Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12223
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот TristaNNN » 04 дек 2018 15:50

metodito написа:
TristaNNN написа:Добре де, а нали все пак трябва да имаме някакви резерви, или не са ни нужни? :roll: Да не забравяме, че картоните се трупат и тепърва ще започват наказанията за по 1-2 мача, как ще я караме без резерви? Ами контузиите? Каквото и да правим, когото и да освобождаваме, не можем да я караме без резерви, а и няма как да имаме играчи като Холмар и Тиам на пейката. Въобще, наистина ли вярвате, че зимата можем да намерим играчи от класата на Обертан, примерно, за без пари или по тънката лайсна? :roll:

Аз като гледам Славиша разчита само на двама-трима еднакви резерви. Поначало сърбинът хич не обича да прави промени (което ме дразни понякога) и когато ги прави, обикновено не са с цел тактическа промяна. А Нашименто, Виана и Буш са дълбоко замразени. Ако му гледаш мачовете ще кажеш, че "Левски" разполага с 12 футболиста най-много. Ако няма да използва тея тримцата, не виждам логика да продължават да са в "Левски". И това верно ми е дразнещо - всеки мач едни и същи футболисти, една и съща постройка. (Значи... ако всеки мач бием, не буташ титулярите - да, но случаят не е такъв...) Отделно така се натрупва умора в едни играчи, докато при други се губи форма.

Треньорът затова е там, за да си преценява кой да играе, независимо какво те дразни теб, за което обаче си носи отговорността. Слава Богу той си ги тренира, наблюдава ги всеки ден и преценява кого да реди, а не хората от форума. За което, пак казвам :lol: , си носи отговорността. Но дори и да не се прибягва до чести ротации, не можем да я караме без резерви, вече достатъчно аргументирано споделих мнението си защо. Ако вие считате, че може - добре, така да е.

metodito написа:В момента Паулиньо е напълно заменим и даже не показва, че заслужава място сред титулярите. А Обертан е щета, ако е в средата на терена/зад Костов.


Ми, хубаво. Да ги гоним тогава начаса с няколкохилядна неустойка, а на зима да взимаме новите Опоку, Ларсон Туре, оня левия от Ботев Враца, оня десния от Дунав Русе или брадчеда на Киткабяла!
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот koisa » 04 дек 2018 15:55

TristaNNN написа:Добре де, а нали все пак трябва да имаме някакви резерви, или не са ни нужни? :roll: Да не забравяме, че картоните се трупат и тепърва ще започват наказанията за по 1-2 мача, как ще я караме без резерви? Ами контузиите? Каквото и да правим, когото и да освобождаваме, не можем да я караме без резерви, а и няма как да имаме играчи като Холмар и Тиам на пейката. Въобще, наистина ли вярвате, че зимата можем да намерим играчи от класата на Обертан, примерно, за без пари или по тънката лайсна? :roll:

Естествено, че трябва да имаме резерви... Не случайно вчера писах, че не трябва да се мрънка за играчи като Нганиони например. Рядко влиза, но при контузия/наказание на Горанов няма друг бек. Но защо са ни такива като Ривалдиньо, които не стават да заместят титуляра? Такава резерва може да го играе и Илия Димитров. Той поне показва желание като влезне. Зима или лято винаги могат да се намерят нужните играчи. На нас не ни трябват повече от двама-трима в момента. Примерно заплатите на Буш и Ривалдиньо (които сигурно правят около 25-30 000 евро общо) могат спокойно да се дават на един нападател, но качествен. Защо са ни толкова вратари като повечето не стават? Оставяш Михайлов, един нов за конкуренция и Пепи Иванов да се учи около тях.
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12223
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот TristaNNN » 04 дек 2018 16:35

koisa написа:
TristaNNN написа:Добре де, а нали все пак трябва да имаме някакви резерви, или не са ни нужни? :roll: Да не забравяме, че картоните се трупат и тепърва ще започват наказанията за по 1-2 мача, как ще я караме без резерви? Ами контузиите? Каквото и да правим, когото и да освобождаваме, не можем да я караме без резерви, а и няма как да имаме играчи като Холмар и Тиам на пейката. Въобще, наистина ли вярвате, че зимата можем да намерим играчи от класата на Обертан, примерно, за без пари или по тънката лайсна? :roll:

Естествено, че трябва да имаме резерви... Не случайно вчера писах, че не трябва да се мрънка за играчи като Нганиони например. Рядко влиза, но при контузия/наказание на Горанов няма друг бек. Но защо са ни такива като Ривалдиньо, които не стават да заместят титуляра? Такава резерва може да го играе и Илия Димитров. Той поне показва желание като влезне. Зима или лято винаги могат да се намерят нужните играчи. На нас не ни трябват повече от двама-трима в момента. Примерно заплатите на Буш и Ривалдиньо (които сигурно правят около 25-30 000 евро общо) могат спокойно да се дават на един нападател, но качествен. Защо са ни толкова вратари като повечето не стават? Оставяш Михайлов, един нов за конкуренция и Пепи Иванов да се учи около тях.

