Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Popokatepetal
Мнения: 676
Регистриран на: 22 апр 2013 22:12
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Popokatepetal » 24 май 2018 14:13

Странджата написа:А сега по-сериозно - как ще коментирате думите на Ил.Илиев :
"Преценили са тогава, че няколко кръга преди края, на две точки от Лудогорец и преди финал за Купата, ще трябва да ме освободят, и го направиха. Сега в момента Левски е на 17 точки зад ЦСКА и на 24 от шампиона Лудогорец и считат, че ако се класират за Лига Европа, сезонът ще е успешен. При мен беше или и двете неща трябва да спечелим - титла и купа, или... провал. А тогава бяхме над 10 точки пред ЦСКА. С годините приоритетите на "Герена" са се сменили."


Напълно разбирам гледната точка на Илиев и ако бях на негово място вероятно щях да си задавам същите въпроси и да се чувствам по същия начин. Но има и нещо друго, което той не отчита. Вече 10 години сменяме по една кошница треньори всеки сезон. И резултата от това е нямаща аналог в историята на отбора суша. Може би е крайно време да се пробва и варианта с един човек на поста за по-дълго време. Не знам за вас, но аз още помня последния път когато наш треньор се издъни в първия си сезон начело на отбора и не беше уволнен. Помня реакциите и коментарите срещу Мъри след отпадането от Беверен. Не ме разбирайте погрешно. Не защитавам Роси. Защитавам един нов начин на мислене в клуба, за какъвто апелирам от години.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21339
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 24 май 2018 14:25

Popokatepetal написа:
Странджата написа:А сега по-сериозно - как ще коментирате думите на Ил.Илиев :
"Преценили са тогава, че няколко кръга преди края, на две точки от Лудогорец и преди финал за Купата, ще трябва да ме освободят, и го направиха. Сега в момента Левски е на 17 точки зад ЦСКА и на 24 от шампиона Лудогорец и считат, че ако се класират за Лига Европа, сезонът ще е успешен. При мен беше или и двете неща трябва да спечелим - титла и купа, или... провал. А тогава бяхме над 10 точки пред ЦСКА. С годините приоритетите на "Герена" са се сменили."


Напълно разбирам гледната точка на Илиев и ако бях на негово място вероятно щях да си задавам същите въпроси и да се чувствам по същия начин. Но има и нещо друго, което той не отчита. Вече 10 години сменяме по една кошница треньори всеки сезон. И резултата от това е нямаща аналог в историята на отбора суша. Може би е крайно време да се пробва и варианта с един човек на поста за по-дълго време. Не знам за вас, но аз още помня последния път когато наш треньор се издъни в първия си сезон начело на отбора и не беше уволнен. Помня реакциите и коментарите срещу Мъри след отпадането от Беверен. Не ме разбирайте погрешно. Не защитавам Роси. Защитавам един нов начин на мислене в клуба, за какъвто апелирам от години.


Треньорът не играе на терена. Смятам, че да задържим едно ядро, което да играе заедно е по-важно от това на инат да държим един треньор, който всяка година ще казвам искам нови и нови играчи. Така например, Гонзо и Стойчо оставиха на Люпко едно звено от играчи, които си знаеха вече и кътните зъби. Петрович беше нужната съставка, за да заиграят с мисъл за върха. Но! ако Стойчо и Гонзо бяха разбили това ядро и Петрович беше поел един сбирщайн, нямаше нищо да направи. Така че, играчите са по-важни в много случаи. Каквото и да се случи тази вечер, от сега ви казвам, че ако след Роман, напуснат Давид, Васко и Гомес, следващата година ще сме по-слаби и от тази. А тази съвсем не бяхме силни.

Popokatepetal
Мнения: 676
Регистриран на: 22 апр 2013 22:12
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Popokatepetal » 24 май 2018 14:55

metodito написа:Треньорът не играе на терена. Смятам, че да задържим едно ядро, което да играе заедно е по-важно от това на инат да държим един треньор, който всяка година ще казвам искам нови и нови играчи. Така например, Гонзо и Стойчо оставиха на Люпко едно звено от играчи, които си знаеха вече и кътните зъби. Петрович беше нужната съставка, за да заиграят с мисъл за върха. Но! ако Стойчо и Гонзо бяха разбили това ядро и Петрович беше поел един сбирщайн, нямаше нищо да направи. Така че, играчите са по-важни в много случаи. Каквото и да се случи тази вечер, от сега ви казвам, че ако след Роман, напуснат Давид, Васко и Гомес, следващата година ще сме по-слаби и от тази. А тази съвсем не бяхме силни.


Треньорът може и да не играе на терена, но е една от най-важните съставки в отбора. Един треньор може да извлече максиума от посредствен футболист, а може и да съсипе най-големия талант. Как си обясняваш разликата в играта на Салах при Мауриньо и сега при Клоп? Роси може да не е най-точния човек за Левски, но за разлика от предшествениците му (без парцуцата), сега поне има някакви наченки на идея и организация в играта ни.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21339
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 24 май 2018 16:07

Popokatepetal написа:парцуцата

Мда, ясно.

Popokatepetal
Мнения: 676
Регистриран на: 22 апр 2013 22:12
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Popokatepetal » 24 май 2018 16:36

metodito написа:
Popokatepetal написа:парцуцата

Мда, ясно.


Какво отношение очакваш към човек, продал си сърцето и душата на Микренския гном? Да ти припомням ли негови реплики за "моя брат, Гришата, заради когото и на ЦСКА би станал треньор". Или участието му в цирка при инапускането на терена по заповед на другия му приятел Стойкас. Колкото е голям като треньор, толкова е малък като човек.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот rane » 24 май 2018 19:44

Странджата написа:А сега по-сериозно - как ще коментирате думите на Ил.Илиев :
"Преценили са тогава, че няколко кръга преди края, на две точки от Лудогорец и преди финал за Купата, ще трябва да ме освободят, и го направиха. Сега в момента Левски е на 17 точки зад ЦСКА и на 24 от шампиона Лудогорец и считат, че ако се класират за Лига Европа, сезонът ще е успешен. При мен беше или и двете неща трябва да спечелим - титла и купа, или... провал. А тогава бяхме над 10 точки пред ЦСКА. С годините приоритетите на "Герена" са се сменили."
Ами за Ил. Илиев като играч мога да кажа само хубави думи. Виж като треньор и човек....не.

Нужно ли е да припомням, че Левски се беше класирал за полуфинал за Купата, а не за финал, както твърди той? За финал се класирахме и играхме на него с Митов!
Нужно ли е да припомням, че под негово ръководство се мъчехме като домакин с Черноморец и Монтана? Всъщност равенствата с Монтана(д) и с Пирин ГД(г), реално ни лишиха от титлата! Ако бяхме спечелили дори един от тези 2 мача, то мача със Славия нямаше да има никакво значение!
Нужно ли е да припомням, че той не пожела И. Цветков - най-креативният ни играч, след Д. Тасевски, да остане в отбора! Нека не забравяме, че И. Цветков беше и голмайстор на отбора за предния сезон :!:
Нужно ли е да припомням, че една сериозна част от играчите тогава бяха по-добри или на същото ниво на тези от сегашния отбор.
Как точно можеш да сравниш П. Илиев с Митрев? Та Пламен си беше Вратар от световна величина, сравнен с Митрев.Този сезон само заради Митрев Левски изгуби около 10 точки.
Ами какво да напишем за нападателите ни от онзи сезон, сравнени със сегашните ни. Та Карвальо беше по-добър от всичките 4 взети заедно, мътните да го вземат. Само той вкара 19 гола за шампионат и стана голмайстор на първенството!
Ами Ж. Силва? И той не е по-слаб от сегашните ни хубостници, поне що се касае до ефективност!
А за Г. Родригес какво да кажем? За К. Рамос? За Д. Мюлдер? За Н. Пинто? Тогава в отбора бяха също Р. Прохазка и А. Вутов! Не знам за вас, но лично аз предпочитам тогавашния Вутов :lol: Ст. Ангелов също беше в отбора тогава. Имахме и Йовов, който откъдето и да го погледнеш си е легенда на клуба!!! Дори и сред резервите имаше някои по-качествени играчи отклкото сегашните резерви.

Както виждате отбора тогава хич, ама хич не е бил слаб! Да не говорим, че селекцията направена тогава беше по-скъпа, като пари от сегашната!

Нека не забравяме и какво ни беше представянето в ЕКТ и как отпаднахме под ръководството на Илиев!
Кой му беше виновен тогава? Кой му беше виновен за левашки изпуснатите точки срещу Локо Сф, Монтана и Пирин (ГД)?
Да не споменаваме, че е лъжа че бил оставил Левски на 10 точки пред умрелите. Той дори падна от тях в мача за първенството!!!

Но дори и на такъв, като него съм убеден, че сегашното ръководство при същата ситуация щяха да му дадат шанс. Просто тогавашното ръководство така действаше! Виждат се и резултатите и последиците от тези дълги години на грешни решения!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21339
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 24 май 2018 19:52

Хубаво е да се припомнят подобни неща. И думите му сега... ами най-малкото не е колегиално спрямо Роси и предишния му работодател. Защо Стойчо не пищи така? Защото явно е най-малкото по-достоен като човек. А не е да няма основание. Яската също не съм чул от него подобно нещо, а играхме супер в Лига Европа с него.

Popokatepetal
Мнения: 676
Регистриран на: 22 апр 2013 22:12
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот Popokatepetal » 24 май 2018 22:18

rane написа:
Странджата написа:А сега по-сериозно - как ще коментирате думите на Ил.Илиев :
"Преценили са тогава, че няколко кръга преди края, на две точки от Лудогорец и преди финал за Купата, ще трябва да ме освободят, и го направиха. Сега в момента Левски е на 17 точки зад ЦСКА и на 24 от шампиона Лудогорец и считат, че ако се класират за Лига Европа, сезонът ще е успешен. При мен беше или и двете неща трябва да спечелим - титла и купа, или... провал. А тогава бяхме над 10 точки пред ЦСКА. С годините приоритетите на "Герена" са се сменили."
Ами за Ил. Илиев като играч мога да кажа само хубави думи. Виж като треньор и човек....не.

Нужно ли е да припомням, че Левски се беше класирал за полуфинал за Купата, а не за финал, както твърди той? За финал се класирахме и играхме на него с Митов!
Нужно ли е да припомням, че под негово ръководство се мъчехме като домакин с Черноморец и Монтана? Всъщност равенствата с Монтана(д) и с Пирин ГД(г), реално ни лишиха от титлата! Ако бяхме спечелили дори един от тези 2 мача, то мача със Славия нямаше да има никакво значение!
Нужно ли е да припомням, че той не пожела И. Цветков - най-креативният ни играч, след Д. Тасевски, да остане в отбора! Нека не забравяме, че И. Цветков беше и голмайстор на отбора за предния сезон :!:
Нужно ли е да припомням, че една сериозна част от играчите тогава бяха по-добри или на същото ниво на тези от сегашния отбор.
Как точно можеш да сравниш П. Илиев с Митрев? Та Пламен си беше Вратар от световна величина, сравнен с Митрев.Този сезон само заради Митрев Левски изгуби около 10 точки.
Ами какво да напишем за нападателите ни от онзи сезон, сравнени със сегашните ни. Та Карвальо беше по-добър от всичките 4 взети заедно, мътните да го вземат. Само той вкара 19 гола за шампионат и стана голмайстор на първенството!
Ами Ж. Силва? И той не е по-слаб от сегашните ни хубостници, поне що се касае до ефективност!
А за Г. Родригес какво да кажем? За К. Рамос? За Д. Мюлдер? За Н. Пинто? Тогава в отбора бяха също Р. Прохазка и А. Вутов! Не знам за вас, но лично аз предпочитам тогавашния Вутов :lol: Ст. Ангелов също беше в отбора тогава. Имахме и Йовов, който откъдето и да го погледнеш си е легенда на клуба!!! Дори и сред резервите имаше някои по-качествени играчи отклкото сегашните резерви.

Както виждате отбора тогава хич, ама хич не е бил слаб! Да не говорим, че селекцията направена тогава беше по-скъпа, като пари от сегашната!

Нека не забравяме и какво ни беше представянето в ЕКТ и как отпаднахме под ръководството на Илиев!
Кой му беше виновен тогава? Кой му беше виновен за левашки изпуснатите точки срещу Локо Сф, Монтана и Пирин (ГД)?
Да не споменаваме, че е лъжа че бил оставил Левски на 10 точки пред умрелите. Той дори падна от тях в мача за първенството!!!

Но дори и на такъв, като него съм убеден, че сегашното ръководство при същата ситуация щяха да му дадат шанс. Просто тогавашното ръководство така действаше! Виждат се и резултатите и последиците от тези дълги години на грешни решения!


Евала пич. Това мнение сякаш аз съм го писал. Подписвам се под всяка дума.
Най-големият проблем на някои от нашите фенове е късата памет. Късаме си нервите цял сезон с някой набеден за футболист юноша. След два-три сезона той вече се подвизава в отбор тип Верея, вкарва случаен гола на Лудогорец или Тирето и се започват едни вайкания: “Ех, защо го изпуснахме”,”Махайте ги тия чужденци”......всяка година същата песен.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32556
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот 1914.1902 » 25 май 2018 08:26

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EUwpJkYnxdU[/youtube]

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21339
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 25 май 2018 09:22

Ако бъде разбит този отбор ще е престъпление.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: futbolqga, mikata и 57 госта