Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот NOMER14 » 28 мар 2024 00:31

honda,
Ето ти за кметове:
Изображение
В областните градове всички се обявиха на балотажа и спечелиха срещу гербаджийските кметове. Депесе можеше да влияе само в Разград и Търговище. В Разград подкрепиха червения кмет, а в Търговище не издигнаха дори кандидат и кметът си остана от Герб.
Какво разбираш някоя партия да управлява община. Навсякъде са смесени плаващи мнозинства. Нещо повече - някои общински съветници в малките населени места са обиколили 3-4 партии за 30 години. Тръгнали опозиционните до вчера депутати да ми говорят за безпринципност на Сглобката. По провинцията те ги създават сами.
Призовавам лайнярите да не обиждат Североизточна България. Тук е създадена България и оттук е дошъл Футболът у нас. Щото класикът го е казал "всичко, което е далеч от морето, е провинция".

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14225
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 28 мар 2024 00:41

NOMER14 написа:
gihuelo написа:
honda написа:
gihuelo написа:
honda написа:
Ако в България имаше по примера на Холандия , 2 милиона активно спортуващи , от които 500 хиляди картотекирани футболисти , повярвай ми щяхме да играем на всяко ЕП и СП . Всеки един ПФК щеше да има приличен стадион и по 20-30 тренировъчни игрища, треньорите в ДЮШ щяха да получават заплати минимум 5 средни заплати и щяха да са заинтересовани в работа си и да се усъвършенстват . В момента в България колко треньори в ДЮ спорт се издържат от заплата си като треньор? - Ами какво може да очакваш от треньор ,който примерно работи като монтьор в автосервиз или поставя дограма .



Холандия е 18 милиона а ние сме 5 ! 3 от които пенсионери !
Какви 2 млн активно спортуващи?

И половин млн малцинства.

За Амстердам.ли имаш предвид? :)
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22654
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот NOMER14 » 28 мар 2024 00:46

За България.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21365
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот metodito » 28 мар 2024 01:00

honda написа:
metodito написа:
peliforewer написа:Браво на младежите, играха като отбор, с хъс, със самочувствие, раздадоха се на макс.Поляците не знаеха къде се намират, доказа се максимата, че на терена играят 11 срещу 11, а не кой колко пари струва.Задавам си и един въпрос, как младите поляци после играят в добри европейски отбори, а нашите момчета забуксуват.

География, политика, спортна инфраструктура.
Полша си е била винаги част от западна Европа. И географски (особено, ако вземеш предвид странния факт, че Казахстан бил източна Европа :) ) и политически. Близостта ѝ с Германия. Политика... като при югославяните. Нашите управници на времето, ако бяха отворени като югославяните към тези отвъд стената, отдавна щяхме да имаме имена в големите западни отбори. Е, югославяните имат и силна тренерска школа, ние - не. Инфраструктура. Тук за съжалениe, няма как да се конкурираме пък въобще.

От доста поляци съм го чувал, те се обиждат ако им кажеш ,че са от Източна Европа. Те твърдят ,че границата между Източна Европа и Западна Европа минава оттам откъдето минава границата между католицизъм и православие(между другото същото съм го чувал и от много хървати) .
Ако става дума за инфраструктура Хърватия не е много по-напред от нас.

А де факто не е точно така, защото гърците са ми по-западняци и от чехи и поляци. Гърция е в Източна Европа.Хървати не знам. Но те са били част от Югославия. Можрли са да ходят на Запад. Иначе от много хора съм чувал, че хърватките били най-красивите жени на Балканите.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 28 мар 2024 17:03

gihuelo написа:
honda написа:
gihuelo написа:
honda написа:
Ако в България имаше по примера на Холандия , 2 милиона активно спортуващи , от които 500 хиляди картотекирани футболисти , повярвай ми щяхме да играем на всяко ЕП и СП . Всеки един ПФК щеше да има приличен стадион и по 20-30 тренировъчни игрища, треньорите в ДЮШ щяха да получават заплати минимум 5 средни заплати и щяха да са заинтересовани в работа си и да се усъвършенстват . В момента в България колко треньори в ДЮ спорт се издържат от заплата си като треньор? - Ами какво може да очакваш от треньор ,който примерно работи като монтьор в автосервиз или поставя дограма .



Холандия е 18 милиона а ние сме 5 ! 3 от които пенсионери !
Какви 2 млн активно спортуващи?

Пак се изказваш много неподготвен. Холандия(Нидерландия) е приблизително 18 млн,но България според последното преброяване е почти 7 млн( а не 5 както ти ги смяташ) . Вече ти написах ,че като население Холандия е точно 2,5 пъти колкото е България. И ако в Холандия има над 5 млн активно спортуващи , то ако в България според същия стандарт би трябвало да са 2 млн. Дали имат и 50 хиляди? - Хайде да ги сложим свръхсили 100 хиляди. Ами това дава отговора защо спорта ни е на това ниво. Няма как "обърната пирамида " да е устойчив модел на развитие.
Със сигурност процентно съдържание на пенсионерите в Холандия е много по-високо отколкото в България . Все пак средната продължителност на живота е много по-висока в Холандия ( близо с 10 години) . Оставям настрана ,че много голям процент от холандските пенсионери не живеят в Холандия,а в други държави с много по-ниско ниво на разходите.
Така че пак изсмука от пръстите си някакви глупости.
Истината е ,че в България няма изградена култура да се спортува и няма желаещи да го правят . Как може да очакваме да имаме спорт за високо спортно майсторство , като няма на какво да се стъпи.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14225
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 28 мар 2024 17:16

През 70 -те години ние бяхме 8 млн, а Холандците 13, но на летните олимпиади винаги бяхме преди тях по точки и медали.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 28 мар 2024 17:16

NOMER14 написа:honda,
Ето ти за кметове:
В областните градове всички се обявиха на балотажа и спечелиха срещу гербаджийските кметове. Депесе можеше да влияе само в Разград и Търговище. В Разград подкрепиха червения кмет, а в Търговище не издигнаха дори кандидат и кметът си остана от Герб.
Какво разбираш някоя партия да управлява община. Навсякъде са смесени плаващи мнозинства. Нещо повече - някои общински съветници в малките населени места са обиколили 3-4 партии за 30 години. Тръгнали опозиционните до вчера депутати да ми говорят за безпринципност на Сглобката. По провинцията те ги създават сами.
Призовавам лайнярите да не обиждат Североизточна България. Тук е създадена България и оттук е дошъл Футболът у нас. Щото класикът го е казал "всичко, което е далеч от морето, е провинция".

