Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14225
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 29 мар 2024 09:54

kamilata3 написа:
damyanov1963 написа:
kamilata3 написа:
damyanov1963 написа:
metodito написа:
damyanov1963 написа:Благодаря, че ме подсети, сега пуснах тв, но това е една пародия на онова време. С риск Пели пак да ме обвини, че съм комунист ще изброя някои хубави моменти от онова време.
Много ме е яд на някои, които сега плачат, че навремето дългите коси , минижупите и рокендрола били забранени. Помня, че през 73-та смениха мин. на вътрешните работи и се понесе слух, че на жени с поли по къси от 4 см.над коляното им удряли печати по краката, а мъже с дълги коси ги стрижели в милицията. Ами точно тогава съм виждал момичета с най-къси поли и момчета с дълги коси да се разхождат свободно по улиците, верно че в училище ни караха да се подстригваме късо, но тези които го бяха завършили никой не ги закачаше. Имаше дискотеки в които се слушаше най-новата западна музика, а също така тя се пускаше и по радиото, най-вече в музикална стълбица с Данчо Георгиев, забранената музика беше ЧАЛГАТА. Който не вярва нека си пусне някой български филм от края на 60-те и началото на 70-те години, а също ще види и колко западни коли имаше в София. За примери ще дам - Процесът от 67-година, Гневно пътуване, от 71-година, Изпити по никое време от 73-та година, да не ги изброявам всичките, през 74-година брат ми ме заведе в зала Универсияда на концерт на Щурците, които бяха с коси до раменете и свиреха предимно кавъри на западни състави, помня че Кирил Маричков когато обяви - А сега ще ви изпълним едно парче на Дийп Пърпъл, цялата зала изпадна в екстаз, след което Георги Марков направи няколко минутно соло на барабаните в стил Ян Пейс, като за малко през това време си нагласи очилата, дори и един милиционер не видях тогава в залата.

Няма смисъл да се опитваш, Дамянов. Това е почти 30 години пропаганда. Караш ги да си пускат кино от 70-те? Много надценяваш културата им. Кажи им адреса в ТикТок на трейлъра и може и да го "цъкнат". То и не е само това, което казваш. Да погледат един френски или италиански филм от края на 70-те, началото на 80-те и да видят колко хора с дънки виждат. Темата е много пространна, а на мен ми е много мъчно, защото помня доста неща. И се родих в една държава (в края на 70-те), а живея в някаква друга, много неприятна и непонятна за мен.

Че е много пространна темата е вярно. Че имаше много забрани тогава - също, но и сега не са малко, например цензурата на етническа и расова основа, не че съм против, но тогава я нямаше. Можеше спокойно да казваш циганин и негър, даже в училище, когато учехме по география за расите имаше негридна раса, наред с европеидната и монголоидната. Дънки се носеха масово, не беше проблем да си купиш 20 долара на черно и да отидеш в кореком, даже когато Мънго Джери дойдоха на Златния Орфей през 78-а, останали изненадани колко българи били с дънки, а те дошли с костюми понеже в Англия им казали, че дънките в България са забранени, това го каза Рей Дорсет тогава :lol:
И тая глупост със забраната на пушенето в заведенията и обществените сгради също я нямаше, сега в учреждението в което работя гледам служителите по колко пъти през работното време излизат от вън да пушат, но загубеното време за това не им се отчита.
Другия мит оттогава е за политическите вицове. Когато в София през 79-та започнаха изкопните работи за метрото излезе виц, че който разправя политически вицове ще копае от едната страна на тунела, а който ги слуша - от другата. Такива вицове се разказваха на всеослушание, но поне аз незнам някой да е арестуван за това. Даже на улица Оборище в идеалния център на София и викахме Тодорище, понеже Бай Тошо живееше там, къщата му беше до тази на Лили Иванова, то какви къщи, цели палати, едни бели такива с железни огради...


