ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот blue avalanche » 03 сеп 2023 20:21

metodito написа:
blue avalanche написа:
metodito написа:И от друга страна, осигуриха ли му нови футболисти на Ники Костов след Апоел? Човекът рзполага с по един бек от двете страни, няма офанзивн халф, няма дясно крило, няма заместник на Уелтън, няма втори вратар, който да е сигурен.

А ние тая школа за какво я имаме?
Тя, изобщо, ще произведе ли някакъв футболист или наливаме пари в бездънна каца?

Костов има поставена цел - първото място. За това си трябват опитни футболисти. Според мен, да са играли в България, че първоначалния културен и всякакъв шок продължава с месеци.
Дали сме "произвели" или не, не знам. То трябва да се пускат да видим. За мен Марин е чудесен футболист например.Той за един сезон като резерва има повече голове от Роналдо титуляр два сезона. Те не ги пускат, блу. Нито аз нито ти може да кажем "става" ли някой. Щом двама или трима футболисти последните два сезона заминаха от школата направо в Италия... или италианците не разбират или наш'те. Кой ли ще да е... Пламен Андреев също си е доста читав вратар. Какво ще е след години с него обаче е друг въпрос.
От настоящите Антоан Стоянов ми се понрави. Само че той отиде в Емполи. Емполи (Италия), не Емполи (Горско Калугерово).

Липсват футболисти на определени позиции. Тук не опира до "пускане". Кога ДЮШ "произведе" кадърен ЦН? Тук не говоря за Чаворски и Т.Колев? Говоря за кадърни...
Ляв защитник? Последният, май, беше Ив.Горанов... Ц защитник? Плеймейкър? Някой, който да даде пас на 30м, пас до милиметър в коридор, да бие статичните положения?
Той и Ив.Андонов "поживя" в Италия и какво от това? Тук е дълбока резерва.
Първо място е абсолютно нереално.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21375
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот metodito » 03 сеп 2023 22:07

С оглед на настоящата селекция и аз смятам, че е нереална цел. Който и да е, ако се контузи и "Левски" увисва. Нито ширина, нито дълбочина има този състав.

Иначе Патрик е по-добре да бъде крило от Роналдо (няма да спра да го троля този неможач).
Пак ще повторя - не се пускат. Да, имаше много добри решения на ръководство като например с Мартин Петков. Ето един случай, за който трябва да ги поздравя. Дадоха му достатъчно шанс. Не го оправда. Така се прави. Ама трябва да се прави и с други лапета. Орачев - също. Даде му се достатъчно шанс. Не става. Искам такава политика да виждам. Ако не ги бяха пускали в толкова мача, щеше да е нечестно да кажа, че не стават.
Иса беше последният добър център-нападател от школата. За съжаление попадна във времето на Гарра.
Докато в школата присъстват лица като арсовци и боримировци, а не специалисти, така ще е. Хаздай изглежда като корифей в сравнение с тях.

Потребителски аватар
boglev
Мнения: 790
Регистриран на: 27 юли 2009 13:12
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот boglev » 03 сеп 2023 23:16

Ключ
«Войну убивают войной, кровь смывают кровью, зло вернется к тому, кто его сотворил!»[center][/center]

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот honda » 04 сеп 2023 18:10

