 08:55

rhaegar написа:
NOMER14 написа:Стига с тоя английски!
Всички, на които бащата на Пипи Дългото чорапче е бил крал на дедите им, го говори. И к'во?


Как стига с тоя английски? Колкото и да не ви харесва, това е най-разпространения език, международни срещи на каквото и да е ниво се провеждат предимно и основно на него. Не може да си на някаква отговорна длъжност в 2024-та година и да не го говориш. То като цяло той не се брои за предимство вече дори и за работа ако кандидатстваш, по-скоро е задължение да го знаеш. На мен ми стига тоя срам от Бойко дето единствен ходеше с преводач по срещи и не можеше две думи да обели като го питат нещо, не е нужно да продължаваме да се излагаме.

Да го говориш (все едно как) е едно и да водиш важни разговори, едва поназнайвайки го е друго. Като знам немци и французи колко го "говорят". Те важните неща така или иначе са в писмена форма. Ако Бербо е умен и наистина иска да стане шеф, ще започне работа в БФС и до няколко години, ако е това, за което се представя, сами ще го изберат за шеф на БФС. Аз го подкрепям за шеф на юношеския футбол. Би бил много ценен.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот rhaegar » 20 мар 2024 09:46

metodito написа:Да го говориш (все едно как) е едно и да водиш важни разговори, едва поназнайвайки го е друго. Като знам немци и французи колко го "говорят". Те важните неща така или иначе са в писмена форма. Ако Бербо е умен и наистина иска да стане шеф, ще започне работа в БФС и до няколко години, ако е това, за което се представя, сами ще го изберат за шеф на БФС. Аз го подкрепям за шеф на юношеския футбол. Би бил много ценен.


Именно, че не трябва просто да го поназнайва, а да го говори добре. Дори не става дума конкретно за Гонзо, а за всеки който отива да представлява държавата ни някъде, по някакъв начин.

И изобщо няма нужда да ми отклоняваш въпроса как го говорят обикновените хора в някои държави. Първо че го знаят и не искат да го говорят от шовинистични причини (франсетата) и второ че го знаят и че го няма място в Германия където да не се оправиш с английски, освен може би в някое село с 15 пенсионера население. Но това са обикновени хора, от които никой не изисква нищо и които не са на представителна длъжност. В работата си с чужденци, всички те използват английски, независимо дали им харесва.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4232
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот LoveAndPeace » 20 мар 2024 10:06

rhaegar написа:
metodito написа:Да го говориш (все едно как) е едно и да водиш важни разговори, едва поназнайвайки го е друго. Като знам немци и французи колко го "говорят". Те важните неща така или иначе са в писмена форма. Ако Бербо е умен и наистина иска да стане шеф, ще започне работа в БФС и до няколко години, ако е това, за което се представя, сами ще го изберат за шеф на БФС. Аз го подкрепям за шеф на юношеския футбол. Би бил много ценен.


Именно, че не трябва просто да го поназнайва, а да го говори добре. Дори не става дума конкретно за Гонзо, а за всеки който отива да представлява държавата ни някъде, по някакъв начин.

И изобщо няма нужда да ми отклоняваш въпроса как го говорят обикновените хора в някои държави. Първо че го знаят и не искат да го говорят от шовинистични причини (франсетата) и второ че го знаят и че го няма място в Германия където да не се оправиш с английски, освен може би в някое село с 15 пенсионера население. Но това са обикновени хора, от които никой не изисква нищо и които не са на представителна длъжност. В работата си с чужденци, всички те използват английски, независимо дали им харесва.

Оставам с впечатление , че проблемите на футбола ни са в чужбина и само според нивото на английския на Гонзо или ще се измъкнем от дупката , или ще се закопаем още повече.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот rhaegar » 20 мар 2024 10:17

LoveAndPeace написа:Оставам с впечатление , че проблемите на футбола ни са в чужбина и само според нивото на английския на Гонзо или ще се измъкнем от дупката , или ще се закопаем още повече.


rhaegar написа:
Именно, че не трябва просто да го поназнайва, а да го говори добре. Дори не става дума конкретно за Гонзо, а за всеки който отива да представлява държавата ни някъде, по някакъв начин.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22669
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот NOMER14 » 20 мар 2024 10:40

Преди падането на Стената английският език бе забранен за изучаване в обикновените училища. Дори си направиха и филм с известна песен. То, нямаше и учители по английски.. Тук-таме само в окръжни градове имаше по някое училище с паралелка с изучаване на английски. Все пак отрочетата на партокрацията трябваше да бъдат подготвени за сегашните времена. Английските филми по телевизията липсваха. Наред със съветските имаше в специални рубрики само френски и италиански. Единственото английско, което ни се предлагаше беше Английскито първенство в Тото 1.
Туй беше в защита на Бойко.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот rhaegar » 20 мар 2024 10:48

NOMER14 написа:Преди падането на Стената английският език бе забранен за изучаване в обикновените училища. Дори си направиха и филм с известна песен. То, нямаше и учители по английски.. Тук-таме само в окръжни градове имаше по някое училище с паралелка с изучаване на английски. Все пак отрочетата на партокрацията трябваше да бъдат подготвени за сегашните времена. Английските филми по телевизията липсваха. Наред със съветските имаше в специални рубрики само френски и италиански. Единственото английско, което ни се предлагаше беше Английскито първенство в Тото 1.
Туй беше в защита на Бойко.


Tва са глупости, Бойко е политик от 20 години и беше премиер кажи-речи 12. Това че не е учил английски в училище, не значи че не може да си наеме учител и да го научи за година, когато вече очевидно му трябва в живота.
Почти съм сигурен, че е учил руски, но се съмнявам колко го знае и него.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22669
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот NOMER14 » 20 мар 2024 10:54

Регърче, на дърти години трудно се учи език. Още повече, че главата ти е надута с излишна информация и заета с други проблеми от живота. Е, до едно Конграчулейшънс може и да стигнеш.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22669
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот NOMER14 » 20 мар 2024 11:00

За да усвоиш един език, трябва да го практикуваш постоянно. Затова посочих филмите. В тях изреченията са по-къси и актьори са с различна дикция, което в помощ на учещия.

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21367
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 20 мар 2024 13:17

rhaegar написа:
metodito написа:Да го говориш (все едно как) е едно и да водиш важни разговори, едва поназнайвайки го е друго. Като знам немци и французи колко го "говорят". Те важните неща така или иначе са в писмена форма. Ако Бербо е умен и наистина иска да стане шеф, ще започне работа в БФС и до няколко години, ако е това, за което се представя, сами ще го изберат за шеф на БФС. Аз го подкрепям за шеф на юношеския футбол. Би бил много ценен.


Именно, че не трябва просто да го поназнайва, а да го говори добре. Дори не става дума конкретно за Гонзо, а за всеки който отива да представлява държавата ни някъде, по някакъв начин.

И изобщо няма нужда да ми отклоняваш въпроса как го говорят обикновените хора в някои държави. Първо че го знаят и не искат да го говорят от шовинистични причини (франсетата) и второ че го знаят и че го няма място в Германия където да не се оправиш с английски, освен може би в някое село с 15 пенсионера население. Но това са обикновени хора, от които никой не изисква нищо и които не са на представителна длъжност. В работата си с чужденци, всички те използват английски, независимо дали им харесва.

Така е. Аз самият се чудя понякога на хора, които не знаят чужди езици, но тогава се сещам за себе си как се отказах от немския, а после и от "Алианс Франсез". А сега вече не става. Гонзича да оправи бакиите тука. В чужбина няма какво да прави.

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21367
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 20 мар 2024 13:34

[offtopic]
NOMER14 написа:Преди падането на Стената английският език бе забранен за изучаване в обикновените училища. Дори си направиха и филм с известна песен. То, нямаше и учители по английски.. Тук-таме само в окръжни градове имаше по някое училище с паралелка с изучаване на английски. Все пак отрочетата на партокрацията трябваше да бъдат подготвени за сегашните времена. Английските филми по телевизията липсваха. Наред със съветските имаше в специални рубрики само френски и италиански. Единственото английско, което ни се предлагаше беше Английскито първенство в Тото 1.
Туй беше в защита на Бойко.

Човек, продължаваш с манипулациите.[/offtopic]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: darkblue67, Dobri, groti, icemanbg33, kempesmario, kolokolo, metodito, nvm, olimpi, Plovdiv_1926, rasputin_nk, scooool, sokoleto46, tiamat, W84me и 175 госта