75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан?

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32322
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан?

Мнениеот modor » 19 юли 2018 09:32

Изображение

Mилан и Левски се срещат отново след половин век в чест на Гунди

Половин век след един от най-паметните мигове за Левски, една история е на път да бъде продължена… В края на 1967 г. пред 50 000 зрители на стадион „Васил Левски“ „сините“ се изправят срещу италианския колос Милан в 1/16-финал-реванш от турнира за Купата на носителите на купи. Тогава едно българско име блесва по-силно и от звезда – това на Георги Аспарухов. В 75-та минута на срещата от фаул Гунди изстрелва мощен снаряд във вратата на „росонерите“ и изравнява мача.

Италианците остават силно впечатлени от таланта на легендарния футболист. Няма да забравят също и категоричния отказ на българския нападател да подпише с клуба, да напусне родината си и да остане да се състезава за тях въпреки баснословната сума, която му предлагат… И днес те все още помнят големия Гунди и неговата незабравима игра на зеления терен.

Сега – пет десетилетия по-късно, седемкратният повелител на Европа отново ще почете емблематичната деветка. На 11 август (събота) Милан ще гостува на Левски на стадион „Васил Левски“ за грандиозния спектакъл по случай отбелязването на 75-годишнината от рождението на Георги Аспарухов-Гунди. Червено-черните ще заменят първоначално обявения съперник на „сините“ – Бока Хуниорс.

Закупените билети за мача Левски – Бока Хуниорс с дата 19 август 2018 г. важат без презаверка за двубоя между Левски и Милан на 11 август 2018 г. на стадион „Васил Левски“.

Всички заедно на 11 август в чест на Гунди!
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот Warped » 19 юли 2018 10:18

Супер!! Още по голям отбор от Бока
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 22992
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот W84me » 19 юли 2018 12:52

Супер новина! Фен съм на Интер, но Милан е добър избор. Дано дойдат повече хора.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот Sisi 1914 » 19 юли 2018 13:04

Там ще съм.
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот Corwin » 19 юли 2018 15:10

И аз мисля, че Милан е добре, особено с краткото време за реакция.
А боклуците от Бока вече ги бойкотирам, няма да им стъпя на мач!

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14081
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот damyanov1963 » 19 юли 2018 17:01

Имах щастието да бъда на два мача Левски - Милан. През 78-а с Джани Ривера 1:1 и през 88-а с Гулит, Ван Бастен и Рийкард 0:2. Съжалявам, че не съм бил и през 67-а, когато Гунди ги е шашнал с изпълненията си - гол от фаул след топовен изстрел и едно "щипване" на топката с двата крака, с което прехвърля защитник на Милан и продължава напред.
На първия мач в Милано пак той вкарва гола за Левски.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

SANSIRO7
Мнения: 2222
Регистриран на: 14 май 2010 16:12
Контакти:

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот SANSIRO7 » 19 юли 2018 19:48

Любимите ми отбори, които имат почти еднаква съдба последните години. Форца Милан и само Левски.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12137
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот TristaNNN » 20 юли 2018 15:16

Aз очаквам много приятно мачле и голям празник на трибуните, колкото и да успеем да се съберем. Ще ме прощават колегите-мрънковци, но бих искал да поздравя ръководството и посредника, че успя да уреди мач с такъв колос и то толкова бързо след студения душ от Бока. 8-)
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

deaf
Мнения: 85
Регистриран на: 09 ное 2016 17:53
Контакти:

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот deaf » 21 юли 2018 10:11

modor написа:Изображение

Mилан и Левски се срещат отново след половин век в чест на Гунди

Половин век след един от най-паметните мигове за Левски, една история е на път да бъде продължена… В края на 1967 г. пред 50 000 зрители на стадион „Васил Левски“ „сините“ се изправят срещу италианския колос Милан в 1/16-финал-реванш от турнира за Купата на носителите на купи. Тогава едно българско име блесва по-силно и от звезда – това на Георги Аспарухов. В 75-та минута на срещата от фаул Гунди изстрелва мощен снаряд във вратата на „росонерите“ и изравнява мача.

Италианците остават силно впечатлени от таланта на легендарния футболист. Няма да забравят също и категоричния отказ на българския нападател да подпише с клуба, да напусне родината си и да остане да се състезава за тях въпреки баснословната сума, която му предлагат… И днес те все още помнят големия Гунди и неговата незабравима игра на зеления терен.

Сега – пет десетилетия по-късно, седемкратният повелител на Европа отново ще почете емблематичната деветка. На 11 август (събота) Милан ще гостува на Левски на стадион „Васил Левски“ за грандиозния спектакъл по случай отбелязването на 75-годишнината от рождението на Георги Аспарухов-Гунди. Червено-черните ще заменят първоначално обявения съперник на „сините“ – Бока Хуниорс.

Закупените билети за мача Левски – Бока Хуниорс с дата 19 август 2018 г. важат без презаверка за двубоя между Левски и Милан на 11 август 2018 г. на стадион „Васил Левски“.

Всички заедно на 11 август в чест на Гунди!


Искаш да кажеш,че от Милан са предложили на Гунди да емигрира в Италия? През 1967г. комунистите не биха разрешили на никой български футболист да играе за чужд отбор. Да не говорим за западен...

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32253
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: 75 Години Георги Аспарухов - Гунди | Левски - Милан

Мнениеот 1914.1902 » 25 юли 2018 08:40

Мачът между Левски и Милан в чест на 75-ата годишнина от рождението на легендата на "сините" Георги Аспарухов ще бъде излъчван пряко по bTV Action.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта