efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Serafim
Мнения: 5225
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот Serafim » 28 окт 2023 18:44

blue avalanche написа:
Serafim написа:
blue avalanche написа:
Serafim написа:
Няма да влизам в така любимите ти и известни на всички полемики, защото от Кроос, Родри, Де Бройне ще идем до Зико и Бразилия от 70-те... Факта, че ми даваш за пример тия играчи в контекста на Ефбет лига е несериозно. Фадига вчера имаше два силни удара, единия спасен от вратаря. Джемили вкарал гол, но пък бил балон. Гола е гол. Може би очакваш, че поне 3-ма от халфовете в Левски трябва да имат туповен шут, като на Валверде, дето да сучпи ръцете на вратаря.

А с кого да ги сравнявам? Със Сульо Пулев от Долно Нанагорнище? И да се радвам какви "яки мОмци" играят при нас? Предлагаш ми да спусна летвата до нивото на Славия? Хебър? Ние Славия ли сме вече?


Дай ми 5 играча от Ефбет лига, които имат силен и топовен удар от дистанция, но не сватбарски, както ти каза, а да речем от 5 опита 2 да са във вратата. Да видим дали има такива футболисти в първенстовто и колко са. Да не излезе, че не виреят по нашите ширини
Аз се сещам за Текпетей, Делев, Хайнц. Тия от Левски явно не ги включваме, щото не стават.

Силният и топовен удар се изгражда на тренировките. Никой не се е родил с него.
Иначе, мога да ти припомня какви "тупалки" имаха Головской, Н.Тодоров-Кайзера, Пл.Цветков, Р.Гочев, Дембеле... Все футболисти, "виряли по нашите ширини".


Ама не ми обяснявай как и какво, нито ми говори за играчи от преди 20 години. Сравняваше ми световни звезди какви удари имали от дистанция, аз те питах за 5 играча от Ефбет лига, точно за да не излезе, че такива играчи в Ефбет лига няма как да има или да се задържат повече време.

vvessel
Мнения: 4319
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот vvessel » 28 окт 2023 18:47

Вълчан написа:Спокойно. Бари като се оправи и като се вземат 2ма нови ще се понаредят работите. Костов прави каквото може но с тези изпълнители не се получава. На мен лично топалкаджии не ми трябват. Един таран и плеимейкър е достатъчно. Кои си повярва , че ще гони титла. Които разбира играта е наясно , че няма да се получи този сезон. Хем няма пари хем се искат високи резултати. То ако ставаше така е хееееее...... :) Не знам защо се подценяват момчетата от Берое. Има поне 2ма от тях които ще паснат идеално на Герена.

Това за играчите на Берое е вярно. Десятката им се пребори много добре за топката и паса му за първия гол беше перфектен. Този който вкара гола също го изигра добре. Роналдо това положение едва ли ще го вкара.
Но много надценяваш Бари. И той е ялов като Рикардиньо. И двамата се борят много, но са куци нападатели. Не знам ако влязат двамата заедно какво ще сътворят, но ще ми бъде интересно да го видя. Въпреки това съм меко казано скептично настроен.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот blue avalanche » 28 окт 2023 21:35

Serafim написа:
Ама не ми обяснявай как и какво, нито ми говори за играчи от преди 20 години. Сравняваше ми световни звезди какви удари имали от дистанция, аз те питах за 5 играча от Ефбет лига, точно за да не излезе, че такива играчи в Ефбет лига няма как да има или да се задържат повече време.

И какво като няма? Това някакво оправдание ли е? Ти си готов славист! "Ми кво да праим", "ми никой няма", "и в склада няма", "и при старшината няма"...
Егати и тъпата философия! И като няма, седим и чакаме да падне от небето? Вече те хванах в лъжа: че "по нашите ширини не виреели еди какви си играчи"! Оказа се, че виреят. Няма кой да ги създаде и тренира. Нашите "ширини" някакви специални ли са? Прокълнати от Бог? Да ритнеш силно топката във вратата от 20м не е "божи дар"! И не се изкупуват масово от "бедната Ефбет Лига". Щото на Запад от границата такива момчета с лопата да ги ринеш!

ikar
Мнения: 1276
Регистриран на: 24 мар 2008 17:22
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот ikar » 28 окт 2023 22:00

Специално за мача с Берое как ще се получи, когато целият отбор е паркирал автобуса на 40метър. Всички онези голове за които си спомняме с умиление са срещу отбори които практикуват открит и нападателен футбол.Колкото до момчетата от Берое, както казах преди номера 9; 10;20; и21 плюс Трибуле могат да играят във всеки български клуб.За последния в Стара Загора се говори че ще подпише или с Левски или с числото.За Левски държи агента, за числото собственика, защото всеки месец Цаката ги финансира с 65хил.В същото време отбора е пред финансов колапс.

