Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 26 яну 2022 21:24

Ozzimozzi написа:Ха, този с въпросите към министър Василев се оказа бибочковец! Каква случаЕност?! :mrgreen:
Носталгията към Тиквата и кликата му става все по-явна при динамовци.

Първо научи ,кой е този дето е задал въпросите към вашия любим министър Руди.
За твоя голяма изненада е водач на депутатската листа от ...."Продължаваме промяната" и като такъв е много по-близък до МП и МФ от вашия любим Руди .
Между другото научете се да четете между редовете дали един водач на листа от управляващата партия изразява личното си мнение или мнението на .....някой който е над него.
И добре е да научите името му можете да ви се наложи да го произнасяте доста често ;)
Последна промяна от honda на 26 яну 2022 21:31, променено общо 1 път.

krumeto
Мнения: 3640
Регистриран на: 25 сеп 2015 16:18
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот krumeto » 26 яну 2022 21:29

TristaNNN написа:
damyanov1963 написа:...., докато вие с ваш'те европейски мачове не само, че не можете да прескочите групите, а и винаги сте на последно място.

Може и да бъркам сезона, но през 2006 излизат от групите на турнира Купата на Уефа, но на 1/16 финала падат от едни франсета. ;)

Излезли са, ама на мукавей!
В група А, три загуби от Славия Прага, Хамбургер и Монако.
Имат и една победа над Викинг.
И обратно в кочината.
Ако ни направят шпалир, на следващата година ще им отстъпим една титла на ония!

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Непринуден » 26 яну 2022 21:30

honda написа:Виждам,че се води някаква бясна дискусия относно водещите клубове в Европа преди 40 години и в момента.
Несериозно е да се сравняват отборите от края на 70-те и началото на 80-те с настоящите. Само един въпрос на СП 1982 играха цифром и словом 6-ма футболисти на Ливърпул (3 английски и 3 шотландски),от които осезаемо присъствие имаше единствено Томпсън(без да е от водещите футболисти на Англия). Докато на последното СП -колко играчи на Реал(М) , Барселона, ПСЖ, Челси, Манчестър Сити или Юнайтед имаше ?
След влизането на правилото "Босман" и на големите пари от тв права ситуацията във футбола в Европа коренно се промени. Отборите от първенства с голям брой зрители генерираха големи приходи ,които им дадоха възможност да привличат най-добрите футболисти. Дори отбори от страни с много по-големи успехи в клубния футбол от нас станаха неконкурентносособни. Някогашните водещите клубове от Холандия, Португалия, Белгия, Швеция бяха напълно равностойни на отборите от т.н големи 4 първества. В момента просто няма място за сравнение.
От Непринуден и Олд Дет ,очаквам да посочат колко южноамериканци и африканци играеха до 1982г в Европа(без Испания)? Май въобще не бяха много.
Официално в ЕКТ се разрешаваха до 2-ма чужденци ,но в доста от държавите не се разрешаваха въобще. Докато в Англия имаха право да играят неограничен брой играчи от Британската общност ,което даваше възможност да имат доста шотландци, ирландци ,уелсци и т.н. Докато в Италия чужденците реално бяха разрешени през 1982г . Само един пример веднага Ювентус привлече едновременно за мен двамата най-силни футболисти в Европа - М.Платини и Зб. Бонек. За година-две в италианското първенство бяха събрани всички най-добри футболисти в света - М.Платини, Зико, Марадона, Бонек, Руминиге, Пасарела, Шифо,Сократес,Елкер и т.н. Напълно закономерно за няколко години италианските отбори установиха пълна доминация.


Аз няма нещо с което да не съм съгласен в написаното от теб.
Единствено в първите редове за сравнението имам малки възражения, въпреки че мнението ми няма как да го докажа и е субективно. Независимо, че отбори от различни времена наистина няма как да се сравнят директно, на база размишления и разбира се неангажиращо лично мнение мога, както и всеки друг, да се опитам да правя сравнения.

Все пак сред най-добрите отбори в съответните времена почти всички хора казват за силния Аякс "тези нямаше кой да ги победи", а не за друг силен в неговия период. Очевидно нещо стои зад тези думи. Едва ли от Амстердам са раздавали подкупи на всички бъдещи форумци.

За написаното останалото си не само прав, а и много неща, които се опитах да обясня в предишни постове виждам и тук за което благодаря. Поне един левскар живял в действителността и разбрал, че имало правило Босман и че италианците натрупаха през 80-те най-доброто в света.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Mitata
Мнения: 6648
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Mitata » 26 яну 2022 21:39

Динамовци страшно се шубелисват, че ЦСКА може да направи нов стадион. Треска ги тресе. Баси завистливото племе!

Горд съм, че съм от ЦСКА, а не от отбора на завистливите и крадливи шопи! Само ЦСКА!

И ЦСКА е супер тим, И ЦСКА непобедим! И ЦСКА напред с победа, стадионът целият червен, червен, червен!
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 26 яну 2022 21:48

шивача написа:
Dust написа:Не зная, колко голям са го вадили нашите отбори, а кой стигнал по-напред и по-назад също, но едно е факт, няма български отбор спечелил европейско футболно отличие, докато и Румъния, и Сърбия (бивша СФРЮ) имат.

И двете страни имаха три пъти повече население от нас. Помня им и двата финала-бяха Опълченците на Шипка! Изгледай мача Нотингам-ЦСКА в англия, има го целия на запис и ще видиш класата на нашите. Излезнаха срещу настоящия тогава насител на кеш и се надиграваха с него, хем като гости! Ако не знаеш кой-кой е, трудно би предположил носителя на кеш :mrgreen:

И аз помня и двата мача, но на полуфинала Стяуа биха Андерлехт с 3:0 и финала срещу Барселона се игра в Испания(Севиля).
Цървена Звезда игра на финала срещу Олимпик в доста осакатен състав. На полуфинала надиграха и в двата мача Байерн (резултата и особено развитието на втория мач доста лъжат какво се случваше на терена).

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12257
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот TristaNNN » 26 яну 2022 21:50

krumeto написа:
TristaNNN написа:
damyanov1963 написа:...., докато вие с ваш'те европейски мачове не само, че не можете да прескочите групите, а и винаги сте на последно място.

Може и да бъркам сезона, но през 2006 излизат от групите на турнира Купата на Уефа, но на 1/16 финала падат от едни франсета. ;)

Излезли са, ама на мукавей!
В група А, три загуби от Славия Прага, Хамбургер и Монако.
Имат и една победа над Викинг.
И обратно в кочината.

През сезон 2005/2006 се класира в груповата фаза на Купата на УЕФА след драматична победа над КРК Генк като гост с 0:1 с гол на Сандриньо (първият мач в Ловеч завършва 2:2). В груповата фаза записва две победи – над Грасхопър с 2:1 и над украинския Днипро с 2:0 като гост. Следват две загуби с по 2:0 от грандовете АЗ Алкмаар и Мидълзбро. Играят за първи път през пролетта в Европа, но отпадат на 1/16-Финал от Страсбург след загуба у дома с 0:2 и равенство във Франция 0:0.
:?
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

krumeto
Мнения: 3640
Регистриран на: 25 сеп 2015 16:18
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот krumeto » 26 яну 2022 22:00

TristaNNN написа:
krumeto написа:
TristaNNN написа:
damyanov1963 написа:...., докато вие с ваш'те европейски мачове не само, че не можете да прескочите групите, а и винаги сте на последно място.

Може и да бъркам сезона, но през 2006 излизат от групите на турнира Купата на Уефа, но на 1/16 финала падат от едни франсета. ;)

Излезли са, ама на мукавей!
В група А, три загуби от Славия Прага, Хамбургер и Монако.
Имат и една победа над Викинг.
И обратно в кочината.

През сезон 2005/2006 се класира в груповата фаза на Купата на УЕФА след драматична победа над КРК Генк като гост с 0:1 с гол на Сандриньо (първият мач в Ловеч завършва 2:2). В груповата фаза записва две победи – над Грасхопър с 2:1 и над украинския Днипро с 2:0 като гост. Следват две загуби с по 2:0 от грандовете АЗ Алкмаар и Мидълзбро. Играят за първи път през пролетта в Европа, но отпадат на 1/16-Финал от Страсбург след загуба у дома с 0:2 и равенство във Франция 0:0.
:?

Прощавай, мислех че става въпрос за тирето. То било Литекс някогашния.
Сегашния Литекс (тирето) не са излизали от групи!
На Литекс резултатите са така, както си писал.
Ако ни направят шпалир, на следващата година ще им отстъпим една титла на ония!

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 26 яну 2022 22:03

Mitata написа:
honda написа:
Вече има решения на ВКС обявяващо решението на общото събрание на "Петрол" ,на което е назначен УС на ГГ, за нищожно.
Съвсем случайно точно заради "Петрол" в момента срещу България върви дело за близо 1 млрд долара.


Потърсих инфо в нета, но не намирам нищо. Поредното ти съновидение?

Колкото до делото, заведено от наследниците на онзи руснак, те могат и 2 млрд. евро да поискат, но няма кой да им ги даде, защото той и Събев докараха дълговете на Петрол. А делото е започнато не заради действия/бездействия на Ганчев, който по онова време не е имал нищо общо с Петрол. Ама твоите манипулации край нямат.

honda написа:Мита, преди да напишеш някаква уникална глупост малко провери нещата. Бизнеса на ГГ със захарта приключи с влизането на България в ЕС и последващото влизане у нас на големите търговски вериги - "Кауфланд" ,"Лидл", "Била" . Може да провериш примерно какви бяха цените на захарта в България и какви примерно в държавите от Централна Европа?
Да ти напомням ли, че преди по-малко от година настоящия МФ пред националното радио обяви, че един от тези захарни заводи на ГГ за 12 години :mrgreen: не е плащал задълженията си към държавата. Съвсем случайно тези 12 години съвпадат с управлението на ББ. Сигурен съм ,че ти ясно, че държавата вместо да отпише задълженията на въпросната фирма напълно законно можеше да конфискува целия завод заедно с парцела върху ,който е разположен и който ГГ продава в момента(ако не го е продал вече)
Да ти напомням ли за една захар на ГГ мистериозно изчезнала от един кораб?
Да ти напомням ли ,че при бунтовете в Катуница през 2011г в дома на цар Киро бяха намерени документи уличаващи цар Киро и ГГ в контрабанда на захар(бате ти хонда е писал по този въпрос още преди 10 години). Това което беше показано там беше напълно достатъчно за осъдителна присъда и за двамата.

Тук по някакво чудо може да си прав. Когато няма печалба от едно производство, то върви към фалит.

honda написа: А в енергетиката ГГ никога не е бил сериозен играч.В нито един момент не е притежавал повече от 1% от пазарния дял. Несериозно е 7 микроелектроцентрали да бъдат продадени за 150 млн евро. Ако тези микроелекроцентрали струват 150 млн евро то колко струват активите в енергетиката на Ковачки, ТИМ , Б.Манчев , Ал.Петров, А.Доган?
Т.н. Митко Каратиста (известен като силовака на ДП и ББ) е известен с изключително близките си отношения с ГГ. Явно никога не си бил на мач на любимия ти отбор .Ако беше бил поне веднъж щеше да знаеш ,че фирмата на Митко Каратиста "Делта гард" охранява ръководството на любимия ти отбор. Болшинството ваши кадри от "Енималс" работят там.


Централите са 9 и ги продава Каратиста като приближен на Тиквоний. Ходя на мач за да гледам ЦСКА, не да следя кой охранява мача. Обичаш да фантазираш и това е видно от космоса.

Относно делата дето се водят срещу "Петрол"
https://www.24chasa.bg/novini/article/10519152

Мита ,един съвет не се опитвай да коментираш нещо което не разбираш- основното от което зависи цената на една ЕЦ е произвежданата ел. енергия. За една ВЕЦ енергията е пропорционална на масата на водата ,която минава през нея(и скоростта повдигната на квадрат) ,колко е масата на водата във въпросната река?

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12257
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот TristaNNN » 26 яну 2022 22:08

Непринуден написа:Чета, че Зайков се отказал от космическа сума в името на Левски. Не си взел 60 000 лв. Мисля, че е време да правите някаква акция и да събирате пари. Може например да седнете на централна гара и всеки да опъне пред себе си едно мърляво чердже върху което да сложи смачкано бомбе, за да могат минаващите да хвърлят по някоя монета в него.

Ние и сега си имаме текущи акции и събираме пари за любимия син отбор, за да не станем за срам на цяла България и да ни водят разни селяндури от провинцията "на Софията". Защо да правим "някаква акция", уважаеми професионален оранжев троле?
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Непринуден » 26 яну 2022 22:09

honda написа:
шивача написа:
Dust написа:Не зная, колко голям са го вадили нашите отбори, а кой стигнал по-напред и по-назад също, но едно е факт, няма български отбор спечелил европейско футболно отличие, докато и Румъния, и Сърбия (бивша СФРЮ) имат.

И двете страни имаха три пъти повече население от нас. Помня им и двата финала-бяха Опълченците на Шипка! Изгледай мача Нотингам-ЦСКА в англия, има го целия на запис и ще видиш класата на нашите. Излезнаха срещу настоящия тогава насител на кеш и се надиграваха с него, хем като гости! Ако не знаеш кой-кой е, трудно би предположил носителя на кеш :mrgreen:

И аз помня и двата мача, но на полуфинала Стяуа биха Андерлехт с 3:0 и финала срещу Барселона се игра в Испания(Севиля).
Цървена Звезда игра на финала срещу Олимпик в доста осакатен състав. На полуфинала надиграха и в двата мача Байерн (резултата и особено развитието на втория мач доста лъжат какво се случваше на терена).


Но и двата излязоха на финала с цел да добутат до дузпите.
Между другото испанеца (върти ми се в главата името Урутикоечея, но може и да бъркам) също беше добър и спаси първите две дузпи, но това се загуби на фона на Дукадам. Едва след третите дузпи имаше един вкаран гол.

Испанците бяха абсолютни фаворити, но не успяха. Станаха такива след като елиминираха драматично Юве, които пък след липсата на английски отбори и бидейки актуалния шампион бяха очаквани да повторят успеха в последната силна година на отбора (след световното в края на сезона нито Юве, нито Платини вече можеха нещо).

Другият финал същата работа. Не чак като Барса срещу Стяуа да бъдат очаквани като сигурни победители, но бяха с далреч повече шансове ОМ, надъхани, при това взели точно най-добрия играч на Цървена преди сезона, но не успяха.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта