/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Serafim » 22 мар 2018 13:36

metodito написа:Аз пък, хора ви казвам, че не знаем неща от кухнята. :roll: Този постоянен поток от играчи ми е много съмнителен. Не мисля, че Дельо има общо с него. Има нещо гнило.


Тва го казваш за пореден път, пък не виждам по какви причини. Дай малко повече обяснения защо се притесняваш. Защото то иначе съмнения може да имаме за всичко, ама без основание са празни приказки.
Единствената схема, за която може да става дума е с комисионни, но това нито има как да го подтвърдим, нито да го изключим. Алфонсо и Тиам пък са под наем. Ривалдиньо лично Роси уж го искаше. Костов може и да не е негов трансфер, обаче от друга страна Роси сам каза, че не е селекционер, а просто задава профила на играчите и ръководството му намира варианти, от които той си избира. В крайна сметка няма никаква друга логика, освен да приемем, че Роси лично е дал крайното си съгласие за всичките привлечени, защото фактически цялата спортно-техническа власт е в него, колкото и да отрича.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21345
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот metodito » 22 мар 2018 13:44

Ами не знам, човек. Роси им казва: ако ще ми водите просто някой си, най-добре не ми водете никой. Последва зимния куп играчи. Панайот играеше добре. Вкара даже два гола в един мач. Никой няма да отрече, че е кадърен футболист и показва желание. Тича по 90 минути. Роси го пускаше титуляр всеки мач почти. Изведнъж сяда на пейката и забравихме за съществуването му. Гомес несменяем титуляр. Изведнъж твърда пейка. Идва някакъв Ривалдиньо, който се отличава с това, че е син на баща си. Роси не го пуска да играе. Пусна го в един мач титуляр и дотам. И това огромно текучество? Иначе на мен ми харесва, че Дельо харесва Роман. :) Но нелогични са ми всички тези размествания, привличания.

Да, и аз за комисионни говоря.
Последна промяна от metodito на 22 мар 2018 13:46, променено общо 1 път.

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот Serafim » 22 мар 2018 13:44

vvessel написа:Ами Петрович дойде при готов, изграден, обигран отбор и направи няколко прилични мача. Да не забравяме ,че първите 6 мача нямаше победа. Би Лудогорец с гол в последната минута и направи равен с градящия се тим на ловчанлии. Друго какво е направил? Накрая си тръгна сам, никой не го е гонил. Стоев играеше с камара юноши, без заплати по 2-3 месеца, да не забравяме съдийските тесли и отнетите 7 точки заради Литекс и го махнаха абсолютно безпринципно.
А Роси идва и поема не отбор а сбирщина футболисти, които трябва в движение да ги наглася. Вярно ,че малко по-бавно действа, но явно е свикнал да играе по-стереотипно и съответно по на сигурно. Трябва му време да научи кой играч какво може и къде ще му е по-полезен. От гореизброените футболисти на Мапуко вече му намериха място, там е мястото и на Кабрал, а на Обертан, не знам дали някой може да му намери място. Прохазка и Вутов най-вероятно от лятото също ще са извън състава. Лятото като вземем читав нападател и дясно крило нещата ще се наредят в нападение, но и скаутското ни звено, ако го има въобще, е доста задремало. Сега чух по радиото , че оранжевите вече договорили заместник на Каранга от лятото. А ние тепърва се чудим някой от тримата дето имаме става ли.


Проблема е там, че Петрович е демонизиран, защото заради него смениха Стоев, при който отбора играел много добре с юноши и нямаше пари, посочват се трудните победи на сърбина, а пък за Роси имаме цялото време на света и чакаме някакво чудо да се случи, като си затваряме очите преднамерено за всичките му недостатъци. Та то мачовете ни в голяма част изглеждат като някакви експерименти в последно време, а той все по-открито започва и едва ли не с такива думи да ги определя. Оправданията (и неговите и на феновете) бяха многото нови и липсата на подготовка, да се научим да ходим и тн. В момента оправданията са липсата на сработеност и технически грешки, че играчите седяли далеч един от друг, не били в зоните си и тн. Нали за това се води подготовка? Кажи-речи два месеца заедно всички (без Тиам). А пък Роман, Митрев, Вутов, Панайотов, Обертан, Гомес, Буш, Цветкович, Горанов, Кабрал, Яблонски, Холмар, Найденов са си заедно от лятото като колектив. Това си е цял отбор титуляри с 2 резерви.
Аз бях един от най-големите защитници на Роси и исках изключително много точно той да поеме отбора, още като започнаха първите писания за евентуалното му идване. И още съм на мнение, че трябва да остане минимум късна есен или първите 10 мача от новия шампиона и тогава да се реши съдбата му. Ама в момента, не само от към резултати, ами и от към представяне, игра, развитие на мачовете, създаване на положения, реализиране не сме мърднали от ден първи на Роси.

