Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32581
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот 1914.1902 » 25 мар 2024 10:56

Изображение

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32581
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот 1914.1902 » 25 мар 2024 11:33

Изображение

Изображение

vlong
Мнения: 4547
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот vlong » 25 мар 2024 11:55

Айде ,стига с тази Мика!
Дайте някоя снимка на Танита,или на Теменужка .
САМО ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12661
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот BRF » 25 мар 2024 15:24

gihuelo написа:
honda написа:
gihuelo написа:
honda написа:
Пели, твърдиш че не си комунист . но при теб има направо "култ към личността" на ГГ
Ето ти официалната вечна ранглиста по борба за всички времена :
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%B1%D0%B0

Може да видиш на кое място е България( като премахнем Япония - почти всичките им медали са от женските шампионати) .
На последното СП България зае ...20-то място( без участието на несъмнено най-силния отбор -Русия ,както и традиционно силния отбор на Белорусия) . На едно ниво със.... Сан Марино( държава с население по-малко от това на Нова Загора) . Можеш ли да посочиш друг спорт в който сме на едно ниво със Сан Марино? а точно в този спорт исторически сме на второ място за всички времена.
Вече писах ,че ГГ е виновен за състоянието на борбата ,толкова колкото БФС е виновно за състоянието на футбола.
За мен причините за тоталния срив не са една и две. На първо място за мен практическата липса на детски и ученически и спорт.
Няма как един спорт да бъде добре ,а останалите в плачевно състояние . Друго в България няма изградена тази култура да се спортува масово. За мен базите и липсата на пари са по-скоро оправдание. В една Хърватия ,която като население е наполовина на България и състоянието на базите не е кой знае колко по-добро от България, както и там парите не са много повече отколкото у нас, са водещите не сам във футбола, но и в баскетбола, хандбала и водната топка. .
Никой не ни е виновен ,че българските деца просто не искат да спортуват .
Синовете и внуците ми са учили и спортували в т.н. "бели държави" и знам какво е отношението към ученическия, студентския и масовия спорт и какво е у нас.
Между другото един от проблемите в ДЮШ у нас е,че не се прави разлика между спортуване за високо спортно майсторство и просто спортуване за здраве и удоволствие.


Пак пълни глупости говориш.
Сан Марино не развиват спорта борба и няма как да ни сравняваш с тях и Нова Загора.
Пича е американец , роден в САЩ ,чак прабаба му има някакво гражданство на Сан Марино.
Не знам дали изобщо е ходил в Сан Марино :)
За масовоста в спорта също не си много прав! Аз не знам да е имало някога толкова много футболни школи.
Вероятно си бил зает в някой трансконтинентален полет или някаква бизнес среща с някой шейх за да забележиш че събота и неделя се играят мачове на всяко свободно игрище .
Примерно сега на републиканското по борба в Стара Загора бяха толкова много деца ,че бяха разделени на по две групи във всеки стил. Имаше категории с по 30 деца.
Минали месец на републиканското по бокс за юноши в Плевен също беше пренаселено.
Но до тук. Просто ставаш на 19 и ако си решил да си спортист ти дават 1000-1500 лева заплата и си до там.
След една година си или в чужбина или слагаш дограма за 2000 лева някъде.
Специално за борбата можеш да погледнеш в таблицата на медалистите и да видиш ,че освен американците и иранците всички други медалисти за останалите държави са дегестанци,чеченци,арменци,грузинци и т.н.
Просто там има много таланти отлични борци и за без пари. Всяка държава си пазарува от там и ги прави сърби,гърци и т.н.
Всички спортове имат огромно отстъпление ,но ти си се хванал само за борбата.
Още една глупост която си написал е че много малко държави разиват този спорт.
На цитираното от теб Световно първенство е имало 941 участници от 87 държави ! 87 държави е почти половин свят.
На световното през 1997 е имало 220 участници от 45 страни.
И пак те питам Джуджака като е толкова лош и не разбира от спорт ,как вашите ръководители които много разбират допуснаха да нямате женски отбор във баскетбола при положение ,че сте европейски шампионки в този спорт.
От доста неща не разбираш ! Последното е че ТИМ спечелили конгреса на БФС :)

Защо се опитваш да спориш за неща от които си нямаш понятие .
В България не се спортува- това е факт , приятно или неприятно .
Да направим сравнение между България и Нидерландия(Холандия)- като територия България е 2.5 пъти и половина по-голяма , като населения Холандия е 2.5 пъти и половина по-голяма. Броя на картотекираните футболисти ,които участват в турнири на различни нива е над 1 милион . Всяко дете в Холандия се научава (бива научено) да плува преди да се научи на чете и пише(хайде тук има и елемент на необходимост - около 20% от територията им са водни площи и на всяко дете се е случвало да падне във водата) Броя на активно спортуващите в Холандия(членове на различни спортни федерации) е над 5 млн или около 30% от населението . Като учениците и студентите активно спортуващите са практически 100%.
Ние дали се вписваме в тази картина? И къде сме ние? - Май желаещите да спортуват в България са много много по-малко . Една Хърватия дето е с население малко над половината от това на България има над 1300 футболни клуба участващи в първенства на различни нива. Повярвай ми там скандалите с футболната им федерация са много повече и по-големи отколкото у нас. Но това не им пречи да са една от водещите сили в света.
Имаш представа какви глупости си написал за юношеските първенства ? - 30 състезатели в категория на републиканско първенство - толкова състезатели някога имаше на окръжно първенство. Според Жоро Мърков и Филип Кривиралчев( лека му пръст) по времето когато те бяха треньори на националния отбор (70-80-те години на миналия век) , трениращите борба в България са били над 50 000 . Сега дали имат и хиляда. Това обяснява и защо нямаме успехи. В онези времена бяхме напълно равностойни на тези дето ти наричаш много талантливи и отлични борци - между другото най-добрите борци са осетинците, но всички кавказци са добри .
.Апропо разбрахме за бореца от Сан Марино ,че бил ...американец, а услужливо си пропуснал, че този дето е спечели квота за ОИ за България и той не е българин , а е украинец. Какъв е смисъла от това да натурализираш чужденци за да се състезават за националния отбор?- Не е ли по-добре тези средства да се влагат в развитие на ДЮ спорт?
Във времената когато аз съм бил активен спортист - борбата се развиваше в бившия СССР , България , останалите соц.държави , Турция, Иран . Като с изключение с изключение на СССР в другите държави бяха на доста по-ниско ниво от нас , хайде в Турция и Иран има голяма популярност и масовост та вадеха добри борци. Тази бройка държави дето си я написал- преди 40 години не знаеха какво е това суплес и яде ли се , пие ли се.
Няколко пъти писах , защо посочвам борбата като еталон за сравнение с футбола . В борбата от 30 години управлява един и същ човек и този човек наистина много обича борбата(което си е вярно, си е вярно-няма две мнения по въпроса) и прави всичко по силите си и до къде стигнахме ? - до исторически срам. Каквато е и ситуацията с футбола - същия срам. Колкото е виновен ГГ за състоянието на борбата, толкова е виновен и Б.Михайлов за състоянието на футбола.
Ако бъде направена двустранна среща по лека атлетика или плуване между нашите национални отбори и отбора на който и да е американски университет , нашите ще загубят с катастрофална разлика.

"От доста неща не разбираш ! Последното е че ТИМ спечелили конгреса на БФС :)" -

https://www.actualno.com/bgfootball/dva ... 82620.html
Този е ваш човек , ама май повтаря бате ти хонда.
Между другото как ще коментираш ,че май човека, който най-много плаче за унищожителната загуба на Бербатов на конгреса е близък роднина на Ахмед Доган ? И случайно кандидатурата на Д.Бербатов да е издигната от общински клуб от община в която управляват ГЕРБ и ДПС? Провери ли кой предложи на конгрес на БФС всеки клуб да бъде с по един глас ? - дали бате ти хонда не беше прав :lol:


Пич , ти от преди 20 години когато Джуджи бил прецакал борбата се върна в 1970 година ? :)
Тогава беше друг строй. Защо ми говориш за преди 55 години? Той Джуджи е бил на 10 годинки тогава.
Обяснявам ти като на първокласник ,че всички спортове са в страшен упадък а ти искаш да ми кажеш ,че ако Джуджи не е бил в борбата ,сега ще сме цъфнали и вързали . Занчи другите спортове ще са зле и няма да имаме кьорав медал на олимпиада или световно , но ако не бил Джуджи сега борбата ще е цъфнала и вързала.
Пак те питам посочи виновниците за упадъка на плуването, леката атлетика, вдигане на тежести, гребане , бокс и така нататък.
За баскетболния Левски(жени) те питам трети път кой е виновен ама ти не ми казваш.
За бореца от Сан Марино ти ми даде пример как сме били на тяхно ниво ,ама не се сещаш че те нямат нито един борец и този с си го купили.
За ТИМ ти казах че си много далеч от истината и няма да ти го повтарям вече.
И осмокласниците разбраха че ГЕРБ и ДПС спечелиха конгреса ,само в твоята глава не може да влезе това.
И от кога Актуално е сайта на който може да се вярва?

Как така е прецакана борбата като на поседните ОИ от 6 медала ,2 са от борба!?!

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот NOMER14 » 25 мар 2024 17:08

Това намерих в нета, с което май всички сме съгласни.
Черен курс (де факто конвертируем курс) до края на 1970-те 1US$ = 2,50 – 3 лева, в началото на 1980-те 1US$ = 3 – 4 лева, през 1988 год. 1 щатски долар = 4,50 лева.

Ще добавя, че в края на 89-а почнаха да дават таблици във вестниците с курса - около 5 лева.
Проблемът не в това колко струваше долърът на черно при комунизма. Проблемът е в липса на стоки. Без дънки и касетофон може да минеш. Но без животоспасяващи лекарства - не. Помня, че баща ми купи от едни цигани долари, за да купи лекарство за него ли, за майка ми ли - не помня. Изобщо не го интересуваше, че долърът е 3-3,50. Някъде около 3,8 даде.

Dust
Мнения: 8051
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Dust » 25 мар 2024 19:21

"Панака" които се шиеха в Луковит си бяха много яки дънки и се продаваха навсякъде.
Дънки "Панака" с бели маратонки "Ромика" беше класика в мъжката мода.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

На линия
Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2700
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Der Schmarotzer » 25 мар 2024 19:47

Dust написа:"Панака" които се шиеха в Луковит си бяха много яки дънки и се продаваха навсякъде.
Дънки "Панака" с бели маратонки "Ромика" беше класика в мъжката мода.

А не, панаката беше дървения, нямаше я рибената кост. Ние предпочитахме оригинален Farwest или димитровградски "оригинал". Също така можеше по съборите на българо-югославската граница да си намериш всичко, което искаш на прилични цени и при това оригинал. Също така правеше се тест за оригиналност с цигара, от вътррешната страна на канта - ако не го прогори бързо и е рибена кост, значи е оригинал, всичко останало е менте.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21365
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот metodito » 25 мар 2024 20:07

"Панака", като модел много приличаше на дизайна на "Райфъл" - грозни, но много здрави. Имал съм "Панака", имал съм и сигурно три чифта "Райфъл" след това. Изхвърлих ги щото ми умаляха, а не щото се скъсаха.
Последна промяна от metodito на 25 мар 2024 20:08, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14225
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 25 мар 2024 20:08

Der Schmarotzer написа:
Dust написа:"Панака" които се шиеха в Луковит си бяха много яки дънки и се продаваха навсякъде.
Дънки "Панака" с бели маратонки "Ромика" беше класика в мъжката мода.

А не, панаката беше дървения, нямаше я рибената кост. Ние предпочитахме оригинален Farwest или димитровградски "оригинал". Също така можеше по съборите на българо-югославската граница да си намериш всичко, което искаш на прилични цени и при това оригинал. Също така правеше се тест за оригиналност с цигара, от вътррешната страна на канта - ако не го прогори бързо и е рибена кост, значи е оригинал, всичко останало е менте.

Аз такива дънки не помня, но теста с цигарата съм го правил на SUPER RIFLE от външната страна на крачола, след което само изтръсках пепелта, без никакъв белег.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32581
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот 1914.1902 » 26 мар 2024 07:54

Изображение


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drvasko98, metodito и 135 госта