Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот rane » 21 яну 2022 20:22

vlong написа:Митата се поизложи.
Якимов ли? Какво е казал?

vlong
Мнения: 4496
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот vlong » 21 яну 2022 20:26

Не,чичо Пенчо,вуйчото на вуйчовото.
САМО ЛЕВСКИ!

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 21 яну 2022 20:56

Red_Neck написа:
honda написа:Ако беше служил войник нямаше да задаваш подобен въпрос- отговора го имаше написан на първа страница от Устава ?

Щом питам, явно не знам! ;)
Генерал от ДС е:
а) звание
б) длъжност
Ние "незнаещите" чакаме от Вас многознаещия един кратък, ясен и еднозначен отговор.

Генерал от ДС е длъжност - получават е началниците на областните управления , началниците на главни управления, зам.министрите ( зам.предстедатели), респективно министъра.
Звание е генерал-майор, генерал-майор , генерал-полковник.
Явно не знаеш ,че длъжността е много по-важна от званието.
Повишение е повишаване в "длъжност" , а не "присвояване на следващото воинско звание", а "понижение" е понижение по "длъжност"
Началник на областното управление в София беше длъжност за генерал-майор. Този който ,я заема автоматично става генерал от ДС. Не важно колко и какви болтове имаш на пагоните си, а каква длъжност заемаш. Подобен е случая с Анг.Солаков ,който като министър автоматично заема длъжност за генерал-полковник от ДС.( аз лично никога не съм виждал А.Солаков с униформа).
Както примерно Берия е бил маршал от НКВД . или Сталин маршал по-късно и генералисимус.
В Армията беше същото - примерно командир на дивизия беше длъжност за генерал-майор. Много от командирите на дивизия ставаха такива като полковници, но в момента в който ставаха командир на дивизия обличаха генералската униформа(т.н. анцузи).
Примерно ако хипотетично командир на полка е майор , а командира примерно на танковия батальон е подполковник . Кой според теб е по-старши? В полка в ,който съм служил командира беше майор(за кратко после стана подполковник),зам командирите бяха майори, ЗКПЧ беше подполковник, комбатите май всичките бяха капитани, а имаше ротен..подполковник(поради наказания). Според теб кой на кого е беше началник?

peliforewer
Мнения: 9457
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот peliforewer » 21 яну 2022 21:32

По принцип вечер след 19.00ч. не коментирам в тази тема,но това което виждам е потрес и не мога да не Ви кажа ако Ви е останало поне малко мозАк давайте го по-нормално.Не забравяйте ,че писаното остава.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

peliforewer
Мнения: 9457
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот peliforewer » 21 яну 2022 21:35

vlong написа:Не,чичо Пенчо,вуйчото на вуйчовото.

Чичото ти Пенчо и Любо Пенев можеш само да им духаш супата.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

vlong
Мнения: 4496
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот vlong » 21 яну 2022 21:37

Надявам се и да им духна свещта.
На рожденият ден.
САМО ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13743
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Red_Neck » 21 яну 2022 21:41

honda написа:
Red_Neck написа:
honda написа:Ако беше служил войник нямаше да задаваш подобен въпрос- отговора го имаше написан на първа страница от Устава ?

Щом питам, явно не знам! ;)
Генерал от ДС е:
а) звание
б) длъжност
Ние "незнаещите" чакаме от Вас многознаещия един кратък, ясен и еднозначен отговор.

Генерал от ДС е длъжност - получават е началниците на областните управления ...

Дооообре....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А "Началник на областно управление" какво е тогава?
Какво пише в Устава?
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Dust
Мнения: 8025
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Dust » 22 яну 2022 00:09

И нещо свързано с дискусията от по-рано за преводите на думи и значението им на конкретният език
https://dsport.bg/kogato-google-transla ... c44u6Hwgx0
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14189
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 22 яну 2022 09:56

peliforewer написа:
vlong написа:Не,чичо Пенчо,вуйчото на вуйчовото.

Чичото ти Пенчо и Любо Пенев можеш само да им духаш супата.

Той Любчо всеки път я духа, като ви стане треньор, не знам колко пъти вече, а чичо му щеше политик да става, ама и неговата супа изстина.
А пък ти като не знаеш какво да отговориш, или разтягаш нек'ви безсмислени локуми, като за Стоичков по мексиканската тв, или се оправдаваш с мозАци.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

gihuelo
Мнения: 5672
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот gihuelo » 22 яну 2022 10:15

honda написа:
Red_Neck написа:
honda написа:Ако беше служил войник нямаше да задаваш подобен въпрос- отговора го имаше написан на първа страница от Устава ?

Щом питам, явно не знам! ;)
Генерал от ДС е:
а) звание
б) длъжност
Ние "незнаещите" чакаме от Вас многознаещия един кратък, ясен и еднозначен отговор.

Генерал от ДС е длъжност - получават е началниците на областните управления , началниците на главни управления, зам.министрите ( зам.предстедатели), респективно министъра.
Звание е генерал-майор, генерал-майор , генерал-полковник.
Явно не знаеш ,че длъжността е много по-важна от званието.
Повишение е повишаване в "длъжност" , а не "присвояване на следващото воинско звание", а "понижение" е понижение по "длъжност"
Началник на областното управление в София беше длъжност за генерал-майор. Този който ,я заема автоматично става генерал от ДС. Не важно колко и какви болтове имаш на пагоните си, а каква длъжност заемаш. Подобен е случая с Анг.Солаков ,който като министър автоматично заема длъжност за генерал-полковник от ДС.( аз лично никога не съм виждал А.Солаков с униформа).
Както примерно Берия е бил маршал от НКВД . или Сталин маршал по-късно и генералисимус.
В Армията беше същото - примерно командир на дивизия беше длъжност за генерал-майор. Много от командирите на дивизия ставаха такива като полковници, но в момента в който ставаха командир на дивизия обличаха генералската униформа(т.н. анцузи).
Примерно ако хипотетично командир на полка е майор , а командира примерно на танковия батальон е подполковник . Кой според теб е по-старши? В полка в ,който съм служил командира беше майор(за кратко после стана подполковник),зам командирите бяха майори, ЗКПЧ беше подполковник, комбатите май всичките бяха капитани, а имаше ротен..подполковник(поради наказания). Според теб кой на кого е беше началник?



Как генерал ще е длъжност бе ? Ти наред ли си? Вече силно се съмнявам ,че си ходил войник :)
Страшни глупости пак си написал! Има и повишаване в звание , има и повишаване в длъжност !
Може да си длъжност кято примерно е за подполковник , но ти да си капитан - повишават те в звание два пъти до подполовник и след това изпадаш в несъответствие ,можеш да си седиш подполковинк до пенсия ,защото не можеш да си полковник на тази длъжност.
Още те чакам да ми кажеш четиримата от Антверп играли в малкия финал на световното през 1986.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта