Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Купата е...

Синя
246
60%
Бяла
162
40%
 
Общо гласове: 408

Потребителски аватар
galina4
Мнения: 226
Регистриран на: 07 ное 2015 16:38

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот galina4 » 10 май 2018 17:19

masliankov написа:Не съм много по писането, ама ме засърбяха пръстите от четене на (предимно) глупости.
И със Гомез и без него, с Роси и без Роси - Левски си е Левски. Отиваш на стадиона и подкрепяш. Купуваш всякакви неща от феншопа, защото в края на краищата футбола в момента е бизнес и след това спорт. Дори и да е само спорт има моменти като вчера. Има и поредици като нашата.
Бесен съм от ситуацията, но съм направил всичко което ми е по силите - ходя на който мач мога, пускам в урничките за каузите, купувам си абонаментна карта, заведох 3 годишната си дъщеря вчера (първият и мач в живота и иска пак), подарих на друго детенце фланелка за рождения му ден и това е което мога. И вчера на мача и днес във форума - тоя да се маха, оня да си отива и най-главното: "Собственика да си поеме отговорността". Алоууууу каква отговорност и пред кого? Той не я ли е поел като плаща масрафа? Дори и парите да не са негови - все са на някой, който има начини да си го контролира това. Нека всички правят само едно нещо - но много добре, а не широки специалисти "всичколози" като едно време... Феновете са да се радват и страдат според ситуацията, да коментират естествено имат право ама да търсят отговорност??? защо??? на кого??? какви са??? С лиценз про за да заместят треньора?
Вторник всички пак на стадиона или пред телевизора и се борим за третото място. После бараж. После Лига Европа ако даде господ. Ако има фенове - ще има и Левски! Кое е сега "оригиналното" ЦСКА - оранжево, розово, пембяно - това което пълни стадиона.
Сега и по "спортно-техническата" част. Всичко започна супер до дузпата. После нервите взеха връх и Роси нямаше план Б. 100% ако Славия бяха повели - ги обръщахме с разлика - защото Роси щеше да трябва да измисли нещо (както с Ботев, с розовите).
Загорчич му беше ясно всичко, нашия състав, тактиката. И на мен ми беше ясна. И като не стана - трябваше драстична промяна - например Яблонски централен, или Вкарваш Кръстев и пускаш Божката халф. Няма много италиански треньори които са нестандартни. Там играят шах. Има един Ди Франческо в момента и всички му се чудят. Та така. А можеше и гредата да влезе и тогава щеше Роси да е тактика който не променя нищо защото вярва в победата и плана си...
Както и да е - нека си чешем езиците - но и да си вършим работата.

Вторник на стадиона и САМО ЛЕВСКИ!


Браво! Благодаря Ви за великолепния коментар! Всичко написано от Вас е точно така! Абсолютно!

______________________________________________________________________________________________________
Не се заяждайте с мнoгoпрофилното тролче sprv, arena23, doblesten, champoine, stone, champoin защото е злопаметно и отмъстително и ще докладва на модераторите!
Въз основа на предоставени документи Лицензионната комисия на БФС изменя издадения лиценз на "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД, както следва:
Наименованието "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК ЦСКА-СОФИЯ" ЕАД

Потребителски аватар
popokutepetel
Мнения: 2276
Регистриран на: 26 апр 2014 13:28
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот popokutepetel » 10 май 2018 18:39

bilyaletdinov написа:Няма тук проклятия и глупости. Има можене и не можене. Левски не може да вземе един мач под напрежение с цената на трофей, вече 10 години. Това не е от проклятия, а от не можене. За такива мачове се искат топки и характер. Да ме прощавате, ама кой от този отбор е печелил нещо, изклюявам Гомес, който взе ФА Къп. Обертан няма характер дори да бие една дузпа, за какво да говорим повече?
Излизаш да играеш със Славия, които са пълни с невероятни звезди като Шоколаров, Влади Узунов и Карабельов, а ти не можеш да им вкараш гол. Оставил си Ривалдиньо извън групата, ама в същото време нямаш доверие да пуснеш Костов в игра :lol: Пратил си Мапуку да яде китайско и когато не влиза, нямаш алтернатива. Очевидното за мен беше, че след 60 мин. ние нямахме идея какво да правим с топката, заграждахме наказателно поле и никой не смееше да бие шибаната топка. Поради същата причина. В този отбор няма хора с характер и шампионски манталитет. Добавим и уникално бездарния мач на Гомес и нещата стават ясни.
Славия си следваха плана и заслужено победиха. Те не играха нищо, за да бъдат коментирани като футболни качества, но знаеха, че стигнат ли до дузпи почти сигурно ще вземат мача.
Ние от друга страна с лека ръка пропуснахме 10 положения поне.
Тук е времето да се търси отговорност на Делио Роси след края на сезона. За мен няма значение дали Левски ще играе в Европа или не. Първенството беше неглежирано с ясната идея да се вземе Купата. Е, Купата беше изпусната. Как, защо, какво треньорът си носи отговорността. Когато си се провалил в основната си цел, а в същото време се бориш с Берое за 3-то място и си на 30 точки от Лудогорец и имаш такъв отбор си заминаваш. Заминаваш си за Италия без да имаш никакви финансови претенции, защото си се осрал, без извинение. Разочаровал си хиляди, хиляди левскари, част, от които бихме по 300 км. и се прибирахме в гробна тишина по нощите.
Време е да бъде потърсена отговорност на Делио Роси за резултатите, които постигна. Защото с тази селекция Левски в най-добрия случай ще играе бараж...


В по-голяма степен съм съгласен с написаното. Но мисля, че се подценява вината на Роси в случая. Не звучи сериозно срещу толкова затворен отбор ти да играеш само с един централен нападател и идея всички топки да се изсипват към него. Отгоре на всичко в продълженията играехме по същия начин, но вече изобщо без нападател. И всичко това при положение, че до зимата имахме Мапуку и Буш, после Мапуку беше натирен, но бяха привлечени още двама централни които гледат мачовете от пейката или от трибуните. В следващия мач може Роси да излезе и да играе офанзивен футбол с още някои и друг защитник и някой дефанзивен халф като започне с Вутов за централен, а по крилата да пусне евентуално Кръстев и Белаид.
При една проста равносметка се вижда, че този отбор с този треньор за цял сезон има спечелени само два истински важни мачове - последния с Берое и първия полуфинал за купата с Тирето. Ако към това добавим като бонус обръщалката с Ботев това е всичко. За сметка на това бяха пропилени точки с колосите Витоша Бистрица, Етър (и то в София) да не говорим за безумната издънка в най-неподходящия момент насред София от Берое. Срещу първите 6 в класирането баланса ни е отрицателен. В тази група влиза и вчерашния мач - не можеш да вкараш и биеш тотално умрял отбор. Иначе при дузпите сме пълна трагедия - на прима виста се сещам за 5 (срещу Славия, Витоша, Етър, Берое и Ботев) в първенството и 5 вчера. От 10 дузпи ние сме вкарали едва 4. И въпреки това трагично постижение по този проблем явно не се работи по никакъв начин.
Последна промяна от popokutepetel на 10 май 2018 19:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
popokutepetel
Мнения: 2276
Регистриран на: 26 апр 2014 13:28
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот popokutepetel » 10 май 2018 18:53

