/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Потребителски аватар
LSFC 1914
Мнения: 7455
Регистриран на: 25 юли 2009 13:00
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот LSFC 1914 » 18 май 2018 15:23

modor написа:Ми то и Бисер Иванов - Легендата от Б група :arrow: до мачове с Ювентус :lol: :lol:


Сещам се за Джейми Варди сега. От 8 дивизия на Англия до шампион на Англия и 1/4 финал на ШЛ. :lol:

helic
Мнения: 1255
Регистриран на: 02 дек 2012 17:13
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот helic » 18 май 2018 15:50

TristaNNN написа:
drvasko98 написа:
TristaNNN написа:По-назад в темата ти се обясни, че Костов е имал някакви контузии, което ти очевидно не знаеше. Ето, сега вече знаеш и пак продължаваш да се чудиш какво и защо било странно. Кабралов от своя страна, получава повече игрово време, 'щото Обертанов се контузи. Проста логика, без да се налага да се разполага с толкова много знания и да се определя дали Роси знае или не знае къде, кого и как да използва.


Логиката може и да е проста, но има и друга логика. Като нямаме крило - няма да играем в даден мач с крила, вземсто да пускаме играч, който не се справя. Като са ни контузени бековете и трябва да пускаме там Найденов или Прохаска, ще махнем този пост за даден мач. Има и такива схеми и един опитен треньор би трябвало да ги познава. Да, може някои играчи да не разберат точно "новата схема", в която ще трябва да имат ро-различна роля, ама затова... пак има треньор


Ахааааа, значи трябваше в изключително важните за нас мачове срещу Каузата и Тирето, да експериментираме с нова тактика ... без крила :shock: , при положение, че цял сезон играем с такива. :lol: :lol: :lol: Деева и ментето италианско деева, как не се е сетил да го направи. Вън! :mrgreen:

да бе, и аз се чудя що за дивотия ще е това. Да не говорим, че в случая с десния бек, това да минеш от 4-1-4-1 към 3-5-2 го могат смея да кажа отбори, броящи се на пръстите на едната ми ръка в Европа.
Някои в критиките си към Роси се държат досущ като играещи на Футбол Мениджър или Плейшстейшън.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот metodito » 19 май 2018 10:26

Роси се провали на два от трите фронта. Остана последния - най-трудния - Европа. Отидат ли си от отбора Роман, Давид и Васко, не просто Европа, и следващия сезон си заминава. Роман, така или иначе щом ще бъде бек, крило или вратар, няма значение. Васко и без това не го пускат, но продадат ли Давид, заеви. Не вярвам Габриел и Жорди да останат, макар че засега няма индикации за това, че се махат.

Срасе, червен плъх такъв, разбери, че не може без спортен директор! Ако имахме спортен директор, днес Васко и Роман щяха да са с договор и Мапуку най-вероятно щеше да е в "Левски" още.

А ако някой вземе, че пита защо провал в ППЛ, да погледне пак това:
Изображение
и да каже, че не е провал.

Ако обаче вземе, че ни вкара в групите на ЛЕ... Не е логично, ама то футболът не е логична игра. Ако обаче ни накажат пак в Европа заради онея тъпанари и играем без публика, няма.

Plamen_i00
Мнения: 350
Регистриран на: 26 ное 2017 01:43
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот Plamen_i00 » 19 май 2018 10:57

Я гледай, ние сме отборът с най-добра форма в момента от първата шестица.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот THE G.A.M.E » 19 май 2018 14:32

drvasko98 написа:Логиката може и да е проста, но има и друга логика. Като нямаме крило - няма да играем в даден мач с крила, вземсто да пускаме играч, който не се справя. Като са ни контузени бековете и трябва да пускаме там Найденов или Прохаска, ще махнем този пост за даден мач. Има и такива схеми и един опитен треньор би трябвало да ги познава. Да, може някои играчи да не разберат точно "новата схема", в която ще трябва да имат ро-различна роля, ама затова... пак има треньор
Какво значи - "нема да играем с крила" ? :roll:
На мен не ми е известно да има тим, който да не атакува поне в 1/3-та от времетраенето на даден мач, през фланговете.
Така или иначе там трябва да имаш хора.
Съвсем друг е въпросът, как трябва да се атакува през тези зони, когато нямаш нужните изпълнители за даден стил.

Но да не сложиш хора на позициите външни халфове, крила и халф-бекове, не ми звучи логично.
Без значение от съперника.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот metodito » 19 май 2018 15:52

Ами, G.A.M.E., гледай Италия, точно там играят много отбори без крила. Холандия и Франция пък е точно обратното - там много разчитат на крилата. Едни малки черни моторетки бързи като оси. Относно бековете - да, също може - с трима централни защитници, ама трябва да са защитници, а не дефанзивни халфове, крила или друго. За схема с трима в защита, това означава да имаме трима яблонеца отзад. Първата част на първенството играхме без крила и изглеждахме по-добре от сега. Хората по крилата имаха защитни функции. Класическо 4-4-2. На мнозина това им се струваше спряло, но думата по-скоро е "внимателно". Въобще, на мен ми се нравеше много играта ни тогава. Дали Срас се е намесил и му е казал "стига сте ходили, тичайте" или нещо друго. Ние тръгнахме да тичаме и дръпнахме ръчната.

WPWW
Мнения: 884
Регистриран на: 30 дек 2009 12:37
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот WPWW » 19 май 2018 17:43

metodito написа:Ами, G.A.M.E., гледай Италия, точно там играят много отбори без крила. Холандия и Франция пък е точно обратното - там много разчитат на крилата. Едни малки черни моторетки бързи като оси. Относно бековете - да, също може - с трима централни защитници, ама трябва да са защитници, а не дефанзивни халфове, крила или друго. За схема с трима в защита, това означава да имаме трима яблонеца отзад. Първата част на първенството играхме без крила и изглеждахме по-добре от сега. Хората по крилата имаха защитни функции. Класическо 4-4-2. На мнозина това им се струваше спряло, но думата по-скоро е "внимателно". Въобще, на мен ми се нравеше много играта ни тогава. Дали Срас се е намесил и му е казал "стига сте ходили, тичайте" или нещо друго. Ние тръгнахме да тичаме и дръпнахме ръчната.


Ти сериозно ли? Първият полусезон сме играли по-добре? Тогава играехме едно голямо Нищо, като изключим невероятната стабилна игра в защита, която демонстрирахме само срещу отбори от 5-о място надолу. Напред пълна скука и 2-3 положения, обикновено след корнер.

Ако има доводи за оставането на Роси, това е играта на отбора в последния месец. Пресиране по целия терен и бързо преливане от защита в атака - така трябва да изглежда отбора по принцип.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот metodito » 19 май 2018 18:41

Ами не знам за вас, аз предпочитам "сухарски" победи с по 1-0 и "невероятната стабилна игра в защита", отколкото трилъри от рода на 2-3, 3-2. Важен е на първо място резултата. Да, хареса ми "Левски" в последния мач срещу онова от Армията (вземайки най-вече предвид отсъствието на толкова титуляри), човек, но в статистиката влиза резултата. В интерес на истината.. Лудогорец ги надиграхме и ако ни бяха свирили дузпата, резултата беше 2-3... В него мач, Роси излезе да се надиграва с тях, а не да ги изчаква. Ако беше излязъл по втория начин съм убеден, че мача нямаше да е приятен за нас.

WPWW
Мнения: 884
Регистриран на: 30 дек 2009 12:37
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот WPWW » 19 май 2018 22:26

Точно това имам пред вид, първия полусезон бяхме почти безопасна игла в нападение, нямаше елемент на изненада. Много нелепо се получи последния мач с гмо-то, защото с титулярите щхме да ги изкъртим.
А тея победи с по 1-0 бяха само срещу средняци, да не говорим че мачовете не ставаха и за гледане. Роси започна да напипва облика, който е подходящ за "Левски", друг е въпросът, че за да продължи да е треньор, трябва да промени подхода си към футболистите и начина на определяне на групата за мачовете.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот metodito » 19 май 2018 23:24

Ами дано. Защото, аз какво мисля за него, няма значение. Много хора тук казват: "каквото такова, стига със смените на треньори". Аз съм на различно мнение, но в много случаи не съм прав. Дано и за него не съм прав. Срас обаче каза първо как оставал и другия сезон, после като мазен комунист се отмята.

Примерно, оставянето на Стойчо след купата беше стратегически правилно. Не ми харесваше, но в големите клубове принципно така правят, а не президентът да тича по пистата и да сменя треньора след една загуба. После се видя, че не е било правилно от игрова гледна точка, но стратегически погледнато, така се прави. Аз съм фен, не специалист, така че - ще поживеем, ще видим.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: W84me и 88 госта