Ако не става,да не му се дава шанс ! Ама от изявите си на Герена миналия сезон,остави доста добри впечатления,също така наниза и няколко за Пирин,но се контузи ! Не му ли се даде шанс навреме,и да му се простят някои грешки,който са плод на неопитност,от Цачев и други като него нищо няма да стане
В България има доста талантливи играчи. Те не намаляват с годините. Всичко зависи от това доколко клубовете искат да ги налагат и да разчитат на тях. От година на година нещата при подрастващите поколения изглеждат по-зле и това рефлектира върху нивото на първенството ни, както и на националните отбори.
Всеки клуб трябва да налага по 2-3-ма млади момчета на сезон. Това е задължително, ако искаме талантите ни да се развиват и да се превръщат в големи футболисти. Време е ръководните фактори в българските отбори да разберат, че след време печалбата от налагане на юноши ще е много по-голяма от препродаването на евтини чужденци. С младите играчи се работи добре в Левски, Литекс, Черноморец и Славия
Тези отбори наливат доста средства, за да развиват детско-юношеските си школи. Пирин, Берое и Сливен също водят правилна политика спрямо младите футболисти. Някои са принудени да разчитат на юноши, докато други опитват да ги налагат, въпреки че разполагат с повече средства.
Важното е младите да бъдат утвърждавани навреме. Не е хубаво, когато времето минава, а надеждният футболист още не е получил шанс за изява. Всяка година обсъждаме различни таланти и ги чакаме да блеснат. Това обаче в повечето случаи не става. За млад и талантлив футболист може да се счита играч на 17-18 години, който вече е твърд титуляр в своя отбор.
Лошото е, че в България се дават епизодични шансове
на отделни играчи, което се прави главно с цел реклама. Собствениците и треньорите трябва да са много смели и редовно да налагат младите. Вместо това те ги пускат по 2-3 пъти на сезон. Винаги съществува опасността тези момчета да останат вечните млади надежди.
Големите клубове налагат смело такива футболисти. Не ги е страх от грешките на младостта. Тях ще ги има винаги, което е нормално. Но колкото по-рано започнат да ги изчистват футболистите, толкова по-добре за тях. В България никой не те чака да сгрешиш. Трябва присъствието на младите и талантливи момчета да е по-трайно. Не им се дава почти никакъв шанс. Повечето отбори пускат от време на време по някой млад играч, за да демонстрират, че налагат юноши. Това се прави за оправдание и реклама. Не трябва да се прави популизъм на гърба на младите футболисти. Повечето големи клубовев България се бият в гърдите, че налагат талантливи юноши, но накрая залагат на играчи между 34-38 години.
Чужденците също влияят негативно на младите български футболисти. Не само изяждат техния хляб, а направо изпиват силите им. Всяка година армия от недоказани чужденци залива българското първенство. Действията на мениджъри, които са водени от финансови интереси или треньорските недомислици убиват нашите момчета. Не е имало толкова голям геноцид към българските таланти, какъвто има в последните няколко години.
Исмаил Иса, Спас Делев и Даниел Златков бяха избрани за тримата най-добри млади играчи. Тази класация е най-реалната, защото се определя от самите футболисти. И тримата са добри играчи, но това, че те са в първата тройка, не говори добре за българския футбол.
"7 дни спорт"
Само не разбрах,като се работи правилно с юношите в Левски,те що не са в първия отбор и не им се дава шанс,а се чака да станат на годините на Йовов за да им се даде шанс ?