/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот Player » 22 мар 2018 01:27

vvessel написа:
Player написа:
eelche написа:Ами ако Делио Роси успее? :roll:


С кое да успее? Шампиони няма да станем? Да ни вкара в групи на ЕКТ ли? Ако е за това ще го поздравя, но думите за редовния сеозон няма да си върна, защото са заслужени. Ако е да вземе купата - виж кои отбори я взимаха след като ние я взехме за последно и с какви треньори с какви заплати, и ще разбереш , че това изобщо няма да е постижение. Ако за една купа ни трябва скъпоплатен италианки треньор и скъпа селекция, а другите го правят с родни треньори които преди това не са печелили нищо с направо евтина селекция, то тогава не сме нищо особено. Всеки може с пари и чужденци, дори и Арда ще може. На половината сезон и не сме в борбата за титлата. Ще успее ама в друг живот!

Този отговор е достатъчен да покаже, че угодия няма. Каквото и да направи Роси пак ще има недоволни. Няма значение, че от миналата пролет са останали 2(двама) играчи от титулярния състав, а са дошли над 10 нови, ЛЕВСКИ трябва да е в борбата за титлата. Няма значение, че Спас каза, че Стоилов е щял да взима три пъти по-висока заплата, Роси е високоплатен чужденец. Няма значение, че отборите които взимат купата от нас на два пъти (Берое и Черно Море) нямат скъпоплатена селекция, а дългогодишни треньори и сработен състав, ние сме купили чужденци и трябва да мачкаме, нищо че половината футболисти едва се познават.
Не съм фен на стила на Роси, който практикува и имам също доста критики към него, но подобни глупости много ме дразнят и ме карат да го защитавам повече отколкото заслужава.
Скочили сте на него все едно за неговия пост чакат Мауриньо, Клоп и Анчелоти, а ние още го търпим. Поне засега мисля, че си върши работата и няма алтернатива . Ако загуби купата и не спечели място в евротурнирите е ясно че трябва да си ходи. Но мислиш ли, че е добра идея да се сменя точно сега?? Точно това биха искали преките ни конкуренти.


Хайде още един който не чете. Покажи ми къде съм написал че трябва да се сменя сега? Дори съм написал, че трябва да си изкара сезона. И не съм казал да се маха, нито сега нито някога, а че с него няма да стане нищо по-различно. Защото денят се познава от заранта. Е заранта е ясна. Аут сме от борбата за титлата преди Нова година и импотентен футбол в атака. Казвам си мнението на база факти и това е. Критикувам го, защото има защо. Никой от защитаващите го, не може да даде и един смислен аргумент, защо да остава. Аз казвам, защо не ни е изгоден, след като предишни и евтини треньори дошли на пожар, постигаха същото, че и повече. Чак такава разлика с Лудогорец, който не е най-силен, накрая на годината, каквато се очертава не сме имали. Ние не бележим никакъв прогрес. Никой отбор не се притеснява от нас, нито пък феновете на другите отбори са респектирани. Дори започват същото да говорят както с Топчо , Гонзо и тн.- да го оставим да работи, което знаеш какво значи.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот rane » 22 мар 2018 05:33

Player написа:
rane написа:
Player написа:
Защото тука се плаща повече. Ето това е. Няма място за сравнение с Митов , Топчо и други. При тях с онези пари и селекция беше ясно, че не сме конкурент на редовен участник в ЛЕ или ШЛ. Ако си купя кола в пъти по-скъпа от предишната, ще искам да получа от нея доста повече. Защото ако излиза накрая, че всичко е същото, ще означава, че съм се минал доста сериозно. Ако и това не си го схванал, здраве да е. Няма да го разбереш.

Виж сега един цитат от твое мнение, няколко поста по-рано:

......Е такива измъчени домакинства не сме имали при никой. Дори при Митов, Топузаков, Гонзо , Костов или който и да е от набедените за некадърници. И щом те са такива, какъв е този сега?.....


Извинявай, но почна да го увърташ яко и да се опитваш да се измъкваш.
Даваш примери, твърдейки едно, а когато ти се дадат контра примери....беж да те няма и се опитваш да отклоняваш темата в друга посока!

Съжалявам, че ти го казвам, но точно такива неща показват и доказват, че това твоето си е чисто тролене по Делио Роси и нищо друго!


Моето е тролене? Моляяя???Измъквам се? Явно не четеш както трябва. Може да докажеш с факти, че греша, но не можеш. От 13 домакински мача, включително този с Монтана, под ръководство на Роси, само в два , повтарям в два мача беше спокойно преди последната минута, че е ще победим. Срещу Пирин и Славия. Водехме в средата на мача с два гола. Всички други мачове беше мъка до края. Цели 11 мача на Герена мъка! Хайде покажи кога го е имало това. Бихме с два гола Дунав и Септември, но тогава вторият гол падна в последната минута, което пак беше треперене до 90-тата минута. Другите са равни или едно на мъка, което беше треперене до съдийския сигнал. Мача с Витоша го водеше Митов и за това не го броя. Хайде сега ми покажи, дали е имало в толкова мачове такова треперене на Герена срещу всички при другите треньори? Тук говоря за всички противници в групата, не избрани мачове. Всички наред за редовен цял сеозн може да докажеш, дали троля. Обаче не можеш. Приятно търсене, ако ще се мъчиш да гониш вятъра. И ако си съгласен за в пъти повече пари за футболисти и треньор да се плаща, а да се получават резултати като сме били с много по-малки разходи - ок . Твое си разбиране. Аз очаквам от скъпоплатен работник повече от евтин. Така е навсякъде за всяка професия. За това и се плаща, защото е по-качествена и добра работата. Дотук, нищо подобно обаче. Освен че се охарчваме доста. Аз като плащам повече и искам повече. Аргумент Роси да остава няма, освен принципното, че трябва да излезем от въртележката с нови треньори и играчи. И да знаеш, че накрая келнера ще донесе сметката и няма да е добре, ако няма приходи от ЛЕ.


Ето ти баланса на Топчо, при който според теб не сме треперили и не сме имали измъчени домакиниства :o

От 27 мача под вещото му ръководство, отбора има 12 победи, 4 равенства и 11 загуби, като едната загуба е като домакин от Черно Море за купата!

28.02.2017 Дунав 2010 (Русе) 2:2 Левски (София)

25.02.2017 Левски (София) 1:1 Локомотив (Горна Оряховица)

18.02.2017 Пирин (Благоевград) 1:0 Левски (София)

14.12.2016 Левски (София) 1:0 Нефтохимик 1962 (Бургас)

10.12.2016 Верея (Стара Загора) 0:1 Левски (София)

03.12.2016 Левски (София) 1:0 Славия 1913 (София)

30.11.2016 Лудогорец 1945 (Разград) 2:1 Левски (София)

26.11.2016 Левски (София) 1:2 Локомотив 1926 (Пловдив)

20.11.2016 Монтана 1921 (Монтана) 1:3 Левски (София)

04.11.2016 Левски (София) 1:0 Черно море (Варна)

30.10.2016 Ботев (Пловдив) 1:1 Левски (София)

26.10.2016 Левски (София) 2:3 Черно море (Варна)

22.10.2016 Левски (София) 2:0 Берое (Стара Загора)

28.05.2016 Берое (Стара Загора) 2:1 Левски (София)

22.05.2016 Левски (София) 0:1 Славия 1913 (София)

29.11.2014 Левски (София) 2:2 Литекс (Ловеч)

17.05.2014 Литекс (Ловеч) 0:1 Левски (София)

11.05.2014 Левски (София) 2:3 Лудогорец 1945 (Разград)

07.05.2014 Черно море (Варна) 1:2 Левски (София)

01.05.2014 Левски (София) 2:1 Локомотив 1926 (Пловдив)

26.04.2014 Ботев (Пловдив) 2:0 Левски (София)

21.04.2014 Левски (София) 1:3 ЦСКА (София)

12.04.2014 Левски (София) 1:2 Литекс (Ловеч)

09.04.2014 Лудогорец 1945 (Разград) 2:0 Левски (София)

06.04.2014 Левски (София) 1:0 Черно море (Варна)

27.03.2014 Локомотив 1926 (Пловдив) 0:2 Левски (София)

22.03.2014 Левски (София) 2:0 Ботев (Пловдив).

Както виждаш, хич нямаше треперене.Всъщност си прав. При него първо се надявахме да не загубим, а в течение на мача се надяхме да успеем някак да изравним! 6 загуби като домакин(едната е условно домакинство) + 2 равни мача!Продължаваш ли да твърдиш, че с Топчо не сме имали измъчени домакинства?!

Да ти вадя ли подробната статистика на Митов? Той на фона на Топчо направо си е Треньор!

И така като му гледаш статистиката на Топчо, как мислиш, дали не тролиш с подобни празни приказки, а?!

