Финансиране и управление на Левски - идея

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 14 юни 2020 13:23

Thsmith написа:Гонзо се опитваше с трици да лови маймуни и накрая пак той излезе виновен, но това е друг въпрос.

--
Продължаваме, това правим, но поне евентуално си спечелил нещо през това време, а не си имитирал участие/съществуване (както правим в последните 10 години). Ако някой иска да гледа спаринг партньор на Домусчиев, това е друг въпрос. За да си истински конкурент обаче ти трябват ПАРИ, много пари. Или просто имитираш участие. Може да не е приятно да се каже, но е истина.

едит: Без значение на каква цифра хора им харесва.

Гонзо се учеше на треньорски занаят в "Левски", само че "Левски" не е треньорска школа. Това за многото пари, които са нужни, е ясно и на сегашния етап е неизбежно, но трябва да се излезе от този модел. Написал съм някъде по-горе, че няма да стане за година-две. Но един бащица може да фалира, може да му вземат бизнеса и пак да го фалират, може да му светят маслото, може да полудее, да си свали (този път само образно :lol: ) гащите и да направи "Левски" сателит - кеф му на Разград, кеф му на четирибуквието... Как ще се излезе от този модел, завещан ни от социализма (клубовете на държавна или общинска издръжка), без да се самофинансират, със сигурни заплатки я на офицери (ЦСКА към БНА и "Левски" в един период към МВР, преди това към Министерството на съобщенията), я на металурзи ("Ботев" към КЦМ), я на строители ("Славия" към ГУСВ), я на машинисти ("Локомотив"-ите към БДЖ) и т.н., и т.н. - има по-умни хора от мен, които имат и нужната власт - те да го направят.
От мен - беше ми приятно да участвам в дискусията, но работа ме чака. Хубав ден.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 14 юни 2020 13:47

Thsmith написа:За да си истински конкурент обаче ти трябват ПАРИ, много пари. Или просто имитираш участие. Може да не е приятно да се каже, но е истина.

Не съм много съгласен. По времето на най-големия успех на отбора, чужденците са: Томашич (свободен агент), Вагнер (идва от Черно море...), Еромоигбе(купен още 2001 и играе до 2003 в Черно море откъдето Мъри го връща в Левски), Бардон(идва 29 годишен от втората дивизия на Франция, Льо Авър) и Джайеоба( на практика не участва в синята приказка, защото се контузва срещу Публикум и пропуска цялата година. Идва от Локо ПД). Ключова роля като голове има само Бардон. Останалите голове са на българи...
Като контрапункт на твоята теза цитирам Павел Колев - "Левски е взел 200 играчи за 10 години. Само 7 от тях са напуснали клуба с трансферна сума". При това за въпросния период Левски не е постигнал нещо. Има два изгубени финала за купата, за да е болката пълна за привържениците и постоянни отпадания от Лига Европа от случайници или с разгром (като миналата година).
А като гледан Унион Берлин, без да имат някакви свръх скъпи играчи, ще бият всеки български отбор та дори и Лудогорец. Правилна политика, дългосрочна стратегия и последователност. Това е панацеята за мен и тъй като привържениците са нетърпеливи, а ръководството несигурно, постоянно се прави "проба-грешка". Сираков спомена за дългосрочен план, като през 2005 когато му се смееха на "Левски 2007". Но ми се струва, че трурдно ще устиска натиска на феновете. Точно затова предлагам идеята си, която дава възможност на всеки да поеме лична отговорност, за да може мечтите да се съобразят с възможностите!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23325
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Thsmith » 14 юни 2020 14:07

Какви българи, какви пет лева? Ти виждаш ли един български играч, който да става за нещо в момента? Големите ни "звезди" играят по 2-3 та дивизия и го имат за успех.
Пък дори да се намери някакъв, да падне от небето, Зевс да го изпрати, той пак ще струва пари и ще трябва да се издържа с баснословни суми за да не избяга в Раша, Турция или някъде на майната си.
Излезте от розовите приказки. Няма как отбор да се издържа в България без някой да налива пари. Просто разходите са на европейско ниво, няма как да задържиш или да привлечеш даден играч без да харчиш с такова темпо. От друга страна приходите са на балканско ниво и още по надолу. Образува се една огромна дупка, която трябва да се запълва по някакъв начин.

пс Ако помня правилно, Насо точно осъществи план 2007. Отпадна от Беверен ако помня добре и след това регистрира рекордна разлика след панчаревци. Нещо от рода на 16 точки ако помня.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 14 юни 2020 14:58

Thsmith написа:Какви българи, какви пет лева? Ти виждаш ли един български играч, който да става за нещо в момента? Големите ни "звезди" играят по 2-3 та дивизия и го имат за успех.
пс Ако помня правилно, Насо точно осъществи план 2007. Отпадна от Беверен ако помня добре и след това регистрира рекордна разлика след панчаревци. Нещо от рода на 16 точки ако помня.