Не съм имал никакво желание да обиждам никой от Североизточна България,ако съм обидим някой ,се извинявам.
Какво показваш с тази карта?
Общините не се броят по територия , а по население и по стопанския ефект ,който създават . Точно по тези показатели ГЕРБ и ДПС загубиха всички важни общини в района.
В Североизточна България има един естествен център - Варна ,който и демографски и стопански доминира в района.
Защо шармантната г-ца Славена Точева беше изключена от ПГ на ГЕРБ един ден след изборите? Апропо коя е Славена Точева?

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 28 мар 2024 17:29

damyanov1963 написа:През 70 -те години ние бяхме 8 млн, а Холандците 13, но на летните олимпиади винаги бяхме преди тях по точки и медали.

Това беше много изкуствено . Ние имахме за цел да бъдем спортна сила №4 в света -след СССР, САЩ и ГДР. За тази цел в България много се наблягаше на спортове като борбата и вдигането на тежести в които се разпределяха над 30 комплекта медали. А реално тези спортове се развиваха в 2 държави - у нас и СССР. Ние вземахме около 15-на медала от тези спортове на ОИ. Ако не бяха някои скандали с вдигането на тежестите в Монреал и Сеул щяхме да спечелим и доста повече медали.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 28 мар 2024 17:38

metodito написа:
honda написа:
metodito написа:
peliforewer написа:Браво на младежите, играха като отбор, с хъс, със самочувствие, раздадоха се на макс.Поляците не знаеха къде се намират, доказа се максимата, че на терена играят 11 срещу 11, а не кой колко пари струва.Задавам си и един въпрос, как младите поляци после играят в добри европейски отбори, а нашите момчета забуксуват.

География, политика, спортна инфраструктура.
Полша си е била винаги част от западна Европа. И географски (особено, ако вземеш предвид странния факт, че Казахстан бил източна Европа :) ) и политически. Близостта ѝ с Германия. Политика... като при югославяните. Нашите управници на времето, ако бяха отворени като югославяните към тези отвъд стената, отдавна щяхме да имаме имена в големите западни отбори. Е, югославяните имат и силна тренерска школа, ние - не. Инфраструктура. Тук за съжалениe, няма как да се конкурираме пък въобще.

От доста поляци съм го чувал, те се обиждат ако им кажеш ,че са от Източна Европа. Те твърдят ,че границата между Източна Европа и Западна Европа минава оттам откъдето минава границата между католицизъм и православие(между другото същото съм го чувал и от много хървати) .
Ако става дума за инфраструктура Хърватия не е много по-напред от нас.

А де факто не е точно така, защото гърците са ми по-западняци и от чехи и поляци. Гърция е в Източна Европа.Хървати не знам. Но те са били част от Югославия. Можрли са да ходят на Запад. Иначе от много хора съм чувал, че хърватките били най-красивите жени на Балканите.

Гърците са безкрайно далеч, може би дори по-далеч и от нас от западняците.
За хърватките :) - ще го кажа на жената с която живея ,ще бъде много доволна :) ( тя е хърватка) . Бил съм безброй пъти в Хърватия . Ако харесваш високи жени с мускулести атлетични тела, хърватките ще ти харесат. :)
Като цяло хърватите са много по-високи от нас, особено тези от Далмация. Там средната височина за мъжете е над 185см , а за жени - над 170см. Като младите масово са над 190см при младежите и 175см при девойките.
Ако наистина сравниш в католическите държави има някакъв установен ред и правила ,които се спазват , докато в нито една православна държава няма създаден и установен някакъв ред , още по-малко да се спазва.
Нека да разгледаме бивша Югославия - там католическите Словения и Хърватия се развиват много успешно, докато Сърбия ,Черна гора, Македония са си в някаква безпътица(както и ние).

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32581
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот 1914.1902 » 28 мар 2024 18:02

Държавата заличи над 3 млн. лева от дълга на ЦСКА - София, Левски излезе от “черния” списък

ЦСКА - София е погасил задълженията си към НАП, които до преди две седмици надхвърляха 3,2 млн. лева, разбра Sportal.bg. Въпросната сума бе осветлена от bird.bg преди конгреса на БФС, провел се на 15 март тази година.

Sportal.bg провери дали дългът е актуален към този момент и справката показа, че той е намалял с повече 3 млн. лева. В момента задълженията на “червените” към НАП са точно 218 750. 64 лева, но те се отнасят към текущите за този месец. Старите са изцяло платени от клуба.

Левски, след подписаното в началото на тази година споразумение с приходната агенция, вече не фигурира сред длъжниците, тъй като погасява регулярно договореното, стана ясно от нашето проучване.

Клубът, който плаща най-големи данъци - Лудогорец, също е изряден към държавата. Оказа се, че “орлите” са и единственият тим, който попада сред 1349-те големи данъкоплатци и осигурители в България.

Ясен Тошев, Sportal.bg


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: cskarcheto92, miro_rz и 142 госта