Славиша Стоянович

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

LM10
Мнения: 739
Регистриран на: 13 юли 2018 17:50
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот LM10 » 13 яну 2019 16:17

vvessel написа:
Serafim написа:Аз пък ще ви кажа нещо друго, което немалко хора също споделиха вече - Стоянович пое изграден отбор, който макар и смазан психически от лошата серия в края на миналия сезон, минаването през бараж и отпадането от Вадуц, все пак имаше добри индивидуалности и донякъде сработен колектив. Добра защита - Цветкович, Яблонски, Холмар и Горанов, качествени халфове, като Тиам и Гомес за когото имаше много поливалентни мнения, новодошлия Мариани, за крила Обертан и Паулиньо, който към началото на сезона бе контузен, но след много силна серия в края на сезона и липсващ добър централен нападател. Костов и Кабрал към онзи момент бяха на никъде още. По всеобщо мнение играчите не бяха лоши, но остарелите методи на Роси (реплика, раздухана след изказване на Афонсо) дърпаха отбра назад, както и лошата атмосфера в съблекалнята. Дори и форумните спецове бяха на това мнение и нерядко се подхъврляше, че и с Митов ще сме на същото дередже - демек класиране на 3-то място и бараж. Та долу-горе ставащите футболисти сега са пълни ментета и дърпат иначе нелошия треньор назад. Ако Славишата ще се бори да сглобява отбор, който да класира за квота, даваща право на участие в ЕКТ... Евем ти аз постижението, за което после да го оплачем, ако вземе да си тръгне след сезона. Защото наистина и с Митов ще достигнем същото ниво - трето място, игра на приливи и отливи с този състав.

Абсолютно на същото мнение съм.
Само дето Славиша няма да стигне до бараж дори.
Дано да бъркам, ама като гледам как е "натренирал" отбора не съм оптимист.
След всяка пауза в първенството започвахме със загуба и играехме все по-зле.
Сега след зимната подготовка очаквам да видим стила на Топчо-Митов и след 2-3 загуби, с малко освирквания, ще си ходи по живо по здраво. Около тези батаци в клуба пак ще бъде обвинено ръководството (не че няма вина) , а Стоянович ще си иде в Литва (или Латвия) и ще му е през дедовия.


И аз съм на вашето мнение. Играта ни след последната пауза заради националите е покъртителна и то срещу отбори като Враца, Етър и Септември. Последната ни победа като гост е от август месец. Също така СС е дебелоглав като Роси - до загубата от Локо налагаше Белаид, всеки вижда, че когато играят заедно Обертан, Паулиньо и Кабрал сме трагични, че Мариани не става за партньор на Тиам, но Славиша не се учи от грешките си.

Иначе Павел Колев онзи ден много правилно го каза - как може да нямаме спортен директор с визия/стратегия за няколко години
напред, а треньора гони половин дузина играчи, привлича нови и след 6 месеца си тръгва :mrgreen: .... пълна пародия
Изображение

Потребителски аватар
terata
Мнения: 4549
Регистриран на: 25 май 2009 14:49
Местоположение: София
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот terata » 13 яну 2019 18:24

Жалко за класните футболисти в отбора, чиито потенциал бе блокиран от абсурдни тактически указания.


Кажи ми по-добър защитник от Холмар и Яблонски в Бъглария,кажи ми по-добър млад играч от Горанов,кажи ми по-добър дефанзивен халф от Тиам,имаме Обертан и Паулинио,които преспокойно могат да играят и за Лудогорец?Кой ги доведе тях?Това ръководство,което обвиняваш.Разберете,че вина има само това лайно,което с тъпия си защитен стил,не даваше свобода на играчите.


Това в момента са най-класните футболисти от всички, които минаха през отбора от 2013г. насам. Бързо забравяте играта на полуфинала за купата, когато фактора "Роси" бе сведен до минимум и на преден план бе заряда на мача, желанието на футболистите и тактически ходове, които треньора бе притиснат да предприеме.


Имаме футболисти, нямаме треньор. При Роси няма грам мисъл, почерк, много е бос. Той отбора не може грам да отлепи втора година, какво остава за градация на футболисти и т.н. Има един единствен фътболист, Горанов който вдигна нивото, но няма как да е заради Роси. Повечето футболисти даже вървят назад.


Не знам човеко. Реално двойката централни по-нищо не отстъпва на тази на Лудогорец, дори има леко предимство, двата бека като цяло също не отстъпват като техника, включване в атака и центрирания. Тиам не е по-лош от Дяков. Гомез е може би най-добрия подавач на дълги пасове в цялото ни първенство, Обертан е вероятно най-техничния в първенство, а Паулиньо също е един от най-качествените и креативни играчи, който без проблем играе един на един, влиза остро в нак. поле, има прилично подаване и бележи. И като резултат от всичко това играта на отбора е трагична, а в нападение просто сме абсолютно ялови. Дъното е, че ни бият някакви измисленяци от Лихтенщайн, а междувременно не можем да намерим начин да бием смехотворците от Бистрица, Етър, да не говорим за Славия на финала.
За мен причината е сбъркан треньор. Ако ти имаш друго обяснение ще ми е интересно да го чуя.


И още и още... Познахте ли се? Сега обаче същите тия футболисти не стават, а треньора е бок. Хич не сте лицемерчета, ама хич.

vvessel
Мнения: 4317
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот vvessel » 13 яну 2019 19:19

terata написа:
И още и още... Познахте ли се? Сега обаче същите тия футболисти не стават, а треньора е бок. Хич не сте лицемерчета, ама хич.


Няма смисъл. За пореден път се убеждавам, че някои хора дори да ги удариш по главата с факти, пак не могат да ги видят, щом не искат. Особено пък Методи , който на една страница има две коренно противоположни мнения се върти като фурнаджийска лопата при всеки удобен случай.
П.П. Славиша за мен с нищо не е по-добър от Митов. И ще ни закопае още по-дълбоко.
Но изглежда това е "дългосрочната стратегия" на шефовете, щом го държат , а не могат да се разберат с Павел Колев.
Ако продадат и Костов съвсем ще се изяснят нещата.

limon
Мнения: 257
Регистриран на: 16 мар 2012 11:08
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот limon » 13 яну 2019 20:31

Добре, че не взехме Мъри за треньор. Горкия сега щеше да го отнесе, че е разбил великия отбор на Делио физкултурника :mrgreen:

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21361
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот metodito » 13 яну 2019 20:48

vvessel написа:
terata написа:
И още и още... Познахте ли се? Сега обаче същите тия футболисти не стават, а треньора е бок. Хич не сте лицемерчета, ама хич.


Няма смисъл. За пореден път се убеждавам, че някои хора дори да ги удариш по главата с факти, пак не могат да ги видят, щом не искат. Особено пък Методи , който на една страница има две коренно противоположни мнения се върти като фурнаджийска лопата при всеки удобен случай.
П.П. Славиша за мен с нищо не е по-добър от Митов. И ще ни закопае още по-дълбоко.
Но изглежда това е "дългосрочната стратегия" на шефовете, щом го държат , а не могат да се разберат с Павел Колев.
Ако продадат и Костов съвсем ще се изяснят нещата.


Я кажи сега за двете противоположни мнения?
Митов има един прескочен кръг в Европа.

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот sinfen14 » 14 яну 2019 00:09

metodito написа:
sinfen14 написа:
metodito написа:Един съфорумец тук преди няколко дена написа нещо и ще познае. Стоянович ще направи отбор, ще ни класира в Европа и ще бъде освободен. И след това... старата приказка на нов глас...

Точно обратното.Стоянович пое вече направен отбор.Не коментирам този отбор колко и как играеше.Но вече беше готов.Ако погледнем титулярния състав от есента - всички играчи са или привлечени при Роси или се наложиха като титуляри при него.Дори Мариани бе взет от Роси.Единственият играч за когото можем да кажем,че беше "отписан" при Роси,а израстна при Славиша е Кабрал.Оттам нататък при повечето има регрес в индивидуалното им представяне.Славиша имаше този лукс да поеме отбор,който вече играе заедно от една година,но успя да извлече позитиви от този факт за прекалено кратък период от време.Надявам се да оправи нещата за пролетта.При Роси беше точно обратното - Той започна от кота дори под нулата.Защото наследството на Митов беше точно това - една голяма нула.

Шегуваш се, нали? И не бъди толкова сигурен, че Роси е искал някой от привлечените му ("Питайте ръководството" ;) ). Стоянович завари един разбит психологически отбор, който не беше тийм и все още не е такъв. Това е мениджърски сбирщайн. И малката разлика се нарича Костов.

Много ме кефи как повечето залитате от крайност в крайност. :lol: Аз никъде не съм казал,че Роси е трябвало да остава и т.н.Но да се отрича абсолютно всичко,което той направи е малоумно.Цяла есен не получихме гол на Герена сигурно защото нямахме отбор. :lol: И пак ще го напиша - РОСИ БЕШЕ ПРАВИЛНО ОСВОБОДЕН!!!!Но да се казва,че едва ли не абсолютно нищо не е направил.....Тирето сигурно друг треньор ги елиминира на 1/2 финала.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот rane » 14 яну 2019 03:52

Абе не ви ли писна на всички, дето искат поредната смяна на треньор? Какво донесоха тези сменени треньори през последните 2,3, 5, та дори и 8 години? Едно голямо НИЩО, нали? От 8-9 години го гледате този филм и пак искате от същото, така ли?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21361
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот metodito » 14 яну 2019 07:38

sinfen14 написа:
metodito написа:
sinfen14 написа:
metodito написа:Един съфорумец тук преди няколко дена написа нещо и ще познае. Стоянович ще направи отбор, ще ни класира в Европа и ще бъде освободен. И след това... старата приказка на нов глас...

Точно обратното.Стоянович пое вече направен отбор.Не коментирам този отбор колко и как играеше.Но вече беше готов.Ако погледнем титулярния състав от есента - всички играчи са или привлечени при Роси или се наложиха като титуляри при него.Дори Мариани бе взет от Роси.Единственият играч за когото можем да кажем,че беше "отписан" при Роси,а израстна при Славиша е Кабрал.Оттам нататък при повечето има регрес в индивидуалното им представяне.Славиша имаше този лукс да поеме отбор,който вече играе заедно от една година,но успя да извлече позитиви от този факт за прекалено кратък период от време.Надявам се да оправи нещата за пролетта.При Роси беше точно обратното - Той започна от кота дори под нулата.Защото наследството на Митов беше точно това - една голяма нула.

Шегуваш се, нали? И не бъди толкова сигурен, че Роси е искал някой от привлечените му ("Питайте ръководството" ;) ). Стоянович завари един разбит психологически отбор, който не беше тийм и все още не е такъв. Това е мениджърски сбирщайн. И малката разлика се нарича Костов.

Много ме кефи как повечето залитате от крайност в крайност. :lol: Аз никъде не съм казал,че Роси е трябвало да остава и т.н.Но да се отрича абсолютно всичко,което той направи е малоумно.Цяла есен не получихме гол на Герена сигурно защото нямахме отбор. :lol: И пак ще го напиша - РОСИ БЕШЕ ПРАВИЛНО ОСВОБОДЕН!!!!Но да се казва,че едва ли не абсолютно нищо не е направил.....Тирето сигурно друг треньор ги елиминира на 1/2 финала.

Аз казвам, че нито при Роси имахме, нито сега при Славиша имаме екип, отбор. За един сезон, колкото беше Роси, отбор не се прави. Нито той, нито Топчо, не са избирали тези футболисти. Показателна беше репликата "Питайте ръководството". Просто казвам, че нямахме истински и все още нямаме отбор, ЕКИП, ТИЙМ, а не сбор от индивидуалности (Кабрал, Давиде, Габриел, Белмонт... всеки от тях играят някаква собствена си игра). Тийм, екип се гради за далеч повече време. И дадох за пример, sinfen14, това, което създадоха Стоев и Гонзо. Краев, Мечката, Роман (ако си спомняш след изтичането на наема му, Спартак Търнава искаха удължаване на наема, но Гонзо не го разреши), Мехди, даже Нар и Тигъра от Акуре - бяха съзнателно избрани и налагани от Стоев и Гонзо. И тук са прави няколко човека за това, че Майстора като дойде завари ОТБОР, готов екип. Сърбът вкара просто нещо, което липсва - неговата експертиза. Но! ако сега дойде Петрович, няма да направи нищо такова, каквото успя да направи - а именно, да бием всичко заедно с Лудогорец и да сме начело. Защото ние нямаме отбор. Имаме сбор от индивидуалности. Това е моята теза, като казвам, че Славиша не е "заварил" нищо такова. Т.нар. "отбор" днес е проект на Вангелий и Спас. И като индивидуални качества може да са супер, но никой от тях - без Костов, Милош, Давид, и Холми - не са отборни играчи. И в този смисъл - не са ок за "Левски". Няма как сбирщайн от наемни егоисти да е ок.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21361
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот metodito » 15 яну 2019 16:10


Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12294
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Славиша Стоянович

Мнениеот TristaNNN » 15 яну 2019 17:00

metodito написа:https://www.blitz.bg/sport/komentar/slavisha-trgvay-si_421554.html
:lol:
Много добро.

Знам, че такива четива са наслада за сетивата ти и никога няма да се усъмниш в правотата на написаното, нито пък да изкоментираш явните безсмислици, при положение, че ти изнася. Нека обаче да поразсъждавама върху някои абсурдни отткъси:

А в Левски явно правят всичко възможно специалистът, който е харесван и ценен от всички футболисти в клуба, да си тръгне.
В Левски можеха вече да са го сторили, при положение, че към Стоянов е имало предложения, както сам той призна. Странно е, някак, Левски да иска да го разкара и да не го пусне да си иде през зимата.
Дал съм от 15 декември пълен доклад с ненужните играчи

Ми не е трудно да забележим кои са те, а ако вярваме на очите си, т.нар. ненужни не са с отбора на лагер. Някои няма да продължат с нас, други заминаха под наем, с трети се работи по пазарлъците. Не знам каква е драмата тук. Колкото до новите, Славиша каза, че ще се привличат такива, само ако се разкарат някои от сегашните, но също така спомена, че се водят разговори, преговори, и нещата не стават от днес за утре.
Славиша каза: "Не ми е нужно крило"

Аз не помня да е казвал такова нещо.
Славиша каза: "Искам и се надявам Павел Колев да дойде в Левски"

Това беше в контекста на Директор по принцип. Па и какво да каже - Не искам Павел Колев, искам Павлеча Колевич от Србия, примерно.
И ето например: Идва отличен треньор в Левски, който успява да сплоти тима, да го накара да играе хубав атакуващ футбол, да върне хората на трибуните. И след само месец поредната управленска грешка на Красимир Иванов и човекът под него съсипа всичко това.

Е, да бе, Краси Иванов изпусна дузпата, Вангелов контузи Холмар, а гадния Срас не успя да бие Черно море, Враца и Септември за първенството.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта