Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот metodito » 17 яну 2019 20:37

rane написа:
alexdb написа:
Ще го видим момчето. Нямам наблюдение, но Левски в историята си винаги е имал добра вратарска школа. Какво става последните години нямам идея, но сме трагедия.
Между другото баламските голове пуснати от Митрев не са поради ниския му ръст (също го водят 1, 85), а по други причини. А от двуметровия Полачек не видях гора от геройски спасявания, прибиране на всяка центрирана топка във вратарското му поле и т.н. :lol:
Между другото Гошо вратарчето е с подобни размери, но .....
То целият български футбол е трагедия, не само Левски. Това с "винаги сме имали добра школа" не върви. Гола вода сме - и Левски, и всички останали клубове. Младите футболисти не стават и за парцали, сравнени с връстниците си от западните държави.
Като пуснат някой юноша, той изглежда така, сякаш досега е живял в Сомалия или Йемен.
Физическата им подготовка е страшно, ама страшно зле! А пък тактическата подготовка липсва. И това не е само в Левски, а навсякъде в България! Но най-големият им проблем е манталитета! Мислят за Фейса, Инстаграмата, дискотеките, п***и, но не и за спорт и футбол. Да не говорим, че и като хора са кръгла 0.


А стига, бе пич! Как може да обиждаш така едни деца. Въобще не си наясно какви ги плещиш. Радвайте си се на неграта и бездушните пут*ки, като Обертан и оставете децата на мира.

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3237
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот alexdb » 17 яну 2019 20:50

rane написа:
alexdb написа:
Ще го видим момчето. Нямам наблюдение, но Левски в историята си винаги е имал добра вратарска школа. Какво става последните години нямам идея, но сме трагедия.
Между другото баламските голове пуснати от Митрев не са поради ниския му ръст (също го водят 1, 85), а по други причини. А от двуметровия Полачек не видях гора от геройски спасявания, прибиране на всяка центрирана топка във вратарското му поле и т.н. :lol:
Между другото Гошо вратарчето е с подобни размери, но .....
То целият български футбол е трагедия, не само Левски. Това с "винаги сме имали добра школа" не върви. Гола вода сме - и Левски, и всички останали клубове. Младите футболисти не стават и за парцали, сравнени с връстниците си от западните държави.
Като пуснат някой юноша, той изглежда така, сякаш досега е живял в Сомалия или Йемен.
Физическата им подготовка е страшно, ама страшно зле! А пък тактическата подготовка липсва. И това не е само в Левски, а навсякъде в България! Но най-големият им проблем е манталитета! Мислят за Фейса, Инстаграмата, дискотеките, п***и, но не и за спорт и футбол. Да не говорим, че и като хора са кръгла 0.


Това е така. И си има своите причини. Аз за това не веднъж съм казвал, че пътя пред българския футбол е разтуряне на седянката, наречена Висша лига и БФС и връщането към аматьорския футбол. То рано или късно ще се случи, ама що да ни мъчат още :)

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот W84me » 17 яну 2019 22:52

rane написа:Я, ти като голям спец, кажи ми къде играе О. Кан сега? Дали пък не минаха доста години откакто спря с футбола? Дали пък тенденциите не се промениха от онова време? Да се беше върнал във времето на Л. Яшин! Само дето той е бил истинска върлина за времето си :)
Кейлор Навас на кой е резерва, би ли посочил, както и колко е висок?
А Щеген как е в нац. отбор на Германия? Играе ли редовно? Да не би да е резерва на един по-висок от него, а?

Чувал ли си за един от най-перспективните млади вратари - Д. Донарума? Този момък все още няма навършени 20 години, но вече е с няколко рекорда за най-млад вратар в Италия, а в калчото е изиграл над 100 мача. Ще си направиш ли труда да изкараш височината му, моля те!?
Това е тенденцията на днешно време - вратарите да са доста високички :mrgreen:
А някои от вратарите, дето си посочил, даже не съм ги и чувал....което по-принцип може и да е добре. Щото такива като Неможидар са доста известни, но не с добро :lol:

Изброил съм ти вратарите на Барселона, Реал Мадрид, Челси, Манчестър Сити, Наполи и националният вратар на Англия... Това, че не ги знаеш си е лично твой проблем и още повече осмива теорията ти. Кейлор Навас не знам на кого е резeрва, но е играл в половината от мачовете на Реал Мадрид от този сезон и има 3 спечелени титли в ШЛ. Тер Стеген бил резерва в Германия, ама титуляр в най-добрият отбор в Света в момента, изобщо теорията ти за ръста издиша отвсякъде, щом ти извадих толкова примери за вратари от най-висока класа под 1.90
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот rane » 18 яну 2019 03:21

W84me написа:
rane написа:Я, ти като голям спец, кажи ми къде играе О. Кан сега? Дали пък не минаха доста години откакто спря с футбола? Дали пък тенденциите не се промениха от онова време? Да се беше върнал във времето на Л. Яшин! Само дето той е бил истинска върлина за времето си :)
Кейлор Навас на кой е резерва, би ли посочил, както и колко е висок?
А Щеген как е в нац. отбор на Германия? Играе ли редовно? Да не би да е резерва на един по-висок от него, а?

Чувал ли си за един от най-перспективните млади вратари - Д. Донарума? Този момък все още няма навършени 20 години, но вече е с няколко рекорда за най-млад вратар в Италия, а в калчото е изиграл над 100 мача. Ще си направиш ли труда да изкараш височината му, моля те!?
Това е тенденцията на днешно време - вратарите да са доста високички :mrgreen:
А някои от вратарите, дето си посочил, даже не съм ги и чувал....което по-принцип може и да е добре. Щото такива като Неможидар са доста известни, но не с добро :lol:

Изброил съм ти вратарите на Барселона, Реал Мадрид, Челси, Манчестър Сити, Наполи и националният вратар на Англия... Това, че не ги знаеш си е лично твой проблем и още повече осмива теорията ти. Кейлор Навас не знам на кого е резeрва, но е играл в половината от мачовете на Реал Мадрид от този сезон и има 3 спечелени титли в ШЛ. Тер Стеген бил резерва в Германия, ама титуляр в най-добрият отбор в Света в момента, изобщо теорията ти за ръста издиша отвсякъде, щом ти извадих толкова примери за вратари от най-висока класа под 1.90
Защо твърдиш, че Барселона е най-добрият отбор в света в момента? Защото са ти най-симпатични ли?
Навас бил играл половината мачове от този сезон :lol: Това малко на сляпо го написа, нали?! Дай статистиката да видим кой, колко е играл, защото съм убеден, че Куртоа е играл в доста повече мачове от него от началото на сезона.

Сега проверих кой е вратарят на Наполи. Толкова е добър, такава му е висока класата, че преди време за срам един чичка го е изместил на вратата на Арсенал :mrgreen: А този на Наполи даже бил един от най-добрите в света, според теб :shock: Като споменах чичката от Арсенал, виж колко е висок!
И защо посочи вратаря на Наполи? Защо не посочи този на Ювентус, на Интер, на Милан, на Рома??

Ами този Кепа Ари....нещо си. Какъв е по националност, знаеш ли?
А Едерсон какъв е? На бразилец му мяза името, ама на бразилците им пази Алисън, който е .... ти ми кажи колко е висок?!

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот rane » 18 яну 2019 03:30

alexdb написа:
rane написа:
alexdb написа:
Ще го видим момчето. Нямам наблюдение, но Левски в историята си винаги е имал добра вратарска школа. Какво става последните години нямам идея, но сме трагедия.
Между другото баламските голове пуснати от Митрев не са поради ниския му ръст (също го водят 1, 85), а по други причини. А от двуметровия Полачек не видях гора от геройски спасявания, прибиране на всяка центрирана топка във вратарското му поле и т.н. :lol:
Между другото Гошо вратарчето е с подобни размери, но .....
То целият български футбол е трагедия, не само Левски. Това с "винаги сме имали добра школа" не върви. Гола вода сме - и Левски, и всички останали клубове. Младите футболисти не стават и за парцали, сравнени с връстниците си от западните държави.
Като пуснат някой юноша, той изглежда така, сякаш досега е живял в Сомалия или Йемен.
Физическата им подготовка е страшно, ама страшно зле! А пък тактическата подготовка липсва. И това не е само в Левски, а навсякъде в България! Но най-големият им проблем е манталитета! Мислят за Фейса, Инстаграмата, дискотеките, п***и, но не и за спорт и футбол. Да не говорим, че и като хора са кръгла 0.


