Финансиране и управление на Левски - идея

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 13 юни 2020 17:47

Здравейте,

Публикувам темата, за да предложа начин на финансиране и управление на любимия ми клуб.
Идеята е следната:
Всеки привърженик дарява през специална платформа някаква сума (например 20 лв. за глас) и с гласа/гласовете си да решава как да се разходват средствата в клуба вследствие на гласуване в същата тази платформа. Периодът за право на гласуване да е в период от 1 година от момента на превода. Тоест всеки привърженик ще е сигурен, че не просто е дарил едни пари, а ще има роля в решенията и това значително променя нещата. Нещо като акционер, но без да има реален юридически ангажимент. Ръководството ще е длъжно да изпълнява избора на гласуващите в платформата по предложените теми. Когато има равенство (, което силно ме съмнява), ръководството ще има последна дума. Дори с по-малко от процент от имащите право на глас, да се изпълнява по-избраното решение. Така например, дали да се купи даден футболист, дали заплатата да му 20 000 евро и т.н. На пръв поглед звучи нереализуемо, защото трудно ще се процедира всичко в клуба, но основната причина за предложението ми, е че ми е писнало от глупави решения. Бездарни попълнения и загубени цели поколения левскарчета. Безсмилсени треньорски рокади и смяна на ръководства, след които дългът на клуба винаги се оказва още по-голям.
Да, изглежда трудно да се случи, но според мен е единственият път клубът наистина най-после да се управлява правилно и от истинските си привърженици, а те са много. И с такива условия клубът бързо ще изплува финансово, предполагам че даренията ще са многократно повече, а поредният "месия" в клуба няма да се упражнява като мениджър за негова сметка и отговорността всъщност ще е на привържениците. Нямам против Сираков, но от 4-те му първи решения поне 2 за мен са грешни. И няма как да искат подкрепа от привържениците, когато решенията продължават да се взимат на принципа проба-грешка.
Какво мислите?
Последна промяна от Zaash на 13 юни 2020 20:51, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4232
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот LoveAndPeace » 13 юни 2020 18:50

Имаш предвид , че Наско Сираков ще пуска анкети във Фейсбук с кой футболист да преговаря ?
:lol: :lol: :?

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 13 юни 2020 20:09

LoveAndPeace написа:Имаш предвид , че Наско Сираков ще пуска анкети във Фейсбук с кой футболист да преговаря ?
:lol: :lol: :?

Може да се мисли и подобрява много. По-конкретно си представям, че както в този форум, ако дадено предложение, дали ще е за даден футболист, заплата, строеж по база и т. н. предизвика интерес (т.е. прочете се) от да кажем 30 % от привържениците и по точно 30 % от гласове на привърженици ( представям си, че като се заплати дадена сума срещу всеки глас (20 лв) ще се генерира уникален код, който ще позволява много лесно и бързо да се отчита бройката на гласовете, а даден профил ще има според броя на кодовете съответния брой гласове), то казусът се поставят за гласуване в платформата (не ФБ) с някакъв срок, т.е. може и да не гласуват всички. Изобщо да не зависи от ръководството на клуба. Естествено може би има и може да се измислят по-добри варианти, но в този дигитален свят, всичко това е абсолютно възможно стига да има желание.
Пак се повтарям, идеята ми е привържениците, които дават пари да усещат своята роля в управлението на клуба. Така хем е по - малко вероятно да се направи крайно емоционално действие (безотговорно), защото всеки ще е вътре с пари, хем много повече хора ще усетят смисленост в това да дарят и предполагам с лекота ще се събират поне по 20 000 000 лв. на година ( да речем, че има поне 1 000 000 привърженици х 20 лв.). А май горе долу това е годишният бюджет на клуба при това с излишните чужденци.

Потребителски аватар
Kotooshu
Мнения: 4398
Регистриран на: 11 май 2009 09:45
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Kotooshu » 13 юни 2020 20:50

Феновете , никога не трябва да имат нищо общо с избирането на футболисти или треньори !
Има вече изградени платформи за тази цел с гласуването на феновете , купуваш си coin и имаш право на глас ... примерно за дизайна на официалния екип , разни анкети , организирана среща с футболисти и прочее , за каквото се сетиш може да се използва подобна платформа .
Барса,Юве,ПСЖ,Галатасарай,Уест Хям,Рома .... използват подобна платформа !
Тя е - https://www.socios.com/

Колкото повече coin си купиш , толкова по големи отстъпки във фен магазина ще имаш , достъп до футболистите или музея .....
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 13 юни 2020 21:22

.
Последна промяна от Zaash на 13 юни 2020 21:26, променено общо 1 път.

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 13 юни 2020 21:25

Zaash написа:
Kotooshu написа:Феновете , никога не трябва да имат нищо общо с избирането на футболисти или треньори !
Има вече изградени платформи за тази цел с гласуването на феновете , купуваш си coin и имаш право на глас ... примерно за дизайна на официалния екип , разни анкети , организирана среща с футболисти и прочее , за каквото се сетиш може да се използва подобна платформа .
Барса,Юве,ПСЖ,Галатасарай,Уест Хям,Рома .... използват подобна платформа !
Тя е - https://www.socios.com/

Колкото повече coin си купиш , толкова по големи отстъпки във фен магазина ще имаш , достъп до футболистите или музея .....