За вратарите съм напълно съгласен и подозирам, че вероятно се действа по въпроса с освобождаване на някой от тях, но едва ли този процес е толкова лесен. Обаче има и друго, което малко ме е яд, че не се отчита от болшинството - хубаво, освобождаваме Полачек (договор до 2021) и Митрев (договор до 2020) до края на годината, като разбира се няма да минем без тлъсти неустойки, а Михайлов се чупи по време на зимната пауза. И, к'о праим после? Ще ти кажа - цяла пролет ревем до Бога колко ни е некадърно ръководството! За Ривалдиньо вече споделих, че е маркетингов трик, сигурен съм, че преди време обсъждахме нашироко какво прави в Левски и с каква цел беше взет към онзи момент. Само дето, тази цел не беше постигната и сега наистина е редно ръководството да прецени какво да го прави - дали ще чакаме нова цел наесен или ще го отпращаме поживо-поздраво. Ако обаче Левски вземе та направи нещо запомнящо се в Европа, разбирай новата цел, и татко Ривалдо вземе да разказва тук и там. където трябва, колко е хубаво на Герена, то едни бъдещи ползи от това за клуба ще си заслужават заплатите, които сме давали на Ривалдиньо. Не махайте с толкова лека ръка и Буш, защото при Роси показа, че може да вкарва във важните мачове, а сега, след като е поотслабнал, не виждам причина да не покаже същото и при Стоянов, след една добра зимна подготовка, разбира се.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

realno
Мнения: 6419
Регистриран на: 08 мар 2015 15:53
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот realno » 04 дек 2018 19:18

THE G.A.M.E написа:
realno написа:Ще го каза с две приказки. За да има надграждане в отбора, трябва да се търсят и намерят не заместници на сегашните титуляри, а по добри от тях, а сегашните резерви да се освободят. Няма смисъл да се вземат скъпо платени резерви. Това означава нов вратар вместо Полачек и Митрев, нов нападател вместо Ривалдиньо и Буш, нов десен защитник, по възможност Цветкович резерва, и евентуално защитник на мястото на Белаид. Младите "надежди" да се пратят на "обиграване".
Това е идеалният вариант, но надали Цветкович, Кабрал, Обертан и т.н ще искат да са резерви.
Особено след като към момента са със статут на титуляри.

Пък за да намерим по добри алтернативи на настоящите титуляри, май-май, хич да не, ще ни трябват поне 5 + млн. евро.
Средства, с които едвали разполагаме.


Няма нищо по хубаво от конкуренцията. Ако тези футболисти нямат достойна конкуренция, бъди сигурен, че няма да играят по силно от "младите" ни надежди или пък няма да има постоянство в изявите им и често ще се стига до губене на точки от отбори като Ботев Враца или маркучите. Затова ако има възможност, задължително е да се търсят титуляри, а не скъпо платени резерви на сегашните ни титуляри. Така още дълго време ще тъпчем на едно и също място.
Сектор Г:"Всъщност няма „сливане”,няма и „обединение”–има единствено преименуване на Литекс,.Ако за тези„привърженици” е толкова лесно да решат, че това е ЦСКА, то жалко за тях..носите..срам за истинските Армейци! Сбогом, няма да ни липсвате!"

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21297
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот metodito » 04 дек 2018 19:19

TristaNNN написа:
metodito написа:
TristaNNN написа:Добре де, а нали все пак трябва да имаме някакви резерви, или не са ни нужни? :roll: Да не забравяме, че картоните се трупат и тепърва ще започват наказанията за по 1-2 мача, как ще я караме без резерви? Ами контузиите? Каквото и да правим, когото и да освобождаваме, не можем да я караме без резерви, а и няма как да имаме играчи като Холмар и Тиам на пейката. Въобще, наистина ли вярвате, че зимата можем да намерим играчи от класата на Обертан, примерно, за без пари или по тънката лайсна? :roll:

Аз като гледам Славиша разчита само на двама-трима еднакви резерви. Поначало сърбинът хич не обича да прави промени (което ме дразни понякога) и когато ги прави, обикновено не са с цел тактическа промяна. А Нашименто, Виана и Буш са дълбоко замразени. Ако му гледаш мачовете ще кажеш, че "Левски" разполага с 12 футболиста най-много. Ако няма да използва тея тримцата, не виждам логика да продължават да са в "Левски". И това верно ми е дразнещо - всеки мач едни и същи футболисти, една и съща постройка. (Значи... ако всеки мач бием, не буташ титулярите - да, но случаят не е такъв...) Отделно така се натрупва умора в едни играчи, докато при други се губи форма.

Треньорът затова е там, за да си преценява кой да играе, независимо какво те дразни теб, за което обаче си носи отговорността. Слава Богу той си ги тренира, наблюдава ги всеки ден и преценява кого да реди, а не хората от форума. За което, пак казвам :lol: , си носи отговорността. Но дори и да не се прибягва до чести ротации, не можем да я караме без резерви, вече достатъчно аргументирано споделих мнението си защо. Ако вие считате, че може - добре, така да е.

metodito написа:В момента Паулиньо е напълно заменим и даже не показва, че заслужава място сред титулярите. А Обертан е щета, ако е в средата на терена/зад Костов.


Ми, хубаво. Да ги гоним тогава начаса с няколкохилядна неустойка, а на зима да взимаме новите Опоку, Ларсон Туре, оня левия от Ботев Враца, оня десния от Дунав Русе или брадчеда на Киткабяла!

Първо, това е форум, не знам какво се напиняш такъв, човек. Второ, казвам просто да седне на пейката в някой мач. Не да го гоним - Паулиньо.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23081
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот W84me » 04 дек 2018 19:42

За мен, ако се търси българин, няма да е лошо да се погледне Кристиан Димитров от Ботев. От доста време това момче ми прави много добро впечатление.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот rane » 04 дек 2018 19:49

W84me написа:За мен, ако се търси българин, няма да е лошо да се погледне Кристиан Димитров от Ботев. От доста време това момче ми прави много добро впечатление.
Срещу нас беше меко казано слаб!

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23081
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот W84me » 04 дек 2018 19:51

rane написа:
W84me написа:За мен, ако се търси българин, няма да е лошо да се погледне Кристиан Димитров от Ботев. От доста време това момче ми прави много добро впечатление.
Срещу нас беше меко казано слаб!

На 21 години е, с няколко гола в А група. Може и да се получат нещата, ако има кой да работи с него...
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Serafim
Мнения: 5214
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот Serafim » 04 дек 2018 23:29

TristaNNN написа:
metodito написа:
TristaNNN написа:Добре де, а нали все пак трябва да имаме някакви резерви, или не са ни нужни? :roll: Да не забравяме, че картоните се трупат и тепърва ще започват наказанията за по 1-2 мача, как ще я караме без резерви? Ами контузиите? Каквото и да правим, когото и да освобождаваме, не можем да я караме без резерви, а и няма как да имаме играчи като Холмар и Тиам на пейката. Въобще, наистина ли вярвате, че зимата можем да намерим играчи от класата на Обертан, примерно, за без пари или по тънката лайсна? :roll:

Аз като гледам Славиша разчита само на двама-трима еднакви резерви. Поначало сърбинът хич не обича да прави промени (което ме дразни понякога) и когато ги прави, обикновено не са с цел тактическа промяна. А Нашименто, Виана и Буш са дълбоко замразени. Ако му гледаш мачовете ще кажеш, че "Левски" разполага с 12 футболиста най-много. Ако няма да използва тея тримцата, не виждам логика да продължават да са в "Левски". И това верно ми е дразнещо - всеки мач едни и същи футболисти, една и съща постройка. (Значи... ако всеки мач бием, не буташ титулярите - да, но случаят не е такъв...) Отделно така се натрупва умора в едни играчи, докато при други се губи форма.

Треньорът затова е там, за да си преценява кой да играе, независимо какво те дразни теб, за което обаче си носи отговорността. Слава Богу той си ги тренира, наблюдава ги всеки ден и преценява кого да реди, а не хората от форума. За което, пак казвам :lol: , си носи отговорността. Но дори и да не се прибягва до чести ротации, не можем да я караме без резерви, вече достатъчно аргументирано споделих мнението си защо. Ако вие считате, че може - добре, така да е.

metodito написа:В момента Паулиньо е напълно заменим и даже не показва, че заслужава място сред титулярите. А Обертан е щета, ако е в средата на терена/зад Костов.


Ми, хубаво. Да ги гоним тогава начаса с няколкохилядна неустойка, а на зима да взимаме новите Опоку, Ларсон Туре, оня левия от Ботев Враца, оня десния от Дунав Русе или брадчеда на Киткабяла!


Аз съм напълно съгласен с Методи в случая. Силните треньори правят ротации. Първо ако не правиш промени ставаш лесно разгадаем за противника и няма нищо неочаквано. Примерно Стоев така в крайна сметка изгуби поста си в Лудогорец. Еднакъв състав, еднакви смени в едни и същи минути. Абсолютно предсказуем. И второ чрез ротациите поддържаш и резервите в някаква форма. Спокойно в някои мачове можеха да са играли и нашименто и левия бек и Буш и Ривладиньо. На Славишата не старотовия състав, ами и смените му са ясни, както каза.
И също така Паулиньо наистина е в кофти форма. Или трябва да го пуска титуляр или резерва, но от това страда играта на отбора, не толкова от формата му, а че Обертан играе в центъра, а не по крилото.

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: Левски: Трансферна зима (Спекулации, слухове, мрънкане за нови и реалност)

Мнениеот sinfen14 » 05 дек 2018 03:02

Само,че силните отбори имат големи бюджети,с което могат да си позволят голяма група от равностойни играчи.Какъв е смисъла да правиш ротации,ако това ще понижи качеството на титулярния състав? :? И въпреки това,почти съм убеден,без да съм гледал статистика,че от началото на сезона ние сме с най-много ротации в титулярния състав,сравнение с другите два отбора в топ 3.Ми в Лудогорец,например,абсолютно твърди титуляри са - Ренан,Сисиньо,Моци,Недялков,Натаниел,Кампаняро,Лукоки,Вандерсон,Марселиньо и Кешеру. :lol: Единствено Дяков вече не е твърд титуляр,защото вече е на 34 и няма тази форма отпреди 2-3 години.Сега,естествено,че преди мач от ЛЕ се е случваше Лудогорец да прави повече ротации,но все пак ние нямаме ангажименти през седмицата.Какви ротации като ние играем 1 мач на седмица... :lol:

Аз даже смятам,че през зимата трябва да увеличим конкуренцията.Защото конкуренцията поддържа добрата форма на играчите и ги кара да се раздават на макс.Справка - Горанов от миналата есен,когато нямаше конкуренция и Горанов от зимата насам,след привличането на Фигейредо.
Вратари - Тук имаме безумно голяма бройка играчи - Митрев,Полачек,Михайлов,Кръстев,Иванов.Любенов е под наем до лятото,а Шейтанов не го броя,защото е с договор до края на месеца.Прогнозата ми тук е,че през зимата ще освободим един измежду Митрев и Полачек."Оцелелия" от измежду двамата ще бъде резерва на Михайлов през пролетта.Последния каза в интервю,че оценява дадения му шанс да се докаже в Левски.А вратар получава шанс единствено в официалните срещи.Затова и договора му е до 30 юни.Ще му бъде даден шанс през пролетта и ако докаже,че е добър за титулярен вратар на Левски ще бъде активирана опцията за удължаване на договора му с още две години.Това са мои сметки.Просто се опитвам да разсъждавам логично на база фактите.
Защитници - Контузията на Холмар е катастрофа.Най-добрия централен защитник в България ще ни липсва много през пролетта.Тук имаме Яблонски и Рейш.Алтернативи са Белаид и Деян Иванов.Според мен е абсолютно задължително да вземем минимум 1 ЦЗ през зимата.Ако в край на сметка с Яблонски не се разберем за нов договор,би следвало да привлечем двама нови.На десния бек имаме Цветкович и Найденов.Вторият е ОК за резерва.С Милош,като с Давид - не преподпише > нов.На левия бек сме супер.
Дефанзивни халфове - Тук абсолютно твърд титуляр е Тиам НО,той е много добре подкован и подготвен за пролетта.Има 7 жълти картона,така че със сигурност ще изпусне минимум 2 мача напролет.Задължително е да се привлече нов дефанзивен халф.Още повече,че нямаме втори ЧИСТ ДХ като него.
Централен Халф - Мариани е твърд титуляр.Нашименто според мен ще си тръгне през зимата.Тук имаме още Белмонт,Вашчук и Юруков.Освен това Славиша обича да използва и Рейш до Доктора.ОК сме на този пост.
Крила - Обертан и Паулиньо + Кабрал.Ако последния не преподпише ще трябва нов човек.Освен това имаме Кабов като добра опция.И тук сме good,като опции.
Нападател - Ужас е тук,лично за мен.Огромен дисбаланс.Много играчи,малко качество.Имаме един Костов,който няма никаква реална конкуренция.Ривалдиньо и Буш са за гонене.Виана е загадка.Очевидно климатизацията в Европа ще отнеме повече време.Харесва ми като физически данни,но към момента не е реална опция.По-скоро е "инвестиция в бъдещето".Илия Димитров е вечно контузен.Трябва ни нов играч.Оптималния вариант за пролетта е - Костов,Нов,Виана и евентуално Илия Димитров...
ИЗВОД: Чака ни натоварен,нервен и труден зимен трансферен прозорец.На първо четене ни трябват 3 нови(централен защитник,дефанзивен халф и нападател),но ако не се разберем с хората с изтичащи договори,бройката може да нарасне до 6,че дори и 7 нови играчи(още един централен защитник,десен бек и крило).


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: luchoni и 29 госта