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Serafim » 22 мар 2018 13:48

metodito написа:Ами не знам, човек. Роси им казва: ако ще ми водите просто някой си, най-добре не ми водете никой. Последва зимния куп играчи. Панайот играеше добре. Вкара даже два гола в един мач. Никой няма да отрече, че е кадърен футболист и показва желание. Тича по 90 минути. Роси го пускаше титуляр всеки мач почти. Изведнъж сяда на пейката и забравихме за съществуването му. Гомес несменяем титуляр. Изведнъж твърда пейка. Идва някакъв Ривалдиньо, който се отличава с това, че е син на баща си. Роси не го пуска да играе. Пусна го в един мач титуляр и дотам. И това огромно текучество?

Да, и аз за комисионни говоря.


В такъв случай - ако търсим конспирация - значи Роси е в цялата схема. Вземат се разни там играчи за комисионни (и евентуално фиктивни много големи заплати, от които играчите вземат само няколко хиляди, а другите надолу/нагоре по веригата), той съвсем чинно ги пуска да играят, за да замаже положението и така.

Другия (и по-реален случай за мен) - спираме се точно на думите на Роси "ако ще има нови, да са по-добри от сегашните". Може би в неговите очи Нашименто, Тиам, Костов и Ривалдиньо са по-добри (в определени моменти, роли, задачи или срещу конкретен съперник или като цяло), отколкото Панайотов, Гомес, Буш.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21345
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот metodito » 22 мар 2018 13:55

Ееее, то реално погледнато Костов е по-добър от Буш, Тиам се справя по-добре като дефанзивен халф от Гомес, но Ривалдиньо и Нашименто засега не виждам с какво са по-добри. Не, не знам наистина. Просто размишлявам на глас. Ама така няма да стане колектив. Или може би подготвяме състав за следващия сезон? :lol:

АКО! на лято не се взимат футболисти, то тогава е напълно разбираемо. Ще почакам и ще разбера. Ако на лято се вземат 5-6 човека, значи нещо смърди. Не мислиш ли така? В момента като единици и бройка имаме.. супер приличен състав (не искам да използвам суперлативи чак). Дано се оправят нещата.

Имам едно обяснение: че това се прави с цел Европа. Защото да вземеш някой през май-юни, той кога ще влиза в час? Та, може би това е отговорът. Ще видим. Ако всичките футболери станат колектив до лятото, може да ни очакват много хубави неща. Така се надявам.

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9291
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Делио Роси

Мнениеот mikata » 22 мар 2018 14:03

Лятото пак ще си тръгнат 6-7човека и толкова ще има нови,двама с изтичащи договори,трима простъпени :oops: Тези с неясна съдба като:Рошу,Белмонт,Кабрал и Белаид :roll:Някои между Обертан,Холмар,Яблонски и Гомез и те са под въпрос :idea:
Последна промяна от mikata на 22 мар 2018 14:05, променено общо 1 път.
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

vvessel
Мнения: 4312
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот vvessel » 22 мар 2018 14:05