blue avalanche написа:
honda написа:[offtopic]Относно коментираните мачове
https://www.youtube.com/watch?v=-PKQI6808wM
https://www.youtube.com/watch?v=s44jG4lZR3k
Всеки може да види как се свиреше на онзи наистина много атрактивен отбор на Бразилия - в мача с Испания ,не признат абсолютно редовен гол на Испания , признат гол на Бразилия от много спорна ситуация за засада ( от това което се вижда на записа 100% засада) , в другия мач 2 не свирени дузпи за СССР и не признат редовен гол( от записа изглежда ,че е засада ,но такава няма ) ами според теб как щеше да завърши мача ,ако при 0:1 Бессонов не беше повален пред опразнената врата на Бразилия или редовен гол на СССР беше признат в 86-та минута при резултат 1:1 . Само да ти напомня ,че СССР и Испания бяха добри отбори ,но не бяха топ отбори като Франция, ФРГ ,Италия(1982) .
Относно признатия нередовен гол на Марадона - да нередовен е , но не виждам какво общо има с настоящата дискусия. Разбирам отношението към Пауло Роси ,но също не виждам какво общо има това с настоящата дискусия. Апропо как се представи Паоло Роси и бразилските суперзвезди когато играха при едни и същи условия? Между другото кога точно Паоло Роси е бил в затвора, че нещо съм го пропуснал.
Според теб какви успехи може да се очакват от отбор ,който играе с три "десятки" едновременно на терена?
Според теб как биха изглеждали в съвременния футбол играч висок над 190см и тежък под 70 кг( Сократес) - изненадан ли си ,че се провали тотално когато дойде да играе в Европа.
Как би изглеждал играч висок 172см и тежък около 70 кг и рядко пробягваш повече от 6 км на мач (Зико) - в началото на престоя му в Италия предизвика фурор ,но после италианските защитници свикнаха с него и през втория си сезон беше резерва в италиански средняк като Удинезе.
Относно Левски и Щутгарт . Защо въобще забравяш Пламен Николов ( той ни беше и капитан) и твърд титуляр в националния отбор. За Мишо Вълчев - той беше най-голямата звезда на Левски в онзи момент и титулярния ни централен нападател . В 4-те мача с Щутгарт вкара 2 гола и даде една асистенция( решителната) .
Между другото научи се кога Н.Сираков отиде на върха на атаката - когато М.Вълчев отиде в Гърция (лятото на 1986) , дотогава Н.Сираков играеше като халф дори имаше и мачове като десен бек и като централен защитник.
Относно Бундестима преди да влизаш в спорове - провери колко мача имат Бригел, К.Х. Фьорстер, У.Щилике ,М.Калц , Б.Фьорстер , хайде да оставим настрана Паул Брайтнер (който също има доста мачове като защитник , но при него имаше и бойкот на националния отбор) . Ако искаме да сме максимално точни Б.Фьорстер не игра и в двата мача през 1984.
Вече ти написах в онзи момент нашия национален отбор беше в топ 10 на Европа и ние имахме 6-7 български национали срещу 1-2 немски. В онзи момент ние бяхме може би по-класни от Щутгарт . Да ти напомням ли ,че в същия сезон Ботев(Пд) победи Байерн с 2:0 и беше на гол от елиминирането им( според ботевистите съдията не им е дал дузпа в последните минути)[/offtopic]

[offtopic]Дискусията много се разводни и се отклони от темата, затова накратко и последно:
Сряда, 14 септември, 1983г.
Щутгарт:
1Хелмут Роледер 2Гуидо Бухвалд 3Бернд Фьорстер 4Карлхайнц Фьорстер 5Курт Нидермайер 6Томас Кемпе 7Карл Алгьовер 8Херман Олихер 9Петер Райхерт 10Асгейр Сигурвинсон 11Дан Корнелиусон
Сряда, 28 септември, 1983г.
Щутгарт:
Хелмут Роледер1 Гюнтер Шефер2 Бернд Фьорстер3 Карлхайнц Фьорстер4 Курт Нидермайер5 Андреас Мюлер6 Карл Алгьовер7 Херман Олихер8 Валтер Келш9 Асгейр Сигурвинсон10 Дан Корнелиусон11
Не съм забравил Пл.Николов. Нито Р.Гочев. Посочих тези, които по това време(1983г.) НЕ СА били национали. Или са били национали на една седмица.
Това, че сме били по-класни от бъдещия шампион на Германия изобщо няма да го коментирам. 14 от футболистите, които играха срещу нас следващия сезон станаха шампиони.
Изображение
"100% засада", ама друг път! И това е кадър "100 години" СЛЕД удара!
Изображение
"Абсолютно редовен гол", ама друг път! Да не говорим, че ми трябваха 15 опита, за да хвана кадъра. А "подкупния съдия" да не е с лазерен поглед? Дори и съдията да беше зачел гола, това означаваше ли АВТОМАТИЧНО, че бразилците щяха да загубят? Не! Че ще изхвърчат от Световното? Не!
Дори съдията да беше свирил дузпа за СССР, това означава ли АВТОМАТИЧНО гол? Не! Това означава ли, че бразилците щяха да загубят? Не! Че щяха да изхвърчат от Световното? Не!
Само ще припомня, че '82 италианците(бъдещите шампиони) направиха 3 хикса в групата и едваааам се промъкнаха. И? На кой му пука?
Това, че кариерите на Зико и Сократес не са се получили в Европа какво означава? Абсолютно нищо! Пеле изобщо не игра в Европа. И кво? Слабак?
Не знам кои са били "трите десятки" за Бразилия. Имаха си десятка Зико, имаха си осмица Сократес и дефанзивния халф Серезо. Ма какво ли разбирам аз?
Коригирам се: Роси не беше в затвора, а беше изгонен от футбола. За 3 години. И точно преди Световното '82, съвсем случайно, разбира се, наказанието беше намалено на 2г. Примерите с Марадона и Роси са да не се окаже, че има и "по-бутани" отбори от бразилския?Аз си спомням за мача Белгия-СССР, в който белгийците вкараха 2 гола от засада.[/offtopic]

[offtopic]Хайде нека да не се заяждаме .
Топка тупнала на 20-25 сантиметра зад голлинията е напълно редовен гол, като тук ситуацията въобще не е толкова сложна ,част от тялото на вратаря на Бразилия ( Карлуш) е зад голлинията , а топката е зад тялото . Все пак на голлинията имаш страничен съдия ,който трябва точно това да гледа. Трябва ли да ти напомням ,че след въпросния мач и главния съдия(мисля че се казваше Бамбридж(Авст) беше наказан .
Относно гола на Сократес - от клиповете , които има запазени не се вижда позицията на Сократес в момента на удара , от това което се вижда (не е момента на удара) определено е зад последния защитник на Испания.
За мача със СССР - според теб две несвирени дузпи и непризнат редовен гол не е ли малко много за един мач.
Разбери ме винаги съм подкрепял Бразилия и винаги съм бил против СССР, но във въпросния мач съдията откровено се оля и това беше признато от всички.
Никой не е казал ,че Бразилия щеше да отпадне ,ако беше загубил въпросните мачове , но най-вероятно щеше да бъде втори и трябваше да играе в елиминационната фаза срещу много по-сериозен противник. За 1982 в група с вторите отбори от групите на Аржентина и Италия, за 1986 с победителя от "групата на смъртта" , а не срещу някой от третите отбори.
Относно онзи отбор -аз нямам претенции да разбирам от футбол, но на каква позиция играеше Фалкао? - все пак освен теб има и други ,които са гледал футбол. Не ти ли се струва ,че в един отбор да имаш на терена 3-ма офанзивни полузащитници( десетки) на терена е доста необоснован лукс. Като и Зико и Сократес практически не изпълняваха никакви дефанзивни задачи. Може да прочетеш в "Начален сигнал" на Шумахер какъв разбор е направил Бекенбауер за любимия ти отбор , но какво разбира Бекенбауер от футбол?
Все още не съм разбрал кога и при какви обстоятелства си гледал споменаваните от теб мачове.
Ако ще сравняваме Зико и Сократес от една страна и Пеле от друга, няма място за сравнения . Пеле 3 пъти стана световен шампион . Нито Зико ,нито Сократес направиха нещо значимо извън Бразилия. Не обръщай особено внимание на статистиката им мачове на клубно ниво - там има и много мачове срещу отбори на много ниско ниво.
Когато 2 години подред се срещат два отбора на елиминация при разменено гостуване и двата пъти крайния победител е единия отбор , това най-вероятно значи че е по-добрия, не мислиш ли?. Между другото не знам дали знаеш, че същият отбор на Левски завърши в приятелски мач наравно 1:1 с актуалния носител на Междуконтиненталната купа -Пенярол.[/offtopic]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот blue avalanche » 04 сеп 2023 19:44

honda написа:[offtopic]Хайде нека да не се заяждаме .
Топка тупнала на 20-25 сантиметра зад голлинията е напълно редовен гол, като тук ситуацията въобще не е толкова сложна ,част от тялото на вратаря на Бразилия ( Карлуш) е зад голлинията , а топката е зад тялото . Все пак на голлинията имаш страничен съдия ,който трябва точно това да гледа. Трябва ли да ти напомням ,че след въпросния мач и главния съдия(мисля че се казваше Бамбридж(Авст) беше наказан .
Относно гола на Сократес - от клиповете , които има запазени не се вижда позицията на Сократес в момента на удара , от това което се вижда (не е момента на удара) определено е зад последния защитник на Испания.
За мача със СССР - според теб две несвирени дузпи и непризнат редовен гол не е ли малко много за един мач.
Разбери ме винаги съм подкрепял Бразилия и винаги съм бил против СССР, но във въпросния мач съдията откровено се оля и това беше признато от всички.
Никой не е казал ,че Бразилия щеше да отпадне ,ако беше загубил въпросните мачове , но най-вероятно щеше да бъде втори и трябваше да играе в елиминационната фаза срещу много по-сериозен противник. За 1982 в група с вторите отбори от групите на Аржентина и Италия, за 1986 с победителя от "групата на смъртта" , а не срещу някой от третите отбори.
Относно онзи отбор -аз нямам претенции да разбирам от футбол, но на каква позиция играеше Фалкао? - все пак освен теб има и други ,които са гледал футбол. Не ти ли се струва ,че в един отбор да имаш на терена 3-ма офанзивни полузащитници( десетки) на терена е доста необоснован лукс. Като и Зико и Сократес практически не изпълняваха никакви дефанзивни задачи. Може да прочетеш в "Начален сигнал" на Шумахер какъв разбор е направил Бекенбауер за любимия ти отбор , но какво разбира Бекенбауер от футбол?
Все още не съм разбрал кога и при какви обстоятелства си гледал споменаваните от теб мачове.
Ако ще сравняваме Зико и Сократес от една страна и Пеле от друга, няма място за сравнения . Пеле 3 пъти стана световен шампион . Нито Зико ,нито Сократес направиха нещо значимо извън Бразилия. Не обръщай особено внимание на статистиката им мачове на клубно ниво - там има и много мачове срещу отбори на много ниско ниво.
Когато 2 години подред се срещат два отбора на елиминация при разменено гостуване и двата пъти крайния победител е единия отбор , това най-вероятно значи че е по-добрия, не мислиш ли?. Между другото не знам дали знаеш, че същият отбор на Левски завърши в приятелски мач наравно 1:1 с актуалния носител на Междуконтиненталната купа -Пенярол.[/offtopic]

[offtopic]Няма стоп-кадър, който да показва топка на 20-25см от голлинията. Няма съдия на голлинията.
Щом като не се вижда позицията на Сократес В МОМЕНТА на удара за каква 100%-ва засада говориш?
Изображение
За сметка на това, обаче Шенгелия, който, ОЧЕВИДНО, се връща назад, за да играе с топката, дори В ТОЗИ момент е в очевидна засада, а в момента на подаването - в още по-голяма засада.
Що се отнася до дузпата: аз, освен претенциите на Шенгелия, не видях нещо, което недвусмислено да показва, че има дузпа!Попитах няколко пъти: по какви закони на футбола дузпа=гол. Кой може да си заложи главата, че дузпата непрменно щеше да се превърне в гол?
С оглед на това, че Бразилия се препъна в Италия, която, в последствие стана шампион, не знам дали "другият" вариант нямаше да е по-изгоден.
Казвал съм го и преди: Историята не работи с "ако" и "може би"... Щото, ако тръгнем по тази посока Валдир Перес беше длъжен да хване удара на Бал, нали?
За твоя информация, освен "Старт" имаше едно "нещо", наречено "Футбол-хоккей", където всички мачове от Мундиалито-то и всички контроли от европейското турне на Бразилия преди СП '82 бяха описани.
Резултати от приятелски срещи не ми се коментират. И ние правим 0-0 с Бразилия в Сао Паоло 1970г. И какво от това?
ПП: Бекенбауер, освен титлата с нац.отбор, се провали тотално като треньор на Марсилия и Байерн. Така, че...[/offtopic]

Вълчан
Мнения: 4276
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: ЛК плейоф (реванш) Айнтрахт Франкфурт -Левски 31.08.23 четвъртък 21:30

Мнениеот Вълчан » 04 сеп 2023 20:30

Да поговорим още малко за мача. Не за някакви мачове отпреди 30-50 год. на отбори които не им е мястото в тази тема. :)
Само наивник може да си помисли че щяхме да бием немците. Та те не показаха нищо и ни победиха с лекота у дома. Не може отбор без удар и положение да се точи за победа. Всеки 2ри пас грешен....нищо смислено като комбинация...никакво красиво от играване. Далеч е Левски още. Ако се вземат поне 3ма нови по раздвижени ще се получи донякъде. Но с пари не безработни. Изкарахме късмет че се паднаха немски дървари малко. Гледах Аякс в България лошо ми стана как пипат топката и как мислят напред. :o


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: darkblue67, k20dan4o, kolokolo, vlong и 107 госта