Големите "звезди" играят там защото не им се дава шанс тук. А така е много по-трудно. Ако Левски даваше достатъчно шанс на собствените кадри, хем щеше да е много евтино, хем по-дългосрочно. Чужденците много по-мотивирано искат трансфер в друг клуб от родния играч ( Мариани). Освен това тези момчета няма да са от днес за утре и ще се изгражда отбор с години, а и ще се познават още от юношеските формации. Всичко това има значение. И ако не вярваш, погледни немско, френско първенство. Приоритетно се дава път на младите, не на доказаните! Плюсовете са повече! Ето, че Славия залага на млади играчи и редовно ги пласира в чужбина, а спечели купа за разлика от нас за въпросния период. Без да купува скъпи трансфери, а даже участва и е Евро турнир. Освен това, когато даваш шанс на момчета от школата, психологически влияеш положително и на следващите генерации, а това е много важно. И обратно, ако само ги преотсъпваш по посредствени отбори се губи стимулът! Сираков даже заяви, че ще се фокусира върху юношеската школа.
Виждам много български играчи, а и левскарчета от школата, които ако не по-добри са поне на нивото на някои от чужденците в Левски. Визирам Спиерингс и Мазурек, а за Нашименто, Каргас , Алар и Мохамед изобщо не разбирам какво правят в Левски, но сигурно е заради неустойки! Предпочитам да играят Найденов, Юруков, Здравко Димитров, Станислав Иванов, Костов и Мартин Петков. А защо да не се дава шанс и на по-младите. Онзи ден 17 -годишен от Леверкузен отбеляза на Байерн!!!

Левски отпадна от Беверен през 2004 и ЦСКА става шампион. Точно затова му се смееха на плана, на него и Мъри. А това беше правилното и година по-късно търпението на Батков се отблагодари с най-големия пробив в Евротурнирите и стават и шампиони. Освен това мислиш ли, че тогава някой играч е бил от много висока класа? Йовов? Телкийски? Ангелов? Домовчийски? Топузаков? Все момчета от чиито ниво имаме играчи и днес. Но имаше идея, имаше последователност, имаше сработеност. И даже точно тогава пак си пролича тази същата слабост при взимането на решения. Ключовият гол на Коприваров. Знаеш ли защо Мъри го взе в Левски? Защото ни беше вкарал гол, а си беше наш юноша, но са го разкарари да се "обиграва", точно както правят през цялото време. И чак когато ни наказа се сетиха за него. И малко по-късно пак изчезна. Дали защото не е връзкарче или защото пак от страх, че е вдигната високо летвата и Мъри набумка отбора с чужденци след пробива, и поне някои от тях бяха наистина добри, но този път нервите на Батков не издържаха и го изгони при първата издънка. Точно това имам предвид неемоционални, последователни и обмислени решения. Да се разчита на привържениците и школата и Левски ще изплува и ще започне отново да ни радва. Защото това чувство, аз съм го позабравил! Вече 15 години "лапаме мухите", пак добре, че още не е фалирал клубът!
Последна промяна от Zaash на 14 юни 2020 15:16, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23325
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Thsmith » 14 юни 2020 15:08

Zaash написа:
Thsmith написа:Какви българи, какви пет лева? Ти виждаш ли един български играч, който да става за нещо в момента? Големите ни "звезди" играят по 2-3 та дивизия и го имат за успех.
пс Ако помня правилно, Насо точно осъществи план 2007. Отпадна от Беверен ако помня добре и след това регистрира рекордна разлика след панчаревци. Нещо от рода на 16 точки ако помня.

Големите "звезди" играят там защото не им се дава шанс тук. А така е много по-трудно. Ако Левски даваше достатъчно шанс на собствените кадри, хем щеше да е много евтино, хем по-дългосрочно. Чужденците много по-мотивирано искат трансфер в друг клуб от родния играч ( Мариани). Освен това тези момчета няма да са от днес за утре и ще се изгражда отбор с години, а и ще се познават още от юношеските формации. Всичко това има значение. И ако не вярваш, погледни немско, френско първенство. Приоритетно се дава път на младите, не на доказаните! Плюсовете са повече! Ето, че Славия залага на млади играчи и редовно ги пласира в чужбина, а спечели купа за разлика от нас за въпросния период. Без да купува скъпи трансфери, а даже участва и е Евро турнир. Освен това, когато даваш шанс на момчета от школата, психологически влияеш положително и на следващите генерации, а това е много важно. И обратно, ако само ги преотсъпваш по посредствени отбори се губи стимулът! Сираков даже заяви, че ще се фокусира върху юношеската школа.
Виждам много български играчи, а и левскарчета от школата, които ако не по-добри са поне на нивото на някои от чужденците в Левски. Визирам Спиерингс и Мазурек, а за Нашименто, Каргас , Алар и Мохамед изобщо не разбирам какво правят в Левски, но сигурно е заради неустойки! Предпочитам да играят Найденов, Юруков, Здравко Димитров, Станислав Иванов, Костов и Мартин Петков. А защо да не се дава шанс и на по-младите. Онзи ден 17 -годишен от Леверкузен отбеляза на Байерн!!!



Оо да, това ми е любимото клише. Някой не му дал шанс на него. Той бил новия Марадона, но пустия треньор го мразел и затова пускал мамачуко вместо него.
Няма профи треньор, който да държи по-добър играч резерва за сметка на значително по слаб. След като не можеш да се пребориш дори със сегашните, какво говорим изобщо? Те като влязат не могат и топката да спират и все едно играеш с човек по-малко, а ти за някакви шансове говориш.
Не даваш приоритет на млади или стари, на българи или чужденци. Приоритет се дава на можещите. Само тук говорим за "налагане". Да наложиш някой, който очевидно няма качества, но ти въпреки това го "налагаш".
Zaash написа:Левски отпадна от Беверен през 2004 и ЦСКА става шампион. Точно затова му се смееха на плана, на него и Мъри. А това беше правилното и година по-късно търпението на Батков се отблагодари с най-големия пробив в Евротурнирите и стават и шампиони.
Точно това е и моята теза, но липсата на търпение у привържениците допринася за прибързана, непоследователна и необмислена политика в клуба и вече 15 години "лапаме мухите", пак добре, че още не е фалирал клубът!


Година по късно, Батков все правилното решение и изгони и двамата, а Левски стана шампион на следващата година с Гонзо и Джеймс. Пробива в УЕФА беше преди 2 години. Иначе най-силния отбор на Левски, който съм гледал и с най-големи шансове за постигане на нещо (и то не срещу нечии резерви) си беше по времето на Люпко 2001 година, около мачовете с Галатасарай.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 14 юни 2020 15:30

Thsmith написа: Те като влязат не могат и топката да спират и все едно играеш с човек по-малко, а ти за някакви шансове говориш.

Година по късно, Батков все правилното решение и изгони и двамата, а Левски стана шампион на следващата година с Гонзо и Джеймс. Пробива в УЕФА беше преди 2 години. Иначе най-силния отбор на Левски, който съм гледал и с най-големи шансове за постигане на нещо (и то не срещу нечии резерви) си беше по времето на Люпко 2001 година, около мачовете с Галатасарай.


И юношите на Славия ли не могат топката да си спрат? Или може би нашите са по-зле?
Спомням си, че Томислав Русев се изказа много негативно в началото за Станислав Иванов (не можел един човек да мине ек на ек) , колко недалновидно от негова страна, от днешна гледна точка. За съжаление и ти разсъждаваш по същия начин и сигурно още много левскари.
Нещо не можем да се разберем за периода на пробива. Става дума за достигането на 4-финал в Лига Европа, което се случва през сезон 2005/06, а година по-рано отпадаме от Беверен и ЦСКА става шампион. Ако искаш ще ти пратя линк за доказателство.
Ако по времето на Люпко Левски е бил по-силен, защо не отстрани Галатасарй? По времето на Мъри (не знам за какви резерви става дума), Левски бие Оксер, Олимпик Марсилия и Удинезе. И до момента постижението от 4-финал в ЕТ не е достигнато (камо ли пък задминато) защото Лудогорец са само с 8-ина финали. Става дума за след 90-та година.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23325
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Thsmith » 14 юни 2020 16:42

Zaash написа:
И юношите на Славия ли не могат топката да си спрат? Или може би нашите са по-зле?
Ами могат ли? Ти доволен ли ще си да се бориш за оцеляване и веднъж на 2 години да пласираш някой коч във втора руска дивизия или нещо подобно? Това ли е за пример?

Zaash написа:За съжаление и ти разсъждаваш по същия начин и сигурно още много левскари.

Да, за съжаление много хора живеят в някакъв розов филм в който все те са подтиснати, някои не им е дал шанс, не ги е наложил и те това е причината за някой техен неуспех.

Zaash написа:Нещо не можем да се разберем за периода на пробива. Става дума за достигането на 4-финал в Лига Европа, което се случва през сезон 2005/06, а година по-рано отпадаме от Беверен и ЦСКА става шампион.
Оф, вярно. Не беше срамното отпадане от Беверен, а от Тампере.

Zaash написа:
Ако по времето на Люпко Левски е бил по-силен, защо не отстрани Галатасарй? По времето на Мъри (не знам за какви резерви става дума), Левски бие Оксер, Олимпик Марсилия и Удинезе. И до момента постижението от 4-финал в ЕТ не е достигнато (камо ли пък задминато) защото Лудогорец са само с 8-ина финали. Става дума за след 90-та година.


Ами защо? Не игра срещу резервите на средняци от Лига 1 и Калчото, а игра с отбор, който беше стигнал 1/4 финал в ШЛ и отпадна от Реал М след като го би в Турция с 3:2 и падна в Мадрид. Същите след няколко месеца станаха и 3 ти в света на световно, да същите дето 1/2 вината бяха играчи на Галатасарай. Не, не се готвеха да изпаднат от калчото и не се бориха със зъби и нокти за мястото си там, а станаха 3 ти на световно първенство.
Да и аз се радвах на тура в УЕФА, но нека да не се лъжем между нас си.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

deaf
Мнения: 85
Регистриран на: 09 ное 2016 17:53
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот deaf » 14 юни 2020 17:49

В България футболът е обречен на провали защото продължават да управляват комунистите! Тоест,частната собственост е забранена. Спасението на "Левски" (и не само на него) е да стане частна собственост. Но как когато комунистите унищожават частната собственост! Прокудиха и последният опитващ се да прави частен бизнес Божков. Всякакви "схеми" за управление на "Левски"са безсмислени защото всичко решава Вожда на държавата и партията,в случая Борисов. Как може левскари да гласуват за Сираков,когато (би трябвало!) да знаят,че той е подлога на Борисов?! :roll:

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Zaash » 14 юни 2020 19:44

Thsmith написа:
Zaash написа:
И юношите на Славия ли не могат топката да си спрат? Или може би нашите са по-зле?
Ами могат ли? Ти доволен ли ще си да се бориш за оцеляване и веднъж на 2 години да пласираш някой коч във втора руска дивизия или нещо подобно? Това ли е за пример?


https://www.24chasa.bg/sport/article/8700489

И играч на Ботев (объркал съм, се че пак е на Славия, но браво на белите, че залагат на млади таланти) - https://bnr.bg/plovdiv/post/101290412

Важното, е че са български юноши и явно тези грандове не смятат, че не могат "да си спират топката".



Zaash написа:
Ако по времето на Люпко Левски е бил по-силен, защо не отстрани Галатасарй? По времето на Мъри (не знам за какви резерви става дума), Левски бие Оксер, Олимпик Марсилия и Удинезе. И до момента постижението от 4-финал в ЕТ не е достигнато (камо ли пък задминато) защото Лудогорец са само с 8-ина финали. Става дума за след 90-та година.

Thsmith написа:Ами защо? Не игра срещу резервите на средняци от Лига 1 и Калчото, а игра с отбор, който беше стигнал 1/4 финал в ШЛ и отпадна от Реал М след като го би в Турция с 3:2 и падна в Мадрид. Същите след няколко месеца станаха и 3 ти в света на световно, да същите дето 1/2 вината бяха играчи на Галатасарай. Не, не се готвеха да изпаднат от калчото и не се бориха със зъби и нокти за мястото си там, а станаха 3 ти на световно първенство.
Да и аз се радвах на тура в УЕФА, но нека да не се лъжем между нас си.

По тази логика победихме Португалия с Роналдо, макар и в контрола (Стоянов му спаси дузпа), те станаха европейски шампион след това...

Точно сега приключва мачът запис на Левски с Удинезе по БНТ3. По никакъв начин не мога да се съглася, че тези са били средняци или с резерви. И тук е моментът да си призная грешка, Томашич бележи втория гол, т. е. не само Бардон е имал ключова роля, като голове. Мачът е страхотен. За ниво на 8-ина финал отвсякъде и не разбирам защо се подценява.
Честита победа над Арда.
Виждам, че идеята ми не се приема. Жалко.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23325
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Финансиране и управление на Левски - идея

Мнениеот Thsmith » 14 юни 2020 21:12

Zaash написа:
Важното, е че са български юноши и явно тези грандове не смятат, че не могат "да си спират топката".


Ами всъщност, точно така смятат. Тоя ако запише мач над Серия Ц, аз ще застана на глава.

Zaash написа:По тази логика победихме Португалия с Роналдо, макар и в контрола (Стоянов му спаси дузпа), те станаха европейски шампион след това...

Точно сега приключва мачът запис на Левски с Удинезе по БНТ3. По никакъв начин не мога да се съглася, че тези са били средняци или с резерви.
Виждам, че идеята ми не се приема. Жалко.

По коя логика? Какво значение имат контролите изобщо?


Не е нужно да се съгласяваш с каквото и да е. Достатъчно е да им погледнеш състава и да видиш, че имат 2 ма титуляра и 9 резерви.

Аз имам идея всички да имаме тела като Зевс, да сме богати като Мидас и да имаме Афродита за гадже.
Е да, няма как да стане, но...
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 108 госта