Serafim
Мнения: 5225
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот Serafim » 29 окт 2023 00:27

blue avalanche написа:
Serafim написа:
Ама не ми обяснявай как и какво, нито ми говори за играчи от преди 20 години. Сравняваше ми световни звезди какви удари имали от дистанция, аз те питах за 5 играча от Ефбет лига, точно за да не излезе, че такива играчи в Ефбет лига няма как да има или да се задържат повече време.

И какво като няма? Това някакво оправдание ли е? Ти си готов славист! "Ми кво да праим", "ми никой няма", "и в склада няма", "и при старшината няма"...
Егати и тъпата философия! И като няма, седим и чакаме да падне от небето? Вече те хванах в лъжа: че "по нашите ширини не виреели еди какви си играчи"! Оказа се, че виреят. Няма кой да ги създаде и тренира. Нашите "ширини" някакви специални ли са? Прокълнати от Бог? Да ритнеш силно топката във вратата от 20м не е "божи дар"! И не се изкупуват масово от "бедната Ефбет Лига". Щото на Запад от границата такива момчета с лопата да ги ринеш!


Пак пишеш колкото да не заспиш. То и Мбапе, и Халанд само трябва някой да ги създаде и тренира в България :)
Дървен философ си, който обича безцелни полемики породени от критики. Друго от теб не може да прочете човек.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот metodito » 29 окт 2023 03:29

Same ol', same ol'...
Все едно чета някакви постове отново и отново години наред. И треньорът никога не е виновен. Другото: то срещу "Левски" излизат все бетон, все тей... Да бе, срещу другите играят като отвързани. Конкретно се заглеждам в трети мач на Берое и мога да кажа, че това е някакъв сбирщайн от ентусиасти. Фадиги...
Относно второто, ясно. Нека гледаме себе си, а не противника. Относно първото... Вече казах за Мъри на няколко пъти и втория му престой като тренер на "Левски". Нито с него щеше да стане "работата", нито с Ники ще стане. Бяха времена, когато начело на "Левски" гледахме имена. Име на треньорската пейка, ако пренебрегнем втория престой на Майстора, няма от Йока насам. Десет ли, колко години са това? Там е заровено кучето за мен. Що се отнася до футболистите, трябва на терена да има кучета. И мъже. Повечето са някакви безстрастни, да не кажа по-обидна дума. Не е задължително да са добри технически и тактически. Гатузо въобще не беше такъв. Обаче беше куче. Сърце. Два мача подред можеше да изиграе. А сега - сонковци. Трябва да са уелтъновци. Пичът се раздава истински, просто гори. И той не е перфектен - не подава, когато трябва, надценява си възможностите понякога. Но гори. Та това е. Треньор и 11 човека, които са кучета на терена. От сега действащите бих предложил едно име - Александър Димитров.
П.С. Поправка. Забравих бай Дельо. Но той не знаеше къде е човекът. И английски не знаеше.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот blue avalanche » 29 окт 2023 05:53

Serafim написа:
blue avalanche написа:
Serafim написа:
Ама не ми обяснявай как и какво, нито ми говори за играчи от преди 20 години. Сравняваше ми световни звезди какви удари имали от дистанция, аз те питах за 5 играча от Ефбет лига, точно за да не излезе, че такива играчи в Ефбет лига няма как да има или да се задържат повече време.

И какво като няма? Това някакво оправдание ли е? Ти си готов славист! "Ми кво да праим", "ми никой няма", "и в склада няма", "и при старшината няма"...
Егати и тъпата философия! И като няма, седим и чакаме да падне от небето? Вече те хванах в лъжа: че "по нашите ширини не виреели еди какви си играчи"! Оказа се, че виреят. Няма кой да ги създаде и тренира. Нашите "ширини" някакви специални ли са? Прокълнати от Бог? Да ритнеш силно топката във вратата от 20м не е "божи дар"! И не се изкупуват масово от "бедната Ефбет Лига". Щото на Запад от границата такива момчета с лопата да ги ринеш!


Пак пишеш колкото да не заспиш. То и Мбапе, и Халанд само трябва някой да ги създаде и тренира в България :)
Дървен философ си, който обича безцелни полемики породени от критики. Друго от теб не може да прочете човек.

Нито съм те карал да ме цитираш, нито съм те питал за мнението, нито ми пука за него. Сам се навираш в "разговор", в който никой не те е канил, че се и цупиш като не ти уйдисват.
Свободен си да не четеш и коментираш моите постове. Корекция - направо си е желателно...

Serafim
Мнения: 5225
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот Serafim » 29 окт 2023 13:58

blue avalanche написа:
Serafim написа:
blue avalanche написа:
Serafim написа:
Ама не ми обяснявай как и какво, нито ми говори за играчи от преди 20 години. Сравняваше ми световни звезди какви удари имали от дистанция, аз те питах за 5 играча от Ефбет лига, точно за да не излезе, че такива играчи в Ефбет лига няма как да има или да се задържат повече време.

И какво като няма? Това някакво оправдание ли е? Ти си готов славист! "Ми кво да праим", "ми никой няма", "и в склада няма", "и при старшината няма"...
Егати и тъпата философия! И като няма, седим и чакаме да падне от небето? Вече те хванах в лъжа: че "по нашите ширини не виреели еди какви си играчи"! Оказа се, че виреят. Няма кой да ги създаде и тренира. Нашите "ширини" някакви специални ли са? Прокълнати от Бог? Да ритнеш силно топката във вратата от 20м не е "божи дар"! И не се изкупуват масово от "бедната Ефбет Лига". Щото на Запад от границата такива момчета с лопата да ги ринеш!


Пак пишеш колкото да не заспиш. То и Мбапе, и Халанд само трябва някой да ги създаде и тренира в България :)
Дървен философ си, който обича безцелни полемики породени от критики. Друго от теб не може да прочете човек.

Нито съм те карал да ме цитираш, нито съм те питал за мнението, нито ми пука за него. Сам се навираш в "разговор", в който никой не те е канил, че се и цупиш като не ти уйдисват.
Свободен си да не четеш и коментираш моите постове. Корекция - направо си е желателно...


Просто е смешно как се опитваш да въртиш нещата в твоя ползва, когато ти се опонира и сучеш приемрни от световния футбол, когато това не изнася от миналото и все се опитваш да нагодиш абсурдните си тези :lol:
Може да ми викаш, че съм готов славист, ама и аз, и всички трезво мислещи левскари знаем, че Левски не е това, което бе преди 15-20години. Приказки "ние сме Левски" са за надъхване, но не и реалност. Този отбор няма капитал, чрез който да награди. И да продаде конвертируеми играчи, и да спечели пари от ЕКТ, клубното ръководство няма капацитет да следва някакъв устойчив план за развитие. Не е приятно, но това е Левски към днешна дата и не изглежда, че нещата ще се променят в близко бъдеще.
Купата бе епизодична проява, плод на труд и услия, които се отплатиха към онзи момент. Няколко месеца по-късно същия отбор изглеждаше изтощен.
И на някои хора не им е останало нищо друго, когато става дума за Левски, освен да се отдадат на носталгия и да ми говорят за славните отминали години (в това число и техните).
Нека съм славист, аз си подкрепям играчите, когато мога ходя на стадиона. И да бият, и да падат левскар да си братко, е чест. Не изпадам в мелодрами как нямало един да стреля, друг да дриблира, трети да подава, като от преди 20 години...

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот blue avalanche » 29 окт 2023 17:34

Serafim написа:
Просто е смешно как се опитваш да въртиш нещата в твоя ползва, когато ти се опонира и сучеш приемрни от световния футбол, когато това не изнася от миналото и все се опитваш да нагодиш абсурдните си тези :lol:
Може да ми викаш, че съм готов славист, ама и аз, и всички трезво мислещи левскари знаем, че Левски не е това, което бе преди 15-20години. Приказки "ние сме Левски" са за надъхване, но не и реалност. Този отбор няма капитал, чрез който да награди. И да продаде конвертируеми играчи, и да спечели пари от ЕКТ, клубното ръководство няма капацитет да следва някакъв устойчив план за развитие. Не е приятно, но това е Левски към днешна дата и не изглежда, че нещата ще се променят в близко бъдеще.
Купата бе епизодична проява, плод на труд и услия, които се отплатиха към онзи момент. Няколко месеца по-късно същия отбор изглеждаше изтощен.
И на някои хора не им е останало нищо друго, когато става дума за Левски, освен да се отдадат на носталгия и да ми говорят за славните отминали години (в това число и техните).
Нека съм славист, аз си подкрепям играчите, когато мога ходя на стадиона. И да бият, и да падат левскар да си братко, е чест. Не изпадам в мелодрами как нямало един да стреля, друг да дриблира, трети да подава, като от преди 20 години...

По някаква, неизвестна на мен причина, си решил, че твоите душевни терзания и философски размисли на тема ПФК Левски ме интересуват. Че твоите опити да ми казваш как да си съставям коментарите ще облеят в кръв сърцето ми. И понеже не разбираш нито от намеци, нито от директни препоръки(на което по някои места му викат нахалство), ще се наложи да ти "дръпна шалтера". Не както в соцмрежите(за съжаление), но по единствения възможен тук начин.

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3251
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: efbet Лига, мач от 15-и кръг: Берое - Левски

Мнениеот alexdb » 30 окт 2023 14:16

blue avalanche написа:Играем статично, подаваме си на крак, демодиран футбол от миналия век.
Няма заучени комбинации, игра в триъгълник, двойни подавания, извеждащи пасове в коридор... Всичко това е непозната територия за този отбор. Ядрена физика. Кога за последно вкарахме гол с далечен удар? Кой от нашите играчи има силен, плътен удар, с който да опъне мрежата? Ритат топката като вегани, които не са яли една седмица!


Предният кръг на Черно море вкарахме гол с удар от далеч.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Martinez1948, TristaNNN и 103 госта