/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Делио Роси

Мнениеот Кашчей » 23 мар 2018 01:20

blue avalanche написа:От Роси се иска да спечели Купата!!! Всичко друго е ала-бала. Да попитам някои колеги тука:
Каква е разликата между 2-ро и 3-то място в шампионата?
Стилът на Роси е най-подходящ за елиминации. Неслучайно големият му "пробив" е Купата с Лацио(ако не греша).
Но защитата ни нещо не е много желязна напоследък.


Във всички елиминации трябва да вкараш повече голове от съперника, в краен случай равни на неговите, но с предимство в гостуванията. В шампионатните мачове победите по друг начин ли се печелят?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Warped » 23 мар 2018 09:59

Вервайте си , че Белчев е по добър треньор и не се хабете да пишете тука. И да доста отбори са спечелили в последните години с тая философия. Левски не е удобен медиийно и съдийски като други червено оранжеви и зелени отборчета. Първенството дали е задраскано, също не бих казал 8-) За най големия отбор в България и 15 точки са нищо 8-)
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Player » 23 мар 2018 10:54

Много оптимизъм, че бил турнирен треньор и там ще сме по-силни. С кое бяхме по-силни срещу Гълъбово и Мантана? През иглени уши се премина през тях. Добре че не бяха други отбори. Пак играят същите хора, същата игра и не знам защо този оптимизъм се шири. И наблягайки на турнира колко му е силата, при положение че има една купа за над 600 мача, значи всички волно или не, казват че няма да ни има никакви в шампионат.Излиза че сме взели треньор само за купа ли?
Никой не очаква от него чудеса, ама неговото да имаме по едно или макс две положения срещу сериозни съперници, си е чудо. Не виждам за каква сламка се хващат защитаващите го.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 11:11

Бе, хора, и да се дръвчем и да не се дръвчем, това е треньора.

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Player » 23 мар 2018 12:26

metodito написа:Бе, хора, и да се дръвчем и да не се дръвчем, това е треньора.


Защо мислиш, че всички се дръвчат? Аз гледам без очила и пристрастия и си казвам кое как е. Интересно ми е от къде намират спокойствието хората, говорещи как е турнирен треньор Роси и как ще се подобряваме с времето. И аз искам да се чувствам така, но не мога да се самозаблуждавам. Като няма победи и още повече като няма голови ситуации, на какво да на бъда спокоен и да съм оптимист. Не ме вълнува миналото или несбъднатото бъдеще, а само настоящето. Времето върви и не чака никой в живота. Мачовете си вървят, първенствата идват и си отиват, а ние чакаме... Знайни и незнайни отбори се появиха на картата ни, други печелят титли и купи, а ние чакаме. И отгоре на всичко сме оптимисти. А уж имаме шампионски манталитет. Ами нелогично е.
Е някой говорят приказки, как титли и купите не трябва да са ни цел, а да играем хубав футбол. Ами по тяхната логика, мачовете ни тази пролет на "Герена" може да се нарекат постигната цел. Подаваме си топката, владеем я, нямаме опасности пред вратата си и накрая или бием с късмет или си стискаме ръцете с противника за равен. Ами разбирането ми за футбол и за "Левски", не са това което видях на живо срещу Ботев, Берое и Етър. Може би привържениците имаме различни разбирания и очаквания.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 12:37

Относно головете - за това, нали привлякоха Ривалдиньо, Костов и Паулиньо. Тоя Ривалдиньо ми е пълна енигма, но Паулиньо е много добър. Костов много ми се нрави. Работлив е и има вече голове. Лошото е, че нещо в дефанзивен план не изглеждаме сякаш както есента. :roll:
[offtopic]Лично мен, ако питаш, аз предпочитам трайно владеене на топката и минимални победи, пред мачове на кантар. Не знам. Ако вземем два мача - например мача, за Купата с Лудогорец при Стойчо или да речем мача за първенство с Петрович, където и в двата мача, ние ги надиграхме тактически, и от другата страна онова 3-2 с Лудогорец на Герена на Гонзо... хм. Ми мисля, че първото. Просто мача на Гонзо можеше да завърши 5-2 за нас, но и 3-4 за тях.[/offtopic]

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Player » 23 мар 2018 12:50

metodito написа:Относно головете - за това, нали привлякоха Ривалдиньо, Костов и Паулиньо. Тоя Ривалдиньо ми е пълна енигма, но Паулиньо е много добър. Костов много ми се нрави. Работлив е и има вече голове. Лошото е, че нещо в дефанзивен план не изглеждаме сякаш както есента. :roll:
[offtopic]Лично мен, ако питаш, аз предпочитам трайно владеене на топката и минимални победи, пред мачове на кантар. Не знам. Ако вземем два мача - например мача, за Купата с Лудогорец при Стойчо или да речем мача за първенство с Петрович, където и в двата мача, ние ги надиграхме тактически, и от другата страна онова 3-2 с Лудогорец на Герена на Гонзо... хм. Ми мисля, че първото. Просто мача на Гонзо можеше да завърши 5-2 за нас, но и 3-4 за тях.[/offtopic]


Аз пък предпочитам като при Ясен да има драми и екшън, но да виждам желание за победа до последно. Или като треньорите преди това за десетилетия назад, при които на "Герена" да бием само с гол беше почти провал. Нека ни вкарат гол или два, какво от това, няма проблем като знам че можем да вкараме 4 или 5. Преди като ни вкараха гол ЦСКА първи, най-логичното нещо беше да ги обърнем. А сега за победа играем срещу всеки, само ако не ни вкарат. Някой сега дали ще повярва, че можем да обърнем който и да е отбор, ако ни води с два гола. Защото сме го правили в миналото. Ама мен ме вълнува днес, а днес явно не става. Ако всички искат мишкарско спокойно едно на нула, значи манталитета им е като за среден отбор.

sinitevataka
Мнения: 52
Регистриран на: 12 мар 2018 21:37

Re: Делио Роси

Мнениеот sinitevataka » 23 мар 2018 12:51

Betchualeng Arnaikem написа:Аз искам да попитам противниците на Роси следното: имат ли идея кой способен да възроди отбора треньор е реална опция за Левски при напускане на италианеца?

И аз не харесвам факта, че се подхожда еднакво във всеки мач, и аз се колебая дали той е човека, който ще създаде новия Левски, но определено искам ако той бъде сменям на негово място да дойде треньор, който ще постигне повече.

Тъй като аз не вярвам, че смяната на Роси сега ще вдигне отбора който и да го замени мисля, че ръководството трябва да го остави до края на плейофите, но през това време да разучи вариантите за смяната му, без обаче да приема за даденост, че той ще бъде сменен. И след края на сезона да оценят дейността му и ако ще има смяна на треньора да е бърза, та паузата между шампионатите да се използва от новия наставник със съответните предимства.

Все още се чудя дали Роси не кара отбора да играе във всеки мач така, както ще се играе в плейофите: здрава защита, подсигуряване срещу загуба и ако ще победата накрая да е с 1:0. Тоест да смята двубоите в редовния сезон за репетиция за мачовете в шестицата. Макар че по мое мнение това крие рискове, защото в тая шестица отборите вкарат ли ни гол първи трябва да се радваме и на хиксове.


Ако сме опреди до там, че единствената алтернатива на Роси да е самия Роси тоя отбор го пиши бегал. Алтернативи има. И тук не става въпрос дали Роси е добър или лош треньор, а за това, че за да постигнеш резултати трябва да има някаква сплав в отбора. В Левски точно това липсва. За да разбереш по-ясно какво имам предвид вземи Дерменджиев и Каузата. Нищо и никакъв треньор без биография без особени успехи, а постигна резултати. А сега е Херо - уж с визитка, уж с успехи, а отбора едва мърда. За всеки отбор си има подходящ треньор. Не е задължително да е титулован. Важното е да се намери.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 12:56

[offtopic]
Player написа:
Аз пък предпочитам като при Ясен да има драми и екшън, но да виждам желание за победа до последно. Или като треньорите преди това за десетилетия назад, при които на "Герена" да бием само с гол беше почти провал. Нека ни вкарат гол или два, какво от това, няма проблем като знам че можем да вкараме 4 или 5. Преди като ни вкараха гол ЦСКА първи, най-логичното нещо беше да ги обърнем. А сега за победа играем срещу всеки, само ако не ни вкарат. Някой сега дали ще повярва, че можем да обърнем който и да е отбор, ако ни води с два гола. Защото сме го правили в миналото. Ама мен ме вълнува днес, а днес явно не става. Ако всички искат мишкарско спокойно едно на нула, значи манталитета им е като за среден отбор.


Ами, знам, но нещата днес са различни.[/offtopic]

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Делио Роси

Мнениеот Player » 23 мар 2018 13:11

metodito написа:[offtopic]
Player написа:
Аз пък предпочитам като при Ясен да има драми и екшън, но да виждам желание за победа до последно. Или като треньорите преди това за десетилетия назад, при които на "Герена" да бием само с гол беше почти провал. Нека ни вкарат гол или два, какво от това, няма проблем като знам че можем да вкараме 4 или 5. Преди като ни вкараха гол ЦСКА първи, най-логичното нещо беше да ги обърнем. А сега за победа играем срещу всеки, само ако не ни вкарат. Някой сега дали ще повярва, че можем да обърнем който и да е отбор, ако ни води с два гола. Защото сме го правили в миналото. Ама мен ме вълнува днес, а днес явно не става. Ако всички искат мишкарско спокойно едно на нула, значи манталитета им е като за среден отбор.


Ами, знам, но нещата днес са различни.[/offtopic]


Не го разбирам това нещо с този офтопик, но както и да е. Защо днес да са различни нещата? Да не са променили правилата на играта? Всичко си е същото. Да има едно много неразбираемо нещо за мен, което не е същото. Имаме треньор който е известен с това че е ударил свой играч. Взел е една купа на Италия и другото са му мъки с изпадащи или изпаднали отбори в Италия. И ние тук заради това го мислим за месия. Който ще ни оправи кашата забъркана от години и ще ни прави шампиони и редовни участници в групи в Европа. Ами той няма шампионски манталитет. Не казвам, че е лош треньор, просто неговото е да се пази да не загуби и точно тук е голямото разминаване с " Левски". Визитката му го показва и последните 8 месеца го доказват. С него виждам, че ще се борим за ЕКТ и евентуално, ако жребия е добър и за купата може да се пробваме. Фолксвагена не може да стане Ауди. Това е. Не плюя и не гоня никой. Само казвам очевадното.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: darkblue67, skitnik32 и 51 госта