Само един закоравял комунист или тотално сбъркан човек може да лети по онова време.Това ,че ти не си пострадал от него не значи ,че няма такива хора.Ако сложим плюсовете и минусите от преди и сега и ги премерим кое ли ще натежи повече.Но само при ера ти ,че преди си можел да казваш неща на расова основа а сега не,ми е достатъчен какъв човек си.Ци гарите ги спряха на работното място и на много места,защото има хора като мен които не пушат и не им е приятно да сме пасивни пушачи.Много неща са ти сбъркани според мен,но явно е от времето в което си живял дълго,а и тогава може да си бил от облагодетелстваните и затова да дърпаш назад.

Естествено че сега плюсове ще натежат, а ти недей да коментираш неща от времето, когато не си живял, само един закоравял комунист може да носи с гордост червена петолъчка на сърцето си.
Слушай си чалгата, след като никой не ти пуши до тебе в работата, и се наслаждавай на мигрантите по улиците.


Познаваме ли се?Така се изказваш все едно ме познаваш.Дали не съм живял,може да е малко ,но е достатъчно.Нормално е тогава си бил някой ,ушета бол тогава а сега си никой и да те тегли назад.

Кви ушета те гонят па тебе бе, комплексар :lol:
Дръж си червената петолъчка по здраво до сърцето и не ми обяснявай какво е било от шумкаро-мандраджийска гледна точка.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

gihuelo
Мнения: 5701
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот gihuelo » 29 мар 2024 09:58

metodito написа:Аз не се сещам също освен футбол, кикбокс и шортрек май.


Аз се сещам само за футбол , но като статистика Холандия има 148 златни, 154 сребърни и 167 бронзови медала от олимпийски игри.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14225
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 29 мар 2024 10:22

Интересно как холандците съчетават масовия спорт с масовото пушене на трева :)
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
k20dan4o
Мнения: 2074
Регистриран на: 02 дек 2013 23:33
Местоположение: България
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот k20dan4o » 29 мар 2024 10:54

metodito написа:Аз не се сещам също освен футбол, кикбокс и шортрек май.

Колоездене, Плуване, Хокей на трева, Конен спорт, Кану Каяк???

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 29 мар 2024 12:44

damyanov1963 написа:Имаха и една фигуристка от средата на 70-те -Диана де Льов, европейска шампионка.
За друг техен спорт освен футбола не се сещам. Мислех за скиори, ама те там с дигите под морското равнище къде да ги карат.
Сърбите на времето ги изписваха - Низоземска :), то май на техния развален немски Нидерландия точно това означава.

Точно така е. Това значи Нидерландия.
Между другото географски Холандия е част от Нидерландия. Това е централната и южната част от крайбрежието им. Където живее около половината от населението им. Реално това е един град ( всички градове реално са се слеели ) с население от 7-8 милиона(с емигрантите над 10 ) с доста добра инфраструктура като от единия му край до другия може да се мине с кола или с публичен транспорт за около 1 час.
Спортове в който те имат традиции са плуването, гребането , колоезденето. Също имат много сериозни традиции в бойните изкуства ,но тях не ги слагам между спортовете. Между другото на последните 6 летни ОИ са постоянно около 10 място в класирането по медали . Доста добро постижение за държава, която е с население приблизително колкото Истанбул.
Не е толкова важно колко медали печели дадена страна на ОИ . Много по-важен е масовия спорт. Някога имаше една максима " японски атлет" - в смисъл физически много слаб . Но ако вечер се разходиш по парковете на някои японски град няма да можеш да се разминеш от тичащи пенсионери ( повечето със скоростта на костенурка , но изпитващи истинско удоволствие от това ,което правят) .

Muaddib
Мнения: 45
Регистриран на: 12 фев 2018 11:40
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Muaddib » 29 мар 2024 13:00

honda написа:
damyanov1963 написа:Имаха и една фигуристка от средата на 70-те -Диана де Льов, европейска шампионка.
За друг техен спорт освен футбола не се сещам. Мислех за скиори, ама те там с дигите под морското равнище къде да ги карат.
Сърбите на времето ги изписваха - Низоземска :), то май на техния развален немски Нидерландия точно това означава.

Точно така е. Това значи Нидерландия.
Между другото географски Холандия е част от Нидерландия. Това е централната и южната част от крайбрежието им. Където живее около половината от населението им. Реално това е един град ( всички градове реално са се слеели ) с население от 7-8 милиона(с емигрантите над 10 ) с доста добра инфраструктура като от единия му край до другия може да се мине с кола или с публичен транспорт за около 1 час.
Спортове в който те имат традиции са плуването, гребането , колоезденето. Също имат много сериозни традиции в бойните изкуства ,но тях не ги слагам между спортовете. Между другото на последните 6 летни ОИ са постоянно около 10 място в класирането по медали . Доста добро постижение за държава, която е с население приблизително колкото Истанбул.
Не е толкова важно колко медали печели дадена страна на ОИ . Много по-важен е масовия спорт. Някога имаше една максима " японски атлет" - в смисъл физически много слаб . Но ако вечер се разходиш по парковете на някои японски град няма да можеш да се разминеш от тичащи пенсионери ( повечето със скоростта на костенурка , но изпитващи истинско удоволствие от това ,което правят) .

Примерът с Япония е много добър, но аз съм убеден, че тия са друго човечество! :lol: Няма начин да са си построили такова общество, просто не разбирам как ??? За това считам, че са извънземни. 8-)
"Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година – да стане лято и цял живот – да са щастливи ... " Умберто Еко

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14225
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Без цензура!

Мнениеот damyanov1963 » 29 мар 2024 13:01

honda написа:
damyanov1963 написа:Имаха и една фигуристка от средата на 70-те -Диана де Льов, европейска шампионка.
За друг техен спорт освен футбола не се сещам. Мислех за скиори, ама те там с дигите под морското равнище къде да ги карат.
Сърбите на времето ги изписваха - Низоземска :), то май на техния развален немски Нидерландия точно това означава.

Точно така е. Това значи Нидерландия.
Между другото географски Холандия е част от Нидерландия. Това е централната и южната част от крайбрежието им. Където живее около половината от населението им. Реално това е един град ( всички градове реално са се слеели ) с население от 7-8 милиона(с емигрантите над 10 ) с доста добра инфраструктура като от единия му край до другия може да се мине с кола или с публичен транспорт за около 1 час.
Спортове в който те имат традиции са плуването, гребането , колоезденето. Също имат много сериозни традиции в бойните изкуства ,но тях не ги слагам между спортовете. Между другото на последните 6 летни ОИ са постоянно около 10 място в класирането по медали . Доста добро постижение за държава, която е с население приблизително колкото Истанбул.
Не е толкова важно колко медали печели дадена страна на ОИ . Много по-важен е масовия спорт. Някога имаше една максима " японски атлет" - в смисъл физически много слаб . Но ако вечер се разходиш по парковете на някои японски град няма да можеш да се разминеш от тичащи пенсионери ( повечето със скоростта на костенурка , но изпитващи истинско удоволствие от това ,което правят) .

За японците, че са дребни и хърбави е ясно, но пък се чудя сумистите им от по над 200кг каква порода са.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот honda » 29 мар 2024 13:28

metodito написа:
honda написа:Нека да разгледаме бивша Югославия - там католическите Словения и Хърватия се развиват много успешно, докато Сърбия ,Черна гора, Македония са си в някаква безпътица(както и ние).

Поначало православната религия е под атака. Знаеш ли колко хиляди православни и въобще християни убиха подкрепяната от Запада "опозиция" в Ирак и Сирия? Ние сме различни религии направо с католиците. От едната страна имаш Инквизицията, от другата нашето Възраждане. И вероятно знаеш, че техният шеф е Папата, а на православните - оня отгоре. Аз самият не съм вярващ, но онези са аргресисти и лицемери. За православните, религията е нещо вътрешно. За католиците, да речем "Сан Пиетро".

