Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14214
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот damyanov1963 » 10 дек 2018 16:46

Шампион с Левски: Биехме се и се псувахме помежду си



Колегите от Топспорт пуснаха обширно интервю с Дарко Тасевски, който не крие желанието си да се върне в Левски, за да завърши кариерата си. Той е сред чужденците с над 100 мача за "сините", а какво мисли за състоянието на отбора и по други теми, разберете в следващите редове от разговора.



Дарко, вече спомена, че искаш да завършиш кариерата си в България, конкретно в Левски. Ще се случи ли това?



- Сега се прибираме със семейството ми в Тайланд, но имам нещо предвид за по-късно. Вярно е, че искам да се върна в Левски, но за да се случи, е нужно и клубът да го желае. Нямам намерение да се натягам.



В каква форма си?



- В отлична кондиция съм. На 34 години съм, но съм човек, който пази режим, няма контузии. Спокойно мога да играя футбол на добро ниво поне още 2,3 години.



Има ли вариант да останеш в Тайланд?



- Предложиха ми да удължа договора си, но вече искам да се прибирам. Ако бях сам, можех и да остана за по-дълго, но ситуацията е друга. Искам да помисля за семейството си, защото от доста време сме в чужбина. Израел, Тайланд... Време е да се върнем у дома.



Как ти се вижда Левски? Какво му липсва, за да се превърне В №1?



- Гледам доста мачове на Левски, следя изкъсо играта на отбора, но не виждам жажда, стръв. Някак си ми изглеждат примирени играчите, а и не мога да си обясня липсата на достатъчно българи в състава. Странно е доста.



Кое е странно?



- Странно е, а и не е нормално в съблекалнята на Левски да не се говори български език. Няма ли добра комуникация на терена между играчите, синхрон трудно се изгражда. Нямам нищо против чужденците, напротив, но в един колектив, в един отбор всички трябва да могат да се разбират. Как в Левски да стане това, като са останали 3,4 български играчи.



Какви промени виждаш спрямо твоя престой в Левски?



- Сега виждам, че се приема спокойно да загубиш от Ботев (Враца) у дома. Все едно нищо кой знае какво не се е случило. Казват си "Нищо, другият път ще спечелим", прибират се в съблекалнята и си тръгват от стадиона, а не трябва да е така. Затова казах, че ми изглеждат примирени играчите на Левски. Все пак говорим за "Герена", което е по-различно място от останалите в България. Трябва бързо да разбереш къде си попаднал, няма кой да те чака да се оправдаваш. Няма как Левски да пада у дома от Ботев (Враца), а и от който и да било, и да няма драма и напрежение. Спомням си какво беше, когато аз бях част от отбора. Стигнеше ли се до загуба, ставаше страшно. Лидерите веднага влизаха в съблекалнята и започваха на висок тон: "Момчета, тая няма да я бъде, не може така". Нямаше кой да те остави да си живуркаш...



Ти беше част от последния шампионски отбор на Левски през 2009 година, който обаче също имаше сериозни проблеми в хода на първенството. Как ги решихте?



- Как ли? В нашия състав беше пълно с лидери. Нямаше място за отстъпление, характер до характер! Така, както го гледате Жоазиньо мъничък, беше готов да изяде терена. Скачаше здраво в мачовете и в тренировките. Всеки беше готов за битка заради Левски, всеки искаше да е титуляр. На тренировки бяхме готови да се сбием и да се напсуваме. Ядосвахме се, дори когато загубим на двустранната игра, влизахме си остро... Това сега ми липсва в Левски, особено при чужденците, макар че в сегашния отбор има достатъчно качествени момчета. Остава обаче усещането, че в последно време чужденците в Левски идват основно, за да вземат едни пари, след което да си тръгнат. Особено като чувам какви пари се раздават на "Герена"... Заплати от по 10 000 евро и нагоре в Левски никога не е имало преди, дори след пробива за Купата на УЕФА и участието в Шампионска лига. Сега има пари, играчите са задоволени, треньорът е качествен, но е нужно себераздаване и характер. Така мисля от наблюденията, които имам.



Ти също дойде от чужбина, но бързо се вписа в Левски. Как се получава, че едни могат, а при други не става? Защо едни усещат спецификата на клуба, а други не?



- При мен нямаше езикова бариера, макар че тя не е оправдание, защото един футболист трябва да се нагажда според правилата и изискванията на мястото, където отива. Това показва уважение и отношение към страната, в която си изкарваш прехраната. При мен езикова бариера нямаше, но имаше лидери. Нямаше как да не се получат нещата, при положение, че при първото си влизане в съблекалнята заварвам следните футболисти - Георги Петков, Елин Топузаков, Седрик Бардон, Христо Йовов, Живко Миланов, Лусио Вагнер, Игор Томашич и т.н., да не ги изброявам всичките.



Виждаш ли страничен фактор, който пречи в Левски? Парите на Лудогорец, съдиите или нещо друго?



- В Левски парите също не са проблем, както и парите на Лудогорец също не са и не трябва да са проблем за Левски. Разград вече не е онзи отбор, който беше преди няколко години. Въобще не са толкова страшни. Махнете им Моци, Марселиньо и Кешеру от състава и ще видите един съвсем различен отбор.