galina4 написа:
masliankov написа:Не съм много по писането, ама ме засърбяха пръстите от четене на (предимно) глупости.
И със Гомез и без него, с Роси и без Роси - Левски си е Левски. Отиваш на стадиона и подкрепяш. Купуваш всякакви неща от феншопа, защото в края на краищата футбола в момента е бизнес и след това спорт. Дори и да е само спорт има моменти като вчера. Има и поредици като нашата.
Бесен съм от ситуацията, но съм направил всичко което ми е по силите - ходя на който мач мога, пускам в урничките за каузите, купувам си абонаментна карта, заведох 3 годишната си дъщеря вчера (първият и мач в живота и иска пак), подарих на друго детенце фланелка за рождения му ден и това е което мога. И вчера на мача и днес във форума - тоя да се маха, оня да си отива и най-главното: "Собственика да си поеме отговорността". Алоууууу каква отговорност и пред кого? Той не я ли е поел като плаща масрафа? Дори и парите да не са негови - все са на някой, който има начини да си го контролира това. Нека всички правят само едно нещо - но много добре, а не широки специалисти "всичколози" като едно време... Феновете са да се радват и страдат според ситуацията, да коментират естествено имат право ама да търсят отговорност??? защо??? на кого??? какви са??? С лиценз про за да заместят треньора?
Вторник всички пак на стадиона или пред телевизора и се борим за третото място. После бараж. После Лига Европа ако даде господ. Ако има фенове - ще има и Левски! Кое е сега "оригиналното" ЦСКА - оранжево, розово, пембяно - това което пълни стадиона.
Сега и по "спортно-техническата" част. Всичко започна супер до дузпата. После нервите взеха връх и Роси нямаше план Б. 100% ако Славия бяха повели - ги обръщахме с разлика - защото Роси щеше да трябва да измисли нещо (както с Ботев, с розовите).
Загорчич му беше ясно всичко, нашия състав, тактиката. И на мен ми беше ясна. И като не стана - трябваше драстична промяна - например Яблонски централен, или Вкарваш Кръстев и пускаш Божката халф. Няма много италиански треньори които са нестандартни. Там играят шах. Има един Ди Франческо в момента и всички му се чудят. Та така. А можеше и гредата да влезе и тогава щеше Роси да е тактика който не променя нищо защото вярва в победата и плана си...
Както и да е - нека си чешем езиците - но и да си вършим работата.

Вторник на стадиона и САМО ЛЕВСКИ!


От всичко изписано има само едно вярно нещо - че футбола е бизнес. А това дава обяснение за случващото се в Левски. Просто е. Левски в момента не е спортен проект, а разкешвачница. Инструмент, чрез който едни откраднита пари да отидат в ръцете на разни съветски холограми. По тази причина и футболният Левски няма спортни успехи - той няма нужда от тях. И така ще продължи да бъде докато холограмите не увиснат на Тодорини куки (не е грешка).
Разбира се отговорност от никой не следва да се търси. Е, в краен случай може да се жертва Делчо. Ама на Спас от Перник никога и по никаква причина. Той давал парите, макар и чужди та за туй.
Айде стига. Който разбрал разбрал. Който не разбрал да се подготви за още дълги ялови години, късане на нерви и тъжни констатации.

Вълчан
Мнения: 4271
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот Вълчан » 10 май 2018 20:42

Колкото и да е странно все повече се прокрадва мисълта че Роси не е треньор които може да създаде шампионски отбор със такова мислене.Не може да оставиш Роналдиньо извън групата и да не пуснеш Костов при положение че Буш бе тотално обезличен още преди почивката.Каква бе тази тактика какво бе това чудо не мога да повярвам.Толкова слаб и смешен отбор на Славия никога не съм виждал.Белите заслужаваха поне 4-5 гола при това си състояние.Другото което се наби на очи....Знаят ли тези пишлемета които псуваха и викаха по Георги Петков кои е тои.Този вратар е допринесъл изключително много за времената които някои смятат като синя приказка.Какво е това отношение към човек вършещ си прекрасно работата макар и за друг отбор.Срам е това....Друтият път пак викаите и псуваите...То се пише на гъзъ ви...

Потребителски аватар
bold
Мнения: 1114
Регистриран на: 15 сеп 2013 19:40
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот bold » 10 май 2018 21:07

Вълчан написа:Колкото и да е странно все повече се прокрадва мисълта че Роси не е треньор които може да създаде шампионски отбор със такова мислене.Не може да оставиш Роналдиньо извън групата и да не пуснеш Костов при положение че Буш бе тотално обезличен още преди почивката.Каква бе тази тактика какво бе това чудо не мога да повярвам.Толкова слаб и смешен отбор на Славия никога не съм виждал.Белите заслужаваха поне 4-5 гола при това си състояние.Другото което се наби на очи....Знаят ли тези пишлемета които псуваха и викаха по Георги Петков кои е тои.Този вратар е допринесъл изключително много за времената които някои смятат като синя приказка.Какво е това отношение към човек вършещ си прекрасно работата макар и за друг отбор.Срам е това....Друтият път пак викаите и псуваите...То се пише на гъзъ ви...

Между другото и мен ме подразниха обидите към него, все пак човека си вършеше работата. Малко преигрваше ама това е част от футбола.

Потребителски аватар
alexdb
Мнения: 3224
Регистриран на: 08 мар 2014 18:54
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот alexdb » 10 май 2018 21:31

bold написа:
Вълчан написа:Колкото и да е странно все повече се прокрадва мисълта че Роси не е треньор които може да създаде шампионски отбор със такова мислене.Не може да оставиш Роналдиньо извън групата и да не пуснеш Костов при положение че Буш бе тотално обезличен още преди почивката.Каква бе тази тактика какво бе това чудо не мога да повярвам.Толкова слаб и смешен отбор на Славия никога не съм виждал.Белите заслужаваха поне 4-5 гола при това си състояние.Другото което се наби на очи....Знаят ли тези пишлемета които псуваха и викаха по Георги Петков кои е тои.Този вратар е допринесъл изключително много за времената които някои смятат като синя приказка.Какво е това отношение към човек вършещ си прекрасно работата макар и за друг отбор.Срам е това....Друтият път пак викаите и псуваите...То се пише на гъзъ ви...

Между другото и мен ме подразниха обидите към него, все пак човека си вършеше работата. Малко преигрваше ама това е част от футбола.


Гошо Петков винаги е бил потресаващо дразнещ. Но по същия начин и със същите приоми ни е спасявал и нас. Като например в мача с Оксер където едва ли има левскар който да е бил против тия му изпълнения :)

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19108
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот TodorT » 10 май 2018 23:29

Снощи не ме беше яд... някак не можех да проумея, че загубихме. Днес вече е друго и цял ден мисля за това.... и още не мога да повярвам какъв пореден шанс изпуска отборът. ЛЕВСКИ игра силно, създаде прекалено много положения, контролираше играта през всичките 120 мин, но не вкара и загуби. :| Всичко беше наредено за един голям и хубав "син" празник. Днес гледах и два пъти репортаж. На стадиона се видя колко чисти положения изпуснахме, но по телевизията нещата са още по- стряскащи. Не е истина какви възможности имахме и .... нито една не влезе. Дузпата, пропуските на Паулиньо, Обертан, Буш, Тиам.... е*и му майката. Прокоба ли, неумение ли ... идея си нямам, но имахме тотално надмощие и не успяхме да вкараме. Славия си отлежаха 120 мин, Гошо Петков изпълняваше аут по 40 секунди, но времето работеше за тях. Загуба на пореден финал, която боли... и този път сякаш боли повече. Има още 3 тежки мача, в които "идва време за мъже". Футболистите изпуснаха питомното, сега ще гонят дивото, за да се преборят за третото място и да се стигне до мач за Европа.

Иначе за пореден път Вуте гледа просто на другия да му е зле. Всяк'ви фенчета, голяма част от тях припознавачи, трупат мнения и дразнят, но така е, когато любимият ти отбор вече го няма. Ах, колко ми се искаше темата да е с 30 страници... и не бяхме далече, но ... футболът понякога е жесток. Слагам следващия текст в офтопик, нека левскарите го прочетат.

"... Аз не ще го предада, за нищо на света... "
[offtopic]"Искам да ви разкажа за нещо. Бай Стефан се казва човекът, който ме закара на първия ми мач преди доста години. Съседи сме, като малки ни хвана за ръка със сина му и на стадиона. Синът му е голям левскар, не пропуска мач. Бай Стефан се пенсионира и отиде да живее на вилата си извън София. Не го бях виждал от няколко години. Срещнах го сега в магазина, беше дошъл за празниците. Разговорихме се и стана дума за Левски. Че ни е тежко на сърцето от всичко, което става. Хората нямат настроение, смачкани са, юбилей идва, а на никой не му се празнува. Знаете ли какво ми отговори той?
- Каквото казах на Васко, ще го кажа и на теб. И той един оклюмал. От какво ви е тежко, бе, юнаци? Мачове загубил Левски. Титла нямало. И ви било тежко? Абе ей... А виждали ли сте идола на детството си в ковчег да го изпращате? Тежко ви било. Ние ревахме по тротоарите с дни, все едно баща и майка ни бяха починали. Това е тежко. Всеки от нас беше готов да размени всяка титла и победа за живота на Гунди. Косите ни побеляваха ,на млади момчета, от мъката като се качвахме на трибуните и го нямаше Гунди. Въздух нямаше, живот на стадиона нямаше, нищо нямаше... Нямаше го Гунди! Не съм стъпвал на мач на Левски с години и по телевизора вече едвам ги гледам. Заради такива като сина ми и теб ще отида на юбилея, за да ви научим кое е тежко. Левски не е купата, бе, Левски е Гунди! Само онова знаменце на Гунди дето го имате да го веете, само него ще го оставите. Левски е Гунди! Оттогава на Левски му е тежко и такава му е съдбата, винаги да му е тежко. На вас ви било тежко, много знаете тежко вие... Само Левски, абе ей!"[/offtopic]

САМО ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
1913SS
Мнения: 318
Регистриран на: 17 авг 2014 15:06
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот 1913SS » 11 май 2018 07:21

Ходихме редовно при Могилката да помагаме на отбора. За това говорим, че Ви създадохме да има с кои да играем. За това казах, че традицията повелява да купата да е бяла. Поне ще Ви събудим от синия Ви сън. Дано да Ви сме предали поредният урок. Един вратар си е половин отбор. Благодаря на Левски за поредната ни бяла купа.

icemanbg33
Мнения: 1565
Регистриран на: 15 окт 2016 18:34
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот icemanbg33 » 11 май 2018 10:52

1913SS написа:Ходихме редовно при Могилката да помагаме на отбора. За това говорим, че Ви създадохме да има с кои да играем. За това казах, че традицията повелява да купата да е бяла. Поне ще Ви събудим от синия Ви сън. Дано да Ви сме предали поредният урок. Един вратар си е половин отбор. Благодаря на Левски за поредната ни бяла купа.


Поне имай малко достойнство. Не може така да те добутат до финала, да те надиграят 1000% и после най-нагло да се присмиваш на другия отбор. Какъв урок научихме? Всички знаем, че не винаги във футбола по-силния печели. Всички видяхме защо Левски, цска и Лудогорец не играят с българи и няма да играят още дълго. Всички знаем, че Гошо Петков срещу нас прави мачовете на живота си. В крайна сметка, какво толкова сте ни научили в този мач?

fen1914
Мнения: 776
Регистриран на: 06 дек 2008 22:26

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот fen1914 » 11 май 2018 11:35

Сега е момент, в който отборът трябва да получи много силна подкрепа от привържениците. Финалът свърши, ще дойде друг, а него ще го спечелим, ако имаме силен и уверен отбор. Тези момчета показаха, че могат да играят и приятен футбол, и трябва да ги подкрепим. Треньорът, според мен не е най-подходящият за Левски, но така или иначе добута нещата до тук и е по-добре да го оставят поне до края на първенството на спокойствие, за да опита поне да класира отбора за Лига Европа. Трябва конкуренция на вратарския пост, още едно бързо крило, централен нападател от типа на Мапуку, повече присъствие на публика по трибуните и нещата ще се получат. Само Левски!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 1palq4o1, kolokolo, suni и 51 госта