Идеята ми е по- различна. Аз не предлагам феновете да решават за нещо си. А да управляват клуба. Ръководството да администрира. Спонсори и рекламодатели да допълват бюджет. Защото 20 млн. не е огромен бюджет за милионната публика на клуба и още повече, нагледах се на текучество, проба- грешка в решенията и смяна на ръководства. Откакто гледам футбол, най-големият успех на клуба е постигнат след дългосрочна стратегия (смееха му се на Сираков за Левски 2007) и основно с българи!
Целта ми е да има последователност и участие на тези многобройни българи, на които им пука за Левски. Защото за едни 20 хил. лв. не са много пари, а много хора от хляба си откъснаха (така да се каже) давайки 20 лв., за да спасят любимия клуб и сега само гледат отстрани. И може би повече няма да дарят, ако пак започнат да се купуват чужденци или по някаква причина дойде ново ръководство. А то че нищо не е сигурно в Левски е видно и за незапознатите.
Повече отговорност и повече съзидателност, това ми е целта с идеята. И съм убеден, че много пари ще дойдат в клуба при подобна обвързаност!!! Иначе нещата са ми малко дистанцирани и трудно ще се съглася пак да дам, ако мъгляво се взимат решения пък било то и от Сираков ( на кого по принцип имам доверие).
Защо да не решават фенове за треньори и футболисти, ако основно парите идват от тях? Пример, и да не си специалист, ако си платил за нещо ще подходиш по един начин в избора си, но ако парите не са твои е много по-вероятно да вземеш необмислено решение!!!

Потребителски аватар
Kotooshu
Мнения: 4398
Регистриран на: 11 май 2009 09:45
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Kotooshu » 13 юни 2020 21:36

Ти май говориш за модела , Барселона .
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 13 юни 2020 21:50

Kotooshu написа:Ти май говориш за модела , Барселона .

Не съм много запознат с модела на Барселона, но мисля, че там решенията се взимат по централизирано. Имат си повече власт в сравнение с моята идея. Защото в моята идея няма значение кой управлява клуба, ако е просто администратор.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот galin56 » 13 юни 2020 23:35

Тази идея е напълно нереализируема. Първо 20 млн лв на година да се съберат само от привърженици е абсолютна химера. Най-лесно е с смс-и и който иска пуска смс на цена 2 или 3 лв примерно. Никой няма да седне да си купува coin или други кодове в платформа, или поне много малко хора. Но да оставим това, примерно искаш да вземеш решение за даден футболист. Футболиста Х, или да речем Кристиян Димитров или Тошко Неделев. И сега - питат те, бюджета ни за заплати на месец е 500 хил. лв, преговаряме с Тошко Неделев, договорили сме цена от 700 хил. лв, и той иска заплата 35 хил. лв съгласни ли сте? И от там всички конкуренти го прочитат и всеки може да си прецени дали да предложи малко отгоре и да го вземе, а всеки ще знае точно какви са възможностите на Левски и ще започнат спекулации. Тъпо е.
Няма начин нещо което трябва да се пази като търговска тайна до последно, да го научат всички предварително и да не вредиш.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 13 юни 2020 23:42

galin56 написа:Тази идея е напълно нереализируема. Първо 20 млн лв на година да се съберат само от привърженици е абсолютна химера. Най-лесно е с смс-и и който иска пуска смс на цена 2 или 3 лв примерно. Никой няма да седне да си купува coin или други кодове в платформа, или поне много малко хора. Но да оставим това, примерно искаш да вземеш решение за даден футболист. Футболиста Х, или да речем Кристиян Димитров или Тошко Неделев. И сега - питат те, бюджета ни за заплати на месец е 500 хил. лв, преговаряме с Тошко Неделев, договорили сме цена от 700 хил. лв, и той иска заплата 35 хил. лв съгласни ли сте? И от там всички конкуренти го прочитат и всеки може да си прецени дали да предложи малко отгоре и да го вземе, а всеки ще знае точно какви са възможностите на Левски и ще започнат спекулации. Тъпо е.
Няма начин нещо което трябва да се пази като търговска тайна до последно, да го научат всички предварително и да не вредиш.

+1 Напълно съм съгласен с това мнение. Ще добавя, че всеки, който не е привърженик на "Левски" би могъл да саботира избора на решение - както е написал сам авторът на темата, "в този дигитален свят всичко е възможно"... 8-)
Не е необходимо да измисляме топлата вода или дръжката на чука - хората по света са го измислили. Има различни модели - трябва да се избере възможно най-добрия за нашите - българските условия и да се наложи - за колко години ще стане това и аз не знам. Ясно е, че ще има някакъв преходен период - за момента е сигурно, че без "бащица" (при социализма това бяха държавните предприятия и ведомства) не може не само "Левски", а и всеки друг български отбор, това е положението ... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: darkblue67, Dobri и 119 госта