Има ли шанс да заиграеш в друг отбор в България?



- Ще видим какво ще се случи занапред. За мен е важно да играя. Искам да е в Левски, но в крайна сметка съм професионалист и ще играя там, където съм желан.



А в ЦСКА би ли играл? С уговорката, че приемаш този отбор за автентичния клуб? Наскоро Люпко Петрович започна работа там...



- При мен няма как да стане, всеки сам отговаря за действията си. Спомням си обаче, че Люпко Петрович беше казал, че у нас ще работи само в Левски и Литекс. Колкото до ЦСКА - приемам ги, защото феновете им са същите, стадионът им е същият, амбициите и целите им са същите. Няма как да не ги приема, а и е хубаво за Левски да има ЦСКА, както и обратното.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот W84me » 10 дек 2018 17:09

Биеш Враца и Септември и си първи, голям зор, голям бойкот, големи сръдни...
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14214
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот damyanov1963 » 11 дек 2018 12:52

Днес се навършват 50 години от гола на Гунди на Уембли. Пиша това, не за да го величая(Той и без това си е велик) и да бъда нападнат от хейтъри, които да го омаловажават по всякакъв начин, а за да се опитам да охарактеризирам играта му. Значи, той е бил център нападател, но не типичен(имам предвид гюмеджия), а по скоро нещо, като офанзивен халф, правейки рейдове, дрибъли, раздавайки пасове. При този гол например, поема топката на центъра с глава, след типичния за него висок отскок, отнемайки я по този начин от англииския нападател,
след което разминава елегантно защитник, остава сам срещу вратаря и я промушва с техничен удар покрай плонжа му във вратата. При гола му срещу Унгария на СП 66, минава точно като на парад през защита, единия от головете му с/у Бенфика в Лисабон е също след самостоятелен рейд от центъра. Мися си, ако беше играл, като типичен централен нападател, чакайки пасове пред вратата, имайки пред вид силния му и точен шут и с двата крака, високите отскоци и мощни удари с глава, дали нямаше да е голмайстор номер едно, или е предпочитал да се наслаждава на красотата от играта с топката?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32328
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот modor » 11 дек 2018 13:01

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6gLYoinTTCI&t[/youtube]
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот W84me » 11 дек 2018 13:06

Спортала с много добра извадка за мачовете в ТОП 6. За поредна година, като най-големите баламурници губим шансове за титлата.
[offtopic]https://www.sportal.bg/news.php?news=760466[/offtopic]
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
olimpi
Мнения: 1383
Регистриран на: 14 май 2011 20:35
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот olimpi » 11 дек 2018 15:42

W84me написа:Спортала с много добра извадка за мачовете в ТОП 6. За поредна година, като най-големите баламурници губим шансове за титлата.
[offtopic]https://www.sportal.bg/news.php?news=760466[/offtopic]



Сефте да се дъним срещу "малките" отбори. Покойника така доста често ставаше шампион още по татово. Сега полуръста си има сателити , които скачат на нас и Делиормана и му пускат точки.

Можем само да съжаляваме за мачовете с Варна, Септември и Ботев.
Олимпий Панов -Опълченец в 1-ва рота на 1-ва Опълченска дружина, член и секретар на БРЦК. Участник в боевете при Ст. Загора, Шипка и Сливница. Майор Панов е родоначалник на българската артилерия. Продължител на делото на Левски и борците за свобода.

Потребителски аватар
Stailio
Мнения: 196
Регистриран на: 28 юни 2009 14:24
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Stailio » 11 дек 2018 19:01

Вече съм сигурен, че през Левски минават едни пари, едно други не се плащат и си отиваме бавно, но сигурно при свинята-покойник. За всичко, което се случва, са виновни журнялата-курви и лумпените лайна-фенове. Жалко. Много жалко.

Потребителски аватар
t0bl3ro_bg
Мнения: 5929
Регистриран на: 06 сеп 2010 20:35

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот t0bl3ro_bg » 11 дек 2018 19:49

https://gong.bg/football-sviat/drugi/ol ... ure-518913

Явно тия са много тъпи да изгонят играч, играл за Барса и Сити, а Левски умници, че държат, играл за Юнайтед, който не прави нищo и ще допринесе за фалита. :?

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот sin4ec » 11 дек 2018 21:18

И пак нищо за школата, пак ***! 10 години се строи зала, пак ***!
Хората правят зали, балони, нови терени, ние си седим на едно игрище с прокъсани мрежи и се бараме за голямата работа!
Вече и качествени деца от други отбори не щат да идват на Герена, шото хората не са балъци...
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот koisa » 11 дек 2018 21:34

t0bl3ro_bg написа:https://gong.bg/football-sviat/drugi/olimpiakos-izrita-iaia-ture-518913

Явно тия са много тъпи да изгонят играч, играл за Барса и Сити, а Левски умници, че държат, играл за Юнайтед, който не прави нищo и ще допринесе за фалита. :?

Спас да не спи, ами да звъни на агента му... В отбора има още място за хрантутници... :lol:
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: eddie, futbolqga, jusi и 124 госта