/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21305
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот metodito » 01 юни 2018 10:54

modor написа:Делио за Зидан 8-)

И Срас за Перес! :P

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот ЕМИЛ » 05 юни 2018 20:33

metodito написа:
modor написа:Делио за Зидан 8-)

И Срас за Перес! :P

Не стават .Ще ни доведат некви звезди на които незнаем как да им викаме .

Делио ,София Заплата и финали

Това ни требва

Muaddib
Мнения: 44
Регистриран на: 12 фев 2018 11:40
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот Muaddib » 05 юни 2018 23:04

Присъединявам се към няколкото мнения над моето. Роси ще направи почти година в Левски, ще води втора подготовка, има ядро в отбора, на което да се разчита и най-вече има подкрепата на ръководството, и на по-голямата част от феновете :arrow: няма да има място за оправдания, макар, че на мен никога не са ми били нужни. Спорт е, няма начин да няма разочарование. Но определено смятам, че с този треньор сме на прав път и успехите няма да закъснеят.

Не искам да анализирам работата му до сега, но е видимо, че играем футбол, който вече е приятен за гледане. Горчилката от загубения финал ще остане, но добрата игра също трябва да се отбележи.

В нета попаднах на едно мнение на Васко Колев, посветено на работата на Делио Роси, препоръчвам го. Става думи за 3-те фази на играта, като цяло в съвременния футбол. Наистина е доста професионално мнението му. Препоръчвам и да се обърне внимание на играта на Наполи, Рома и Сампдория, който има време :idea: Класирането на Рома на полуфинал в ШЛ не е плод на слабата игра на Барса, а на нещо съвсем друго, което Васко обяснява на "спортен" език и не мога да го пресъздам.

ДР е консервативен тип треньор, но само преди началото на мачовете и в интервютата след тях :P . Безгрешен е в смените, особено през пролетта.

Усещам, че с тези футболисти имаме шансове да отстраним ( поне! ) 2 отбора в ЕКТ, а нататък каквото стане.

ПС: Участие в групите на ЛЕ ще означава и борба за титлата ;)
"Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година – да стане лято и цял живот – да са щастливи ... " Умберто Еко

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот sinfen14 » 05 юни 2018 23:34

Прекрасно включване колега. :) Би трябвало да имаш предвид това негово мнение.