Serafim написа:
Проблема е там, че Петрович е демонизиран, защото заради него смениха Стоев, при който отбора играел много добре с юноши и нямаше пари, посочват се трудните победи на сърбина, а пък за Роси имаме цялото време на света и чакаме някакво чудо да се случи, като си затваряме очите преднамерено за всичките му недостатъци. Та то мачовете ни в голяма част изглеждат като някакви експерименти в последно време, а той все по-открито започва и едва ли не с такива думи да ги определя. Оправданията (и неговите и на феновете) бяха многото нови и липсата на подготовка, да се научим да ходим и тн. В момента оправданията са липсата на сработеност и технически грешки, че играчите седяли далеч един от друг, не били в зоните си и тн. Нали за това се води подготовка? Кажи-речи два месеца заедно всички (без Тиам). А пък Роман, Митрев, Вутов, Панайотов, Обертан, Гомес, Буш, Цветкович, Горанов, Кабрал, Яблонски, Холмар, Найденов са си заедно от лятото като колектив. Това си е цял отбор титуляри с 2 резерви.
Аз бях един от най-големите защитници на Роси и исках изключително много точно той да поеме отбора, още като започнаха първите писания за евентуалното му идване. И още съм на мнение, че трябва да остане минимум късна есен или първите 10 мача от новия шампиона и тогава да се реши съдбата му. Ама в момента, не само от към резултати, ами и от към представяне, игра, развитие на мачовете, създаване на положения, реализиране не сме мърднали от ден първи на Роси.

Всички се разсмърдяха срещу Роси след водната топка оня ден,че отбора не играел атрактивно в атака. Преди това вкарахме 3 на Черно Море и 4 на Септември. Отбора определено има колебания, ама айде да изчакаме поне до края на април и после да правим генерални заключения. Според мен има някакъв прогрес и особено сега, когато за всички е ясно , че не сме в борбата за титлата, ще може да играем малко по-освободено.
Април имаме 8 тежки мача, 4 от които много важни. Ако вземем колкото ни трябва, майната му на атрактивния футбол. Важното е да изпълним целта - купа и евротурнири. Наполеон като е победил при Бородино и е влязъл в Москва после знаеш ,предполагам, какво е станало. Не искам да спечелим някоя важна битка за сметка на войната.

Serafim
Мнения: 5223
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Serafim » 22 мар 2018 14:06

Принципно ако не вземем десен бек, по-добър или алтернатива на Цветкович (и по-адекватен от Найденов), качествен вратар, който да е минимум на нивото на Митрев и ляв бек, защото има вариант Алфонсо да не бъде взе за постоянно ще си е провал за мен. Освен това в отбора ще се върне Дидо, а на нас ни трябва още един централен и ей ги къде са 3-4 нови.
А и както е писал колегата - Панайотов и Роман за сега не са преподписали. Кабрал и Белмонт са тотални разочарования, последния не играе въобще, Рошу също. Та ще има напускащи. А Роси май обича да има повече конкуренция и по-голям брой играчи на разположение.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21345
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси е новият треньор на Левски

Мнениеот metodito » 22 мар 2018 14:10

vvessel написа:Ако вземем колкото ни трябва, майната му на атрактивния футбол.


Аз това не го разбирам с атрактивния футбол. В смисъл, какво е? Аз съм вече на години, пуша и съм дебел. Сърцето ми резултати, като 3-4, 5-6 няма да издържи. Тихичко, скромно и правилно, ако ще да е грозно. :lol:

И както посочих, баси мача Гренобъл - Страсбург. Едни атаки, удари, натискат Гренобъл. Онея другите направиха три атаки, вкараха три гола и мача свърши 0-3.

vvessel
Мнения: 4312
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот vvessel » 22 мар 2018 14:14

mikata написа:Лятото пак ще си тръгнат 6-7човека и толкова ще има нови,двама с изтичащи договори,трима простъпени :oops: Тези с неясна съдба като:Рошу,Белмонт,Кабрал и Белаид :roll:Някои между Обертан,Холмар,Яблонски и Гомез и те са под въпрос :idea:

Рошу ,Белмонт и Кабрал според мен са пътници. Дано намерим с кой да сменим и Белаид, който е абсолютна дупка. С някой от останалите изброени едва ли ще се разделим без солидна сума насреща. Роси каза , че състава е много раздут и не може да работи с толкова футболисти. Явно му водят количество и така в движение да прави селекция, иначе не виждам и аз логика да идват толкова нови на куп. Но от новодошлите зимата единствено към Ривалдиньо съм резервиран, останалите мисля, че са добри попадения, за разлика от есенната селекция в движение.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта