Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 16 яну 2022 22:23

peliforewer написа:
vlong написа:Много ясно,че няма да намериш.
Някой каза тук,едно допитване до софиянци искат ли стадион в градината.
Това е единственото правилно.1500 пешкеша ши ми реват за армии,казарми и дрън ,дрън.Па как не се намери един истински военен да зададе въпросът какво общо има армията с ловешкият отбор?.Щом е армейски този отбор ,защо армията не го финансира ,а някакъв алчен бизнесмен с последно желание?

Преди време този часови пояс беше запазен за Синчеца/къде изчезна този ерудит спрямо сегашните рупори на синята идея/ и Дамянов,сега се опитваш да ги заместиш ,но не ти се получава,явно не можеш да издържаш на натоварвания.Когато всички футболни отбори са били ведомствени Министерството на отбраната ни е издържала,но след 1989г. само няколко отбора са били на държавна хранилка,един от който е спонсориран И от МВР,ЦСКА не е от държавните отбори.Дано поне си служил войник за да разбереш,че Армията е школа за мъжество,а Полицията не съвсем читаво място.

След 1985г има само един ведомствен ФК отбор - любимия ти.
През 1985г всички ведомствени ФК са закрити и стават клубове по териториален принцип. 1 година по-късно любимия ти клуб става отново ведомствен клуб на МНО(по-късно МО) и остава такъв до ....2005. Явно въобще не си на годините ,които твърдиш . През 2005г година имаше една емоциална пресконференция на пресаташето на "Нове холдинг" ( една засукана руса мадама за която се твърди че била любовница на Черепа),която с насълзен глас обясняваше ,че МО изоставило ЦСКА и не искало да осигурява 30% от бюджета на ЦСКА и се отказало от стаадиона. Дори наглостта и беше,че ако това се случило "г-н. Божков нямало да плаща данъци".
След 1985г няма 1 стотинка платена от МВР към ФК Левски.
Аз съм служил войник - разузнавач в един от ъглите на един от триъгълниците на смъртта. Изстрелям съм няколко десетки хиляди патрона с калашника и съм пробягал няколко хиляди км ,и съм пропълзял над 1000 км. А ти къде си служил?
Защото преди доста време във въпросния форум зададох няколко въпроса към колегите армейци - всеки,който е държал калашник няма да се замисли да отговори ,но май никой не можа да отговори.
Би ли отговорил кой ФК в България на 3 пъти е бил оглавяван от генерали от комунистическата ДС?
Във всяка тоталитарна държава най-голямата опора на тоталитарната власт е именно армията. Неслучайно има понятието "военен преврат" , аз лично за полицейски преврат не съм чувал. В соц.държавите има доказан един случай на противопоставяне между МВР(МВД/КГБ) и Армията - резултата е бил ,че всички сили на МВД и КГБ в Москва (включително елитната дивизия "Ф.Джержински" известна като червените барети) са били обезоръжени от непълния състав на Кантемировската танкова дивизия , а злия гений Л.Берия е бил арестуван и по-късно екзекутиран.
МВР беше малкото братче на МНО. Между другото министъра на НО се явяваше макар и чисто формално началник на министъра на ВР.
Между друго много малко от вас знаят,че любимия ви бай-Добри Джуров беше генерал от ДС ,а не от Армията.

zieek91
Мнения: 999
Регистриран на: 10 сеп 2015 00:55
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот zieek91 » 16 яну 2022 22:48

Dust написа:
Mitata написа:
Dust написа:
Mitata написа:Еми създайте си отбор в Ловеч и се погрижете за него. Кажете, че не искате ганчевия в Б група.

То си имаше отбор в Ловеч.
Толкова ли беше трудно ГГ да го остави в същия вариант, в който го беше взел и да върви където си пожелае?


Това го разбрах, създайте си нов и се грижете за него.

Не благодаря. По-добре без отбор, отколкото припошка му работа или ефбетски чикиджийски истории
Това е ваша запазена марка.
,,,.


След демокрацията всяка година с ново име :). Осъм, после Лекс, по после Ловеч, последствие Литекс, айде пак Лоич, айде пак Литекс. Агитката ви всяка година с нов редактиран репертоар. А на тая дето й се изкривявали ръцете от шиене на знамето ви, името й не е било Райна Княгина, а Райна Припошка.

Dust
Мнения: 8041
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Dust » 17 яну 2022 00:09

Сега научих, че при десет победи трябва да кръстят стадиона на твое име.
Вече ми е ясна и сагата с Джокович.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Mitata
Мнения: 6649
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Mitata » 17 яну 2022 06:48

honda написа:................
Между друго много малко от вас знаят,че любимия ви бай-Добри Джуров беше генерал от ДС ,а не от Армията.



ЕЖК?
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

peliforewer
Мнения: 9480
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот peliforewer » 17 яну 2022 07:29

vlong написа:Дано поне си служил войник за да разбереш,че Армията е школа за мъжество,а Полицията не съвсем читаво място.

Армията школа за мъжество?
Донякъде,само че тя не цели да го създаде,а да те превърне в някакъв роб ,не мислещ ,а само изпълняващ по съветски обичай с тормоз и лишения,подигравки и гаври с човешкото достойнство.Който си го имаше ставаше мъж ,но на каква цена?Всички които са били в казармата имат добри спомени от другарството между войниците,и лош спомен от командващите на 90%.Корупция ,кражби,връзкарство,подмазвачество,злоупотреби,лъжи,интриги,несправедливости игра със здравето на войниците,стрес,психически тормоз.Всеки който е бил в съветска казарма има стотици истории потвърждаващи това.
И накрая всеки казва -Една голяма простотия,и две ,три загубени години.

Разбирам, че не си ходил войник,няма руски, няма американски модел,там се сбогуваш с детството и ставаш мъж,няма ги мама и тате да те дундуркат,срещаш и нови приятели,някои от тях остават за цял живот.Имаше и много гадории,циклил ли си паркет с лист от ножовка,но това ни караше да се приспособяваме към това което следваше след казармата,не всичко беше цветя и рози и в цивилния живот.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

peliforewer
Мнения: 9480
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот peliforewer » 17 яну 2022 07:46

honda написа:
peliforewer написа:
vlong написа:Много ясно,че няма да намериш.
Някой каза тук,едно допитване до софиянци искат ли стадион в градината.
Това е единственото правилно.1500 пешкеша ши ми реват за армии,казарми и дрън ,дрън.Па как не се намери един истински военен да зададе въпросът какво общо има армията с ловешкият отбор?.Щом е армейски този отбор ,защо армията не го финансира ,а някакъв алчен бизнесмен с последно желание?

Преди време този часови пояс беше запазен за Синчеца/къде изчезна този ерудит спрямо сегашните рупори на синята идея/ и Дамянов,сега се опитваш да ги заместиш ,но не ти се получава,явно не можеш да издържаш на натоварвания.Когато всички футболни отбори са били ведомствени Министерството на отбраната ни е издържала,но след 1989г. само няколко отбора са били на държавна хранилка,един от който е спонсориран И от МВР,ЦСКА не е от държавните отбори.Дано поне си служил войник за да разбереш,че Армията е школа за мъжество,а Полицията не съвсем читаво място.

След 1985г има само един ведомствен ФК отбор - любимия ти.
През 1985г всички ведомствени ФК са закрити и стават клубове по териториален принцип. 1 година по-късно любимия ти клуб става отново ведомствен клуб на МНО(по-късно МО) и остава такъв до ....2005. Явно въобще не си на годините ,които твърдиш . През 2005г година имаше една емоциална пресконференция на пресаташето на "Нове холдинг" ( една засукана руса мадама за която се твърди че била любовница на Черепа),която с насълзен глас обясняваше ,че МО изоставило ЦСКА и не искало да осигурява 30% от бюджета на ЦСКА и се отказало от стаадиона. Дори наглостта и беше,че ако това се случило "г-н. Божков нямало да плаща данъци".
След 1985г няма 1 стотинка платена от МВР към ФК Левски.
Аз съм служил войник - разузнавач в един от ъглите на един от триъгълниците на смъртта. Изстрелям съм няколко десетки хиляди патрона с калашника и съм пробягал няколко хиляди км ,и съм пропълзял над 1000 км. А ти къде си служил?
Защото преди доста време във въпросния форум зададох няколко въпроса към колегите армейци - всеки,който е държал калашник няма да се замисли да отговори ,но май никой не можа да отговори.
Би ли отговорил кой ФК в България на 3 пъти е бил оглавяван от генерали от комунистическата ДС?
Във всяка тоталитарна държава най-голямата опора на тоталитарната власт е именно армията. Неслучайно има понятието "военен преврат" , аз лично за полицейски преврат не съм чувал. В соц.държавите има доказан един случай на противопоставяне между МВР(МВД/КГБ) и Армията - резултата е бил ,че всички сили на МВД и КГБ в Москва (включително елитната дивизия "Ф.Джержински" известна като червените барети) са били обезоръжени от непълния състав на Кантемировската танкова дивизия , а злия гений Л.Берия е бил арестуван и по-късно екзекутиран.
МВР беше малкото братче на МНО. Между другото министъра на НО се явяваше макар и чисто формално началник на министъра на ВР.
Между друго много малко от вас знаят,че любимия ви бай-Добри Джуров беше генерал от ДС ,а не от Армията.

Нямам време да влизам в подробности, Левски не е получавал пари от МВР от 1985г.,ами как се издържахте, сигурно феновете пращаха есемеси,от друго държавно кранче.Кой Ви плащаше консумативите за стадиона дълги години,що си мисля,че бяха МВР.Служил съм 27месеца, 5 октомври 1977г.-25.12.1999г. в София, Западен парк и на гара Иваняне,не съм стрелял много,бях шофьор и тъй като този разговор сме го водили ,но явно си забравил,изпреварвам те и казвам,не съм бил връзкар.
Последна промяна от peliforewer на 17 яну 2022 08:01, променено общо 1 път.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

vlong
Мнения: 4523
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот vlong » 17 яну 2022 07:52

Всичко си е познато от историята.Знаеш другата опорка,че Бг войник не е загубил битка ,ами генералите и политиците .
Че и в казармата така.Постоянно ти реват на главата да спазваш ред и дисциплина,а полковникът пие в кръчмата,НАч.щаба гърми с пистолета на плаца,генералът стреля по фазани на погребите,иначе войничето ,ако го хванат с цигарите на пост ,уууупрестъпник айде в ареста.Е такива простотии .
Бягаш по учения,даваш наряд,лъскаш спални и тоалетни-получаваш с късмет градска отпуска
Някое тарикатче реди фаянса на ротния,или му измазва вилата-оппа всеки месец домашна.
Хиляди истории с пародията на армия.
Най-важното беше да издържим 24часа докато дойдат руснаците,това беше главната задача
САМО ЛЕВСКИ!

tmanolov
Мнения: 4013
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот tmanolov » 17 яну 2022 09:23

peliforewer написа:
vlong написа:Дано поне си служил войник за да разбереш,че Армията е школа за мъжество,а Полицията не съвсем читаво място.

Армията школа за мъжество?
Донякъде,само че тя не цели да го създаде,а да те превърне в някакъв роб ,не мислещ ,а само изпълняващ по съветски обичай с тормоз и лишения,подигравки и гаври с човешкото достойнство.Който си го имаше ставаше мъж ,но на каква цена?Всички които са били в казармата имат добри спомени от другарството между войниците,и лош спомен от командващите на 90%.Корупция ,кражби,връзкарство,подмазвачество,злоупотреби,лъжи,интриги,несправедливости игра със здравето на войниците,стрес,психически тормоз.Всеки който е бил в съветска казарма има стотици истории потвърждаващи това.
И накрая всеки казва -Една голяма простотия,и две ,три загубени години.

Разбирам, че не си ходил войник,няма руски, няма американски модел,там се сбогуваш с детството и ставаш мъж,няма ги мама и тате да те дундуркат,срещаш и нови приятели,някои от тях остават за цял живот.Имаше и много гадории,циклил ли си паркет с лист от ножовка,но това ни караше да се приспособяваме към това което следваше след казармата,не всичко беше цветя и рози и в цивилния живот.

С кво си циклил? Ние циклехме със счупени стъкла или с металната част от вътрешността на парадните шапки. Казармата е тъпа история, поне в онзи и вид, и донесе до разложението на онази армия, дето някога е всявала див ужас не само на Балканите. И да, за това са виновни любимите ти комунисти. Бил съм Вътрешни войски в Разград и във Враня. Пазил съм поне 30 посолства, давал съм караули в Симеоново и Подгумер, както и на летище Враждебна, бил съм мерач на КПВТ, бил съм снайперист (най-дборият в ротатата, която пък беше най-добрата в бригадата) и т.н. - уволних се като редник, просто защото не съм лизач - бях наказан с 3 месеца без отпуск, щото отказах да вляза в Симеоново от квотата на бригадата. Не се оплаквам, имаше и строхотни военни, но повечето бяха леш и създаваха повече омраза, отколкото уважение към институцията, която представляват.

както и да е - огромната част от вас, дето се пишете Ярмейци, сте били по скатани службички, ако изобщо сте стъпвали в казармата, и ми е безкрайно смешно когато ви напишата някой сълзлива ловешка декларацийка, започваща с Ярмейци.....

Апропо, винаги съм питал и никога не съм получил адекватен отговор - какво означава ЦСКА? За тирето и София знам, ама ЦСКА какво означава - безразборна подредба на думи или нещо друго?
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

d.milanov
Мнения: 1431
Регистриран на: 13 юни 2013 17:46
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот d.milanov » 17 яну 2022 11:32

Джоката и той като нас - на жребието го елиминираха. Съдбата на великите!

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3755
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот ivo55 » 17 яну 2022 12:08

А бе що трябва да чета кой къде е бил в казармата, пък от това да прави и някакви изводи кои са по-качествени хора - цесекарите или подуенци. Егати и тъпата логика. Ако ме убедите в нея трябва да звънна спешно на половината си приятели и да има кажа, че вече не са такива. Без значение коя половина.
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,CSKA Sofia.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: metodito, Testa_di_Legno и 60 госта