Това е така. И си има своите причини. Аз за това не веднъж съм казвал, че пътя пред българския футбол е разтуряне на седянката, наречена Висша лига и БФС и връщането към аматьорския футбол. То рано или късно ще се случи, ама що да ни мъчат още :)
Разтурянето едва ли ще помогне?!
С калпав материал нищо няма да стане!
Калпаво възпитание на децата(още от дома им и от училището), калпави методики в школите, калпава база, калпава държава...всичко е калпаво и години ще минат докато се оправят нещата, ако изобщо подлежат на оправяне!
Най-напред трябва да започне промяната у дома, после в училище и т.н.... Трябва да са хора тези деца, а не келеши :idea:

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот W84me » 18 яну 2019 10:32

rane написа:Навас бил играл половината мачове от този сезон :lol: Това малко на сляпо го написа, нали?! Дай статистиката да видим кой, колко е играл, защото съм убеден, че Куртоа е играл в доста повече мачове от него от началото на сезона.

Сега проверих кой е вратарят на Наполи. Толкова е добър, такава му е висока класата, че преди време за срам един чичка го е изместил на вратата на Арсенал :mrgreen: А този на Наполи даже бил един от най-добрите в света, според теб :shock: Като споменах чичката от Арсенал, виж колко е висок!
И защо посочи вратаря на Наполи? Защо не посочи този на Ювентус, на Интер, на Милан, на Рома??

Ами този Кепа Ари....нещо си. Какъв е по националност, знаеш ли?
А Едерсон какъв е? На бразилец му мяза името, ама на бразилците им пази Алисън, който е .... ти ми кажи колко е висок?!

Давид Оспина е национал на Колумбия, отбор от ТОП 16 на последното Световно, дали не е един от най-добрите?
Какво да ти изкарвам повече? Ти казваш, че ниските вратари не ставали, аз ти извадих 10 примера от най-добрите отбори в Света, където вратарите са "ниски". Какво по-голямо доказателство от това, че не само ръстта е определящ?
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
t0bl3ro_bg
Мнения: 5929
Регистриран на: 06 сеп 2010 20:35

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот t0bl3ro_bg » 18 яну 2019 11:13

rane написа:Я, ти като голям спец, кажи ми къде играе О. Кан сега? Дали пък не минаха доста години откакто спря с футбола? Дали пък тенденциите не се промениха от онова време? Да се беше върнал във времето на Л. Яшин! Само дето той е бил истинска върлина за времето си :)
Кейлор Навас на кой е резерва, би ли посочил, както и колко е висок?
А Щеген как е в нац. отбор на Германия? Играе ли редовно? Да не би да е резерва на един по-висок от него, а?

Чувал ли си за един от най-перспективните млади вратари - Д. Донарума? Този момък все още няма навършени 20 години, но вече е с няколко рекорда за най-млад вратар в Италия, а в калчото е изиграл над 100 мача. Ще си направиш ли труда да изкараш височината му, моля те!?
Това е тенденцията на днешно време - вратарите да са доста високички :mrgreen:
А някои от вратарите, дето си посочил, даже не съм ги и чувал....което по-принцип може и да е добре. Щото такива като Неможидар са доста известни, но не с добро :lol:



Донарума може да е млад, може да е висок, но не виждам как ще стане нещо повече от просто вратар. Няма рефлекс, прави елементарни грешки, а както каза ти има 100 мача вече и би трябвало лека-полека да расте нагоре, а аз откакто нашумя не виждам никакво развитие. Един процент дори. Аз съм ЗА да се налагат такива като него, но нещо няма нищо особено, което да ме впечатли.
Височината е плюс, но ако я използваш. Навас не ми е от най-любимите, но какво се оказа - по-добре е той да пази вместо по-високия Куртоа, чийто ръст не му помага изобщо, тъй като докато се хвърли и топката е зад него. Нойер много се превъзнася, но и при него рефлекса е намален, докато на същата височина Де Хея е с уникален такъв. Тер Стеген също има добър рефлекс.
Не са много високите вратари като В.Д.Саар и Чех, които са съчетали височина и рефлекс.
Както казах - височината може да ти е в плюс, но само тя не е достатъчна. Полачек е най-пресния пример - мега посредствен 2м. вратар, който по скоpо е с волейболни намеси, но не и футболни такива. Пацо може да не е много висок, но има доста добър рефлекс и усет. Хващаше яко ъглите при дузпи, но пък не ги отразяваше, тъй като беше нисък. Сега е дръпнал леко, леко, но достатъчно.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8894
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот bilyaletdinov » 18 яну 2019 11:40