Левски постигна единствената неотменима цел този сезон, а именно - класирането в Европа. То е важно по две причини. Първата е, че клуб, който инвестира в скъпи футболисти с цел да прави добър отбор и да се бори с Лудогорец, няма как да се лиши от приходите от Европа. Нещо повече, за да догоним Лудогорец, трябва още да повишим бюджета, да привличаме още по-класни и още по-скъпи футболисти. И всичко това да се случва без Левски да поставя под риск своето бъдеще с операция ала "Св. Лупий". Втората е, че трябва да има някаква перспектива за новия сезон, а българското първенство само по себе си не е никаква перспектива. Нито за играчи, нито за фенове.
Нека само сравним днешната ситуация с тази преди един сезон. Днес имаме отбор с изграден гръбнак, солидна основна върху която може да надгражда Делио Роси или друг треньор. Има игра. Ако, разбира се, единственото измерение за качеството на един отбор е спечелването на трофей (в случая купата на България), то сезонът не е добър. Но ако основното измерение е това, което имаме налично за следващия сезон, то мисля, че за една година Левски извървя дълъг път и израсна много.
Заслугата за това е само на един човек и този човек е Делио Роси. Писах много през целия сезон, когато всичко беше повече хипотези и вяра, че ако нещо се случва по правилния начин, то резултати ще има. Днес мисля, че резултатите от работата са видими, поне спрямо моите собствени критерии. Сега ще обясня и защо.
Според мен треньорът е най-важната фигура в един клуб и несериозното или лековато отношение към тази институция може да променя съдбата и да нанася непоправими за дълго време поражения. Мисля, че от около 5-6 години Левски има твърде лековато отношение към треньорския пост - както по отношение на тези, които го заемат (няма никаква сигурност и постоянство), както и по отношение на тези, които се назначават (липсват критерии).
Не е лесно да се намери и добър треньор. В България качеството не е никак високо. Въртят се едни и същи имена, които поддържат в най-добрия случай прилично ниво, но без нищо специално. Единственото изключение е Станимир Стоилов. Всяка грешна стъпка по отношение на треньора може да срине всеки клуб. Виждате примера с Литекс. Сега ще имат колосални трудности да намерят треньор и могат да успеят само с див късмет. Лудогорец едва ли е много щастлив с Херо, въпреки огромното лицемерие, но и там, въпреки огромния финансов ресурс, не се справят никак добре с треньорските назначения и общо взето добре, че имаха Георги Дерменджиев.
В това отношение смятам, че Левски извади късмет, че успя да подбере име, което отговаря на едни строги, макар и доста семпли за съвременния футбол критерии - опит в големите първенства при засилена конкуренция, опит в Европа (което е главната цел), успехи с печелене на трофеи в различни първенства. Имах късмета да съм очевидец на завоя, който Левски направи от това да има лековато отношение към треньорски пост до това да проведе проучване и да интервюира подходящи кандидати. Почти съм убеден, че подобен късмет едва ли ще има в бъдеще, освен ако Левски не прави ранно проучване и следене на походящи профили. Разбира се тук говорим за много по-задълбочени критерии. И ще дам веднага един пример: успешна работа с наличен материал. Това е един от големите проблеми на Левски - всеки нов треньор зачеркваше почти целия отбор и искаше 10 нови. Пример за треньор, който работи добре с наличен материал в световен план е Юрген Клоп. Веднага посочвам и израстването на Ловрен в последните няколко месеца, играч, който при други треньори спокойно потъваше в посредствеността.
Далеч съм от мисълта, че Левски ще може да подбере скоро треньор, както го прави Арсенал с Унай Емери и стотици страници с интервюта и оценки по различни критерии. При Левски ежедневието е свързано с лавина от детайли, която е много по-важна. Например това, че трикрако куче се разхожда около тунела с футболистите, които пък тренират във фитнес в неизмазана част от строежа на стадиона. Но все пак с Делио Роси беше поставено някакво начало.
Сега за работата му с отбора. Той дойде и завари една странно селектирана банда, която едва не бе отстранена от физкултурниците от Сутиеска и беше разсипана от Хайдук, а в първенството място в средата изглеждаше реална переспектива след първите мачове. Той успя да сложи някакъв първоначален ред, след това прецени ресурсите, с които разполага. Раздели се бързо с Мапуку, който общо взето беше това, което е Левски в последните години - фойерверки на фона на много посредственост. След есента имаше реално добра двойка централни защитници, непостоянен Обертан и много други играчи с повече хъс, отколкото възможности. Зимната селекция беше мащабна, но за първи път от много време насам говорим за истински попадения. Паулиньо и Тиам са напълно достатъчни. Опита много схеми, рокади и ротации и накрая стигна до гръбнак точно за мачовете за купата с Литекс. Именно солидното представяне в тези мачове извади на преден план и играчите, които трудно биха били конкурентни, когато Левски трябва да качи още повече сегашното си ниво. Някои от тях са труден избор за раздяла. Например Прохазка, играч с огромно сърце, символ на един период, който беше адски труден за Левски, но и изпълнен с много посредствени резултати. Колкото и да го обичаме, уви, трябва да вървим напред без него. Или Жорди Гомес, който изглеждаше огромен трансфер за хаотичния Левски в началото на сезона, но бъдещето му е по-скоро с поддържаща, отколкото с основна роля. Което значи, че клубът трябва да прецени дали инвестицията в него е добра за бъдещ период.
Граденето на състава се случи по абсолютно принципен начин на конкуренция. Огромна новина е израстването на Горанов, който никой не броеше за сериозен играч с бъдеще, а днес е един от лидерите на тима и освен добра игра, показва и това, което наричаме левскарски дух и самочувствие. И не на последно място - Левски има в момента играчи, с които може да прави пари от трансфери, а не да им плаща обезщетения, за да ги гони, както бе практика допреди година.
Сега за нещата, които ми се искаха, но не се получиха. Може би очаквах, че ще наложи млади играчи. Давам си сметка обаче, че явно те не се достатъчно конкурентни. Мисля, че му е трудно и със съблекалнята, което е сериозен дългосрочен проблем. Липсва му и трофея, който е основно измерение за успех сред масата.
Генерално обаче овладя една трудна ситуация на съсипан от самото начало сезон, една хаотична селекция без почти никаква перспектива и остави добра основа. Според мен е логично той да продължи работа още една година, но още от този момент Левски трябва да се готви какво ще прави след него и как тази работа да бъде продължена. Същевременно самият Роси трябва да даде много повече през втория си сезон - да увеличи контрола върху отбора с победи на терена, да бъде конкурентен в битката за първото място, да спечели трофей, да наложи поне един млад футболист, да вземе точните 2-3 нови попълнения през лятото, които да направят още по-солиден отбор, да изчисти много прецизно тези, които нямат бъдеще, да извлече потенциала от тези, които го имат, но все още не са го показали. След мача с Черно море каза, че ще сяда с ръководството да говорят за бъдещето. Точно така трябва да бъде. Заедно да видят оттук насетне имат ли сили и как трябва да извървят следващия етап.
Ако трябва да обобщя сезона. Това е този сезон, в който от абсолютната безпътица в началото Левски започна да играе добър футбол в края. Изглежда малко, а за някои и незначително, но лично мен ме прави огромен оптимист за следващия сезон.

Muaddib
Мнения: 44
Регистриран на: 12 фев 2018 11:40
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот Muaddib » 06 юни 2018 07:52

Не е точно това, но и с това му мнение съм напълно съгласен. :idea:

Ще го потърся довечера и ще го публикувам. Ставаше дума за трите фази на играта и веднага се сетих за Наполи, Рома и Сампдория, които през целия сезон се стараеха да се придържат към тази тактика, а ДР се опитва да я приложи, макар че не разполага с такова качество.
"Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година – да стане лято и цял живот – да са щастливи ... " Умберто Еко

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13753
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот Red_Neck » 06 юни 2018 13:52

Херо вече е свободен ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Serafim
Мнения: 5216
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот Serafim » 06 юни 2018 13:53

Red_Neck написа:Херо вече е свободен ;)


Ще чакаме до зимата, да видим как се представя Роси. :)

Elliah
Мнения: 480
Регистриран на: 15 юни 2008 15:49
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот Elliah » 06 юни 2018 15:52

Red_Neck написа:Херо вече е свободен ;)


Айде по-добре не...

Потребителски аватар
terata
Мнения: 4549
Регистриран на: 25 май 2009 14:49
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот terata » 06 юни 2018 15:58

Red_Neck написа:Херо вече е свободен ;)

Ми вие сте без треньор, така че дерзайте.

Muaddib
Мнения: 44
Регистриран на: 12 фев 2018 11:40
Контакти:

Re: Делио Роси - Пророка от Римини

Мнениеот Muaddib » 18 юни 2018 03:04

Изслушах 2 пъти пресконференцията на Роси, гледах и клипчетата в youtube канала на Левски, този човек се е променил. Отдавна в Левски не сме имали толкова интересен човек. Готов е да отговаря на всички въпроси, опитва се да поддържа добрия тон, както и да защитава футболистите си ( както и бившите такива ).

Бих искал да споделя нещо много важно. Ако погледнем към двата ни конкурента - смяна на треньорите. Това означава , че за пръв път от много време, сме с "един Роси" преди всички. :lol: Запазихме 90% от състава и привлякохме 2-ма нови, които на първо четене изглеждат качествени футболисти. Всичко това говори за запазване на схема, колектив, тактика и най-вече дух в отбора. Време е , според мен, Роси да превключи на следващата предавка. Няма да се изненадам на силно лято и есен. Дори съм готов да се обзаложа , че Левски ще е есенен лидер, с победи над цска-София и Лудогорец ( в Разград ).

Там обаче, където масовият фен няма да му прости, е безславно отпадане в ЛЕ :!: По някаква причина, много погрешна помоему, ние си мислим, че имаме отбор за влизане групите/излизане от групите. Пълен абсурд. Организационно сме много назад, спортно-технически също. Тези няколко години на бездарна работа в клуба донесоха много негативи, от които сега с работа трябва да се справим. Дано. В ролята сме на Барон Мюнхаузен и ще трябва да се "издърпаме" сами.


Очаквам Делио Роси да бъде атакувам отвсякъде ( най-вече откъм "синьото" ), че не привлича, не налага и не иска българи в състава, което ще е грешка ;) Може да бъде критикуван за всичко друго, но не и за това :!:
"Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година – да стане лято и цял живот – да са щастливи ... " Умберто Еко


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: futbolqga, Киро Пора и 52 госта