Я кажи, след като толкова треперене си му ударил при Делио Роси, колко загуби имаме като домакини, а, троле? Колко голове сме допуснали като домакини?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот metodito » 22 мар 2018 06:43

rane написа:Как да ти дадат реална и разумна алтернатива, като не могат? Да приемем хипотетично, че има кадърен треньор, който да дойде. Според теб ще се съгласи ли? Ще приеме ли това след 2 равни мача и да го гонят? Ще се съгласи ли при първата загуба и да бъде освиркван? Аз лично смятам, че няма. Уж бяхме супер наясно, че ще ни трябва адски много време, защото отборът е рушен с години, не с месеци, че трябва наистина шанс и т.н., и т.н.. И какво се случва в крайна сметка? Точно обратното. Става това, което стана с гореспоменатите.


Човек, с ръка на сърцето ми кажи какво харесваш в "Левски" в спортен аспект, откакто е дошъл Срас. Забрави Петрович. Той беше избор на Гонзо и Русев се постара да го разкара чрез лакеите си Пелето и Буки.

[offtopic]В неспортен аспект лично аз бих посочил връщането на дългове, но не знам случва ли се вече...[/offtopic]

И малко от малко не ли ти е странно тази последователност и това вече не сме "в подножието на върха", а се сливаме с Берое, "Ботев", ЧМ - като амбиции, игра, всичко - говоря за футболен аспект. Само не излизай с тъпотиите "гради се сега, търпение", понеже са приказки за наивници. И тези, които ги разправят са или наивни или знаят, че няма нищо такова, ми хвърлят само прах в очите.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9281
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот mikata » 22 мар 2018 09:09

Левски завърши редовния сезон на Първа лига на трето място. Тимът изостава на 16 точки от лидера Лудогорец, както и на 13 от втория ЦСКА. Активът на сините е 50 пункта. Това е регрес спрямо миналия сезон. Точно преди година те бяха втори в подреждането с 51 точки - с 16 по-малко от Лудогорец и с 5 повече от ЦСКА


Въпреки скъпите играчи и треньор сме си на нивото от миналата година,че и по-зле :idea:
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот metodito » 22 мар 2018 09:16

mikata написа:
Левски завърши редовния сезон на Първа лига на трето място. Тимът изостава на 16 точки от лидера Лудогорец, както и на 13 от втория ЦСКА. Активът на сините е 50 пункта. Това е регрес спрямо миналия сезон. Точно преди година те бяха втори в подреждането с 51 точки - с 16 по-малко от Лудогорец и с 5 повече от ЦСКА


Въпреки скъпите играчи и треньор сме си на нивото от миналата година,че и по-зле :idea:


Пилците, пилците... Дай да видим накрая къде ще сме. Статистически е ясно, че сме зле. Но то може да се каже, че по-миналият сезон сме били по-добре статистически, защото финиширахме втори. Малка подробност - в отсъствието на два основни конкуренти в лицето на Литекс и ЦСКА (RIP). Ма, малка, малка, колко да е малка?

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот honda » 22 мар 2018 09:57

Виждам,че тук се разгаря някаква дискусия относно качествата на Д.Роси и стила на игра на Левски при него. На мен ,както и на предполагам почти всички привърженици на Левски , не ми харесва начина на игра на Левски. Но ще си позволя да изразя личното си мнение. На първо място задачата пред Д.Роси е да спечели Купата , след това успешно представяне в ЛЕ.
Колкото и еретично да звучи,аз считам че шансовете на Левски за добро представяне в турнир на елиминации въобще не са лоши. В турнир на елиминации за треньора е важно отбора му да не бъде надигран(случайна грешка винаги е възможна и не може да бъде предвидена това е нещо ,което просто го има в зара). Нека си признаем,че при Д.Роси бяхме надиграни само веднъж- срещу Лудогорец в Разград ( и последните 20 минути в мача с Черно Море във Варна) . Докато мачовете в с Ботев и ЦСКА-София просто шанса кацна на другото рамо.
Със стила на Д.Роси определено няма да станем шампиони, но с този стил се печелят мачове на елиминации. примерно през 1988 ПСВ Айндховен спечели КЕШ без да спечели един мач през пролетта и вкара цифром и словом 2 гола и не надигра нито един от съперниците си и това не го прави по-малко шампион на Европа. Нека не забравяме ,че реално парите идват от ЕКТ,а не от нашето първенство( макар че в ШЛ има много по-големи шансове за влизане в груповата фаза отколкото в ЛЕ,но също така не трябва да забравяме ,че отборите от топ първенствата подценяват ЛЕ и често играят с вторите си отбори). Така че за нас е много важно да спечелим Купата и да се представил успешно в ЛЕ,като едно евентуално влизане може да ни вкара доста пари в касата( на практика да ни осигури бюджета за 2 години напред и да даде шанс за създаване на отбор за атака на шампионската титла у нас -в момента ние нямаме такъв състав).
Много пъти съм казвал,че Левски значи атакуваща игра-така е. Но нека слезем на земята в ЕКТ(ако се класираме) ще играем срещу отбори с по-голям бюджет и разполагащи с по-добри играчи от нас и тръгнем ли да се надиграваме с тях и да ги натискаме най-вероятно ще отпаднем. В турнирните мачове по-важно е да не допуснеш гол отколкото да вкараш ( в шампионатните е обратно). когато играеш срещу по-класен отбор решението е здрава защита ,контраатаки и статични положения. По принцип по този начин играят отборите от Централна Европа ( Унгария, Словакия, Словения ,апропо как свършват мачовете между български отбори и отбори от тази част на Европа? Като правило нашите отпадат без да са били надиграни.
Така че засега Д.Роси има кредит на доверие от мен ,но не спечели ли Купата - да си ходи.
За мен отбора има нужда от повече агресия особено в центъра на терена и в атака. Има нужда от повече биткаджии в централната част и в нападение. Ние нямаме нападател ,който да притиска защитниците (като Каранга, такъв донякъде беше Мапуку,но той беше много непостоянен и беше продаден за добри пари) и да печели спорни топки и да стреля към вратата( в момента при нас централните нападатели ч отправят един удар към вратата ,я не) . Чувам че Ривалдиньо е такъв тип играч ,който "мачка " защитниците и стреля често към вратата ,но според мен е много лошо функционално състояние - срещу ЧМ в 15-та минута вече не можеше да диша.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9281
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот mikata » 22 мар 2018 10:08

Ривалдиньо вече е два месеца в Левски,защо не е във форма?За мен този е по-зле и от Адениджи :oops:
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот защо » 22 мар 2018 10:13

Аз не мога да ги разбера тия драми. Роси се представя така, както и в Италия. Както беше със Симони в ЦСКА едно време. По-добри са от Мурсия или Рибейро, ама ако искате Конте или Алегри, трябва тях да си вземете. Това, че Дерменджиев или Стоилов са по-добри от някакви провалени, общо взето, италианци, макар и с някой и друг успех, би трябвало да е очевидно. След толкова опити с чужденци, които се оказа, че и като минат границата, пак са си същите хора, опитите за чуда с евтин треньор, който ще направи чудо, продължават. Поне пробвайте с някой млад, за който не е ясно какъв е или оставете Роси на спокойствие и ако стане нещо, добре дошло.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Serafim
Мнения: 5217
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот Serafim » 22 мар 2018 10:28

Колега honda, това е ретрограден футбол, от който Левски може да спечели много пари, еднократно, но няма никакво развитие. Защото след като свърши тази хипотетична приказка в ЕКТ се връщаме на изходна позиция. Тренирали сме за да не паднем, съответно сме играли така. Тренирали сме Яблонски да вкара един гол, така сме играли. А през всичкото време сме треперели да не ни разгромят, като мача с Хайдук, дето всяка атака на хърватите бе голова опасност. Тогава може би Митрев имаше ден или пък нападателите на Хайдук нямаха, ама ако бе обратното щяха да ни качат на 5-6:0. В тоя ред на мисли на фона на едни 10-12 мача в ЕКТ (с предварителните кръгове и мачовете в групата) няма шанс поне няколко пъти да не се случи ние да нямаме ден или противника да има повече късмет и да ни напълнят кошницата. Това са някакви много тънки сметки, с много неизвестни по пътя и не мисля, че дори самия Роси има желание да върви по такъв път и да се прави на хитра лисица.
Аз не очаквам вече нищо от него. Както го казах - нито ще заиграем атакуващо, нито красиво. Ще си играем премерено, на сигурно. Първото полувреме по-така - ако успеем да поведем с два гола разлика - добре. Ако ли не - второто няма да търсим гол, а ще гледаме да затворим мача. Най-удачния пример, в който това ни изяде главата, бе мача със Славия. Дано поне италианеца успее да изгради колектив от подготвени играчи, свикнали да играят заедно, на които може да се разчита и да остави отбора в добра кондиция и морал, когато дойде време да предаде щафетата. Това е общо-взето най-доброто, което може да очакваме от него в дългосрочен план. А в краткосрочен - да вземе купата. Друго не виждам.

joro5rov
Мнения: 146
Регистриран на: 27 авг 2010 10:42
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот joro5rov » 22 мар 2018 10:39

Да връщаме Нар и заедно с Кабрал и Ривалдиньо напред ще сме светата троица :) за 30 мача я един гол общо 3мата ще имат я не .. и като прибавим атакуващия стил на Безделио абе шоуто ще е пълно :!: :)


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта