efbet Лига: Левски (София) - Берое (Стара Загора), Събота от 20:15 ч.

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3254
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Берое (Стара Загора), Събота от 20:15 ч.

Мнениеот alexdb » 24 апр 2024 17:42

metodito написа:
alexdb написа:
metodito написа:
alexdb написа:
Не е като да не звучи добре, но това ти го каза и Мъри и множество треньори и ръководители на Левски в последното десетилетие - както Левски прояви интерес към някой играч в нашата лига цената му скача до небесата, а претенциите за заплати стават колосални.
Едно време този номер вървеше защото да играеш в Левски беше трамплин и променяше цялостно живота и бъдещето ти. Сега обаче не е така.

Един Бастунов от Пазарджик в София и в евротурнири. Убеден съм, че ще дойде с 200. Между другото след спекулациите по негов адрес се загледах в това момче. Би бил страхотно попадение. Относно парите... Първо, не сме сигурни, че казват истината. И след това, ти като ще правиш работа, прави я както трябва. Ако ми се яде сладко, няма да си взема 5 Roshen-а, ще си взема един Lindt. Ако нямам пък за един Lindt, нищо няма да си взема. Ракът не е риба.


Що да те лъжат? За ръководството и треньорите е все едно дали ще вземат за едни пари един българин или чужденец за дадена позиция с дадени качества? Аз съм склонен да им вярвам. А баш за тоя Бастуна Левски беше изявил някакви мераци още докато беше в Етър и той категорично не пожела. Ся насила ли да го влачим?

Що да ни лъжат? Ами, ако участват в схемата? Дарлан не ти ли смърди?


Възможно е, но това би означавало, че на ръководството на Левски хич не му дреме да развива клуба и да има някакви спортни успехи. Т.е. годи единствено и само собствената далавера и ползва феновете за дойна крава. Тогава имаме мноооого тежък проблем.

За Дарлан, както и много подобни на него футболисти не мога да кажа еднозначно. Загатна, че има качества, а обичайно на футболистите им трябва някакъв период за адаптация. Обикновено един сезон, че и на някой повече. Ако гледаш Каузата те привличат чужденци, но не ги пускат веднага, а постепенно и след време се вижда, че това са хора с качества. При нас никой не чака никой. Спомняш си Прохаска в първия му период и различния Прохаска във втория. Просто си трябва време, че един играч да покаже наличието (или липсата) на качества.
Офф. За вече 15 години ли ще станат в Левски се извървяха над сто футболисти. И мама му стара ни един от тях не ставаше и не става. Дали само в тях обаче е причината?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21412
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: efbet Лига: Левски (София) - Берое (Стара Загора), Събота от 20:15 ч.

Мнениеот metodito » 24 апр 2024 20:06

alexdb написа:
metodito написа:
alexdb написа:
metodito написа:
alexdb написа:
Не е като да не звучи добре, но това ти го каза и Мъри и множество треньори и ръководители на Левски в последното десетилетие - както Левски прояви интерес към някой играч в нашата лига цената му скача до небесата, а претенциите за заплати стават колосални.
Едно време този номер вървеше защото да играеш в Левски беше трамплин и променяше цялостно живота и бъдещето ти. Сега обаче не е така.

Един Бастунов от Пазарджик в София и в евротурнири. Убеден съм, че ще дойде с 200. Между другото след спекулациите по негов адрес се загледах в това момче. Би бил страхотно попадение. Относно парите... Първо, не сме сигурни, че казват истината. И след това, ти като ще правиш работа, прави я както трябва. Ако ми се яде сладко, няма да си взема 5 Roshen-а, ще си взема един Lindt. Ако нямам пък за един Lindt, нищо няма да си взема. Ракът не е риба.


Що да те лъжат? За ръководството и треньорите е все едно дали ще вземат за едни пари един българин или чужденец за дадена позиция с дадени качества? Аз съм склонен да им вярвам. А баш за тоя Бастуна Левски беше изявил някакви мераци още докато беше в Етър и той категорично не пожела. Ся насила ли да го влачим?

Що да ни лъжат? Ами, ако участват в схемата? Дарлан не ти ли смърди?


Възможно е, но това би означавало, че на ръководството на Левски хич не му дреме да развива клуба и да има някакви спортни успехи. Т.е. годи единствено и само собствената далавера и ползва феновете за дойна крава. Тогава имаме мноооого тежък проблем.

За Дарлан, както и много подобни на него футболисти не мога да кажа еднозначно. Загатна, че има качества, а обичайно на футболистите им трябва някакъв период за адаптация. Обикновено един сезон, че и на някой повече. Ако гледаш Каузата те привличат чужденци, но не ги пускат веднага, а постепенно и след време се вижда, че това са хора с качества. При нас никой не чака никой. Спомняш си Прохаска в първия му период и различния Прохаска във втория. Просто си трябва време, че един играч да покаже наличието (или липсата) на качества.
Офф. За вече 15 години ли ще станат в Левски се извървяха над сто футболисти. И мама му стара ни един от тях не ставаше и не става. Дали само в тях обаче е причината?

В първия абзац, човек, сам отговаряш на питането ми. На кое от ръководствата в последните 15 години му е пукало за "Левски"? На Чери ли? На Универсиадата и Шефьорчето ли? Сега на Наско?Или на Палмите? Батков... абе, може би до 2013 му пукаше.
Дарлан и Прохазка са несравними като казуси. Нали помниш, че играхме в турнирите със Спартак. В тях Прохазка и един друг се представиха страхотно. Сега проверих в Левски.инфо - Томачек. Не знам коректно ли си спомням, но Гонзо се беше спрял първоначално на Томачек. Или и на двамата. Както и да е, мина време и Прохи се появи в "Левски". След като е наблюдаван и така нататък.Прохазка беше дългогодишен капитан на един от двата добри словашки клубове, титуляр.

В случая на Дарлан, става дума за футболист, който не може да го видиш в репортажи за Гремио. Между другото и аз докато Дарлан беше в "Левски" не написах веднъж, че е некадърник, а че може би е въпрос на аклиматизация (или просто е некадърник). Но нямаше никаква логика, нито в трансфера на Рони, нито в този на Дарлан. Рики също ми е малко съмнителен. Моята спекулация. Една агенция е дошла, платила си е и така. Някой от ветераните беше казал - няма да спра да го повтарям, че е имало, както футболисти, така и треньори (това ме учуди), които са си плащали, за да ги вземат в "Левски" или ЦСКА. Изказването беше отдавна преди 6-7 години да речем. Тук не става дума дали е добър или лош даден футболист. А дали е подходящ за клуба като профил. Поначало в "Левски" трябва да се привличат определен профил футболисти. Прохазка е такъв пример да речем. Капитан на водещ отбор в своята страна, участник в евротурнири. Бурабия щях да напиша, но този пич влизаше във всеки мач с червения си картон в джоба. Но Бурабия да речем.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vlong и 44 госта