Музей

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Музей

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 14 окт 2019 15:17

Fbf написа:Предлагам тук да коментираме музея на клуба. Изграждането му е една страхотна крачка в развитието на Левски като клуб. Коментари, предложения, впечатления и тн. Ще е интересно всеки, който е посетил музея на Левски да напише мнението си :) аз ще отида следващата седмица :)
Смятам, че посещението е задължително за всеки един левскар :)...

По-добре късно, отколкото по-късно!... 8-) Като клуб с над 100-годишна история отдавна трябваше да имаме музей, още повече, че нашето участие в различните вътрешни и международни първенства и турнири през годините съвсем не е било само на олимпийския принцип... ;) Мисля, че задължително през музея трябва да минават всички нови футболисти на "Левски", най-вече чужденците... :idea: Що се отнася до привържениците - тази думичка "задължително" не ми харесва - напомня ми за едни отминали времена, когато (уж) спонтанно посещавахме различни "мероприятия", ходехме на манифестации (включително заради чужди празници), и т.н. Лично на мен ще ми бъде интересно да го разгледам, въпреки че съм бил свидетел на хора и събития, за които много от пишещите в този форум само са чували/чели... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Музей

Мнениеот Fbf » 14 окт 2019 15:47

Думата задължително е използвана в позитивен смисъл :)
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение

Gepet
Мнения: 16
Регистриран на: 13 юни 2019 22:05
Контакти:

Re: Музей

Мнениеот Gepet » 14 окт 2019 19:46

Левскар да си братко е велика чест и огромна отговорност!
Пазете традицията и историята на великата магия -Левски София!
Бъдете скромни и духовно извисени като Гунди Аспарухов!
Бог да пази всички добронамерени хора,България и Левски София!

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Музей

Мнениеот Fbf » 15 окт 2019 18:22

Бившият изпълнителен и финансов директор на Левски - Константин Баждеков, е направил дарение за клубния музей. Той е предоставил снимка, която преди време била подарена на "сините" от БНР. Това призна Илия Христов от сдружение "Сини сърца" - организацията, благодарение на която Левски има клубна експозиция.

"Той дари оригинална снимка на първия Управителен съвет от 1914 година с печата от онова време",
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Музей

Мнениеот Fbf » 15 окт 2019 19:15

Александър Александров реши да се раздели с най-ценния си спомен от престоя му на "Герена". Той дарява на музея на клуба фланелката с №8 от историческия финал на Левски с ЦСКА за Купата на България през 1998 година, който беше спечелен от 26-кратните шампиони с 5:0, навръх 50-годишнината на "армейците".

Именно Александров отбеляза втория гол и подаде за третия в паметния за левскарите мач на стадион "Васил Левски", който се игра пред 50 000 зрители
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Музей

Мнениеот Fbf » 15 окт 2019 21:04

Голмайстор №1 в историята на Левски и най-успешен спортен директор на клуба Наско Сираков дари една от най-ценните си лични награди като футболист на музея на "сините".

Легендата предостави „Бронзовата обувка“ на „Франс футбол“, която получава за Голмайстор №3 на Европа за сезон 1986/87. Тогава той реализира 36 гола за Левски в първенството (рекорд за клуба за един сезон). 
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Музей

Мнениеот Fbf » 16 окт 2019 17:58

В музея е изложена и легендарната купа Улпия Сердика, станала притежание на Левски след като сините печелят престижния трофей за 4-ти рекорден път.
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Музей

Мнениеот Fbf » 17 окт 2019 18:13

В музея могат да бъдат видяни и предмети и фланелки от епохалните победи на Левски над европейски грандове като Аякс, Глазгоу Рейнджърс, Олимпик Марсилия, Барселона, Лацио, Динамо Киев, Щутгарт, Удинезе, Оксер, Атлетико Мадрид, Боавища, Славия Прага, Спортинг Лисабон и много други.
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Музей

Мнениеот Fbf » 17 окт 2019 19:18

Минев се раздели с две титли на България, две Суперкупи и една Купа. Продадените на търг медали бяха откупени от сдружението и създатели на музея на Левски на стадион “Георги Аспарухов” “Сини сърца” и донесоха на каузата 5700 лв. Очаква се медалите да попаднат в музея на "сините".
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение

Fbf
Мнения: 1606
Регистриран на: 20 дек 2018 20:31

Re: Музей

Мнениеот Fbf » 18 окт 2019 23:10

Изложени са артефакти и снимки от победите на Левски над колоси на балканския футбол като Олимпиакос, Фенербахче, Динамо Букурещ, Клуж, Хайдук Сплит, Бешикташ и други.
ВИЕ СТЕ ЛИТЕКС
Изображение


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vvessel и 43 госта