И ти си прав , и това е вярно. Дълги години аз считах ,че Православната църква е права да не се меси в светския живот и в държавните дела. Докато Католическата църква се меси постоянно. Но в един момент се оказа, че Православната църква е откъсната от проблемите на обществото и реалностите на съвременния живот. Примерно борбата срещу Камората е поведена от кардинала на Неапол. повярвай ,ако някой може да обедини италианците , това е Католическата църква.
Хайде да изброим кои са православните държави - Гърция, България, Сърбия, Македония, Черна гора, Румъния, Русия , Украйна, Белорусия, Грузия , Молдова , Кипър . Коя от тези държави е модел за подражание?

Dust
Мнения: 8051
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Dust » 29 мар 2024 14:09

Изгряла е емблемата върху фасадата
Изображение
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2699
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Der Schmarotzer » 29 мар 2024 14:55

honda написа:
metodito написа:
honda написа:Нека да разгледаме бивша Югославия - там католическите Словения и Хърватия се развиват много успешно, докато Сърбия ,Черна гора, Македония са си в някаква безпътица(както и ние).

Поначало православната религия е под атака. Знаеш ли колко хиляди православни и въобще християни убиха подкрепяната от Запада "опозиция" в Ирак и Сирия? Ние сме различни религии направо с католиците. От едната страна имаш Инквизицията, от другата нашето Възраждане. И вероятно знаеш, че техният шеф е Папата, а на православните - оня отгоре. Аз самият не съм вярващ, но онези са аргресисти и лицемери. За православните, религията е нещо вътрешно. За католиците, да речем "Сан Пиетро".

И ти си прав , и това е вярно. Дълги години аз считах ,че Православната църква е права да не се меси в светския живот и в държавните дела. Докато Католическата църква се меси постоянно. Но в един момент се оказа, че Православната църква е откъсната от проблемите на обществото и реалностите на съвременния живот. Примерно борбата срещу Камората е поведена от кардинала на Неапол. повярвай ,ако някой може да обедини италианците , това е Католическата църква.
Хайде да изброим кои са православните държави - Гърция, България, Сърбия, Македония, Черна гора, Румъния, Русия , Украйна, Белорусия, Грузия , Молдова , Кипър . Коя от тези държави е модел за подражание?

Има огромна разлика в двете християнски църкви - Православната и католическата. Като начало вземи кои са големите им празници (Рождество Христово и Великден) и кой от тях е водещият - при католиците водещият е Рождество Христово - т.е. Христос Пантократор/Вседържател, докато при православните водещ празник е Великден, т.е. страдащият Христос. Освен това западната църква е на принципа на папоцезаризма, където водещият е папата т.е клирът, докато в източната църква е церазопапизъм, т.е. водещият е светският елит. Абсолютно всичко идва от тези два основни и водещи постулата в двете църкви. Освен това не прави сравнение между двете църкви, за модел на подражание, защото докато католиците са ограбвали света, православните са се опитвали да оцелеят в борбата както срещу неверниците, така и срещу католиците. А за ролята на църквата в някаква борба - не забравяй кой застава начело на спасяването на българските евреи. Дали католиците застават зад това? Така, че обобщени изводи по собствен критерий не са критерии, а налагане на парадигми, при това неверни. Ако разсъждаваме с моралните критерии на съвремието, това, което католиците са причинили на православната църква и на православните народи е в пъти по-лошо и мерзко от това, което мюсюлманите причиняват на Балканите. В католическа страна през Средновековието няма друга църква освен католическата, докато в мюсюлманска страна библейските вероизповедания могат само с плащането на определен данък, да изповядват своята религия и да имат своите храмове.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vlong и 124 госта