"Умните" ни управници, ако имаха опит или качества нямаше да им се налага да търсят нови треньори на всеки 8/9 месеца...
Какъв е смисъла да държат Стоянович след като много добре знаят, че ще се чупи най-късно на лято? Защо той трябва да избира и селектира играчи, които реално ще играят за следващия треньор? Що за глупост?
Най-добрият вариант е да се намери нов треньор още сега, който в рамките на 6 месеца да се запознае с наличните играчи и да бъде подготвен за следващия сезон. Сега ще оставят сърбина, той ще си изкара сезона и лятото ни казва чао.
Ние почваме да търсим треньор, а в това време трябва да водим подкотовка за Европа.
Нова селекция, нов треньор и пак се повтаря цикъла.
Толкова за умните управници.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12286
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот TristaNNN » 18 яну 2019 14:29

bilyaletdinov написа:"Умните" ни управници, ако имаха опит или качества нямаше да им се налага да търсят нови треньори на всеки 8/9 месеца...
Какъв е смисъла да държат Стоянович след като много добре знаят, че ще се чупи най-късно на лято? Защо той трябва да избира и селектира играчи, които реално ще играят за следващия треньор? Що за глупост?
Най-добрият вариант е да се намери нов треньор още сега, който в рамките на 6 месеца да се запознае с наличните играчи и да бъде подготвен за следващия сезон. Сега ще оставят сърбина, той ще си изкара сезона и лятото ни казва чао.
Ние почваме да търсим треньор, а в това време трябва да водим подкотовка за Европа.
Нова селекция, нов треньор и пак се повтаря цикъла.
Толкова за умните управници.

Честно казано, не мога да разбера защо толкова упорито се твърди от всички, че Стоянов ще си иде лятото. Нито той е казал такова нещо, нито клуба. Не казвам, че не е възможно. Ама допускам, че може и да остане. Може да цъфне нов директор. Може да цъфне нов Спас. Нов спонсор. Може да му предложат значително завишени финансови условия. Може тая работа в Латвия да се разсъхне, нищо че медиите вече са го назначили за треньор на прибалтийкската република.
Въобще, много обичате да коментирате неща, които не са се случили и да градите тезите си върху гадания за бъдещето.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3237
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: Левски: Трансфери, зимна подготовка и контроли

Мнениеот alexdb » 18 яну 2019 21:03

TristaNNN написа:
bilyaletdinov написа:"Умните" ни управници, ако имаха опит или качества нямаше да им се налага да търсят нови треньори на всеки 8/9 месеца...
Какъв е смисъла да държат Стоянович след като много добре знаят, че ще се чупи най-късно на лято? Защо той трябва да избира и селектира играчи, които реално ще играят за следващия треньор? Що за глупост?
Най-добрият вариант е да се намери нов треньор още сега, който в рамките на 6 месеца да се запознае с наличните играчи и да бъде подготвен за следващия сезон. Сега ще оставят сърбина, той ще си изкара сезона и лятото ни казва чао.
Ние почваме да търсим треньор, а в това време трябва да водим подкотовка за Европа.
Нова селекция, нов треньор и пак се повтаря цикъла.
Толкова за умните управници.

Честно казано, не мога да разбера защо толкова упорито се твърди от всички, че Стоянов ще си иде лятото. Нито той е казал такова нещо, нито клуба. Не казвам, че не е възможно. Ама допускам, че може и да остане. Може да цъфне нов директор. Може да цъфне нов Спас. Нов спонсор. Може да му предложат значително завишени финансови условия. Може тая работа в Латвия да се разсъхне, нищо че медиите вече са го назначили за треньор на прибалтийкската република.
Въобще, много обичате да коментирате неща, които не са се случили и да градите тезите си върху гадания за бъдещето.


Стоянович има договор до края на сезона. Сега е момента това ръководство да застане на ясна позиция - дава мандат на Стоянович да е треньор на Левски и му предлага нов договор за две години или не застава зад Стоянович, което автоматично означава, че той е излишен. Разбира се Стоянович също ясно трябва да каже продължава или си отива. Другото е аматьорщина и глупост. За кой има полза тази неопределеност да продължи още 6 месеца?


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта