Сините тренират с мини топки.

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

На линия
Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23129
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Сините тренират с мини топки.

Мнениеот W84me » 11 юни 2010 02:39

"Новият наставник на Левски Ясен Петров предприе драстични промени в предсезонната подготовка на отбора, видя репортер на Sportal.bg. Вместо обичайните встълпителни кросове в първите тренировки, Петров вече втори ден залага на заниманията с топка. Интересното в случая обаче е, че футболистите се готвят с мини топки. Освен това треньорът на сините вкара своите играчи да трупат мускулна маса във фитнеса още в зората от подготовката за предстоящия сезон."


Какво мислите за методите на новият ст.треньор?На мен също ми направиха впечатление малките топки на първата тренировка,някой знае ли какво се цели с тях?
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот Tommi » 11 юни 2010 02:43

Вече написах в една друга тема мнението си за този метод, а то е, че може да се отрази зле на играчите, но може и да се постигнат желаните резултати - скоро ще разберем :)
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

На линия
Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23129
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот W84me » 11 юни 2010 02:48

Четох статия за Мауриньо,че той използва подобни методи.Относно обиколките на стадиона той е казал:"Да сте виждали пианист да обикаля около пианото преди концерт?" :mrgreen: Мисля,че има някаква логика в това.А относно трупането на мускулна маса във фитнеса,беше крайно време за нашите футболисти да се опитат да си оправят физиката...
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот Tommi » 11 юни 2010 02:59

Според мен Моуриньо не е най-добрият треньор, но това си е лично мнение ;) Няма нищо лошо в обиколките на терена и е глупаво да се сравнява футболист с пианист, най-малкото защото на пианиста не му трябва добра физическа подготовка :) Не казвам, че е задължително да се обикаля терена - може да се тича по дължина на терена, по ширина или както и да е. Но футбол без тичане не може да се играе ;) . Също така е добре, че се набляга на работата във фитнеса, но не трябва да се прекалява.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
Mourinio
Мнения: 3234
Регистриран на: 01 апр 2010 14:34
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот Mourinio » 11 юни 2010 03:32

С малка топка и по-голяма врата, 100% Йовов ще е голмайстор
---------------------------------------
ПФК ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА 1913


Пловдивският мишок - Чечито Генов - ВЪН ОТ ''ТИЧА''

Потребителски аватар
d-o-d-o
Мнения: 464
Регистриран на: 19 яну 2009 23:59
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот d-o-d-o » 11 юни 2010 07:43

Надявам се да не се обидите и ако може да се пошегувам малко като кажа че този метод е най-уморителен за Жоро Христов защото много сили хвърля в това да нацели топката което много рядко се случва :lol: а иначе сериозно за метода мисля че може и да подобри техническите качества на играчите
IF YOU CAN'T SUPPORT US WHEN WE LOSE OR DRAW,DON'T SUPPORT US WHEN WE WIN !!! Bill Shankly

nosmoking
Мнения: 33
Регистриран на: 09 юни 2010 13:58
Skype: debelia39
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот nosmoking » 11 юни 2010 08:39

d-o-d-o написа:Надявам се да не се обидите и ако може да се пошегувам малко като кажа че този метод е най-уморителен за Жоро Христов защото много сили хвърля в това да нацели топката което много рядко се случва :lol: а иначе сериозно за метода мисля че може и да подобри техническите качества на играчите
Хора абе искам да питам нещо?Защо в официалния сайт на левски е махнат Майкъл Тевия?Понеже са махнали бардон ники сърмов цачев и крастовчев защо е махнат и тевия???????

iohan.law
Мнения: 304
Регистриран на: 21 авг 2008 09:13
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот iohan.law » 11 юни 2010 08:53

Tommi написа:Според мен Моуриньо не е най-добрият треньор, но това си е лично мнение ;) Няма нищо лошо в обиколките на терена и е глупаво да се сравнява футболист с пианист, най-малкото защото на пианиста не му трябва добра физическа подготовка :) Не казвам, че е задължително да се обикаля терена - може да се тича по дължина на терена, по ширина или както и да е. Но футбол без тичане не може да се играе ;) . Също така е добре, че се набляга на работата във фитнеса, но не трябва да се прекалява.

Да си чувал за 2-3 часови концерти. Дори и за пианиста трябва добра физическа подготовка. Така, че по- полекичка с критиките и "акълите". Специалния показа от какво разбира, а именно от футбол и как да постига победи независимо от "материала", с който разполага за разлика от други, които притежават - гениални и какви ли не футболисти. По темата - адмирирам всичко, което е различно от досегашното и което /се надявам силно/ да промени най-вече мисленето на играчите /изключително сериозно отношение към тренировъчния процес, режима и т.н./, защото Те могат! Успех на Ясен и Левски!

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19116
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот TodorT » 11 юни 2010 09:25

Mourinio написа:С малка топка и по-голяма врата, 100% Йовов ще е голмайстор

[offtopic]Тогава няма да уцели топката :lol:[/offtopic]

Потребителски аватар
valkata_levski
Мнения: 506
Регистриран на: 22 фев 2009 22:43
Контакти:

Re: Сините тренират с мини топки.

Мнениеот valkata_levski » 11 юни 2010 10:18

Според мен тренировката с малка топка са добро решение,защото контрола на топката се увеличава.
Първия път когато сменят с голяма топка ще им се вижда като балон,ама се свиква.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanailG, jusi, k20dan4o, W84me и 97 госта