Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Michael_Buble
Мнения: 554
Регистриран на: 30 яну 2018 19:11
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Michael_Buble » 13 юни 2023 21:55

sokoleto46 написа:Преди да дойда в любимия форум прочетох мнението за Костов на Велизар Димитров,който е бил футболист при него в Украйна.Казва само хубави неща за него : държи на дисциплината,строг,но справедлив и т.н. Но това,което най-много ме впечатли в неговото изказване е : той ни накара да играем като Барселона-свалихме топката ниско,бързи отигравания с едно докосване и т.н.
В последните мачове на нашите най-много ме вбесява тази почти непрекъсната игра с високи топки,безкрайни центрирания и пр.
При централен нападател среден на ръст и почти никакви играчи с добра игра с глава се центрира до безобразие.Ако тези центрирания са добре насочени и адресирани като това в баража при гола на Уелтън-ДА ! Но да центрираш 20-30 пъти в един мач и топката да излиза в аут или да я подаряваш на противниковия вратар е направо чиста глупост ! И това се повтаря и повтаря....
А какво да кажем за щутираните от вратаря топки,които 70-80% отиват при колегата му отсреща и няма кой да му каже да спре!
Не искам някакъв гениален треньор,просто един нормален треньор,който да ИЗИСКВА от играчите да подават бързо и точно ,веднага да притичат на нова позиция готови да поемат топката,да намалят до минимум високите безцелни топки и особено ударите в трибуните.Има няколко играчи с топовен удар в отбора,които в 99% бият високо и широко...Един добре насочен удар
по земя е много по-опасен,може да се получи рикошет,отбиване,довкарване и т.н. Питайте Рикардиньо по този въпрос,той е цар на отбитите топки...Ще се радвам ,ако Костав наложи такава игра,тя подхожда много повече на техничните играчи на Левски, а не да се подвеждат по организирания хаос,който им наложи "чорбата" в дербито.
Хайде,хаирлия да е и успех !!!А Саид Ибрахимов е истинско попадение !

Отдавна не бях чел толкова добър коментар и анализ. Браво!

sokoleto46
Мнения: 113
Регистриран на: 01 окт 2017 19:05
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот sokoleto46 » 13 юни 2023 22:18

Благодаря за оценката,колега !Личи се ,че разбирате от качествен футбол и качествена музика,ако мога да съдя по ника Ви !!!

Serafim
Мнения: 5227
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Serafim » 13 юни 2023 23:21

Аз пък не съм съгласен, поне за центриранията. Не сме помпали топката в наказателното и да чакаме каквото стане. И по принцип това, че се центрира топката не значи автоматично балонни топки към някой 195см. Вижте Лудогорец колко често центрират топката остро, косо, средна височина...
Рикардиньо половината от головете си ги вкара след центрирания благодарение на правилното си движение без топка. А помните ли гола му с глава от препоследния кръг, мисля беше?

Иначе за Пламен съм съгласен. Мъри явно държеше вратаря да играе с дълги топки и да има борба за първа-втора топка. Топузаков започна да го кара да играе повече с крака и да не чисти топката. И това бе докато допусна две елементарни грешки при головте срещу София-София, особено при втория. После вече започна да чисти напосоки пак. Повтарям го постоянно, един модерен вратар трябва да може да играе с крака, и то добре. Не само да подава защитника на 15м от него в сигурна ситуация. За съжаление Пламен е много далеч.
Аз нямам търпение да видя как ще изглежда отбора при Костов.

sokoleto46
Мнения: 113
Регистриран на: 01 окт 2017 19:05
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот sokoleto46 » 14 юни 2023 00:53

ОК,без центрирания не може,но нека да са точни и адресирани.Вземете корнерите,които изпълняваше един и същи човек,по един и същи начин и в болшинството отиваха право в ръцете на вратаря ! Толкова ли не се намери един треньор или помощник-треньор да му каже да изтегли малко назад към точката за дузпа.Не мога да си спомня да сме вкарали някакъв хубав гол след корнер.А почти
съм сигурен,че сме имали може би най-много корнери в групата.
Да гледаме с оптимизъм към новия треньор,сигурно ще има и някое и друго попълнение и да направим един приличен отбор.

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3388
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот groti » 14 юни 2023 09:11

sokoleto46 написа:ОК,без центрирания не може,но нека да са точни и адресирани.Вземете корнерите,които изпълняваше един и същи човек,по един и същи начин и в болшинството отиваха право в ръцете на вратаря ! Толкова ли не се намери един треньор или помощник-треньор да му каже да изтегли малко назад към точката за дузпа.Не мога да си спомня да сме вкарали някакъв хубав гол след корнер.А почти
съм сигурен,че сме имали може би най-много корнери в групата.
Да гледаме с оптимизъм към новия треньор,сигурно ще има и някое и друго попълнение и да направим един приличен отбор.

Това с центриранията от корнер беше скандално. Мисля че броих в някакъв мач 15+ центрирания от корнер и нито едно с голова опасност. Това беше голям минус на Мъри... Наред с дузпите. В статичните положения бяхме тотална щета. Оттам и 11 мача без победа.
Дано Костов е гледал мачовете ни и вземе мерки.
Светата троица на предателите - Сираков, Стоилов, Ивков

Потребителски аватар
eelche
Мнения: 2125
Регистриран на: 08 сеп 2009 00:50
Местоположение: Havana,Cuba
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот eelche » 14 юни 2023 09:35

баси майката ебаси.........Некво треньорско светило сме взели, как па от Запорожие и Актобе Казакстан не са го знаели дейба?! :roll:

Аз помня 1 неадекватен човечец, дето водеше отбор играещ анти-футбол, пълен с ментета и се ползваше с огромен съдийски комфорт на оная тутка райна Ивчо Тонев.

С нетърпение чакам поредното отпадане от ЕКТ.
Поклон пред най-великия отбор на Левски 1963-1968!

"Смъртта не е най-голямата загуба в живота.Най-голямата загуба е това,което умира в нас докато сме още живи.НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ!"

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32606
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1914.1902 » 14 юни 2023 09:43

Тони Калво, Жуниньо, Иван Цветков, Йовов, Диамунтен, Рамос, Грийн, Мюлдер ..... все ментета. Осъзнаваш ли какви ги пишеш? :lol:

Чакал Левски да отпадне от Европа с нетърпение, голям фен.

Потребителски аватар
olimpi
Мнения: 1386
Регистриран на: 14 май 2011 20:35
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот olimpi » 14 юни 2023 09:51

Той 1914 го е напуисал, ама само в т..ците на вуйчо Ваньо имаше повече футбол отколкото целия ни отобр сега. да не говорим че Грийн може би беше най-качественият опорен халф-чужденец играл в България, Мюлдер си беше класа като бек, само ЦЗ бяха леко палави, а напред имахме Дарко и Йовов.

Сега да имаше един Дарко, и Рикардов с лекота щеше да направи двайсетина гола.
Олимпий Панов -Опълченец в 1-ва рота на 1-ва Опълченска дружина, член и секретар на БРЦК. Участник в боевете при Ст. Загора, Шипка и Сливница. Майор Панов е родоначалник на българската артилерия. Продължител на делото на Левски и борците за свобода.

Потребителски аватар
eelche
Мнения: 2125
Регистриран на: 08 сеп 2009 00:50
Местоположение: Havana,Cuba
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот eelche » 14 юни 2023 10:12

Прост народ = слаба държава

Има си хас да не може да бие “Берое”, “Видима”, “Светкавица”, “Черно море”, “Монтана”, “Ботев” (Враца) и “Славия” в първенството, както и втородивизионните “Етър” и “Банско” в мачове за купата. Ма карай, взехме Моуриньо от Али Експрес :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Поклон пред най-великия отбор на Левски 1963-1968!

"Смъртта не е най-голямата загуба в живота.Най-голямата загуба е това,което умира в нас докато сме още живи.НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ!"

Потребителски аватар
wilge
Мнения: 3157
Регистриран на: 26 май 2010 10:43
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот wilge » 14 юни 2023 10:28

eelche написа:баси майката ебаси.........Некво треньорско светило сме взели, как па от Запорожие и Актобе Казакстан не са го знаели дейба?! :roll:
Аз помня 1 неадекватен човечец, дето водеше отбор играещ анти-футбол, пълен с ментета и се ползваше с огромен съдийски комфорт на оная тутка райна Ивчо Тонев.
С нетърпение чакам поредното отпадане от ЕКТ.

Ще си позволя да ти опонирам без да съм груб. Къде прочете, че Костов е треньорско светило? Навсякъде се пише, че е най-евтин. Бяха взели "светило" но 60 хил. лв му се видяха малко и се изниза. Негово право. Не го съдя, сигурно е имал и други съображения. И аз не съм прехласнат от избора на новия треньор, но без пари – толкоз. Помня как се представи преди десетина години, но се надявам вече да е натрупал повечко опит. Защото с годините човек не поумнява, а помъдрява.
С подчертаното от мен не съм съгласен. Сравни онзи отбор: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Сюлейман Диамутен, Нуно Пинто, Орлин Старокин, Владимир Гаджев, Дарко Тасевски, Тони Калво, Иван Цветков, Кристовао Рамос с този: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Келиан ван дер Каап, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Ивелин Попов, Роналдо, Рикардиньо, Уелтън, да добавим и резервите Асен Чандъров, Илиян Стефанов, Марин Петков и Патрик-Габриел Галчев. Разликата в класите е очевАдна. Като почнем от там, че този Пламен не е онзи Пламен та стигнем до сравнение между Тони Калво и Роналдо. От сегашния състав на Левски единствен Хосе е класа, но той ще радва други фенове в чужбина. От малките футбол има в Асен Митков, стига новия треньор да не го забие на пейката, както един преди него съсипа кариерата на П. Г. Галчев, след прекрасните му игри срещу гърчолята. Казвам го, защото на времето писаха, че и Костов обича комисионните.
Сигурно Левски ще отпадне на ранен етап от ЕКТ, но то няма да е заради треньора. Просто този отбор няма качество за Европа. Освен ако в близките дни не се обърне палачинката и рогът на изобилието не се стовари на Герена под формата на нов и богат собственик, качествена селекция и надграждане. В това последното и ти не вярваш, нали?
Народът ни е казал: "Богатият – как знае, бедния – как може". Сега за сега ПФК Левски така може.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivo55 и 96 госта