efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Мнениеот metodito » 12 май 2023 19:07

levskarcheto96 написа:]

Този е пълен потрес, не знам въобще за какво ги привличат такива. От последния в кипърското. и.
[/quote]
Това във футбола няма значение.
2018 Халаанд е в Мьолде, пет години по-късно...
Рикардиньо като го видях, викам: "Баси, този няма фигура на деветка, няма килограми, височина, злобарското излъчване. Пет мача, пет гола ли, колко има? То и аз заради това съм форумен разбирач, не мениджър...
За съжаление обаче, Топчо оправдава засега страховете ми за него. Просто от супер футболист (за мен Топузаков винаги е бил такъв, демонстрира го не пред кого да е, а пред бог Роналдиньо), не става треньор.

Вълчан
Мнения: 4276
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Мнениеот Вълчан » 12 май 2023 19:53

Не става но пое риска да си навлече обиди и хули в този момент. Кои друг би направил това. Всеки си кюта.

vvessel
Мнения: 4319
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Мнениеот vvessel » 12 май 2023 22:28

metodito написа:За съжаление обаче, Топчо оправдава засега страховете ми за него. Просто от супер футболист (за мен Топузаков винаги е бил такъв, демонстрира го не пред кого да е, а пред бог Роналдиньо), не става треньор.

Супер футболист е супер пресилено. Още си спомням дузпата която направи в ключов мач с цска срещу онова лекенце Янев и ни биха с 1:0. Така взеха титлата ако не се бъркам нещо.
А относно Роналдиньо, какво точно е демонстрирал, можеш ли да ми припомниш? Аз си спомням, че Барселона ни вкараха общо 7 гола, като със сигурност поне един е от Роналдиньо. По-точно петият в Барселона. Спомням си го много ясно, но тогава Живко Миланов не можа да го опази.
А Топчо за мен е посредствен защитник, който обаче е боец и компенсира лимитираните си качества с желание и борба. Томашич беше по-добър от него.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Мнениеот metodito » 13 май 2023 06:09

vvessel написа:
metodito написа:За съжаление обаче, Топчо оправдава засега страховете ми за него. Просто от супер футболист (за мен Топузаков винаги е бил такъв, демонстрира го не пред кого да е, а пред бог Роналдиньо), не става треньор.

Супер футболист е супер пресилено. Още си спомням дузпата която направи в ключов мач с цска срещу онова лекенце Янев и ни биха с 1:0. Така взеха титлата ако не се бъркам нещо.
А относно Роналдиньо, какво точно е демонстрирал, можеш ли да ми припомниш? Аз си спомням, че Барселона ни вкараха общо 7 гола, като със сигурност поне един е от Роналдиньо. По-точно петият в Барселона. Спомням си го много ясно, но тогава Живко Миланов не можа да го опази.
А Топчо за мен е посредствен защитник, който обаче е боец и компенсира лимитираните си качества с желание и борба. Томашич беше по-добър от него.

Замисли се за всички, всички големи защитници, които Рони е унижил през кариерата си и си спомни играта на Топчо в тези два мача. А и подчертах, че е супер футболист "за мен". Все пак не се имам за някаква инстанция или профи в разбирането на играта.
Томашич... не знам. Винаги бих отдал преимущество на българин. Но ако има някой чужденец, който да отлича на тази позиция, то това е Давид Да, големите топки, както за централен защитник, така и за централен халф са много важни и могат да компенсират някои несъвършенства (Роман, Легендата). А и да не забравяме, че правилното е да се разглежда като цяло стиковката на защитната тройка - ляв, десен централен защитник и вратар.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Мнениеот metodito » 13 май 2023 06:26

Вълчан написа:Не става но пое риска да си навлече обиди и хули в този момент. Кои друг би направил това. Всеки си кюта.

Така е. Никой не може да му отрече, че е предан пича и вероятно сам осъзнава лимитираните си възможности, но е готов да се отзове. Няма да е зле обаче да го изпратят на някой курс Топчо. Пък кой знае...

Вълчан
Мнения: 4276
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Мнениеот Вълчан » 13 май 2023 15:47

Ако клубът реши да инвестира в него и то праща периодично на курсове и специализации ще е чудесно. Въпросът е да има смисъл от това, тест да има качества и футболно мислене.

Testa_di_Legno
Мнения: 619
Регистриран на: 25 фев 2019 10:22
Контакти:

Re: efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Мнениеот Testa_di_Legno » 13 май 2023 23:18

vvessel написа:Супер футболист е супер пресилено. Още си спомням дузпата която направи в ключов мач с цска срещу онова лекенце Янев и ни биха с 1:0. Така взеха титлата ако не се бъркам нещо.
(...)

Това беше период от три поредни мача, в които даваха дузпа на лошите за нарушение на Топузаков, като за мен и трите бяха изключително спорни: веднъж есента на 2004 г. при едно равенство на "Васил Левски" (за пръв път след ремонта), втори път във въпросната загуба с 0:1, заради която ония станаха шампиони, и накрая във финала за купата малко след това, когато пак Янев намали към края на 1:2, но все пак бихме...

Но за мен Топчо беше изключително качествен защитник, де: имаше и позициониране, и точна преценка за момента, в който да влезе в единоборствато (тъй наречения в английската терминология anticipation), и добър отскок, съответно - игра с глава. Имал е и грешки, разбира се, но беше константа в отбраната ни в най-силните години на отбора от 1990 г. насам (а може би и изобщо, поне според някои критерии), което не е случайно. И, както стана дума, е мерил сили - и без да се посрами, - с футболисти, срещу каквито надали скоро ще имаме възможност да се изправим: Зидан, Индзаги, Дзола, Оуен, Дрогба, Роналдиньо...

Вече уменията му като треньор са предмет на съвсем друг въпрос... Точната дума е именно "лимитирани", но пък можеш ли кажеш нещо лошо за човек, показал и мъжество, и любов към "Левски" толкова пъти, и нагърбил се пак да вади кестените от огъня сега, когато кризата в клуба има вече екзистенциален характер?
Само "Левски"!

Вълчан
Мнения: 4276
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: efbet Лига: Локомотив (Пловдив) - Левски (София), Понеделник от 17:45

Мнениеот Вълчан » 22 май 2023 20:23

Топчо ще е помощник на новият треньор. Ще му се даде нужният шанс даде развива. Още е млад и има нужда да учи от Сръбската школа.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Martinez1948, TristaNNN, vvessel и 102 госта